Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tvrdost vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Tvrdost vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 15:06 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: sand0kan
Moc tomu nerozumím, ale myslím si, že GH by mělo být vyšší než KH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 14:53 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
Rozhodl jsem si otestovat vodu v akváriích (kupodivu u obou skoro na setinu stejný výsledek). Použil jsem kapénkové testy od Rataje. Přiznám se, že jsem si pořídil prozatím pouze tři, ostatní hodnoty budu teprve testovat. Vyšly mi následující hodnoty :

PH 7,8
KH 14
GH 12

Myslíte, že jsou hodnoty v normě (hlavně vztah PH ke KH) - v přiloženém letáku jsou rozepsány pouze hodnoty s nižším PH. PH se mi zdá vysoké, mám vyzkoušet přidání co2 formou kvasnic ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 20:04 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Varden
Aspoň jste pro příště chytřejší. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:46 Žena Varden [0] - Labyrintky – Re: Sid
No jo no...nikdo není dokonalý:-) navíc já k tomu nemám žádný popis nic...jen prostě co se kolikrát kape a kdy...to až jsem špekulovala trochu hloub na netu...a pak jsem šla za otcem s otázkou, že by jsme měli mít vodu takovou a ne makovou, tak mi teprve řekl, že to musím přepočítat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Varden
CT kolem 8 je "dobrý průměr". :-)
Chyba vzniklá (ne)přepočtem jednotek je pro mne v širším kontextu chybou měření. :)
(Příště se asi budu ptát nejen na to, čím kdo měří, ale i co si myslí, že měří a v jakých jednotkách. ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:36 Žena Varden [0] - Labyrintky
Chybu v měření nemám...mám chybu v přepoštu jednotek...myslela jsem si, že měřím v jiných jednotkách než to ve skutečnoti bylo...takže celková tvrdost vody 8,4. Když tedy kouknu na hodnoty u všech rostlin a ryb měla by se pohybovat kolem 8, kdybyhc vyčlenila parmičku červenoocasou, tak by se hodnoty měly pohybovat cca okolo 12 aby seděly pro všechno ostatní...uvidíme co provede časem ten štěrk, třeba se tvrdost ještě zvedne, jinak díky za rady:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:30 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Varden
No vidíte - než jsem dopsal předchozí příspěvek, tak jste mé podezření potvrdila! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:28 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Varden
Ani já nemám tuchu, v čem je problém. :-) (Teda - kromě chyby měření...)
Jakou tvrdost měříte u vstupní vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:25 Žena Varden [0] - Labyrintky – Re: Varden
Tak už vím kde soudruzi z NDR udělali chybu:-D já to musím vynásobit 5.6 abych dostala ty stupně co se po mě chcou...neboli stupně německé...že mi to nebylo řečeno dříve:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:19 Žena Varden [0] - Labyrintky – Re: Sid
Já mám v akvíriu štěrk od moře...bílý....zkusím octem, jestli se rozpouští, ale oředpokládám, že jo...pak tedy nechápu jak je možné, že bych měla tak nízkou tvrdost...
jinak děkuji za odkaz...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:13 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Varden
...V tom obchodě jsem četla, že rybám chybí minetrální látky když je příliž měkká...
Nejen rybkám, rostlinkám taky. ano
Tady máte návod, jak na úpravu tvrdosti:
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:09 Žena Varden [0] - Labyrintky – Re: Sid
POdhradí má jednu z nejkvalitnějších vod u nás...beru vodu normálně z kohoutku napojeného na městskou síť...Test udělám znovu...případně koupím test nový z e-shopu....dívala jsem se na net a v roce 2009 tu mělo být 6,83, tak by mě zajímalo kde se stala chyba...každopádně i tak by bylo asi lepší tvrdost zvýšit...aspoň na 8, podle toho co tu čtu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Varden
Nevím, odkud berete vodu, ale aktuálně váš dodavatel deklaruje tvrdost vody z úpraven takto: Podhradí - 7,9°dGH, Vyšní Lhoty - 6,8°dGH a Nová Ves - 4,4°dGH...
Tak si vyberte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 18:52 Žena Varden [0] - Labyrintky
Jinak vodivost a tedy rozpuštěné látky ve vodě mám 653 mS, v doplňkové vodě z vodovodu je 458 mS...nevím jestli to je málo...nebo moc...
Ohledně té tvrdosti co bych tam měla dát aby se zvedla? V tom obchodě jsem četla, že rybám chybí minetrální látky když je příliž měkká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 18:50 Žena Varden [0] - Labyrintky – Re: Moucha
Díky, asi si to z tama koupím, ti se žádná akvaristika v okolí nedá nazvat jako "slušná"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 18:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Varden
www.smvak.cz/…

mate mistni zdroj podzemni vody, desinfekce chloraminem
1,22mmol/l neboli 6,83°dGH

na dalsi hodnoty bych se ptal na mistnim urade
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 18:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Varden
test na NO2 se da koupit v kazde slusne akvaristice
pripadne
www.aquar.cz
shop.rataj-spk.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 18:41 Žena Varden [0] - Labyrintky – Re: Sid
dodavatele vody jsem nesháněla, začala jsem to řešit dnes...
Každopádně jsem to měřila stejně jako se měří kdejaká doplňková voda a dohlížel na mě otec...rozbor jsem dělala celkově 4x - 2x vodu z vodovodu a 2x vodu v akváriu.
Jsem z Oder (moravskoslezský kraj - okr. Nový Jičín)
Teď právě zjišťuji tvrdost vody pro jednotlivé ryby a zatím se to pohybuje okolo 5-19°dGH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 18:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Varden
Odkud jste?
A potvrzuje váš dodavatel vody vámi naměřenou tvrdost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 18:35 Žena Varden [0] - Labyrintky – Re: Sid
Používám vodu z vovodovu...nemáme bohužel studnu, měřila jsem jak vodu, tak akvárium a je to stejné...tvrdos se v akva nezměnila...na tvrdost mám sérii 4 lahviček od firmy Duke, dal mi ji otec, je chemik, běžně s tím pracuje....a na pH mi půjčil "hračku" GMH 3530 od Greisinger (zatím pH 7,66 kouknu na parametry u jednotlivých ryb a kdyžtak to stáhnu HClkou).
Ryby v této vodě žijou už X let a nic jim není..ale teď jsem koupila nedávno nové rybky, všechny jsou OK až na 4 mřenky nádherné, které neustále lapou po dechu při hladině, tak hledám příčinu...test na NO2 bohužel nemám a ani netuším kde by se dal koupit, ale vzhledem k tomu, že jsem po měření vyměnila 1/3 vody by se jim mělo vést lépe, ale pořád plavou u hladiny...tak já nevím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 18:23 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Varden
1,5°dGH je hodně měkká voda. Většině rybek a rostlin se život v tak měkké vodě moc líbit nebude... :-O
Čím měříte?
Používáte-li vstupní vodu z veřejné sítě, máte k dispozici údaje od jejího výrobce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 18:08 Žena Varden [0] - Labyrintky – je nízká tvrdost na škodu?
Dnes jsem se rozhodla změřit si hodnoty ve svém akváriu a zjistila jsem, že mám tvrdost vody okolo 1,5°dGH, je to na škodu, když je u ryvy napsáno, že žije ve vodě tvrdé 5-19°dGH?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 17:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Kerze
Tak neměřte ani tvrdost ani pH (pH velmi pravděpodobně navíc i hodně špatně) X-) a ušetřený čas věnujte rodině. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 17:12 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Kerze
S tím ph si nelamte hlavu je to normální proces(diskuse na foru tady byla).Levný a dobře odečitatelný je test od Aquaru.Tvrdost vody - to až při odchovu některých druhů ryb.A ty si vyberete.Spotřebiče odejdou dřív na něco jíného než na vodní kámen.Na reklamu nedat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 17:05 Žena Kerze [14]
Tak, měřím občas - tvrdost prvně...akvaristice se, dle názoru rodiny, věnuji přespříliš... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 16:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Kerze
...pH jsem měřila třemi soupravami - bazénovou, BenTestem a JBL Easy Testem - všude nebylo 9 - BenTest je jen do 7,4, bazénový do 8, takže 9 bylo na JBL...
hmm Co na to napsat?! :)
Nemohu, než zopakovat: méně měřte, víc se věnujte akvaristice. :-)
Mimochodem - je velmi nepravděpodobné, aby vám pH spadlo "jen tak" z 9 na 6,8...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 16:26 Žena Kerze [14]
No, já je klidně chovat budu, jestli jim to neublíží... :-)Spíš mám obavu o naše spotřebiče...taky si různě zkouším, páč se učím, sbírám zkušenosti na větší akvárko...
pH jsem měřila třemi soupravami - bazénovou X-) ,BenTestem a JBL Easy Testem - všude nebylo 9 - BenTest je jen do 7,4, bazénový do 8, takže 9 bylo na JBL.
No, a že má voda v akváriích lepší kvalitu než čerstvá, to mě celkem dostalo... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 16:17 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Kerze
Kdybyste se tolik nevěnovala měření parametrů vody, nejspíš byste v klidu chovala a pěstovala celou řadu rybek a rostlin.
Na parametrech, které uvádte, nevidím nic "tragického"... :-)
(pH 9 ze studny jste naměřila čím?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 10:02 Žena Kerze [14] – Parametry vody
Tak jsem konečně koupila soupravu pro zjištění tvrdosti vody. Stále měřím NO2 a NO3, pH, tvrdost zatím ne, že máme tvrdou vodu jsem věděla, ale že tak, že mi naskočilo více než 21 a konec, to jsem nečekala. Ale to není všechno. Napadlo mě proměřit vodu přímo z kohoutku a to mě dostalo do kolen.

akvária vodovod
NO3 0 27
NO2 0 0
GH 21 21
KH 10 15
pH 6,8 9

Vodu v akváriích měním vždy v sobotu, tj. čeká mě to zítra. Proměřovala jsem to třikrát. De facto jsem z toho vyvodila, že bych si měla pořídit alespoň 500 l akvárium a z té akvarijní vody vařit a také, že tím, že vyměňuju v akváriích vodu vlastně zhoršuju její parametry.
Vodu máme studniční. Volala jsem na hygienu, že přijedou vodu zkontrolovat.
Takže teď, co myslíte ? Asi by to chtělo reverzní osmózu předřadit celému řadu ?! Jak moc tohle zařízení vodu ovlivní ? Na chov nějakých náročnějších ryb asi můžu zapomenout ?! :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 14:13 Muž sportsmen [62]
Tak do dnešní doby snížena tvrdost na CT 7 a UT 4, pH 6,5. Vypadá to, že rybky o dost ožili. I když jsou stále strašně plaché a většinu dne se straní. Ale už vystrkují růžky. Vypadá to, že jim ta tvrdost vadila a nedokázali se jí přizpůsobit ani za těch téměř 50 dní! Včera i dnes dokonce chvilkama všichni vyplavali. Dokonce měli i chuť zrát. Pokud se do 14 dní stav nezlepší přestěhuji je do většího klidu!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 16:20 Muž sportsmen [62] – Re: sportsmen
jen doufám že mi ta rašelina moc nerozhází pH! Budu nadále sledovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 16:19 Muž sportsmen [62]
Tak po třech částečných výměnách vody jsem se dostal na parametry CT 10, UT 7 a pH 6,7. Přidal jsem do filtru 7 polívkových lžic granulované rašeliny a 5 lžic (v silonové punčoše) jsem navíc přidal i k vyústění rampy v akvárku. Voda už se pomalu zbarvuje do hněda. Ryby zatím absolutně žádné změny. Ale je jasné že nebudou reagovat hned. Uvidím co to s nimi udělá během týdně a dám určitě vědět. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 15:49 JuraS – Re: StrNd4
záleží jaké máš proudění vody kolem topení...já mám topení šikmo strčené v poslední komoře filtru tak, že ohřátá voda stoupá vzhůru a je nasávána čerpadlem..je to i vidět když topí...a teplotu měřím v první komoře filtru..to je voda co přitéká z druhé strany akva..takže +- autobus mi to měří vodu co je v akva..správné měření by ale muselo mít aspoň 12 teploměrů rozmístěných po akva a měřit jejich průměr..jo a i teploměry dokážou "kecat"....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 15:27 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Ja mam atmana topeni ma asi 300W a topi teoreticky do 34 stupnu ale ja to mam na 30 a topi jen na tech 28,5 stupne takze budu muset jeste prikoupit nejaky lepsi?Jaky byste asi tak doporucili?No ja jsem prave cetl hodne clanku a kazdej pise neco jinyho nekdo ze ma 28 jinej ze ma 30 a dokonce jsem videl ze nekdo topi i na 27 stupnu a pry to bohate staci tak ja zvednu na 30 a uvidime jak to dopadne.Nastavim topeni na 32 coz by melo topit na 30 a uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 15:09 JuraS – Re: sportsmen
souhlas, aspoň 50 ti % rezervu výkonu topítka..jednak se dosáhne teplota rychleji a topítko nepojede na maximum stále po delší potřebnou dobu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 15:05 Muž sportsmen [62] – Re: StrNd4
O té teplotě si ještě nastudujte, je tady toho napsáno hodně. Jen ještě poradím malý technický dodatek. Ne každé topení vytopí nádrž na vyšší teplotu. Těch třicet ještě jde, ale kdyby přišla léčba a musel byste zvedat teplotu je lepší mít topní nad dimenzované aby jste se byl schopný dostat až na 32-34 stupňů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 14:10 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: sportsmen
Diky za rady du zvysit tu teplotu na 30... :) No tak pri nejhorsim toho gibouse dam potom pryc a normalni ancik obycejny jim nic neudela ne?Ze bych tam dal obyc...Neonky muzu postupne dokupovat ja tam mam neonky cerveny a jeden chovatel tady odsud je ma za 12 kc coz neni moc...Krevety sem tam dal taky dnes a zatim dobry tak uvidime sem je vytahl z krevekarka tak uvidim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 14:01 Muž sportsmen [62] – Re: StrNd4
Jak říkám pokud chcete krmit masem, tak tu teplotu zvyšte na 30 st, předejdete mnohým trávicím problémům. Neonky, gibík, i pandy se s tím v klidu srovnají. Sice to pro ně není ideální teplota, ale běžně se k terčům i při téhle teplotě dávají a prosperují bez problémů. S tou délkou života je to pravda. Pokud budete mít velké hejno neonek, poznáte to časem sám, že je hejno po určitém čase potřeba doplňovat, protože neonky po čase odejdou. Jen pozor na toho gibicence, v malé velikosti je v klidu ale jak dorůstá, tak se stane, že se na terčovce občas přisají a povrchově je zraní. Dost diskusářů je muselo dát pryč. A co se týče krevet, tak nemám moc zkušeností. Sám je u terčovců mám pouhých 14 dní tak uvidíme. Ale zatím se mají svěže k světu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 13:14 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: sportsmen
Takze mam teplotu zvysit treba na 30? A nebude to nejak moc vadit neonkam?Nekde sem cetl ze jim to nevadi ale dozivaji se kratsiho veku...Pak tam mam jeste pancernicky pandy a gibbicepse a taky par krevet tak co myslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 12:04 Muž sportsmen [62] – Re: StrNd4
Pokud budeš budeš krmit masem, tak by tahle teplota nestačila. Terčovec má krátký trávicí trakt a při téhle teplotě by maso nestrávil. Jinak také jsem se u zkušených chovatelů setkal s názorem, že pro dospělé ryby stačí i těch 28 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 11:00 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Zdravim tak sem si vcera dovezl tercovce dovezl jsem je vecer...Nechal jsem jim zhasly a vsechno uz meli i snahu zrat ale jak udelam pred akvariem prudsi pohyb tak zacnou litat po celym akvariu a pak zrychlene dychaji ale jak se vse uklidni tak zase normal...Teplota vody je 28,5 stupne myslite ze mam jeste zvysit teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2010 23:11 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: vóťa87
...vše zastaly listy mandlovníku (stačí málo a voda je tmavá, přitom to nijak moc nezahýbe s parametry vody)...
Také já mám priority někde jinde, takže k terčovcům se vyjadřovat nehodlám, ale na účet mandlovníku si poznámku neodpustím: to "stačí málo" bych zdůraznil, aby platila druhá část vašeho výroku, že "přitom to nijak moc nezahýbe s parametry vody". Dají se vysledovat diskuse na téma jeho "předávkování"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2010 23:11 Muž sportsmen [62] – Re: vóťa87
O listech mandlovníku už tu byla řeč. A Vaše zkušenost se zdáti býti dosti podobná. Já jsem pro začátek hodně ubral světlo a změkčím vodu. Ty listy také zkusím. Snad je do týdně seženu a mezitím snad pomohou ty ostatní změny. A co ty ryby, podrazilo je to a nebo ne? Nebo je to na posuzování ještě brzy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2010 23:04 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Tedy nejsem plackař, ale jak to tu pomalu směřuje k tomu, že problém bude s tím odchovem "ve tmě"...Před nedávnem jsme něco podobného řešili u kamaráda doma, pořídil nové placky , nádrž poměrně intenzivně osvětlená a ryby, které se při pořízení zdály vitální pak 4 týdny nežraly a stranily se všeho dění, nezdálo se že by strádaly, ale od normálního chování to mělo daleko...Intenzitu světla jsme nakonec snížili minimálně, ale o to víc přitmavili vodu-rašelinový výluh a rašelina samotná nevydrží moc dlouho. Tudíž nakonec to vše zastaly listy mandlovníku(stačí málo a voda je tmavá, přitom to nijak moc nezahýbe s parametry vody), tmavá barva vody utlumila světlo a po 5ti dnech ryby opravdu ožily a první co si vzaly byla moina, která se mi osvědčila i při rozkrmování všelijakých importů. Zabarvení vody pak bylo korigované tak aby postupně ustupovalo běhěm tří týdnů a dle posledních zpráv teď už ryby plavou bez problému v čiré vodě...Toť má zkušenost
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 22:45 Muž Lada2 [11] – Re: Dahak
no tak koukam ze vsechny placky sou stejny:-))) mlady zerou co videj a jak zestarnou tak cuchnou jen k necemu:-)))Ty moje bestie sou stejny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 22:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy
sportsmen napsal: Když jsem loni bral ryby od Romyho

Tak to už je předloni... ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2010 22:23 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Kéž by terčovcům vydržel žrací apetit i v dospělosti.Mladý mi žerou naprosto všechno co jim dám narozdíl od dospělejch rozmlasanejch meger :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 22:16 Muž sportsmen [62] – Re: Bob66
Když jsem loni bral ryby od Romyho, neměl jsem doma granule a tak mi přibalil krabičku sebou aby ryby mohli hned začít přijímat na co byly zvyklé. Hold ne každý chovatel se chová takto. V každém případě pokud ryby jsou stále plaché, schované a nepřijímají, tak je jedno zda mám doma stejné granule jako krmil chovatel. Až se rozplavou tak poznám co jim půjde lépe. Jen doufám že se toho dočkám a ryby se aklimatizují :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 22:10 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
Já to beru, neříkám že problém je v něm nebo udělal něco špatně, jen se snažím poradit co zkusit aby se adaptovaly :) A krmení je to první na co se u chovatele ptám, snažim se jim připravit co nejsnažší aklimatizaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 21:30 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Bob66
Tady bych Bobe problém nehledal,není ani ve Václavovi,má částečně mojí školu...Prostě,dle mého padnul na špatně aklimatizovatelné kusy,díky špatnému odchovu,resp.snaze za každou cenu šetřit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 13200x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1649-tvrdost-vody?od=401