Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tvrdost vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Tvrdost vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 12:43 Muž ludvik [1082] Re: Dimi
Jenom pitomý nápad - používáš vždy opravdu ten správný výstup RO?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 12:35 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: rriki
Výstupní hodnoty vody po RO - pH 6, KH 0, GH 0. V akváriu jsou hodnoty: ph 6.8, KH 4-6, GH 28. Hnojivo: Dno: Aquaclay ground + JBL Florapol, Hnojení: PMDD + CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 10:38 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Dimi
Podle jakého měření usuzuješ ,že tvrdost stoupá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 10:18 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dimi
Hnojivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 10:00 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Reverzní osmóza
Dobrý den, chtěl bych se zeptat co může měnit tvrdost vody v akváriu? Pro svoje akvárium používám vodu ze studny, kde voda je docela tvrdá. Avšak vodu filtruji přes reverzní osmózu. Na výstupu je voda absolutně bez minerálních látek měkká, avšak v akváriu voda ztvrdne. Prováděl jsem měření vody na výstupu z RO, v akváriu a ve vodě ze studny. V akváriu hodnoty vody jsou identické s vodou ze studny - vysoká tvrdost. Jak je to možné? Napadlo mě, že za to může náplň ve filtru, ale tam není nic kromě keramických kuliček a molitanu. Věděli byste proč v akváriu tvrdost vody stoupá? Písek a kameny v akváriu nejsou, používám Rataj AquaClay Ground. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 19:09 Muž Dodin [4] - RostlinyRe: prasan
Žraloka už nemám,kamarád si ho vzal zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 19:05 - Re: Dodin
Akvárium je slušné ,len k tomu ,,žralokovi,, mám výhrady.Tie terče si ešte treba premyslieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:52 Muž Dodin [4] - RostlinyRe: prasan
Momentálně mám parmičky čtyřpruhé, neonky obecné, ancistrusy, do budoucna přemýšlím nad terčovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:46 - Re: Dodin
Dá sa povedať,že áno.
Čo vlastne chováš,či plánuješ chovať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2014 18:42 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Dodin
Vždy záleží, co konkrétně pěstujete. Ale tyhle hodnoty jsou vhodné pro značnou část rostlin i ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:41 Muž Dodin [4] - Rostliny – Tvrdost
Ahoj, dneska sem si pořídil testy na tvrdost vody a naměřil jsem toto GH 10 a KH 11 jsou tyto hodnoty v normě pro rybičky a rostliny? děkuji moc za odpověd ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:51 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Ičin
Bude vždycky demineralizovaná, jen se rychleji zanese a budeš membránu častěji měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:56 Muž sasula [274] Re: Gaduz
pokud to bude na vědeckou práci tak bych jel vedle toho akvárka ještě jedno identické s obyč vodou. a máš hned nějakých 30procent stránek srovnáváním výsledků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:20 Těhňajs Re: Ičin
Ro mám tuto, a ještě jsem si přikoupil jednu membránu. Takže to jede přes dvě membrány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:17 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
jinak pokud by ta voda byla tak tvrdá, tak to co poleze z RO skoro určitě nebude úplně demineralizovaná. Něco proleze vždycky, pokud to není nějaká profi RO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:09 Těhňajs Re: Sid
ok, dekuji za názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:08 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Těhňajs
Kolik dává vaše RO, to netuším. Mám ale zkušenosti s amatérskými testy - fungují zhusta "svojsky". (Česky - "svérázně".)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:04 Těhňajs Re: Sid
Když jsem měřil městskou vodu tak mi to vyšlo jak jsem psal 19°, když jsem měřil vodu z reverzni osmozy tak mi vyšlo 1,5° .. myslíš si, že voda z Ro by měla být nižší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Těhňajs
Na obrázku je jen jinou jednotkou vyjádřeno to, co akvaristé nejčastěji nazývají GH.
Slepě věřit amatérským testům se zrovna dvakrát nedoporučuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 19:54 Těhňajs
Fotka k příspěvku Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat zda hodnota tvrdosti na fotce je doopravdy hodnota dGH. na fotce je uvedeno 1,62 mmol/l což je v přepočtu nějakých cca 9dGH. Problém je v tom, že když měřím testem na celkovou tvrdost, tak mi vyjde 19 dGH. Jedná se doopravdy o tu samou tvrdost, nebo je to něco jiného?... Děkuji za odpověď
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.12.2013 09:13 Marcel G Re: Gaduz
1 mmol/l = 5,6°dH ( cs.wikipedia.org/… ). 1,3 mmol/l = 7,3°dH, což je středně tvrdá voda. Jinak 1°dGH = 7.2 mg/l Ca(2+) nebo 4.3 mg/l Mg(2+); 1 mmol/l = 100.09 mg/l CaCO3 nebo 40.08 mg/l Ca(2+).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 20:44 Gaduz
Chtěl bych se optat, mám k dispozici vodu o pH=6,1. A dále mám k dispozici vodu o tvrdosti vápník a hořčík = 1,30mmol/l. Chtěl bych se zeptat, jak se přes tuto hodnotu dostanu na hmotnost CaCO3 a celkově na nějaké hodnoty ohledně tvrdosti vody? Nemám s těmito přepočty žádné zkušenosti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 21:29 Gaduz Re: Yirka
Vzhledem k tomu, že na vlastní výzkum, pozorování a vyvození nějakých závěrů mám rok a půl, tak věřím, že po tuto dobu již nějaké věruhodné závěry vyvodím, a jelikož nemám problém s tím být u akvária dennodenně, věřím že podmínky v akváriu dokáži udržet, ačkoliv vím, že jde o značný risk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2013 12:12 Muž Yirka [9123] Re: Gaduz
Na rovinu, upravovat dlouhodobě vodu pro rostlinu jíž chci popisovat v bakalářské práci se mi zdá v nelaboratorních podmínkách značně pošetilé a nepříliš věrohodné. Nevím tedy jak to chceš pojmout, ale napsání bakalářské práce bude určitě vyžadovat kratší časový úsek než validní pozorování růstu E. t.
Když už, tak by bylo lepší si vybrat rostlinu slušně prosperující ve stabilní běžné vodě, kterou máš k dispozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 09:35 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
rašelina bude potřeba na snížení ph a nějaká destilovaná/demineralizovaná voda na snížení tvrdosti. jelikož půjde "jen" o pěstování rostlin (tudíž se voda asi moc měnit nebude) tak bych si sehnal dešťovku nebo se poptal na škole jestli někde v laborce nemají RO nebo jinou kolonu (asi budou mít)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 22:53 Gaduz – Biotopní akvárium
Zdravím, pracuji na bakalářské práci, která se týká pěstování rostliny Echinodorus tennelus. K tomu potřebuji do akvárka dostat vodu o pH 6 až 6,5 a tvrdost vody max 50mg/l CaMg. Akvárko má objem 60litrů. Chci použít vodovodní vodu, která má hodnoty pH=7,3 a tvrdost vody CaMg=139mg/l...Jde mi o to, jak ji vhodně (a levně) upravit na požadované hodnoty...Zatím se mi jeví jako nejvhodnější možnost užití rašeliny, ale nemám s tím žádné zkušenosti, vůbec nevím jak ji dávkovat apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 15:39 Žena Kač [131] Re: Ičin
No, já spíš doufám, že to vymyslím tak dobře, že se se situací "nefunguje" vůbec nesetkám :-D Jak říkám, RO můžu koupit vždy (třeba po vánocích budou slevy, co? smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 15:37 Žena Kač [131] Re: LiborSprysl
Jo, to mi říkají ve škole pořád :-D. Ale tímhle si - myslím - musí projít každý sám. Já Vaše návrhy nezatracuji, jen se možná vydám trošku oklikou, abych se sama přesvědčila o tom, že RO bude nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 15:06 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
jako by nestačilo, že pak člověk musí vymyslet, proč to u něho nefunguje tak, jak by si představoval
jinak teda já jsem pořád pro osmózu. přece jenom cca 20 litrů dešťovky týdně už je docela nálož. zato vyvinout 20 litrů demineralizované vody je naprosto v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 14:32 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Kač
Kač napsala: tak když se tu za půl roku objeví prezentace, uspěla jsem PS: ale dám je přeci jen do těch zhruba 50l, takže nevím s tou dešťovkou. Prostě uvidíme, vždyť vymýšlení je na akvaristice to nejkrásnější!



A není zbytečné vymýšlet dávno vymyšlené? ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 10:11 Žena Kač [131] Re: LiborSprysl
:-) tak když se tu za půl roku objeví prezentace, uspěla jsem :-D PS: ale dám je přeci jen do těch zhruba 50l, takže nevím s tou dešťovkou. Prostě uvidíme, vždyť vymýšlení je na akvaristice to nejkrásnější!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 04:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kač
Tak na ty vám stačí dešťovka, pokud byste ji mohla mít pravidelný přísun...protože je dáte do třiceti litrů a budete krmit živým...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Kač
Heh, vďaka, som si nevšimol! :) No je tam popísaného veľa, skôr by pomohol nejaký súhrnný článok, ale popozerám to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:43 Žena Kač [131] Re: zervan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:16 Muž zervan [1123] - Rostliny – reverzná osmóza
Kde by som prosím našiel nejaké info o spomínanej reverznej osmóze, alebo o čo tam ide? Nepoznám to. Otec kedysi, keď odchovával rôzne rybky, tak mal v pivnici zásoby snehovej vody (v zime chytal a topil čistý sneh v na to vyhradenom veľkom akváriu), občas používal i dažďovú a potom ich podľa potreby miešal s našou tvrdou vodovodnou (+ešte niekedy preváral a niekedy kvapkal H3PO4). Ja sa odchovu nevenujem, tak som nič o tom neštudoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 20:26 Žena Kač [131] Re: Ičin
jojo nic velkého, jedno zhruba 70ti litrové akvárium pro moji radost :-) Zkusím to a uvidím, když to nepůjde, buď investuji do RO nebo s čichavčíky ještě počkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 20:22 Žena Kač [131] Re: LiborSprysl
jde o to, že ryby, které jsou vhodné do naší vody už mám. A ráda bych se zaměřila na trochu náročnější druhy. V mém případě na čichavce čokoládové, protože je zbožňuji a mají velice zajímavou etologii. Takže proč bych si nemohla hrát? Snadnou cestou už jsem šla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 18:17 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Taky je důležité vědět jaká je vodovodní voda, o jaké ryby by se mělo jednat a o jaké akvárium/akvária. Pokud by toho mělo být nějak moc, tak je lepší se opravdu zaměřit na druhy vhodné do vody, kterou má člověk doma. Ale pokud se bavíme o nějakém malém druhu, kde by to znamenalo udělat pár litrů RO-vody týdně, tak proč ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kač
Kač napsala: Děkuji za rady, do RO se mi moc investovat nechce, takže asi prostě vyzkouším, co zvládnu s ostatními zdroji a když to nepůjde, zamyslím se znovu nad investicí

Já bych se tedy spíš zamyslel nad rybami, které mohu mít bez úpravy zdrojové vody... :-P ...Je to jednodušší řešení, levnější a máte jistotu, že vám voda "neuletí" ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 16:18 Žena Kač [131] Re: romant
Děkuji za rady, do RO se mi moc investovat nechce, takže asi prostě vyzkouším, co zvládnu s ostatními zdroji a když to nepůjde, zamyslím se znovu nad investicí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 14:02 vikino Re: prasan
Nepisal som co je lepsie a co horsie. Ty si tvrdil, ze raselina nedokaze vodu zmakcit, ja som napisal, ze mam inu skusenost... a ze to velmi dobre dokaze. Co je rentabilnejsie a vyhodnejsie o tom rec nebola... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 12:55 - Re: vikino
No musíš ju meniť.Príde mi v tomto smere RO lepšia.Keď chcem zapnem,ak nepotrebujem tak nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 11:47 R Muž romant [27983] Re: Kač
Kač napsala: ... A nějaká další nápady kromě destilky a reverzní osmózy?Voda z přírodního zdroje, lesní studánky apod. Jenom je třeba míti na paměti, že parametry(nejvíce Ph) přírodních vod jsou dosti závislé na počasí a dokáží se měnit. Ovšem jako vytírací voda, je to velmi často dobře použitelná alternativa. :-) Jinak uvedl jsem to záměrně, neb se kloním k té osmóze, kterou lze v dnešní době pořídit za přijatelnou cenu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 10:45 Žena Kač [131] Re: Ičin
musím říct, že moje zkušenost s rašelinou je taky taková, že šla tvrdost dolů. Ne o moc, ale šla. Každopádně to mohlo být něčím jiným (ale netuším teda čím), nejsem chemik :-) A nějaká další nápady kromě destilky a reverzní osmózy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2013 09:25 vikino Re: prasan
Ja mam s raselinou inu skusenost... minimalne kH stiahne dole, ale dobra raselina dokaze ciastocne znizit aj gH. Cerstva nova raselina sa chova spociatku po vlozeni do vody podobne ako iontomenic. Mal som vlaknitu vrchoviskovu kyslu raselinu velmi dobrej kvality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 09:22 - Re: Kač
Ako píše Ičin,rašelina rovná sa kyslejšia voda a nižšie pH.
No tvrdosť vody ostane rovnaká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.12.2013 09:12 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
samotná rašelina s tvrdostí vody nic neudělá. tady vede cesta jen přes reverzní osmózu (nebo jiný zdroj destilky/demineralizované vody)
rašelinu ve filtrech používám na snížení ph a funguje. do dna bych ho nedával, protože je potřeba ji občas měnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 09:07 Žena Kač [131] – rašelina pod substrátem?
čauky moudří akvaristi!
Potřebovala bych stáhnout tvrdost vody co nejníž, ph tak na 6 (ano ano, když to vyjde, pustím se do chovu rybek z měkkých kyselých vod). Zatím to jenom promýšlím, nejvýhodněji se mi jeví rašelinové výluhy, možná občas i ředění destilkou. Ale hledám další možnosti. Takže jaké jsou vaše zkušenosti například s rašelinou pod substrátem?
Díky moc za rady :)
k.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 21:10 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: MonterMonty
Tak si nech od tchána přeměřit i tu vodu, co máš doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 19:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
tchán v tom prameni pro hydrometeorologický ústav dělá každou středu rozbory , zjistím hodnoty ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 13183x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1649-tvrdost-vody?od=151