Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím hnojit?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 19 Žádná další stránka   1  
Čím hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:26 Sidonius
Chcete říci že Bivoj je pouze jíl?
Máte pravdu - vlastně nevím, jestli "Bivoj - organominerální kuličky, které obsahují veškeré mikroprvky potřebné pro rostliny" jsou pouhý jíl, nebo jestli do něj výrobce něco přidává...
Existují receptury na výrobu hnojiva ke kořenové výživě, které tvoří jíl (80%) a rozemleté dřevěnné uhlí (20%)...
Myslíte že by bivoj měl co dočinění s růstem řas?
Asi ano - každé hnojivo může při nesprávné aplikaci podpořit růst řas. Jestli tomu tak ale bylo v nějakém konkrétním případě nebo bylo příčinou něco jiného, to nemohu tušit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 20:34 Vrubouš
nevim,jestli to muzu pripsat Bivojovi,ale mam jen jednu zkusenost,a to spatnou:-D
Nevim,jestli to bylo tim,ze se mi rozpusteny dostal do vody a udelal zeleny zakal,ale tez to mohlo byt klidne neco jineho...Zlepseny rust rostlin sem nezaznamenal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 15:57 Page – To Sidonius
Chcete říci že Bivoj je pouze jíl? Nemyslím si, protože když jsem ho rozpouštěl ve vodě a docela to chemicky smrdělo což mě docela zarazilo. Myslíte že by bivoj měl co dočinění s růstem řas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 09:58 Sidonius
Bivoj by jíl obsahovat měl že?
Bivoj je jíl - jílové kuličky cca za 3,-Kč/Ks... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 09:22 Muž Eff [417] - Rostliny
Zkusil jsem Bivoje i JBL. Výsledky jsou neodhadnutelné. Po použití JBL mi sice echinodorus uruguaiensis začal divoce kvést a echinodorus rubin měl mnohem lepší nové listy, ale nemohu to přisuzovat jen JBL, neboť krátce na to jsem měnil i osvětlení a začal dávkovat PMDD. Bivoje jsem použil po založení akvária, ale to se dařilo spíš řasám, ovšem ani tohle nemůžu přisuzovat Bivojovi, ale spíš nezaběhnuté nádrži. Jílové kuličky jsou jistě dobrá věc, jen taková malá nepříjemnost je, že když se sáhne do dna kde už se nejaká ta kulička rozkládá, máte v akvárku mlhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:15 Page
Bivoj by jíl obsahovat měl že? Tudíš složení těchto hnojiv by mohlo být podobné:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:13 Sidonius
Jestli by hnojivo od JBL bylo pro rostliny lepší klidně bych ho koupil
To netuším...Ale co jsem si jistý - jíl je dobrá věc. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:11 Page
Jde mi o to že Bivoje doma mám a určitě ho rád použiji. Já jen když něco dělám tak pořádně. Jestli by hnojivo od JBL bylo pro rostliny lepší klidně bych ho koupil:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:06 Sidonius
Já teď při zakládání miniakva použil Plant Root od Dajany. Výsledek ale těžko odhadnout. Počkáte tak měsíc, dva? :-D
Klidně toho Bivoje rozdrťte a dejte při zakládání pod substrát - rostliny si jej najdou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 22:54 Page – Florapol vs. Bivoj
Chtěl jsem se zeptat na zkušenosti s těmito hnojivy. Zakládám si malé akvárko a něco bych do toho štěrku chtěl dát abych ho obohatil živinami protože do něj hned neplánuji nějaké živočichy.
Bivoje mám, musel bych ho rozdrtit na prach který bych vsypal do štěrku. Nebude složení těchto hnojiv podobné? Děkuji za odpovědi!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 18:19 Usine – jirka
PMDD :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 01:32 Muž Jirka [10] – Václav
co je s bioflorem je něco stejně kvalitního a levnějšího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 19:48 Usine
Je to většinou to samé. Bioflor bivoj brutus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 13:27 Muž matlala [798] - Rostliny
a co brutus od rataje je to podobné jako PMDD? a dávkování stejné viz www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 20:56 Usine
Jestli si nemůžeš objednat PMDD tak doporučuji Bioflor od Rataje je opravdu dobrý až na ty peníze. Používal jsem ho několik let. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 12:55 Muž matlala [798] - Rostliny – Hnojení rostlin
Ahoj začal jsem do akva davat vodu z městskeho vodovodu zatím sem 1x vyměnil 8l staré vody(voda ze studny) z akva za městskou odstátou a upravenou(driv sem použival naši ze studny asi 2,5 roku) ale rostlinky se trochu spomalily (mam tam i sinici a ta se taky spomalila a dost). Začít něčím hnojit a čím ? Uvažoval sem o PMDD ale kde ho sehnat-naši mi nedovolí objednat poštou a tak musi byt v prodejně. Sem ze zlínského kraje a často jezdím do Zlína a do Holešova a do Kroměříže. Potom sem ještě uvažoval o kapalném hnojivu např od sery, dajany, rataje.A ještě se mi to nechce hnojit a ani nemam čas denne ani obden spis 1x za tyden. a ještě hnojim Co2 a mam 2*11w a 25l čistého.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2007 17:39 blek – jasterovi rostlinky
Máš nějakej seznam těch rostlin rozdělenej podle způsobu přijímání živin? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2007 17:22 Jaster
Ja pouzivam dve hnojiva.Jedno tabletove a druhe tekute.Tabletove je pre rastlinky ktore prijmaju ziviny z korenov.Tekute je pre rastliny ktore prijmaju ziviny z listov.
Su to:Sera Florena
Sera Florenette A

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 16:46 Muž Janci286 [1] - Afrika – Jaké hnojivo?
Za pol hodinu idem do akvaristiky na hnojivo? aké si mám kupit?:) poradte mi prosim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2006 19:50 Haňulka – hnojivo
Podle mě je nejlepší hnojivo přirozený-výkaly rybek,dyť akva je výhřez z přírody,tahkproč tam cpát chemii??? ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2006 16:27 pierro – minimum žívín
to minimum živín sa mi nejak nezdá.. najmä v stojatých kalných vodách amazonky. Ale inak samozrejme - všetko s mierou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2006 13:03 corthez – výskyt řas
to co rostliny nezpracujou si pro sebe vezmou řasy pro svůj rozvoj, takže opatrně!!!V 1 odborný publikaci píšou, že v tropech odkud jsou rostliny je minimum živin, protože vše vezme florá na pevnině a kolem řek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2006 18:22 brekeke – ..
jestli maš na velikost akvaria optimalní počet ryb a dostatek kytek tak nemusíš vubec hnojit a narušovat přirozenou kontinujitu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2006 12:28 pierro – hnojivo
príliš živín rozpusených vo vode (napr. dôsledok PMDD) sa dáva do súvisu s nadmerným výskytom rias. Alternatívou je guličkové hnojivo, ktoré sa zahrabáva do dna ku koreňom rastlín (vallisnerie, anubiasy, echinodory, kryptokoryny,.. proste tie, ktoré včšinu živín prijímajú koreň. sústavou). Ja používam Bivoj od Rataja.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2006 19:33 beli – hnojivo
čau vyzkoušel sem ruzná hnojiva ale podle mne bezkonkureční PMMD od rosíka hnojím dva týdny a rostliny jdou perfektne takže za ty prachy nevahej a zkusto. vše o tomto hnojivu se dočteš na www.r.wz.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2006 14:57 Tonda – hnojivo
Asi takhle výkaly rybiček jsou samotný hnojivo takže bych nic neřešil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2005 15:12 Martin – hnojivo
Ahoj potřeboval bych poradit jakym hnojivem mam hnojit ????

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [19]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1620-cim-hnojit?od=901