Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím hnojit?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Čím hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 18:48 tomas120 – Re: matlala
Jaj sorry , nevšimol som si... Skús to Fe zvýšiť, svetlom to určite nieje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 18:11 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: tomas120
díval ses vůbec na prezentaci, světla tam je až až. 3*39W na čistých 160l vody. Bílá odrazová tapeta, časem reflektory. Jinak na Fe to tipuju, ale zase nechci rozházet poměry mikroprvků, vždyť "nadbytek jednoho může způsobit nedostupnost druhého".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 18:10 tomas120 – Re: matlala
Fe máš málo, malo by byť cca 0,2 - 0,3. Ja som rozpad listov echináčov vyriešil práve samostatným, duplicitným pridávaním Fe. U teba bude možno problém aj vo svetle, ak ti takto celoplošne živoria viaceré rastlinky. Hnojením sa svetlo nahradiť nedá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 17:51 Muž matlala [798] - Rostliny – co jim chybí
Ahoj,
připojím dotaz. Potřebuju se ujistit, jestli uvažuju správným směrem. Pistie začly žloutnout, blyxa se od počátku jaksi kroutím ale roste, teď jsem získal sagitarii a ta má zase světlé listy-do žluta. Hygrophylla siamensis zase má na starších listech díry.
Tipuju správně, že málo hnojím (nedostatek mikroprvků-železo, nebo dusík? No3 je ve vstupní vodě dost-50mg/l)? jedná se o mou prezentaci 200l, info je tam. Dnešní hodnoty Fe jsou 0,1mg/l (stabilní) a NO3 k dnešku něco přes 10mg/l; testy sera. Hnojím zatím 5ml PMDD bez KNO3 denně.

rybicky.net/nadrz/10574/192.jpg
rybicky.net/nadrz/10574/194.jpg
rybicky.net/nadrz/10574/193.jpg
rybicky.net/nadrz/10574/195.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 07:32 R Muž romant [27987] – Re: Tomas
Obvyklá doba svícení je kolem 10 hodin. Ty zářivky jsou jak silný(kolik Watů) a jaký je jejich označení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 06:37 Tomas – Re: romant
Mam v akva prave vsechno do zelena a chtel bych sem tam cervenou.O hnojeni budu premyslet.Mam v krytu dve akva.zarivky od juwelu,ale ted presne ktery to nevim a svitim od 3 do 9 h.Staci takle svitit??a cim vice rostlin tim potrebuju CO2??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 16:53 tomas120 – Re: Tom
S tekutými hnojivami je to najlepšie. Ja hnojím Pmdd už asi rok a nemôžem sa sťažovať. Je to relatívne najlacnejšie a najkomplexnejšie hnojenie, v ktorom sú obsiahnuté všetky prvky , ktoré rastliny potrebujú. Žiadne alternatívne hnojenie ťa nevýde na cca 1,5E za balenie, ktoré ti vydrži zhruba 2 -3 mesiace. Čo sa tíka CO2, ryby ti prirodzene vytvoria v akva Co2 , ale nie v takom rozsahu ako by bodlo , pre hustý porast rastlinstva.. K hnojeniu by som ako základ odporučil Co2, pre začiatočníka by ti stačilo na začiatok burčák a na tom si to vyskúšaš- sú tu o tom fóra , naštuduj si... Predpokladám že keď chceš pestovať červené rastliny , máš vyriešenú otázku osvetlenia. Nie všetky červené sú náročné na svetlo, no väčšina hej, niekoľko takých sám pestujem. Niektoré z rastlín ti budú bez Co2 , Fe a dostatočného svetla iba živoriť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 14:07 R Muž romant [27987] – Re: Tom
Spíš než o hnojení to bude o světle. Pokud tam v tý nádrži jdou kytky co popisuješ, tak bych vyzkoušel nějakou tu do červena i bez nějakýho dodatečnýho přidávání hnojiva. Jinak samozřejmě ty jílový kuličky do dna se přidat můžou, ale s tekutýma hnojivama bych byl opravdu opatrnej. Jak je to akvárko dlouho založený a co ty zmiňovaný světelný podmínky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 13:28 Tom – Hnojeni...
Ahoj,potreboval bych poradit.Chci zacit v akva s hnojenim,mam 200 l nadrz v tom cryptocoryny,cabomby,zakrutichy,sipatkovce,echinodory...chtel bych pridat jeste nejake kytky cervenych barev...je potreba hnojit pro lepsi vzrust a rozmnozovani?cetl jsem o brutusu a bivoji.CO2 nepozivam...Prosim o rady dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 11:16 Muž hardy [45] – Re: kubasan
diky za radu hned to koupim :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2010 09:34 Muž kubasan [18] - Rostliny – Re: hardy
skus prikrmovat krmivom ktore obsahuje velku rastlinnu zlozku napr.sak green a podobne nieco co ma vysoky podiel riasi spiruli. mne to dost pomohlo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 21:05 Muž hardy [45]
¨prosim o radu jake rostliny jsou nejmin narocne,a aby mi je zivorodky neokousavali diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:51 Muž eso [0] - Tetry – SERA FLORENA
Zdravim.Chcel by som sa opytat ci ma niekto skusenosti s hnojivom od sery (sera florena) www.sera.sk/… Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 19:14 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: budik
Jo, můžete. Jestli je tam silnější světlo, tak jim "čas od času" promíchejte sloupec vody (od světla se ohřívá).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 19:13 budik
Poprosil bych vás o jednu radu, zítra by mi měly přijít do nového akvárka rostliny. Ovšem filtr budu mít až někdy v neděli a vzduchovací kámen taktéž. Mohu nechat rostliny v akváriu 5 dní bez filtru a vzduchovacího kamene?, říkám si že by to mělo být bez problémů, ale radši se chci ujistit ve svém názoru...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 13:22 Muž Chem [837] – Re: BoBMan
V akvariu hnojit nemusis. Zalezi co od toho ocekavas a jake rostliny, ryby a podminky budes v akvarium mit. Hnojivo rozhodne nepatri k nejdulezitejsimu vybaveni akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 13:21 Muž Yirka [9126] – Re: BoBMan
To bude záležet na tom jak náročné rostliny zvolíš a jaké osvětlení bude nádrž mít. Na začátku však jednoznačné doporučení - nehnojit. Do hnojení se můžeš pustit, až opravdu potozumíš co tvá nádrž a rostlinky potřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 13:18 Muž BoBMan [0] – Hnojení?
Chci se zeptat mam 126l akvárko a v něm chci mít živé kytky chci se zeptat jestli je nutné to hnojit a popřípadě čím nebo jestli stačí jen výkaly rybiček atd.?Kytky nechci nák rozmnožovat stačí když budou třeba jen pomalinku růst. Dík za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 17:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Eff
Me to rekl prodejce ve Vivariu Melnik (takovej mladik a pan majitel stal vedle nej), ale je pravda ze mi ta bublinatka roste i bez CMS. Hnojim jen TetraPlant PlantaMin 1kapka na cca 10L 1x tydne po vymene vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 13:22 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Moucha
Mě by opravdu zajímalo odkud pochází zjištění, že bublinatka je náročná na železo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 09:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Eff
ja jsem dostal ve Vivariu Melnik bublinatku, je narocna na Fe a tam mi poradili jak ji hnojit, upozornuji ze v tom jejich akva meli red crystaly
hnojivo CMS (soucast PMDD) sacek 9,6g rozpustit v 0,5l destilky (uchovavat v lednici v tmave nadobe-treba pet)
davkovani: max. 1x denně 1ml na 20L vody (oni davkuji 2-3 za tyden)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2009 10:12 Muž Eff [417] - Rostliny
gigimasters napsal: Dík, ale po sküšenostech z dřívějška s normálními hnoji, kdy jsem nevěděl co a jak, ppmd nechci riskovat..

Nechceš riskovat s hnojivem, které je přesně odměřeno a dá se přesně dávkovat? Proto raději sáhneš po něčem "přírodním" o čem nebudeš mít ani potuchy co vlastně obsahuje? A jsi si jistý, že víš proč chceš vlastně hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 09:47 Jealoussy – Re: kristian
"Z tech komercnich jednoznacne vede PMDD"
Vsiml sis v mem prispevku jedineho spatneho slova na adresu tohoto hnojiva? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 09:44 Muž kristian [80] – Re: Jealoussy
PMDD je sice komercni, ale oproti bezne prodavanym je cena zanedbatelna. Cca 70,- i s postovnym a pri rozumnem davkovani to ma vydrz vic jak pul roku. To s hnojivy z obchodu nedokazes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 08:19 Jealoussy – Re: gigimasters
Z tech komercnich jednoznacne vede PMDD.Z tech,ktere si muzes vyrobit sam doma muzu napr. zminit Jil.Je to surovina,kterou sezenes zadarmo z prirody.Mam s nim velice dobre zkusenosti.Pokud bude cas a me se bude chtit,(:-D),mohl bych o tom napsat nejaky clanek a navod k vyrobe hnojiva z Jilu :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 08:08 Muž gigimasters [8] – Re: kristian
Dík, ale po sküšenostech z dřívějška s normálními hnoji, kdy jsem nevěděl co a jak, ppmd nechci riskovat..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 23:09 Muž kristian [80] – Re: gigimasters
Nevim jestli nekdo laboroval s vyluhem rostlin jako hnojivem, ale ja jsem osobne zkusil PMDD hnojeni pro rostliny. zacal jsem s davkami 1ml/100L a den ale to se zdalo jako dost velka davka, a tak ted davam jen 0,5ml jednou za dva dny. Rostlinky maji krasnou barvu a rozrustaji se mnohem krasneji nez kdyz jsem v druhem akva zkusil komercni pripravky. Uz je vysazuji a prechazim i tam na PMDD hnojeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 22:21 Muž gigimasters [8] – hnojiva a jejich "výroba"
Ahoj nevíte prosím o něčem jak občasně přihnojit akvárium? nemyslím tím použití hnojiv dostupných v obchodě.. ale nějaký výluh z listů nebo tak něco..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2009 22:03 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Napster10
Přestože proti hnojení nic nemám a sám používám PMDD, v tvém případě bych důvod hnojit neviděl. Podle tvé prezentace rostlinky fungují bezvadně, navíc není mezi nimi žádná, která by vyžadovala speciální nároky (kromě toho puškvorce, který by asi rád na vzduch, ale to nechme být). Pokud by ale rostliny v důsledku dostatku světla a CO2 více dychtily po hnojivu, a začaly vykazovat známky nedostatku některých prvků, možná by nebylo k zahození mít doma v záloze PMDD, které by sis pak podle potřeby mohl namíchat. Osobně si však myslím, že pravidelná výměna vody postačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 21:56 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Lukša
Lukšo, Napster10 to má vše v prezentaci kolik PMDD davkovat do meho akvarka (viz. prezentace)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 21:42 Muž Lukša [18] – Napster10
A o jaké jde krevetky?Ja mám Atyopsis moluccensis,Caridina japonská,Neocaridina denticulata var. Red cheA o jaké jde krevetky?Ja mám Atyopsis moluccensis,Caridina japonská,Neocaridina denticulata var. Red cherry tak těmto druhům co mám v jednom akvárku dávám hnojivo které obsahuje fosfor i dusík a zátím jsou v pohodě.Ale přihnojuji tak cca 1 krát za měsíc a v menším dávkování než uvadí výrobce(tak v polovičním).Jinak co v jiném akva mám crystal red tak bych si tot nedovolil.Tam dávám BIOFLOR od Rataje(sice obsahuje mikroprvky mědi ale snad to bude v poho) to dávkuji ještě méně než polovinu co uvádí výrobce a zhruba tak 2 dny před výměnou části vody(to abych to ještě více rozředil) tam přihnojuji tak jednou za cca 2 měsíce.Jinak si přihnojují samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 20:56 Napster10 – Hnojeni pro krevetkarium
Zdravim,
chtel bych hnojit do akvaria s krevetkami. Momentalne resim otazku, jake hnojeni je ke krevetkam nejlepsi. Mam dve moznosti- Colour Fe+ a PMDD (bez NO3). Popripade bych chtel poradit od zkusenejsich, kolik PMDD davkovat do meho akvarka (viz. prezentace). Dekuji za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 20:12 Muž tchomas [1] – co pro rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 07:48 Nomen
Jávskej mech nebrat. Sice krásně roste, ale toho detritu co se v něm nachytá... Aby to člověk pral dvakrát týdně...

Co se nenáročnosti týká, tak mám dobrou zkušenost s Asijskýma rostlinkama:

Hnědovka křídlatá

Měl jsem ji ve dvou akváriích přichycenou ke kořeni, jedno s teplotou vody kolem 20 st. a velmi slabým světlem, druhé s teplotou v rozmezí 26-28 st. a středním osvětlením. V obou případech obyčejná tvrdá studniční voda a v obou případech se jí dařilo velmi dobře.

Kryptokoryna červená

Miliónová rostlinka. Oproti Hnědovce chce trochu víc světla, ale jinak pohoda. Při středním osvětlení roste víc do výšky, při vyšším se rozprostře po dně. Vyhovuje jí kamenité dno, ale snese i hrubší písek.

Zakruticha obrovská

Dobrá do vysokého akvárka (nad 50 cm), jinak se musí až moc zastřihovat a to jí nemusí svědčit. Líp si hoví v písčitém dně: v akváriu s půdorysem 50x35 cm a výškou 55 cm mi v písku vyrobila krásný aleje. Jak podle pravítka... :-)

Hnědovce a Kryptokoryně se výborně daří pohromadě. Zakrutiše si s nimi někdy svědčí, někdy ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 22:28 Muž romachain [0] – Re: Mrakoplash
Mně teda Cabomba valí nejvíc ze všech kytek co mám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 16:51 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: spooky
tou cabombou jsi si jisty ?

mokřanky, hnědovky, javskej mech ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2008 12:46 Muž PentueR [256]
Nejdříve číst, pak prohledat fórum a pak přidávat nová témata. Vytahat za uši... ;)

rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
rybicky.net/rady/dno-akvaria-a-kameny


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 12:10 Muž spooky [11] - Asie – Re: jaa
Košíčky dať preč a sadiť bez nich.
Substrát jemnejší cca. 2-4 mm. Hnojenie nie je na začiatku potrebné.
Z rastlín sú pre začiatok najlepšie rýchlorastúce - camomba, egeria, ... ktoré veľmi dobre odbúravajú N látky z vody. A hlavne dobré svetlo, tak 0,4 - 0,6W na liter akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 22:24 Muž Dzira [38] - Rostliny
košíček sundat :-) A substrát menší zrnitosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 22:20 0 – Re: jaa
Použij jen propláchnutý hrubý písek (jemný štěrk) a vysazuj bez košíčků. Při dostatečném osvětlení v nepříliš tvrdé vodě dobře zakoření i bez počátečního hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 22:07 Žena ustavprochore [567] – Re: jaa
a zkoušel jste už hledat ve starších tématech ve fóru a v článcích? mám pocit, že všechny otázky už tu byly zodpovězeny, a ne 1x ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 22:03 Muž jaa [5] – poradte co na zacatek pro rostlinky
jdu si zalozit nove akva a nevim celkem presne co dat rostlinkam (jestli ster, pisek, nebo nejaky substrat, nebo nejake hnojivo ci neco podobne) aby se mi cim rychleji pjekne ujali a taky bujne rozrastli..............proste potrebuji nejaky zlapsovak, ale zasa ni extramne drahe.............
a jeste v jedne veci nemam celkom jasno..........kdyz sazim rostliny do akva, maji byt v tech kosiccich nebo jenom tak ve sterku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 22:51 Žena Avona [107]
Já mám z PMDD horší zkušenost, okamžitě po první aplikaci a to byla jen polovičná doporučená dávka se mi objevil náznak řasy. Mám studniční vodu a asi má v sobě nějaké prvky, co se s PMDD moc nesnesou.. používám Bioflor a ke kořenům Bivoj a jsem maximálně spokojená. Chce to vyzkoušet, ale hlavně pozorovat rostliny, jestli je to vůbec potřeba..kolikrát lidičky hnojí bez rozmyslu, mají nevyhovující osvětlení a pod.. a pak se tu řeší řasy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 19:27 Žena Laduschka [120]
Nechce se mi číst všechny příspěvky, jen tu hodím svůj názor. Vyzkoušela jsem dost přípravků různých značek, dost dlouho jsem používala Florenu od Sery, ale nic se nevyrovná ani zdaleka PMDD :-D vřele doporučuju! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 16:53 sir162
Kořenové hnojivo JBL palec super

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 16:42 Muž DonJuanKarlos [30]
Co Florapúr / Florapur ?
Mám ho doma už delší dobu, mám ho použít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 18:56 Muž isamik [180]
Ah tak :-), ja mel namysli florapol :-D

shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 18:55 Muž Eff [417] - Rostliny
Isamik: mám na mysli 7 kugeln. Malé rohodně nejsou a jsou dost lisované a pevné. JBL www.zooplus.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 18:15 Muž isamik [180]
Effe: no ja nevim me prijde ta drt od jbl mensi :-) ale to je detail.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 08:51 Muž Eff [417] - Rostliny
JBL má hezčí a větší kuličky. Bivoj vypadá jako ušoulanej na koleně. Ale opravdu nevím, jestli to tato informace pomůže smich
Ale teď vážně - osobně bych asi volil JBL už proto, že po jeho aplikaci se u mě nedostavily absolutně žádné nežádoucí účinky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [18] 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24801x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1620-cim-hnojit?od=851