Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím hnojit?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Čím hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 16:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DavidDizzer
Vetsina lidi to sesype a jestli se neco dozvi o moznych pridavcich, pak se ani neptaji kolik, ale jen zda ano ci ne (pokud to nenasypou rovnou, ve smyslu, ze je to za prachy navic, tak je to urcite nejaky luxus a ja si to muzu doprat).

Spolehat na lidskou inteligenci je bohuzel sazka tak zhruba 1:20, nastesti u akvaristu je to o neco lepsi, pac muzes vyradit vsechny, kterym uz to vyhnilo a pochcipalo, a sli radeji pestovat mrkev :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 16:35 Muž DavidDizzer [26] Re: Designer
Tak ano, připouštím, napsal jsem to obecně...
Je třeba změřit hodnoty a zjistit, čeho je dostatek, čeho je minimum a dle toho se zařídit. Já jen, co se týče mé zkušenosti a ostatních zkušenosti, tak PMDD v kombinaci s CO2 ve vhodném množství, smícháním konkrétních prvků a živin, určitě rostlinky nadávat nebudou...

Obecně jsem to napsal, ale tak, myslím si, že každý by jen tak od sebe nenasypal veškeré prvky a směsi PMDD do jednoho, aniž by si předem nezjistil, zda může hnojit i s KNO3 či bez (například) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2015 16:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DavidDizzer
Co jsi napsal je strasne obecne, muze to dokonale platit ve Tvem akvariu, ale v jinem muze byt pomer komponent PMDD naprosty rozhoz proti tomu, co to chce. Napsals to, jako by to byl vselek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 16:29 Muž DavidDizzer [26] Re: Designer
???
Nerozumím...
Samozřejmě je třeba spočítat a změřit hodnoty čeho je málo a čeho je dostatek, ale tak to je snad samozřejmé, že tam nebudeš lít něco, čeho máš přebytek :-) Nebo co myslíš tím tvým komentářem? Pohled na svět? Já mám pohled na svět pesimistický, ale v akvaristice optimistický. Což je taky potřeba, jinak by jsi moc pozitivních kroků neudělal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2015 16:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DavidDizzer
Zavidim Ti Tvuj pohled na svet. Nemusis se zabyvat tim, co plati za jakych podminek, nemusis vsechno pocitat, nepotrebujes moc vedet... a hlave vecer usnes :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 14:42 Muž DavidDizzer [26]
Nejlepší hnojení, jaké dle mě existuje je kombinace CO2 a PMDD :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 12:49 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Ciffik
spíš míň (cca 0,6 malé 0,9 velké)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 10:36 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: romant
á dík moc, jen nepíšou jak velký jsou ty tobolky - tak snad standardní 1ml

ještě jednou díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 20:37 R Muž romant [27983] Re: Ciffik
Mrkni třeba co se píše zde. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 20:35 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: KarlosS
jedna technická - nemohu najít odpověď jaké množství osmocote použít? existuje nějaké pravidlo/doporučení? např. xy g na jednotku plochy nebo objem v ml (kapsle) na jednotku plochy? díky moc všem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 18:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Lucianetta
proč je to s liaporem problém? V jednom akva s liaporem mám vespod "Staré dno" od Rataje, a v druhém akva s liaporem mám osmocote ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 15:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Ono hnojeni EI takovou kouzelnou vodikou vlastne je. Proste to tam lejes a pak zase menis vodu jak sileny. Funguje to, ale da to starani. Sam jsem od toho trosku ustoupil, pouzivam hnojivo jako u EI, ale vyrazne mene a vodu uz menim normalne (tedy normalne, jednou za 14 dni tretinu, kdyz se povede tak treba i za 3 tydny, ono pri mem ne/zarybneni to lze).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 14:24 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Lucianetta
Jestli Ti jde opravdu o ty rostliny, které jsi vypsala, tak bych ze všeho nejdřív uvažoval o CO2. Zkoušel jsem pogostemon helferi i hemiantus (calitrichoides) bez CO2 s různým hnojením a nikdy to nebylo zcela ono. U ostatních kobercovek (nebo co přesně myslíš pod pojmem "jiné malé rostlinky"?) to bude obdobné. Asi to nějak jde i bez CO2 (podle toho, jak tu a tam čtu od expertů na vodní rostliny), ale to už člověk musí o vodě a přihnojování asi vědět dost hodně a mít s tím zkušenosti.

Pak, až budeš mít jistotu, že je ve vodě dostatek CO2 pro tyhle rostlinky, bych podle příznaků dalších nedostatků volil hnojivo s obsahem NO3 nebo bez něj, s víc mikro prvky nebo s méně mikro prvky. Zatím se mi zdá, že pěstovat tyhle zmíněné kytky bez CO2 je trochu umění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 14:11 Žena Lucianetta [43] Re: KarlosS
"prohnoj dno" je s liaporem trochu problém, jinak bych tam dávno hodila jílové kuličky. Ty jsem dávala do 300 litrů a mám s nimi dobré zkušenosti. Zarybněné to akvárko nemám a ani nebude, bude jen o pár krevet víc a ty moc nedohnojí tedy... Proto chci něco spíš tekutého. Mám vyzkoušeno, že ony ty kytky jenom ze světla fakt nerostou. Aspoň ne ty, co bych chtěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 14:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Lucianetta
no ono hnojit "jen tak" bez toho abys tomu trochu rozuměla, v podstatě rozumně nejde. Lít tam jen vodičku aby rostliny rostly a nebyly řasy to by bylo. Prohnoj dno, nasázej nenáročný rostliny a možná to půjde i bez hnojení do sloupce. Ale musí tomu odpovídat světlo a zarybnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 13:54 Žena Lucianetta [43] Re: Designer
noo nemyslim, ze bych chtela doma michat chemikalie, kterym navic vubec nerozumim. Pro trochu znaleho cloveka asi dobry navod, ale radeji bych neco pro me "bezpecnejsiho". Presto diky za navod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 13:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lucianetta
Najdi si ve foru EI-mix, navod jsem uz psal mockrat, a podle toho o jake akvarium jde (jak zarostle, CO2 ci bez, hodne ci mene svetla) davkuj kazdy den ;-) . Zacni na nejakych opravdu malych davkach, nekde muze stacit opravdu jen malo, a nekdo psal, ze s tim nemel problem ani s krevetkami (ja je nechovam, tak mne to netrapi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 10:24 Žena Lucianetta [43] – Tekuté hnojivo do 90L s krevetami
Dobrý den, potřebuji nějaké hnojivo - mám nové liaporové dno bez živin. V akváriu plánuju mechy, nějaký hemianthus, pogostemon helferi a jiné drobné rostlinky. Chci raději tekuté hnojivo, protože liapor je poměrně lehký, tak ať nic neplave v akváriu. A mám několik krevetek, tak aby to neškodilo jim. Co byste mi doporučili? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 11:53 Muž 150koni [653]
Jen malá otázečka prosím. Kolik mg/l zinku je zdravé jak pro rostliny, tak přípustné pro ryby ? Děkuji za odpověď pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2014 11:43 smik Re: Urtman
Jak chceš aby to akva vypadalo? Každej má představu o rostlinném (nebo jiném) akva jinou.
Proč chceš hnojit? Pozoruješ nějaké nedostatky něčeho na rostlinách? Stálo by za to vědět co máš ve vstupní vodě.
Máš celkem malinko světla na takovou nádrž. Já měl slušnou zkušenost s LowTech nádrží někde aspoň na úrovni 0,3W/l (zavádějící údaj).
Rostliny máš nenáročné, ryby plánuješ bordelačné.
CO2 někdy dokáže zlepšit růst rostlin i ve slabě osvětlených nádržích, ale není to všelék.

Pokud bych měl nádrž jakou máš ty a nechtěl z nějakých důvodů přidat na světle,měl trochu normální vstupní vodu, tak šoupnu něco pod ty Echináče a hnojím výměnou vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 22:50 JoKa Re: smik
V podstatě nevím do čeho chce Urtman hnojit, možná to ani nepotřebuje.
300l hrubého.
Rostliny: 9x valisneria gigantea, 7x valisneria spiralis, 5x valisneria nana, 2x anubias barteri, 1x bolbitis, 3x hyrdophilia difformis, cryptocorine jedna affinis a jedna widewidow, 1x echinodorus ocelot green a 1x echinodorus narow leaf a nějaká ta hnědovka (asi tři mateřské rostliny a nějaké ty menší trsy všude možně)... Za nepřesné názvy rostlin se omluvám, píšu to z patra bez atlasu, latinsky neumím...
Ryby: momentálně 3x dospělé paví očko a asi 30ks potěru (jenom na precizní záběh), akvo je staré měsíc (abych předešel komentáři: ne, nebudu hnojit zítra, počkám na dokonalý záběh akva a zakořenění rostlin)
Budoucí stav ryby: 3x L-sumec, 4x Botia striata a 2x heros severum... Nic víc, nic míň...
Světlo: 2x 24W zářivka a metr led pásku...
CO2: zatím ne, ale není problém, když to nepůjde, vyrobit nějaký ten burčák...

Už víš, do čeho chci hnojit, nebo je potřeba nějakých dalších informací??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 22:41 JoKa – PMDD po týdnu
Tak se zeptám ještě úplně jinak...
Když vezmu denní spočítanou dávku pmdd, vynásobím tu dávku řekněme pěti (zlatá skoro střední cesta), bude to lepší, než když nebudu hnojit vůbec, nebo tím tak akorát pohnojím řasu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 20:54 smik Re: zervan
smik napsal:rostliny sežrat za 2-3 dny (příklad a všechno závisí na podmínkách).
Tak myslel jsem že jsem to napsal jasně. ;-)
Sice se mnou nesouhlasíš, v mé citaci, ale stejně píšeš, že
zervan napsal
u niekoho to môže byť tak, že sa vyčerpá všetko a jednorazová dávka by znamenala hody na pár dní a potom hladovanie

Jsem zmaten.
Ano máš pravdu u někoho to může být tak a u někoho onak. Každý musí zvolit optimum pro své podmínky.

V podstatě nevím do čeho chce Urtman hnojit, možná to ani nepotřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 20:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: petastastna
petastastna napsala: já se možná ještě uplně blbě zeptám :-D ale, když budu přidávat do vody PMDD, měla bych ještě dát hnojivo ke kořenům? Bojím se jakékoliv chemie navíc, abych neměla z akvárka zelenou tůňku :-) přidávám i CO2 vital a rostlinky jsou nově zasazené, akvárko objem 25 litrů
Ja by som si s hnojením hlavu nerobil. Skôr pri 25L by som bol opatrnejší. Tam sa ti pomerne dosť živín dostane i samo.
Niečo pridajú obyvatelia akvária, niečo odhnívajúce časti rastliniek a mnoho F z krmiva. Dal by som ku koreňom resp. do dna resp. ku koreňom
www.rostlinna-akvaria.cz/…
a zameral by som sa na výmenu 1/3 vody častejšie. Samotná vodovodná voda obsahuje rovnako i dusičnany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: smik
smik napsal: To ti nikdo moc neřekne. Nikdo neví jakou mají tvoje rostliny spotřebu. S týmto úplne súhlasím, ale...

Obecně si myslím, že PMDD je vhodné dávkovat denně. Metody kdy se do vodního sloupce přidává malé množství živin (PMDD, MCI, komerční hnojiva,) bych přidával denně, protože se může stát že pokud naleju týdenní dávku najednou tak ji můžou rostliny sežrat za 2-3 dny (příklad a všechno závisí na podmínkách). S týmto už nie, mám inú skúsenosť: Ak sa hnojí raz týždenne po výmene vody, tak to akurát tak doplní živiny na úroveň pred výmenou vody, pretože tesne pred výmenou vody ich býva vo vode najviac. Aspoň u mňa to tak je, živín odbúda z vody dosť málo. Ale to sa vraciame k tej prvej časti - u niekoho to môže byť tak, že sa vyčerpá všetko a jednorazová dávka by znamenala hody na pár dní a potom hladovanie. Treba si odsledovať úroveň živín v akváriu počas týždňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:38 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Turbínka
Turbínka napsala: S EasyCarbo mám lepší zkušenost, nebylo to pravidelné přidávání, ale v plné koncentraci a u neocaridin bez úhynů. S EC je to moje zkušenost vlastní, u CO2 vital jen přenesená.
Pridám skúsenosť s obyčajným PMFE (čistý roztok glutaraldehydu, žiadna "značka"), ktorú som spomínal vo vedľajšej diskusii: Pri silnom dávkovaní 2 ml / 20 l (čo je 1,5 mg/l glutaraldehydu z jednej dávky, cca 1,8-1,9 mg/l maximálna teoretická koncentrácia pri dennom dávkovaní) - teda 2-násobok odporúčanej dávky (niektoré hnojivá majú polovičné dávkovanie, voči nim až 4-násobok) - nedošlo k úhynu Red Cherry, ale boli apatické. Plná dávka sa na japonských krevetkách nijako neprejavovala. Napriek tomu som túto látku zavrhol a používať budem nanajvýš príležitostne napr. na poliatie rozstrekovacej rúry, keď z jej otvorov a špár bude rásť jelení paroh. Nepáči sa mi predstava, že by som mal niečo také dávať do akvária denne. K tejto téme je vhodnejšie debatovať tu: rybicky.net/forum/19442-pmfe-glutaraldehyd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 14:03 Žena petastastna [0] Re: amrtin
jojo já taky neocaridiny... tak uvidíme....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 13:59 amrtin Re: KarlosS
Já přidávám ke krevetkám jak PMDD,tak GA(tekutý uhlík,...) už dlouho do několika akvárek a nikdy jim to nevadilo.Ale záleží na druhu,já mám jen neocaridiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 13:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Turbínka
takže se nějaké mědi obsažené v PMDD u crystalek bát nemusím? U cherry používám PMDD standardně a bez problémů, ale u crystalek jsem se bál i když mám Micromix plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 11:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: petastastna
Vadí, ale vadí jim méně než např. řasám a proto jim může trochu pomáhat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 11:14 Žena Turbínka [2558] Re: ludvik
Tohle se už nedávno řešilo u otrav, mezi lékem a jedem je tenká hranice stejně jako mezi anestezií a otravou. Moje vyjádření bylo ve vztahu k tomu, že asi nebudu používat glutaraldehyd jako lék pro krevety v žádné koncentraci, čistě vztaženo na diskutovaný problém, možná jen nešťastně řečeno.
S EasyCarbo mám lepší zkušenost, nebylo to pravidelné přidávání, ale v plné koncentraci a u neocaridin bez úhynů. S EC je to moje zkušenost vlastní, u CO2 vital jen přenesená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 11:10 Žena petastastna [0] Re: ludvik
děkuji za další názor ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 11:07 Muž ludvik [1082] Re: Turbínka
Jen pro přesnost - malé množství jedu bývá lékem! V podstatě každý lék je ve větším množství jedem ...

K věci: GH přidávám, občas, i ke krevetkám. Úhyn není. Občas sice něco chcípne, ale souvislost s tímto to mít nebude.
Tím ovšem nevylučuji různé citlivosti různých druhů krevetek. Ani to, že by v CO2 Vital bylo něco navíc co krevetám vadí. Já používal EasyCarbo a teď Carbon od Invital.
Ty koncentrace jsou malé a poměrně rychle se to rozkládá.
Turbínka napsala: Když dáš i trochu jedu pořád to je jed. Na přípravek CO2 vital mám špatné reference u krevet, přidání poloviční dávky a druhý den hned úhyn několika kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 11:00 Žena petastastna [0] Re: Turbínka
i tak děkuji, to jsi mě nepotěšila... zase sem se přesvědčila že ve zveráčích nevědí :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 10:58 Žena Turbínka [2558] Re: petastastna
Těm by vadit neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 10:56 Žena petastastna [0] Re: Turbínka
zrovna co2 Vital mi dal pán ze zverimexu, že jako supr... to je teda dobrej.. a rybkám co2 vital nevadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 10:53 Žena Turbínka [2558] Re: petastastna
Když dáš i trochu jedu pořád to je jed. Na přípravek CO2 vital mám špatné reference u krevet, přidání poloviční dávky a druhý den hned úhyn několika kusů.
Ohledně toho PMDD si tak moc jistá nejsem, já u krevet používám EI-mix, kde je rovněž obsažena měď, ale ve sloučenině EDTA, ze které se musí silně chemicky vyvazovat a 4 druhy krevet zvládají EI-mix bez problémů, toho PMDD bych se nebála, ale CO2 vital ano!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 10:47 Žena petastastna [0] Re: KarlosS
jinak dívala sem se tu do nádrží a někteří u krevet mají PMDD i co2 vital... tak uvidíme.... doufám že když s tím začnu opatrně, bude vše ok....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 10:39 Žena petastastna [0] Re: petastastna
a pávě že jsem rostlinky uplně vyměnila kvůli aktastrofě s nějakými potvorami v akvárku, musela sem ho celé znovu založit, a pořídila sem si rostlinky, které co2 potřebují....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 10:38 Žena petastastna [0] Re: KarlosS
to je zajímavé, pán ve zverimexu mu co2 vital doporučil ke krevetkám uplně v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 09:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: petastastna
No já bych u krevetek moc nehnojil (některá PMDD obsahují Cu) a glutaraldehyd bych tam lil jen v min. množství a to naředěný ve vodě. Je to pro živočichy jed. Zvol rostliny, co rostou i s minimálníma živinama (a koukám, že tam takový máš).
Když už hnojit PMDD, tak mikro Micromix plus, je tam nejméně Cu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 08:36 Žena petastastna [0]
já se možná ještě uplně blbě zeptám :-D ale, když budu přidávat do vody PMDD, měla bych ještě dát hnojivo ke kořenům? Bojím se jakékoliv chemie navíc, abych neměla z akvárka zelenou tůňku :-) přidávám i CO2 vital a rostlinky jsou nově zasazené, akvárko objem 25 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 08:16 smik Re: Urtman
To ti nikdo moc neřekne. Nikdo neví jakou mají tvoje rostliny spotřebu.
Obecně si myslím, že PMDD je vhodné dávkovat denně. Metody kdy se do vodního sloupce přidává malé množství živin (PMDD, MCI, komerční hnojiva,) bych přidával denně, protože se může stát že pokud naleju týdenní dávku najednou tak ji můžou rostliny sežrat za 2-3 dny (příklad a všechno závisí na podmínkách). U denního dávkování každý den něco dostanou.
U metod hnojení kdy přidávám nadměrné množství hnojiva bych dávkování upravil na méněčetné, třeba 3xtýdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 23:02 JoKa
Potřebuji vědět jen jednu věc... Denní dávku mám stanovenou (spočítanou)... Potřebuji vědět, kolikanásobně mám tu dávku zvýšit, když chci hnojivo aplikovat jen jednou týdně... Jestli 7x, 3x, nebo třeba 10x... Nebo zda-li to vůbec mít nějaký efekt, při tomto postupu, nebo musím opravdu dogmaticky dávkovat denně...
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 22:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Urtman
aj , tak to jsem přehlídl srry ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 22:40 JoKa Re: MonterMonty
Mé akva má 90 cm na výšku, když upravuju kytky, tak ze štaflí a za pomoci všelijakých dlouhých kleští a podobných nesmyslů... Dost dobře si nedovedu představit, dávat něco ke kořenům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 22:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Urtman
poři´d si to Osmocote do dna , vydrží cca 3-6 měsíců, v závislosti na teplotě vody , živiny se uvolnují postupně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 22:33 JoKa Re: acik
Takže nemůžu hnojit jen hnojivem do vodního sloupce?? Mé akva má 90 cm na výšku, když upravuju kytky, tak ze štaflí a za pomoci všelijakých dlouhých kleští a podobných nesmyslů... Dost dobře si nedovedu představit, dávat něco ke kořenům...
Proto ta reakce...
Taky jde o to, že mi nějaké pmdd přijde zdarma k novým rostlinám, proto se ptám, jak ho dávkovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 22:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: acik
ano pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2014 22:01 Muž acik [416] Re: Urtman
to co ti posilal cezarmilan,tak to se dava do pisku do dna ke korenum + klasika hnojit do vodniho sloupce,tato kombinace je uplne normalni a myslel to dobře :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1620-cim-hnojit?od=301