Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím hnojit?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Čím hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:04 R Muž romant [27983] Re: Těhňajs
Jako že chloróza? To je podle mě dobrá stopa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:02 Těhňajs Re: KarlosS
takže železo by to nemohlo byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 15:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Těhňajs
Vono je to vidět i na tom echináči vzadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 14:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Těhňajs
tipuji makro prvky, hlavně draslík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 13:03 Těhňajs Re: Těhňajs
Nikdo nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 17:51 Těhňajs Re: Těhňajs
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 17:51 Těhňajs
Fotka k příspěvku Dobrý večer,
nevíte někdo prosím co chybí této rostlině?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2013 13:29 Muž dome [6] - Rostliny – jungle místo akvária aneb jsem akvarista
" nejak akvariu prilepsila aby to rostlo jeste lip" v první řadě si myslím,že to hlavně není o tom aby to rostlo ještě lépe a rychleji :) ale o tom aby to jako celek vypadalo hezky.Ne jen akvarium,ale dejme tomu i ten prostor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 13:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
pokud jsi si z mého příspěvku vzala jen tohle, tak snad raději jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2013 08:18 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: meleri
Vykašlat na akvaristiku by se měli lidi, co mají závojnatku ve 3l kouli. Chápu, že ne každý chce studovat dopodrobna chemické složení prvků v akváriu. Buďme upřímní - jde to i bez toho :) Faktem ovšem je, že pokud chceš cíleně dodávat nějaké prvky, je třeba vědět proč, jak a kolik. Pak se to bez alespoň základních znalostí a měření neobejde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 08:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: meleri
Komu není rady, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 06:37 Žena meleri [12] - AmerikaRe: grunda
to je teda ale hloupa rada, abych se vykaslala na akvaristiku!
hmm :-O
ne, chemik ze mne bohuzel nebude, ale dekuji za radu! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2013 15:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
tak si prostě kup pořádné testy -N,P, drop checker na CO2 a zjistíš jak jsi na tom, něco málo si nastuduj, ať víš co máš měřit. S tvým přístupem - nevím, nebaví atd. ti poroste minimum věcí a budeš pořád dokola pokládat ty samé otázky. A nebo varianta číslo dva - prostě se na akvaristiku vykašli, budeš mít čistou hlavu a mi klid ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 12:10 Žena meleri [12] - AmerikaRe: KarlosS
dekuji! vypada pekne. tuto kytku jsem jednou videla, a protoze jsem si rikala ze je beztak narocna, tak jsem ji nebrala..... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2013 08:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: meleri
dobrá nenáročná náhrada je rybicky.net/atlasrostlin/marsilea_hirsuta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 06:37 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Designer
dik za zkusenost. metodu el tady zminovalo vic lidi ale vubec nevim o co jde. ja to zkusim zatim opatrne, s tim draslikem, a uvidim no.

ja jsem akvarista dalo by se rict uz nejakou dobu ale jsou veci kterym proste nerozumim, nemam na to hlavu a nebo me to nebavi. ani nevim, cim merit, abych zjistila, co mi v akva chybi. to fakt nevim, jak to lidi delaji, ze presne vedi, tady mi chybi to a ono, a sup, dolijou to a vsechno jim krasne roste.

max jsem merila pH a tvrdost a posleze jsem zacala bublat co2. musim uznat ze je to o hodne lepsi....ale to uz je tak pet let. ted bych rada nejak akvariu prilepsila aby to rostlo jeste lip, ale nevim. nevim, zda je vhodnejsi hnojit jen jednou tydne nebo kazdy den a malo?

kdybyste nekdo vedeli o nejakem typu "koberecku" ktery by rostl i v tvrde vode se strednim osvetlenim, tak dejte vedet.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2013 16:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Vzdycky jsem si myslel, ze mam u dna malo svetla, ze tohle a tohle by uz chtelo CO2 a vzdycky jsem si myslel ze tak nejak vim, proc mi neco neroste.

Po poslednich pokusech zcela verejne rikam, nevim proc, tezko urcuji spravnou davku hnojiva, tedy jeho slozek!

Zacal jsem do akvaria lit hnojivo namichane pro EI metodu, jen tretinovou davku, protoze jsem nepridaval CO2, svetla neni extra, tak ze to bude stacit. Za 14 dni jsem se nestacil divit. Roste prakticky cokoli, dokonce i zbytecky rostlin, ktere uz jsem u sebe odepsal. A opadavani stonkovek u dna? Nekona se, dokonce se zacaly vice vetvit, neni to svetlem jak jsem si myslel, neco chybelo. Mimo to maji nektere rostliny dvakrate tak velke listy, nez mivaly driv. To by treba mohl byt drivejsi nedostatek fosforu, atd., atp., mam co zase studovat.

Nerikam, ze je to univerzalni postup jak to delat, ale uz vim, ze potencial akvaria cim je, se takto pozna, tedy co v nem rust muze (pri danem svetle atd.), kdyz se bude spravne hnojit.

EDIT: Jeste doplnim, provozuji to za cenu masivnich vymen vody, at se nic nenahromadi pres vsechny meze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 14:55 Žena meleri [12] - Amerika
neznate nejakou nizkou rostlinu, ktera by rostla a nebyla moc narocna?

chtela jsem vzdycky ten h. callitrichoides, vse si o nem precetla, koukala se jak lidi psali, ze napr. po tydnu se jim rozrostl o deset cm, proste ze jim rostl jak z vody, ale u me vubec. Jen v te mensi nadrzi trochu roste, ale je to slabota, je pekne zeleny ale prakticky se nerozrusta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2013 14:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: dudak
U dna bývá nejvíce CO2 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 12:40 Muž dudak [1885] Re: meleri
jestli se nedaří jen kobercům, tak to bude něco z proud/světlo/CO2 nejspíš se dolu ke dnu nedostane dost CO2
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 06:32 Žena meleri [12] - AmerikaRe: dudak
vcera jsem jeste brouzdala na netu a nasla jsem hnojivo, ktere je primo draslik (opravdu nevim rozdil mezi kno3 nebo4, ) a je to od firmy tropica a ada

brutus pouzivam od roku 2006 a nemuzu si stezovat. na co by to bylo, porad neco merit? ani nevim jak, a cim a co z toho vyvodit.

jak pisu, rostlinky rostou pekne, jenom se mi nedari tem kobereckum, tak zkusim ten draslik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2013 19:54 Muž dudak [1885] Re: meleri
no jestli je to ten Brutus co popisuje Roman, tak by to KNO3 mohlo mít nějaký smysl. Protože tam je jak K kterého může být málo tak NO3, které brutus neobsahuje. Ale dost mě zaráží že leješ něco do akvária a nevíš ani co, takovej přístup k hnojení nemůže dopadnout dobře. Tak mnoho úspěchů ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 12:34 R Muž romant [27983] Re: meleri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 12:19 Žena meleri [12] - AmerikaRe: dudak
v brutusu "pry" draslik neni. no, objednam to, zkusim a uvidim. kdyby neco, tak toho necham. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 07:26 Muž dudak [1885] Re: meleri
100mg, pokud nepouzivas jiné hnojivo, Brutus neznám, jestli chceš přidat jen draslik navíc k tomu brutovi tak spíš K2SO4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 07:18 Žena meleri [12] - AmerikaRe: dudak
dekuji. muj problem je ze u nekterych rostlinek dirkovati listy, tak jsem si rekla, ze to bude ten draslik. Ja hnojim brutusem, a ted jsem koupila profito. ok, takze 100mg, denne. jeste jednou dik! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 21:18 Muž dudak [1885] Re: meleri
já bych zkusil dávat cca 1mg KNO3/l denně, jak si to namícháš je asi jedno. třeba 25g/500ml takže na 100 litrů bude potřeba 100mg KNO3 a to budou 2ml, nebo jestli máš na to nějakej dávkovač(třeba jako je na mejdlo) tak si změř kolik ti na jedno zmáčknutí dá a udělej si roztok podle toho, aby těch 100mg bylo v jednom zmáčknutí. Ale bez mikroprvků bych asi KNO3 nepřidával, začne chybět železo, listy budou bílé místo zelené a začne růst řasa. případně bych zkusil přidávat míň a pozorovat co se v nádrži děje, aspoň tak 10 dní, za tu dobu by to mělo bejt vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 13:45 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: acik
Zájem o opravdu dobré fotky je stálý a je úplně jedno co to bude. 90% zdejších fotografií v atlasu je dost hrozné kvality. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 13:38 Žena meleri [12] - AmerikaRe: dudak
moc vam dekuji za vysvetleni. jeste jsem se chtela zeptat, jak to Kno3 mam davkovat? kdyz si vezmu litrovou lahev, tak kolik toho prasku tam mam dat a pak jak casto a kolik ml tydne nebo denne pridavat do 100l akva?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 12:16 Muž acik [416] Re: vaaclav
pokud bude zájem,pošlu cokoliv :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 08:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
já jsem napsal, že rostou, jinak jsou hned na první fotce uprostřed
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.11.2013 21:15 Muž dudak [1885] Re: meleri
nitrate de potassium KNO3
di hydrogenophosphate de potassium KH2PO4
sulfate de potassium K2SO4

KNO3 se hnojí když máš i málo dusíku, KH2PO4 se hnojí když máš málo fosforu, když chceš jenom draslík tak na to je K2SO4

nevím jaké máš podmínky v nádrži, ale pokud tam nemáš mnoho ryb, tak bych šel do KNO3 + nějaké mikroprvky - plantex csm nebo něco podobného.

a taky bych doporučoval o tom hnojení si něco přečíst, třeba tady pmdd.mrp-cz.com/…
mimochodem je tam vysvětleno proč se jaká složka přidává.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 21:07 Žena meleri [12] - Amerika
prosim muzete mi poradit, chtela bych teda zakoupit ten draslik, a prijde mi to vyhodne to koupit v prasku. jenze nevim, ktery vybrat, nejsem chemik!
nezlobte se, snad to pochopite i z francouzstiny, je to:

nitrate de potassium
di hydrogenophosphate de potassium
sulfate de potassium.

potassium je jako draslik, ale co je, do haje, ten sulfate, atd.?

a jak to michate teda? jsou to stogramove sacky.

dik, a nezlobte se, uz dam pokoj.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 21:00 Žena meleri [12] - Amerika
Me to taky nefunguje. Prisaham ze jak pridam proud mam hned zelenou rasu a ruduchu. Ludwigiu mam mrkni na fotky. O bombe jsem zjistovala jenze tady to skoro nikdo nema a kdyz jo tak ta firma co to plni tim co2 za to chce 40 eur. Tak nevim jak dlouho takova bomba vydrzi ale jestli ne dyl jal pul roku tak do toho nejdu. Navic mam male detk ktere do vseho hrabou nevim kam bych to dala.
Zkousela jsem nekolik typu kobercovek a jedine co mi chytlo je h. Mirathemoides jenze se to rozrusta tak ridcene jak to maji lidi pekne huste. Jedine co menapada je hnojit tim draslikem. Prodavaji tov sacku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 20:08 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Podstatně více lidem to ale nefunguje. Měl bys slyšet, jak si na tyhle zaručený rady stěžuje Danila, když musí lidem ve své prodejně (Zoo Braník)radit podstatně něco jiného. Radit tohle úplnému začátečníkovi tak to většinou dopadne špatně. :-)
Na vlastní kůži jsem se přesvědčil, že je to blábol. Jde to samozřejmě i bez toho jen dokázat CO2 pořádně rozpustit. Na těch tvých odkazech jsou sice červené rostliny, ale ty fotky nejsou tvoje. Měl by sis nějakou svojí pořádně vyfotit, protože žádný zázrak jsem, pokud jde o ně, u tebe neviděl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:47 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
není to reklama, jde o to, že když máš málo světla, málo CO2, tak je třeba to doplnit proudem - aspoň u mě v akva to tak funguje - 108W na 800 litrů vody + 1 hoď. výbojky 300W, CO2 kolem 10mg/l a roste vše - kobercovky, červené kytky - rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_mini , rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
obě rostou a jsou nádherně červené, další chuťovečky jako:
rybicky.net/atlasrostlin/pogostemon_erectus a
rybicky.net/atlasrostlin/pogostemon_helferi taky naprosto bez problémů.
Když mi ale odešlo přídavné čerpadlo všechno šlo do ...., polovina stonkovek opadala, červené kytky skoro zdechly, kobercovky obalily řasy, no prostě mazec - takže za mě, dobrý proud je třeba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:38 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Spoustu lidem akvária s burčákem fungují a nemusí mít ani nijak silný proud. Oni ty řasy v tom proudu velmi rády rostou. Takže o tom to nebude. Spíš mě to připadá jak reklama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
koberečky mají i lidé s tvrdostí kolem 20° , jen je třeba vyladit ten zbytek - burčák (na hov...), slabý proud - to samé co burčák, zelená řasa není z proudu (blbost) a dalo by se pokračovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 14:13 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Designer
tak s tou vodou asi nic nenadelam. mela jsem kupovat RO a ted uz ji mit, ale bohuzel z toho seslo.

to fakt neni mozne, ze lidi co maji takovou vodu, tak proste ty koberecky nemaji?

proud mam slabsi ok, ale to proto, ze jinak se mi tvori zelena vlaknita rasa, kdyz pridam. co 2 mam, bublam z burcaku, menim to kazdy tyden, max 10dni.

mam jeste moznost mit vodu ze studne, ale hodnoty neznam, nemerila jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 15:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Vysoke pH muze byt duvodem, proc rostlinam nejsou dostupne nektere latky. Uvadi se, ze pro pestovani vestsiny rostlin je optimalni pH 6.3 az 6.8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 15:25 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
špatný proud, málo CO2 - většinou. Občas málo světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 15:01 Žena meleri [12] - AmerikaRe: meleri
e rada bych vedela, proc se u me nedari narocnejsim rostlinkam typu staurogyne, hemianthus cal. mam tvrdou vodu a vysoke pH. akvaria mam od r. 2004. jsou pomerne hezke na pohled, ale proste, koberecky mi nejdou a rada bych vedela proc. prece jsou tady i lide kteri je pestuji i ve vode s velmi vysokou al. tvrdosti? nebo ne?
je pravda, ze nic moc nemerim, delam to podle citu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 14:58 Žena meleri [12] - AmerikaRe: dudak
nektere hnojiva jsou ale prece lepsi ne? jako namichane PMDD? nektere treba horsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 14:24 Muž dudak [1885] Re: meleri
myslet si že existuje nějaké hnojivo, které spasí jakékoli akvárium je dost zcestné. Všechna hnojiva pro akvaristy, ať už komerční nebo doma vyráběná obsahují stejné složky, jde o to pouze najít nejvhodnější poměr těchto látek pro dané akvárium. Navíc je hnojení úzce spjato s dalšími faktory jako světlo, výměna vody, množství rostlin, proudění.... proto stejné hnojivo může mít různé výsledky v různých akváriích, je potřeba si uvědomit jak hnojení/spotřeba živin rostlinami funguje a podle toho to přizpůsobit danému akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 13:11 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Aforte
bo jahoj ferropol jsem mela jednou a dobre. nerekla bych ze je to lepsi nebo horsi nez jine hnojivo.

me by zajimalo jestli nekdo hnoji hnojivem od Takashi Amana co se nabizi na ruznych int. strankach. On ma nadherne akvaria tak bych rada vedela, jestli to jeho hnojivo je nejaky zazrak nebo je to podobne jako treba Brutus nebo Bioflor atd....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 19:12 Muž Aforte [533] - Rostliny
Mám dotaz. Jaké je dobré hnojivo na podpoření růstu rostlin? Nechci žádné PMDD, PMFE atd.. Prostě něco co budu moct dát k CO2 z kvasnic. Vím, že by bylo dobré doplňovat dusík, fosfor apod. podle rostlin, ale to pro mě není. Co říkáte na plantamin, ferropol + hnojiva od Rataje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 15:18 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Denda
Denda napsal:........ Zásadu hnojit více dní v týdnu a nikoli jednou týdně považuji za "kámen uhelný" akvaristiky a používání hnojiv Tropica za velmi vhodné řešení pro každého hoby akvaristu..........
Proč nestačí hnojit jednou týdně???

Mě to nebavilo každý den tam něco přidávat dalšího krom krmení rybám a rostliny tedy krmím 1x týdně vždy po výměně vody a nemám s tím nejmenší problém.

Jinak když by se pominulo spousta když ve druhé části tvé slohovky tak to skoro vypadá jako návod na instantní akvárium. Bohužel právě ta když jsou daleko důležitější než samotné hnojení.

A jak ta firma reaguje na specifickou vstupní vodu jednotlivých akvaristů - já mám třeba extrémně měkkou vstupní vodu s minimem Mg a Ca jak to ty dvě hnojiva zachrání? Nemohu si pomoci ale co si namíchám to mám a vícm co v tom mám a vyzkoušet kolik toho dávat není zase žádná věda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 15:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Denda
Ale kdyz uz ses uvedl timhle elaboratem, urcite nas zde potesi pohled na Tve akvarium, protoze pohled na dobre rostouci rostliny mnohe z nas opravdu potesit umi. A navic, i kdyz se toho tady nakeca, kdyz nekdo umi, vetsina z nas umi i smeknout ;-) . Prezentace dokaze dobre podporit co clovek pise, ale take to poprit, samozrejme.

Vis, jde o to, ze Ti to treba bajecne funguje, ale to co jsi napsal zni desne obecne, ze to tak bude vsude. Mozna ze to co pises, vyplyva jen z toho, ze jsi mel neuveritelne stesti, ze to vsechno sedlo jak melo. Stava se to, obcas to stesti nekdo ma a kdyz nema dlouhodobejsi zkusenosti, muze si rikat, jak to ti pitomci dokazi tak "pohnojit", kdyz mne to tak bajecne jde a to jsem teprve zacal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 15:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Denda
Tenhle byl Vesicularia spec. Triangelmoos. A nastesti snad jeste bude, neco zase obrazilo, pochopitelne uz bez te prisernosti ve vode. Davat to dele, ted uz bych ho nemel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 15:00 Denda – EasyCarbo
Pravdou je, že některé mechy jako Riccia, Monoselenium a Lomariopsis EasyCarbo může a to i nenávratně poškodit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1620-cim-hnojit?od=551