Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím hnojit?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Čím hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 07:49 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: vlka
:-) ten bioflor master jsi nepoužíval? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 22:34 Muž vlka [3444] Re: jarovo
Zatim jsem žádnou chemii ještě nepoužil. Odešly mně dvě stonkovky, takže asi něco chybí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 20:25 Muž jarovo [1695] Re: vlka
Dávkovanie záleží od toho koľko máš vody v AQ - výsledná koncetrácia - množstva rastlín - koľko toho budú spotrebovávať a samozrejme svetla - ako rýchlo to budú spotrebovávať. Začal by som na malom množstve - radšej denne a podľa situácie to postupne upravil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 23:16 Muž vlka [3444] Re: jarovo
Mám jen 16W světla. A Ferox NPK doporučují při silném osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 22:38 Muž jarovo [1695] Re: MPCZ
Ahoj mam tiež 240-tku a skúsenosti s Ferox NPK jednoznačne kladné - denne 3 - 4 ml a výsledok mám v prezentácii ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2019 21:23 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: vlka
souhlas
jen s tím železem /asi/ hovínka nepomůžou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 21:11 Muž vlka [3444] Re: MPCZ
Nejlepší hnojivo v akváriu je detrit od rybiček, rostlin a ostatních živočichů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 21:02 Muž MPCZ [12] - Rostliny
Zdravím, chci se zeptat zda máte někdo zkušenost s hnojivem FEROX nebo FEROX NPK. Díky za Vaše rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 20:57 Muž Shimi [683] Re: pluto84
No ona je otázka, jestli potřebuješ vůbec hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2019 20:14 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: pluto84
V30 jsem prubnul, bez měření,bez znalostí jestli vůbec hnojit... když se dávkování nepřehání nemusí se tím nic pokazit :-)
Finančně je lepší koupit jednotlivé složky, nebo pmdd jak píše Anthrax, (a mít kontrolu nad dodávaným množstvím), ono to chce ale něco "načíst" a jít do toho poučen ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2019 20:04 R Muž Anthrax [4765] Re: pluto84
Zkušenost s těmito produkty nemám. Ale...
pluto84 napsal: Nebo čím nejlépe hnojit rostliny ?
Nevím konkrétně které rostliny a v jakých podmínkách ale rozhodně něčím levnějším. ;-) Nakup jednotlivé prvky a namíchej si je. Vyjde to o dost levněji a budeš mít kontrolu nad tím co a v jakém poměru přidáváš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 19:57 pluto84 – hnojení
Ahoj, máte někdo zkušenosti s přípravkem : DENNERLE V30, E15, S7 ?
Nebo čím nejlépe hnojit rostliny ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.08.2018 16:52 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jenda91
Pozor, tady mohou být i dámy, co ti dobře poradí. ano

Máš to čerstvé, nic tam nelej a počkej. I těm rostlinám chvíli trvá, než se zmotají. Dej tomu čas. Zbarvení ovlivníš hlavně intenzitou světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 16:46 Muž Jenda91 [-3] – Hnojivo
Kluci nejaka rada ohledne hnojeji akvarijnich rostlin?popripade nejaky pripravek ?nemyslim na hubeni ras ale na rust rostlin zbarveni atd..aby meli hodne zivin.Akva mam v prezentaci.Vim ze je nejlepsi hnojit Co2 setem ale mimo toho? potlesk :-P dekuju pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 18:01 Žena AndreaLulu [1] – jaké hnojivo
Ahoj, mohu se zeptat co mám kytičkám přidávat do vody aby se jim vedlo? Přidávala jsem tekuté CO2 od Tetra, ale bylo mi řečeno, že to není moc vhodné. Mám tedy ještě v akváriu hnědou řasu a někdy najdu i malé vlákýnka zelené, což asi svědčí o nerovnováze toho CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2018 15:47 Muž Zip [277] Re: Papik
žebřík od Denerle funguje trochu jinak. Drží CO2 bublinu co nejdéle ve voděa aby se rozpustila. Jestli je horší než lipové dřívko, kde sice jsou malé bublinky, ale jdou rychle k hladině, nevím. Záleží i na proudu v AQ (např. nasměrování rozstřikovací rampy dělá hodně).
Na problematiku s CO2 je tu více vláken a rad spousty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2018 15:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
Až tak to nefunguje měl by jsi držet nějaké stabilní pH například 6,8 po dobu svícení může trochu stoupnout a v noci se zase vrátí. To si ale musíš vyzkoušet protože i burčákem lze tak malé akvárium otrávit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 15:16 Muž Papik [617] Re: vaaclav
Dočetl jsem se, že CO2 snižuje PH. Samozřejmě z kvasničáku ho bude méně, než z tlakové lahve, takže pokud ho rostliny beze zbytku spotřebují, tak se PH nezmění.

Navíc originální reaktor dělá velké bubliny, takže se bude CO2 hůře rozpouštět. Přes lipové dřívko by měla být větší účinnost.

KNO3 tedy koupím do zásoby, abych ho v případě potřeby měl po ruce. Možná i KH2PO4?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2018 11:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
Nevím jak ti ten žebřík pomůže stlačit pH dolů ale u tvé vody by to jinak neměl být problém dostat se pod 7. Pokud máš teď jen NO3 10-15mg/l tak počítej že budeš muset dodávat když přísun žádný nemáš. S obsahem vápníku a hořčíku v mikroprvcích si starost nedělej je jich tam zanedbatelné množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 09:32 Muž Papik [617] – Plán
Ahoj, nové LED osvětlení se mi zřejmě nepodařilo nastavit na hodnotu původní zářivky a začal se tvořit a rozrůstat jelení paroh, později i trochu zelená vláknitá řasa. Rovněž jsem přidal více rostlin, takže se změnily podmínky v akváriu.

Podle měření PH je voda alkalická. Na limnophile je vidět biogenní odvápnění. Nové listy u hygrophily polyspermy jsou zmačkané.


nejbližší voda dle vodáren: dusičnany 3,49 mg/l (25.10.2017), vápník 28,2 mg/l, hořčík 7,20 mg/l, tvrdost něm. stupně 5,6 °dH

druhá nejbližší ulice dle vodáren: dusičnany 3,18 mg/l (9.8.2017), tvrdost něm. stupně 2,7 °dH

testy JBL voda z vodovodu: GH 5 dGH, KH 4 dKH, PH 7,5-8, Fe < 0,02 mg/l, NO3 1 mg

testy JBL voda v nádrži: GH 5 dGH, KH 4 dKH, PH 7,5-8, Fe 0,06 mg/l, NO2 < 0,01, NO3 10-15 mg, CO2 dle Tillmanovy tabulky 2-5 mg/l


Mám v plánu přidávat CO2 a hnojit místo komplexních hnojiv pouze nutnými sypkými prvky.

1) Přidávat CO2 setem DENNERLE BIO 60 CO2, čímž snížím PH a CO2 by mělo účinkovat i proti jelenímu parohu.

2) CO2 rozpustí i usazený vápník, kterého je jinak ve vodovodní vodě dost, ale díky biogennímu odvápnění se ho zřejmě nedostává. Také zřejmě trochu zvýším KH. Pravděpodobně ho i blokuje nedostatek hořčíku, takže přidávat hořčík MgSO4*7H2O.

3) Přidávat draslík K2SO4.

4) Přidávat mikroprvky. Plantex CSM+B vypadá dobře až na železo EDTA, které se ve vyšším PH špatně rozpouští. Tenso koktejl má pro mě navíc vápník. MicroMix plus vypadá asi nejlépe, i když má také trochu vápníku a draslíku.

5) Dusičnany díky gupkám zatím není třeba přidávat. Pokud by rostliny začaly rychle růst a vytáhly je z vody, tak teprve potom po troškách na základě měření.

Co si o tom myslíte? Děkuji za rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 19:44 Muž Zip [277] Re: Maq
Hojím KNO3 a KH2PO4, ve vodě nemám žádné dusičnany a zřejmě nemám takovou spotřebu draslíku, když ho tolik dodávám :-( Ale zatím jsem se dostal na 25mg/l, tak to snad není tak špatné. Pak občas vynechám hnojení, vyměním vodu a tak nějak se to drží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 18:59 Maq Re: Zip
Jak to že máš vždy hodně draslíku? Ve vodě je málo dusíku a hnojíš sanytrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 18:36 Muž Zip [277] Re: vaaclav
Ano to je pravda, ale může to mít ve vstupní vodě a pak mu nedojde :) :) sranda, nevíme detaily, může to být všelijak
Já měřím každý týden NO3 i PO4 a podle toho upravuji hnojení, draslík vím, že mám vždy až až dost.
Jinak dle mého názoru je lepší míchat KNO3 zvlášť, než Ferox NPK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 16:00 Muž milann [0]
Tak díky moc za radu, vyzkouším to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 15:35 Muž powery [250] Re: Zip
Souhlas, nevšiml jsem si ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2018 15:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zip
Jde o to jak dlouho, po přidání draslíku a fosforu může jít dusík rychle dolu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 15:29 Muž Zip [277] Re: powery
Jenže on dusičnany nepotřebuje, má 30mg NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 14:11 Muž powery [250] Re: Magic
Existuje i Ferox NPK www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2018 14:08 Muž Magic [879] - RostlinyRe: milann
Vo feroxe máš mikroprvky a draslík, to samotné väčšinou stačí. Keď chýba fosfor, máš tej KH2PO4. Ostáva už len dusík a ten potrebuje pridávať málokto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 13:47 Muž milann [0] Re: Zip
A můžu to použít jen tak samostatně případně? Není to potřeba použít třeba v rámci PMDDi s jiným základním hnojivem?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.04.2018 12:41 Muž Zip [277] Re: milann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 10:16 Muž milann [0] – Fosfor a železo
Ahoj,
Poradil by mi někdo prosím jaké hnojivo používat? Mám v akváriu nedostatek železa a fosforu, potvrzený testy. I proto mě stagnují rostliny... Zároveň mám relativně vysoký NO3 (cca 30mg), staraji se teď egerie a pistie, a docela tvrdou vodu. Existuje nějaké hnojivo zaměřené na tyto dva prvky a zároveň bez podpory dusičnanů? Nebo nemá někdo nějakou radu jak to efektivně vyřešit? Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 15:09 Žena petulka [11]
Nectu protoze je to vetsinou tak napsany ze aby byl clovek chemik aby tomu rozumnel.

to kapkove hnojivo bude ale jeste neni protoze jsem s tim chtela pockat protze je to zezacatku zbytecne dik no pockam radsi az potom cesku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 15:01 R Muž afc1886 [14682] Re: petulka
Máš to čerstvě založené akvárium, píšeš, že dodáváš CO2 z burčáku a máš tam nějaké tablety do dna. V prezentaci ale píšeš, že používáš ještě nějaké kapkové hnojivo ze zverimexu. Co chybí rostlinám, že chceš přidávat další hnojivo? Já souhlasím s Maq, aby sis něco nastudovala a až potom začala hnojit. Teď to začni řešit jedině když uvidíš, že rostliny nějak moc strádají. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2018 14:33 Muž Kubaa [718] Re: petulka
To je začarovaný kruh, nečtu protože nerozumím, nerozumím, protože nečtu... Co ho zkusit rozetnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 14:18 Žena petulka [11]
Ahoj NHKG jo prijedu ale az tu sobotu 25 unora pred odjezdem jinak mam obavy ze to pozdecha...tak to bys byl strasne hodny ja ti dovezu syr.ahoj

maq prave ze me to nikdy nebavilo o tom cist no a to z toho duvodu ze tomu vubec nerozumim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2018 12:16 Maq Re: petulka
Budeš muset něco o hnojení nastudovat, to jinak nejde.
A nebo raději nehnoj. Naděláš víc škody než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 11:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petulka
Máš u toho návod. Pokud se stavíš pro ty šneky, můžu ti dát balení i vysvětlit co a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 11:28 Žena petulka [11]
Jednou jsem to mela takovy prasek to byl. Melo se to nejak smichat s vodou v pet lahvi ale vubec jsem nevedela kolik je pomer ani jak dlouho se to muze skladovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 11:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petulka
Pmdd má taky železo. Můžeš měnit složení dle potřeby a máš jistotu, že znáš přesné složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 11:13 Žena petulka [11]
NHKG jenze to pmdd z toho ja mam strach pac prave nechci tam mit rasy koupim neco se zelezem ne? Jeste ten brutus byl levny a dobry myslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 11:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petulka
Pmdd bez kno3, ale dávkování výrazně menší než doporučené. Hlavně to s hnojením nepřeháněj, může to skončit kalamitou řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 10:56 Žena petulka [11]
Ahoj lidi poradte mi prosim jeste cim hnojit nejlip kdyz tam mam co2 z burcaku a tabletky do dna ale kytky nemaji nekteree jeste rozvinute korinky co treba brutus a ferropol? Kytkam asi nejvic chybi zelezo kdyz je akvarium takhle nove?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 21:11 Muž mk79 [15] Re: Maq
Dnes som navštívil tetušky vo výskumnom ústave rastlinnej výroby. Huby vylučujú, tie vyzerajú vraj celkom ináč. Podľa svetla v akváriu a vzhľadu listov rastlín ide jednoznačne o nedostatok živín. Mám skúsiť aplikáciu hnojiva pmdd na listy. Tak testujem striekať časť rastlín a uvidíme ako to dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 23:44 Maq Re: mk79
Nic netvrdím, ale obávám se, že se Ti tam rozmáhají houbové choroby. Vodní a bahenní rostliny jsou sice odolnější než jiné, ale tyhle jsou transportované a přesazované, tedy vždy poraněné a v nouzi.
Jsou tam jen týden, asi moc nevyrostly, proto se mi takové projevy nedostatku moc nezdají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 22:46 Muž mk79 [15] Re: Maq
Rastliny boli zasadené pred týždňom, farbu menia teda pôvodné listy. Rastline rastú odnože a na niektorých rastú aj nové listy, ale sú už skôr žlté. Keď ich priviezol kuriér, boli síce v polystyréne, ale kelímky boli dosť chladné. Možno aj to sa podpísalo na ich kvalite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 22:37 Maq Re: mk79
Ty postižené listy jsou přírůstky?
A pokud ne, mají ty postižené rostliny nějaké přírůstky, nové listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 21:30 R Muž Anthrax [4765] Re: mk79
Já nemám žádnou zkušenost se startem na sucho. Ale taky bych napustil vodu. Abys poznal jak budou rostliny na tvou vodu reagovat. A podle té jejich reakce bych ragoval já. :-) Ale ten přechod pod vodu pro ně bude stejnak náročný tak jako tak. Takže bych to neodkládal a šoupl bych tam vodu hned.

Čili moje (ale nejsem ten nejpovolanější) rada je dát tam vodu a čekat co se bude dít. :-) A až podle toho se rozhodnout jestli a čím hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 18:24 Muž mk79 [15] Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, vravíte, že pri zábehu nemá zmysel hnojiť. Čo by ste radili v mojom prípade, keď po týždni žltnú listy STAUROGYNE REPENS. Čakať alebo zasiahnuť. Radia mi hnojiť rosením hnojiva pre izbové rastliny. Tu na fóre v článkoch o emerznom pestovaní som o hnojení nič nenašiel.
Trochu sme to včera rozoberali tu.
rybicky.net/profil/46654&akce=forum
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 15:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: wicca
Tak on ty rostliny také kupuje takže poštu už jednou absolvovaly. Jestli ale vydržíš tak rybicky.net/akce/2226 příští týden je sraz a tam je většinou rostlin dost. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24801x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1620-cim-hnojit?od=151