Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vallisneria - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Vallisneria - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2007 11:08 Muž DrSova [28] - Rostliny – re kolco
To same u me. Chce to strihat postupne a ne 1x vsechny listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 08:46 Muž Kolco [57]
Mám s giganteou opačnou zkušenost.List,který zkrátím u hladiny nůžkami začne stagnovat a po nějakém čase ho stejně musím u spodu odstřihnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 22:19 Muž hanz [27] – RE:Dahak
Vallisnerii v pohodě zastřihnu a nic mi nehnije. to bude nečim jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 22:08 Muž Jammes [72] - Afrika
u vallisnerky zkracuju nejstarší listy u hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 22:01 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Strihate to dole nebo jen zastrihujete vrsky ?.Me kdyz ji zastrihnu nahore ten list zhnedne a hnije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 21:24 Muž Přéma [23] - Amerika
Valisnerii gigantis stříhám a normálně roste dál,vždycky po ustřižení tak dva týdny jen stagnuje,ale pak stejně roste...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 10:54 Muž Eff [417] - Rostliny
Tak jsem ji konečně sehnal. Koupil jsem ve Sklorexu dva košíčky po 59Kč od Rataje. Listy jsou pevné, sytě zelené a velmi úzké, hodně podobné Eleocharisu, zatím jsou dlouhé asi 40 cm. Uvidíme jak se jí bude dařit a jak rychle bude tvořit nové odnože.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 10:48 Muž Eff [417] - Rostliny
Osobně jsem ji viděl v akvaristice a od sagitarie se výrazně liší - úzké, tmavší, tužší listy.

Ještě jeden link:
www.tropica.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 10:41 R Muž Mrakoplash [1776]
Osobne mi to spis pripomina sagitarii subulatu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 10:24 Muž Eff [417] - Rostliny – Vallisneria Nana
Má někdo zkušenosti s touto zajímavou variantou? Valisnerky mi v akvárku moc nejdou, ale tato má tuhé listy, které jsou tmavě zelené a výrazně užší než u ostatních valisnerií. Podle popisu by měla být nenáročná. U nás ji dodává myslím Rataj, cena je vyšší než u ostatních variant (asi 69 Kč)

thumbnail.image.rakuten.co.jp/…

Tady je její karta na tropica.com:
www.tropica.com/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2006 18:18 aLLfit – Vallisneria v 30cm
www.tropica.dk
Zkus tohle, tam narazíš i na "menší" zákrutichy...
http://www.tropica.com/plant_print.asp
Přímo na seznam rostlinek, je to sice dánský web psaný anglicky, ale kytky jsou všude stejný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2006 16:40 Killer – valisnerie
moje sympatie má v.spiralis,nejspíš je to asi to samý jako v.asiatica...ale mam jí ve 30cm a má listy malej kousek pod hladinu a docela rychle se rozrůstá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2006 13:10 aLLfit – Vallisneria v 30cm
Já bych se toho nebál, je třeba zkusit...
Mimo zde již uvedených by ještě stály za zmínku
Vall. portugalensis
a hlavně tyto dvě : V a l l. t o r t a , V a l l. c o r k s r e w

Jinak listy na koncích n e s t ř í h a t (jinak listy uhnijí), jestli nějakou úpravu, pak jedině odstanění celého listu. Po "ostříhání" se kytka snaží rány zacelit (to je hodně patrný u vyspělých jedinců, nebo u velkých druhů)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2006 10:57 Fazola.rapid – va
Mám asiaticu a nepokládá se na hladinu a je pěkně šroubovitá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2006 10:16 Puf – Vallisnerie
I ty menší druhy dorůstaji dost.Záleží i na délce akvária a tom kolik tam chceš mít světla, dlouhý listy pak budou ležet na hladině a stínit. To může ale i nemusí být problém. Jinak sem četla že stříhání listů rozhodně nebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2006 22:48 ivan – giga
Ve 160cm dlouhém akva mám několik V.g. a ty nejdelší mají přez 2m,kdybych je nerozdával,asi bych měl problémy.Kromě toho že pokryjí hladinu,jak jich je moc tak zabírají i horní sloupec.Zkus ji tam dát,nějakou menší,když začne moc bujet,vždycky ji můžeš dát pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2006 08:03 xkymi – Vallisnerie
No ja tam budu v tom akvarku budu mit dalsi 3 druhy Vallisnerii a mezi nima i Giganteu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2006 23:06 RITCHI – Vallisnerie
Já myslím, že můžeš. Existují i malé druhy, nejenom gigantea

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2006 16:14 Killer – valisneria
no ja který,jinak bys musel stříhat listy třeba u gigantey
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2006 15:42 xkymi – Vallisnerie
Myslite ze muzu zasadit Valisnerie do akvarka ktere ma vysku jen 27 cm?Dik. ;-)
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 7 ...... [8]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1590-vallisneria-pestovani-sazeni-problem?od=351