Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vallisneria - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Vallisneria - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 22:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TRULY, Maq
Truly: Hm. Nemáš jich málo. Nemuže být u některých rostlin problém, že jsou zasazené moc hluboko? Zkus ty problematické povytáhnout, aby jim byl vidět 1 mm kořenů.

Maq: :) V něčem mrňavém, kde by byly samy, by se jim asi líbilo víc. Vem třílitrovku, dej do ní trochu dna z tohoto akvária, vodu z tohoto akvária a zkus tam pokusně přehodit jeden kus.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 22:14 Maq Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Kolik těch valisnérií v akváriu máš a v jak velkém? Pokud je to například čtyři rostliny v 150 litrech s pěti dalšími druhy rostlin, nedivím se, že neprosperují.
Nevím kolik Urtman, ale já jich mám asi šest, drobných, ve dvoustovce, a druhů rostlin... asi dvacet.
Takže, Jirko, jdu do střehu a očekávám Tvůj výpad monokulturním teorémem. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 22:13 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak ten bordel by sa mi tam spravil hned keby som tam dal 25 3cm prisavnikov z maleho akva :-D
Pravda je ze toho extra vela nemam v akva a uz som aj v i ej teme riesil rozpad gigantei.
Az teraz zacinam rozumiet tomu ze mozno so stratami ale najlepsie je zrejme ako pisal romant vsetko tam dat hned od zaciatku teda omrem ryb. Ja som to trosku davkoval pkdla okolnosti co ma zdrzali a mozno aj tam bola chyba.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 20:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Urtman
Potvrzuju, že je gigantea úplně bezproblémová. Na úvod zeminu pod štěrk, přidaný detrit a ještě jsem pro jistotu opláchl jemné bahno z holinek, ve kterých manželka běhala po poli a nalil to tam. Na standardní valisnerii bych šel asi stejně (nemám osobní zkušenost). Primární by bylo, že valisnerie má být dominantní rostlina, v úvodu možná i monokultura. Osázet tak hustě, že po třech měsících nebude třeba pozadí.

Kolik těch valisnérií v akváriu máš a v jak velkém? Pokud je to například čtyři rostliny v 150 litrech s pěti dalšími druhy rostlin, nedivím se, že neprosperují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 19:50 Muž TRULY [164] Re: Urtman
no mal som ju v malom akva kde bolo bordelu az moc a tam pekne rastla a dokonca sa mnozila korenami. A cim bola voda spinavsia a dno usadnutejsie vykalmi tak isla lepsie to je fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2017 18:57 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Tady ti rádi poradí, co deláš špatně,že ti valissnerka neroste.
Ale znáš to: zřiď si prezentaci, vše tam pravdivě napiš.Takhle bez prezentace je to věštění z křištálové koule.
;-) :)
Just joke,m8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 18:32 Maq Re: TRULY
Pro mě osobně jsou vallisnerie trochu záhadné. Nejlíp se mi dařily jako klukovi. Naopak teď, mám necelé 4 měsíce staré akvárium, a Vallisneria biwaensis mi tam stagnuje v trpasličí velikosti skoro neviditelná. Za ty roky mě to už moc nepřekvapuje...
Skoro to působí dojmem, že vallisnerie mají rády zasviněné prostředí, nebo co. Nevím, nemůžu poradit, ale snad Tě trochu utěší, že ty potíže nemáš sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 18:17 JoKa Re: TRULY
Jak píše Roman, Valisnérka není vhodná do začátku. Gigantea ještě jde, ta se chytne všude, ale spiralis je náročnější...
Mají rádi bordel a humus ve dně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2017 17:18 R Muž romant [27981] Re: TRULY
Já mám tu zkušenost, že v čerstvých nádržích se valisnerkám moc nedaří, tedy alepsoň u mě a při mém pozorování tomu tak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 16:57 Muž TRULY [164]
ahojte.
Odhnivanie listov vallisnerie? začína to od spodu.
Počítam že je to nedostatkom svetla?
Novozaložená nádrž 3 týžden. Tak este ked tak výmena vody + hodim tam druhu rampu?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 08:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kopčem
Nevím jak máš v nastavení řazené příspěvky ale odpověď na tvou otázku tu určitě najdeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 08:34 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: kopčem
možné to je, ale konečky pak zahnívají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 07:54 Muž kopčem [1]
Je možné zastřihnout V.spiralis u hladiny? dost se rozrostla vypadá to hezky ale u hladiny je to hustý propletenec a dost stíní. Výšku sloupce mám 45 cm. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: odikcz
Někdo je stříhá a konce pak nevypadají dobře trochu uhnívají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:09 R Muž afc1886 [14654] Re: odikcz
Jak psal Roman,ustřihni nůžkama až dole a nic se neděje. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:06 Muž odikcz [114] Re: romant
Postupně = týden, měsíc, ...? Pokud bych všechny dlouhé utrhal, tak mi nezůstane nic a to by byla škoda :-D Se zas někdy na burze nachytam a budu věřit prodejcům :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2016 19:03 R Muž romant [27981] Re: odikcz
Postupně uhnije, musíš stříhat, trhat až dole, ale čím víc budeš trhat, tím víc poroste a bude odnožovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:01 Muž odikcz [114]
Co se stane s listem Vallisneria, když ho třeba v polovině ustřihnu? Na burze jsem si ji koupil jako malinkou na ujištění prodejce, že vyroste jen k hladině. Ale vyklubal se z ní asi 60cm Tiger = v silném proudu se mi motají listy na hladině.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 08:38 Muž Budik77 [7]
Díky. :)

No a Vallisnerka má zase novej oddenek, ale opět malinkej. Asi sem vytvořil novou odrůdu.

Za pár měsíců budu prodávat (draze): zákruticha Tiger var. super mini hop stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 14:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Budik77
Cena plynu je poměrně směšná o proti tomu co ušetříš když budeš vypínat. Nonstop má i výhodu v tom že je stabilnější pH. Jinak kH se dá zvednout jedlou sodou. maniakva.sweb.cz/…
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 14:23 Muž Budik77 [7] Re: vaaclav
Aha tak to je dobrý, to teda ten drahý elektroventil mám zbytečně? :-D
A ještě maličkost, čím a jak můžu zvýšit to KH? Zkoušel sem číst různé články, ale nějak mi to hlava nebere. :(
A to NO3 dle měření je 25 mg/l by mělo být v pořádku ne? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 23:42 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Budik77
Máš dost velké akvárium aby jsi jel nonstop. Já to tak dělám snad už 10 let, nikdy jsem si ryby neotrávil. To jsem ale nemyslel píšeš že svítíš 8:00 - 11:00 a 14:00 až 20:00 to je ale z bombou zbytečné ta přestávka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 21:33 Muž Budik77 [7] Re: vaaclav
Ještě malý dotaz. Pišeš, že nemusím dělat u CO přestávku? To jako, že nechat opuštěné i když nesvitim? Jako že i v noci? Vždyť se udusí ryby, ne?
A jj s tou tvrdosti vody asi něco bude. Dnes sem to studoval na jiných fórech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2016 14:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Budik77
Jakmile přejdeš na lahev nemusíš dělat přestávku je to docela už zbytečnost. Hlavní co bys potřeboval vědět je obsah NO3 ten premix ho zas moc neobsahuje. Pozor na KH je už dost nízko. Nijak zvlášť bych ale rostlinu neřešil valisnerie mají rády tvrdou vodu a tu ty nemáš, možná je to tím. V akváriu ti neporoste všechno co zasadíš a i s časem se to mění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 12:45 Muž Budik77 [7] Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak sem něco poupravil v prezentaci.
CO2 Vital již dlouho nepoužívám, mám klasický hasičák, při svícení 8:00 - 11:00 a 14:00 až 20:00 běží i hasičák přibližně 1 bublina za sekundu.
Dnes sem měřil vodu a:
NO3 25mg/l
NO2 neměřitelné
GH taky OK: 7
ale:
KH: okolo 3
pH: 6,4
Hnojím PMDD premixem, denně cca 20 ml, takže fakt nevím čím to bude. :(
Když si vezmu, že Douška roste jak zběsilá (denně 10 cm)
Anubias taky krása ostattní rostliny taky celkem v pohodě...
Jediné co nemůžu mít sou mechy, ty prostě během 2-3 týdnů prostě zmizí. :(
Vím, že třeba na kobercovky nemám. :( 2 zářivky sou málo na sloupec vody, ale to by přeci vadit nemělo. :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 12:38 xlup
Stalo se mi neco podobneho - odesla mi Valliserka - postupne vsechny rostliny shodily listy (uhnily odspodu) a zustal posledni vyhonek. Ten tedy v mem pripade nic nedela, je tedy zeleny, ale neroste - nic. Duvod proc odely byl v mem pripade problem s CO2 - lepe receno nedostatkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 10:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Budik77
Gigantea je jedna z nejodolnějších rostlin proč ti takhle zakrsla ti asi nikdo nedokáže poradit, protože se to zatím nikomu nepovedlo. Používání CO2 vital a jeho negativní účinky na některé rostliny zatím není moc vyzkoušené protože každý tvrdí něco jiného. rybicky.net/forum/19442-pmfe-glutaraldehyd

V prezentaci máš sice něco o používání hnojiva ale nic tam není napsáno jakou máš vodu. Oprav si údaj o litráži akvária celkový objem neodpovídá rozměrům. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 09:06 Muž Budik77 [7] – zakrslé?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No původní majitel rostlinky mi říkal, že je to Valisnerka Gigantea a ona tak i nypadala, až 1,5 m dlouhá a bez vzoru, ale po přesazení ke mě (více světla, jiná filtrace) se gigantea začala tvářit spíše tygrovaně...
No je pravdou, že při předělání akva sem se ji zbavil úplně a dal ji jinam.
V jiném akva mi začala pomalu odcházet tak sem ji přesadil zpět do velkého, ale co se nestalo.
valisnerka jakoby zakrněla je vysoká tak 3 cm, je tygrovaná.
Po cca 3-2 měsících vypadá takto (přiložené foto).
Sice vytváří i oddenky (cca 1 za 3 týdny) tvoří i trsy, ale proste je strašně malinká.
může někdo poradit co s tím?
Přikládám foto jak záběr na rostliny, tak celek, pro představu velikosti...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 19:33 Muž RBeil [174] Re: Sid
Ja měl Vallisnerie namrskane v trsu cca o 100ks a rostly jak divé, problém pak nastal když jsem je zasadil moc hluboko tak listy byli pomačkane od štěrku a u "srdíčka" uhnívaly, ale stačilo je jen trochu povytáhnout a zas bylo vše ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 09:17 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: katarina
Ty rostlinky jsou m.j. i špatně zasazené. "Namrskané" do jednoho trsu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 23:28 katarina Re: Zoidik
Pred pouzitim som male, aj velke kamene vyvarila so sodou bikarbónou, potom nechala 24h v cistej vode a az potom som ho pouzila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 22:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katarina
Udělej test octem, jestli to jemné kamení nešumí.... Pokud by šumělo, pryč s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 22:24 katarina Re: KarlosS
rastlinky su zasadene v jemnom substrate a strku frakcie od 1-3mm, na tej prvej foto je to trochu vidno. Tie velke su len okolo. Uz som jednu mala, velmi dobre sa jej darilo. Tato je nova ma asi mesiac a zrazu sa zacala takto divne spravat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 22:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: katarina
v tom kameništi ti neporoste žádná rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 21:53 katarina – bublinky na Vallisnerii spiralis
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, poradte co je pricina na Vallisnerii spiralis, ked sa v nej tvoria bubliky? Vid.foto. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 19:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
S tím dnem jsi to nevymyslel dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 19:02 R Muž romant [27981] Re: TRULY
Ty u hladiny ulámaný, budou starší listy, ta kresba je jak má být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 19:01 Muž TRULY [164] Re: vaaclav
ano myslím presne na to. Rastlinky maju cca 25cm a lamu sa cca 10 cm od vrchu. Každý 3 den nájdem jeden list. Ta kresba je v poriadku? nieje to poškodenie nedostatkom nejakej látky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 18:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Já nevidím žádní lámání, pokud myslíš tu nepravidelnou kresbu na jediném ostrém listu na snímku tak to je normální. rybicky.net/obr/rostliny/max/1686.jpg :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 18:48 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Zdravim vospolok. Neviete mi poradiť kde je problem s valisnerkou? (nieje to spiralis)
Listy ako keby praskali. Nehniju ani nesklovatia ale lamu sa. Dno mám 3-5 štrk , bez substratu, svetlo 15w+reflektor a nehnojim.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 09:08 Muž vasa1234 [20] – Řasa na V.Rubra
Fotka k příspěvku Ahoj, mám problém s řasami na Vallisneria Rubra. Rostlinka roste pěkně, vyhazuje odnože, ale jak se list položí na hladinu začne se na něm rozrůstat řasa a místama hnije. PH6.2, voda měkká. Osvětlení 2x 30W.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: drahoczek
Fotka k příspěvku tak jen pro info , uprostřed fota ty tři stonky ač to tak nevypadá jsou Rotala 'Russila' , přesně jak na tvé valisnerce , černé tečky až fleky , stonky ztvrdly , listy opadávájí , takto vypadí po týdení aplikaci PFME tone
foto není moc kvalitní srry
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 01:21 drahoczek Re: MonterMonty
Sem to napsal špatně, vynechám PMFE palec Jo a jávskej se mi po PMFE taky rospadl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 23:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: amrtin
no je to tak no , já se málem šel houpnout když jsem to po tejdnu viděl , pupečník bílý mi s kvasničákem vyhodí list deně ve250tce trojdílný odešel ale táhnul se mi k hladině , na substrátu se nechtěl plazit v pražákovi oba jedou trojdílný i při 13w zářivce nezjistitelných parametrů ale světla je to dost málo , třeba palustris ztrácí barvu i na starých krvavě červených listech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 23:27 amrtin Re: MonterMonty
Tak to je divný,mě PMFE naopak pupečník pěkně nakopnul a mám vyzkoušený,že když vynechám,začne strádat.Jediný co mě odchází po PMFE je jávský mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 23:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: drahoczek
vynechal bych jen PFME a rostliny se ti vzpamatují , jinak PMDD od planty používám dál a vpohodě rostliny rostou , problém jsem zaznamenal s přidáváním právě toho PFME , vyhledej si na netu pojem "glutaraldehyd" , jak jsem psal rozpadly a odešly všechny jemnolisté rostlinky , a to jsem dávkoval jen 2ml na 250L deně , zdaleka ne jejich doporučenou dávku , třeba Egerka a pupečník se rozpadly napadrt ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 22:53 drahoczek Re: MonterMonty
No řasa asi ne je to přímo v té rostlině. Já sem PMFE začal dávat hlavně kvůli sinici. Bojoval sem s ní asi 5 měsíců a až po přidání proudového čerpadla a pmfe se rozpadla(nevím kvůli čerpadlu či pmfe.Podle Drop checkeru co2 moc není. Ale PMDD teď vynechám a uvidím. Tak dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 20:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: drahoczek
nebude to nějaká řasa ? no mě po tom slavném PFME odešly jemnolisté rostlinky a spíš to neprospělo ostaním než prospělo , pokud jedeš CO2 nonstop , není ten sajrajt potřeba lejt, hlavně je z toho tolik CO2 že to ani nemá smysl ,jó .. taky jsem si naběh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 20:42 drahoczek
Fotka k příspěvku Zdravím, poradí někdo proč se mi dělají černé tečky na vallisnerii? Jinak roste pěkně, už ji mám po celém akva a to sem ji sázel jen do rohu. Přihnojuji PMDD a PMFE + co2 z lahve non-stop.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 10:28 Muž visek [75] - Tetry
giganterie striham nuzkama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1590-vallisneria-pestovani-sazeni-problem?od=101