Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vallisneria - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Vallisneria - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 04:04 Laco
To nie, na vrchu jej toľko nieje aby tak tienila. Na hladine mi pláva Pistia stratoites ale tú pravidelne prerieďujem rastie ako divá. Jediné čo sa také zmenilo je filter, mám tam teraz externý filer a roztrekovaciu rampu no ten prúd nieje veľký. Skúsim kúpiť nejaké hnojivo možno jej niečo chýba..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2014 19:45 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Laco
A nemohlo se stát třeba to, že svými listy natolik zastínily hladinu, že je v akváriu vlastně tma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:22 Laco – Vallisneria hnije
Dobrý, mám problém s Vallisneria spiralis 'Tiger' a si Vallisneria portugalensis.

Jedná sa o to že od založenia akvária asi 2 mesiace krásne rástli a zapĺňali celú zadnú plochu akvária až som sa divil ako pekne rastú a množia sa. Teraz zrazu sa rast skoro zastavil a listy strácajú zelenú farbu až sú priehľadné a odhnívajú. Takto kapú aj celé malé rastlinky alebo len jednotlivé listy a niekde len konce listou. Žiadne hnojivá nepoužívam. Čo sa mohlo stať ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 13:54 Muž jozkablack [0] Re: romant
Už to mám za sebou. Bylo jí moc. Plná vana, ani mi to v AQ nepřišlo. Muselo bejt přes 100 odnoží. Nechal jsem si jen cca 1/5. Ze zbytkem ani nevim co budu dělat. Ve vaně to zůstat nemůže! Takže pokud by měl někdo zájem jsou k mání. Co mě zaráží je délka. Byla přes celý dno vany, takže cca 120cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 12:00 R Muž romant [27982] Re: jozkablack
Ale ne, odstraníš jenom nějaký listy, prostě jí protrháš, ale ona bude ještě více odnožovat, takže té variantě redukce celých rostlin se tak jako tak nevyhneš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 11:53 Muž jozkablack [0]
Tak to jste mne moc nepotěšily. Takže vyhrnout rukávy a hurá vytrhat, prostřihat a znova zasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 11:14 toncek Re: jozkablack
Listy nestříhej,ale zaštípni,pak nebudou zahnívat.Je to divné,ale když jsem listy stříhal tak zahnívaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 11:09 R Muž romant [27982] Re: jozkablack
Odstraňovat celý listy, nestříhat, bude zahnívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 10:57 Muž jozkablack [0] – Přebujelá Vallisneria
Zdravim. V AQ se mi trošku zcvokla Vallisneria. Zřejmě se jedná o Spirális. Jde o to že dorostla do ohromný dýlky a teď mi stíní na hladině. Mohu jí prostě jen tak zastřihnout do dýlky, která by mi vyhovovala. Nechci jí ublížit, ale zároveň se mi nechce celej trs přesazovat. Děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 10:40 Žena petulinakk [2016] Re: petulinakk
petulinakk napsala: Nemáte někdo zkušenost s novým kultivarem valisnerie "mini twister"? rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_americana_mini_twister

Tak bohužel tuto rostlinku mít nebudu... v době, kdy jsem jí objednávala, byla skladem... ale podle prodejce už po vánočních svátcích nebyla v dobré kondici, a protože prý všeobecně špatně snáší transport a změny prostředí, byla pěstírnou stažena z nabídky úplně...
Dost jsem se na ní těšila, není někdo, kdo by byl ochoten kousek prodat? :-)
P.S.Nebezpečí plynoucí z transportu a změn prostředí akceptuji :-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2014 16:49 Muž lukasleibelt [84]
Neboj určitě se vejdou. Podle tvých rozměrů to bude taková dominanta nádrže, ale nemusíš se bát, že by ti to moc zarostlo. Stačí si to udržovat,jak potřebuješ. Můžeš třeba nechat pouze tu jednu mateční rostlinu a ty ostatní dávat pryč. Ona stejně po nějakém čase nové šlahouny nepouští, ale když pak budeš chtít, aby zase začala tak jí vytáhneš,zkrátíš kořeny a znova zasadíš a bude je pouštět znova - vlastní zkušenost potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:08 Muž lukasleibelt [84]
Ahoj urcite ho ven. Mužeš ho v nejhorším zastřihnout. Dobře se množí takže se neboj smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 13:06 Žena petulinakk [2016] Re: lukasleibelt
Díky, to jsi mě potěšil... já bych jí chtěla do miníčka 12l, a tam tedy do pozadí :-D světlo bude určitě dostačující, ale čistá výška vodního sloupce je cca 15cm, takže dost na hraně... ale láká mě to zkusit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 13:04 Žena petulinakk [2016] Re: kortezhugo
Díky za reakci, tortu jsem také měla, ale pravděpodobně zase ještě jiný kultivar než ty, "zakroucená" byla, dorůstala rozhodně víc... asi fakt není nikdy jistota, co člověk vlastně kupuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2014 10:57 Muž lukasleibelt [84]
Ahoj , vallisneriu mini twister mám a mohu potvrdit, že dorůstá délky okolo 17cm u mě, takže je vhodná do popředí. Já ji tam mám také. Roste docela rychle, stači Mít dobré osvětlení hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 10:22 Muž kortezhugo [983] Re: petulinakk
Presne neporadím mal som "Tortu" a mala tak cca 15cm.Tak podľa mňa "Mini Twister" ostane tak malá.
Problém je len aby to bol ozaj ten požadovaný kultivár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 19:38 Žena petulinakk [2016]
Nemáte někdo zkušenost s novým kultivarem valisnerie "mini twister"? rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_americana_mini_twister

Zůstane opravdu tak malá, jak uvádí atlas? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:51 Muž bulawaio [92] Re: Kindr
fotka by radu usnadnula :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:03 Kindr – Univani konecku
Dobry den.V akva mam nenarocnou valisnerii spiralis TIGER.Kytky Krasne rostly,vyhazovaly nove vyhonky.Nyni pozoruju jak mi konecky listu odhnivaji a pak cely list.Myslite,ze to je pricina nedostatku zivin nebo to majina starost ancistrusi,ktere jsem tam tak pred 3 tydny do nadrze dal,..dekuju za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 13:25 R Muž romant [27982] Re: Bin
Hej. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 13:17 Muž Bin [144] - AmerikaRe: romant
takže pri koreni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2013 13:11 R Muž romant [27982] Re: Bin
Nestříhat, ale trhat celý listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 12:46 Muž Bin [144] - Amerika
Ahoj viete mi niekto poradiť, ako by som mohol zostrihať valisneriu giganteu o pár listou, zaberá ma dosť veľa hladiny a chel by som to trochu zredukovať. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.12.2012 08:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: nickous
Měl byste si prostudovat články určené začátečníkům, kde se popisuje, jak založit akvárium, aby v něm měly rostliny šanci slušně vegetovat...
Např. tento: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 23:13 Muž nickous [2] – Gigantea
Fotka k příspěvku proč jsou takle hnusný ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:31 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: MichalK
Já bych ji nechal tak jak je. Pokud ti vychází hrubý objem 35 litrů tak čistýho bude bude určitě pod 30 litrů. To skoro vychází na 0.5 W/litr. Já myslím, že ji ten stín vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:21 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat, předělal jsem kompletně akvárium a zasadil jsem tam zákrutichu zakroucenou, jenže mám tam žárovku (14W na 35l hrubý objem) a ta je více v směrem v druhé půlce, celý kryt mám vylepený stříbrným papírem, ale i tak jde vidět, že nad rostlinkou je takový "stín", bude to vadit? chtěl jsem jí pošoupnout trochu ke středu, ale to zase nezakrývá filtr (což má být její hlavní úkol) a na druhou stranu ji dát nemůžu, protože kořen musí ležet tak, jak je teď. Mám strach, že se jí nebude nedostatkem světla dařit, co teď?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 23:54 Muž grunda [1781] - Cichlidy
můžeš, jen moc neporoste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 22:31 Muž Paul [2] - Asie – ......
Fotka k příspěvku Ahoj , chci se zeptat jestli můžu nechat vallisnerii v kamenu . (viz. obrázek)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 15:20 Muž larix [1420] Re: nickous
Najprv svetlo (nezabudni okrem dĺžky aj na intenzitu). Minimálne zo začiatku hnojiť určite netreba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 15:08 Muž nickous [2] Re: larix
Ok díky , zkusím sehnat ten časový spínač .. A myslíš že dodat nějaký živiny jako vápník a železo by bylo zbytečná nebo jen zkusit to světlo a pak tohle ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 15:05 Muž larix [1420] Re: nickous
Už rozumiem.
Budem sa opakovať, že primárne by som riešil to svetlo (dostatočná intenzita a dĺžka). Svietiť občas 5-6 hodín (a nevieme ani ako intenzívne) je naozaj málo.
Otrhanie mladších rastliniek v tomto prípade problém nevyrieši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 14:55 Muž nickous [2] Re: larix
Každou chvíli vyrazí odnož, rostlinka vyrosta pár cm do výšky a nic víc nahoru de pomalilinku trošku vyroste a pak zase odnož .. Zda utrhám mladý rostlinky je šance že ty starší vyrostou ?
popřípadě jaký info ještě napsat už nevím co víc k tomu psát ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 14:45 Muž larix [1420] Re: nickous
nickous napsal: no neroste do výšky ,ale do šířky
Tomuto síce stále nerozumiem (odnožuje ale listy na mladých rastlinkách zastavia rast?) ale to svetlo by som určite riešil ako prvé. Spínacie hodiny zoženieš za 100,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 14:19 Muž nickous [2] Re: larix
no neroste do výšky ,ale do šířky :-( , možná málo světla občas když nejsem doma nesvítím vůbec jinak třeba 5-6 hodin denně .. časovač nemám . Co se týče chemie tak občas přihnojuju A1 Daily od Dennerleho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 13:51 Muž larix [1420] Re: nickous
Napísal si málo informácií. Nevieme, či nerastie do výšky lebo listy poliehajú, odhnívajú, krútia sa, nerastú a pod, nevieme nič o osvetlení. Pravdepodobne je chyba vo výžive, často chába napr. vápnik, železo. Nepoužíval si nejakú chémiu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 12:26 Muž nickous [2] – moc neroste do výšky
zdarec všici , moje val. gigantea sice stále pouští nové odnože ,ale vůbec neroste do výšky. mám potrhat ty malý nebo co s tím ? Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 08:41 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Istý čas som sa aj ja tešil ako pekne mi červenie zrovna Gigantea, po chvíli ale všetko červené odhnilo. Na druhej strane, pokial si pamätám, červenela odvrchu dole, a tá červená bola skôr bordová..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:55 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Michal J.
Jo a abych nezapomněl na druhou část otázky. To, že ti jde do červena až do hněda je u této odrůdy zcela normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:52 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Michal J.
Podle fotky si troufnu tvrdit, že máš to samí co já. Tedy giganteu, respektive její kultivar. A zcela přesně jsem ji koupil pod názvem "Vallisneria gigantea var. rubra" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:07 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: georg
No neviem, zeby jej bolo malo 144W v 250L akva hrubeho objemu? :-) Vallisnerie cervenaju, ak maju vela svetla (vacsinou ak su na hladine), nakolko oni ho ani moc nepotrebuju. Otazkou teda je, ci ho ma naozaj vela a cervenie aj mlada rastlinka hned od zaciatku, alebo sa jedna o ten druhy druh, ktory moze byt pri vhodnych podmienkach aj cely cerveny. Aspon podla mojich info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 21:54 Muž georg [112] - AfrikaRe: Michal J.
Tak sám jsem zvědav,co se dovíš.Mám tu stejnou,barevně jak na tvých fotkách.Řešil jsem to na jiném fóru a prý,že je to způsobeno nedostatkem světla,jak se listy pokládají na hladinu,že stíní zbytku rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 20:49 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravim.

MAm len jednu otazocku,kedze mam v tomto jemny gulas. Na fotke, jedna sa o Vallisnerriu gigantea, ktora ma vela svetla a tak ide do cervena aj u novych rastliniek, alebo sa jedna o Vallisneria caulescens, ktora pri dostatku svetla ide tiez do cervena? Alebo zeby nedosttatok zivin? Dakujem. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 02:31 Muž Athi [0] – gigantea
Souhlas, mám giganteu, vždycky jí ostříhám nůžkama tak na polovinu (z původních 2 metrů) a vesele si roste dál. Žádné uhnívání ani jiné vady. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 18:50 ander28 – strihanie
Ja som kedysi mal V.Gigantea a strihal som ju pravidelne a nikdy nic nehnilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 18:38 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Vallisnérky beru jak sekačkou a dokonce ten samý list i několikrát...nic nehnije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 18:33 Muž Roby [17] – V. rubra
Ahoj. Na začátku jsem zkusil V. rubru zastříhnout a opravdu uhnívala. Nejlepší je celkové omlazení. Staré a dlouhé listy uštípni nechty na prstech co nejblíže u kořenů (v srdíčku) a nechej jenom 3-4 mladé a krátké listy na každém výhonu. Mojí v. rubře toto protrhávání prospívalo tak, že rostla a házela nové odnože jako šílená. Časem mně to přestalo každé tři týdny bavit a tak jsem ji z akva vyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 15:13 Muž Misho258 [10] Re: NHKG
zbytocne straty, asi ich necham take ake su
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 15:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Misho258
Já mám právě zkušenosti s jinými druhy Valisnerií a ty hnily. Co ti brání to vyzkoušet u pár listů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 14:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Misho258
Podle mě by odhnily. Ale pokud roste dobře, nic ti nebrání to na pár listech vyzkoušet.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1590-vallisneria-pestovani-sazeni-problem?od=151