Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vallisneria - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Vallisneria - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 13:46 tomualdo1978 – Re: Designer
No to je dost v poriadku-po tme nic nanarastie ale co mam urobit?mam reflektory co som si myslel ze to svetlo zosily a ziadnu zmenu som nevidel-co mam ako dalej postupovat? co mam urobit-kupit atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 13:43 tomualdo1978 – Re: romant
Vela otazok ale skusim odpovedat na kazdu:celkovo vid foto-16 kusov,vodu odkalujem jednu tretinu-nemenim len odkalujem,tvrdost vody neviem zmerat nemam zatial nijaky test no a ziarovky su stare asi rok hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 12:53 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: katterinecka
Ale jo, jiste ze muze jit o vice ruznych vlivu. Treba i o to, ze kdyz ty listy Vallisnerie splyvaji po hladine pod zarivkou, nejake prepocty jim mohou byt uplne ukradene ;-) . S temi W zarivek na litr jde jen o pomucku, jak to alespon trosku laicky hodnotit, jinak je to hodnota vachrlata az hruza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 12:38 R Muž romant [27987] – Re: katterinecka
Souhlas, taky mám stejnou zkušenost . Gigantea rostla jako blázen, ale spirális jenom hnípala a časem odešla úplně. Nádrž mám 60 cm vysokou o objemu 230 litrů a přepočtu W/l 0,3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 12:24 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Designer
já mám 116W na zhuba 400 litrů. Nádrž 150x55x55 osvetleni 2x58W, takze to je zhruba 0,25W/l a valisnerii se daří skvěle, je sice pravda že mám giganteu a tady se nejspíš jedná o spiralis, ale u velké nádrže ty přepočty zas tak neplatí. Kdyby byly zářivky v dobrém stavu tak by to zas takový problém být nemusel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 12:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: tomualdo1978
Zrovna se to resilo v jinem vlakne, kde Sid vtipne podotkunul, ze potme rostliny neporostou, ci nejak tak. A kdyz se divam na prezentovanou nadrz, z osvetleni chapu, ze je tam 80W zarivek na 300l. 80W/300l=0.27W/l a to je absolutne nejmene, co by jeste nektere Vallisnerie (ne vsechny, nevime o jakou jde) mozna udrzelo pri zivote. Zkratka, rad zopakuji Sida, potme fakt nic neporoste! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 11:53 R Muž romant [27987] – Re: tomualdo1978
Kolik je tam celkem ryb? Jak často a kolik vody je měněno? Je s tou výměnou vody spojený i odkalování? Co základní parametry vody, Ph, Celková tvrdost atd. Jak jsou starý ty zářivky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 11:42 tomualdo1978 – Re: RadioactiWe
Mam tam dat kus kovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 10:33 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Nemohol by to byť nedostatok železa? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:39 tomualdo1978 – Vallisnerie
Dobry vecer.chcem sa spytat ci niekto nevie preco my hniju listy Vallisnerie?
Korene su v poriatku ale listy hniju!Preco?Bude este nieco z toho?Za kazdu radu dakujem!!! ne
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 13:05 Toony
Tak jsem si změřil celkovou tvrdost GH. a dělá to 15. Test na uhličitanovou tvrdost nemám :-( co ted???nevypada, že by to byla zrovna měkká voda. Měřil jsem to testem od Rataje, který je rok výroby 2008. tak doufám, ž eje ještě funkční. už jsem přemýšlel, že si nechám testnout vodu v nějakých vodárnách.abych měl jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 12:08 Žena ustavprochore [567] – Re: Toony
Tak než se pustíte do nějakých experimentů, pročtěte alespoň tohle: maniakva.sweb.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2010 12:00 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Toony
Já bych byl opatrný s tou jedlou sodou....Půjde nahoru pH..Píše,že máš 7,3pH už ted... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 11:50 Toony
Díky, dneska kupuju jedlou sodu a vyzkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.06.2010 23:30 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Toony
Jedlá soda, neboli soda bikarbona, zatímco jedlá sůl je chlorid sodný. Já to řeším tak, že do nádrží dávám klasickou školní křídu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.06.2010 23:29 R Muž Silent [5949] – Re: Toony
Pozor. Jedlá soda není kuchyňská sůl. Jedlá soda má chemickou značku NaHCO3 kdežto kuchyňská sůl NaCl. K dostání je třeba v lékárně na zažívání. Doporučuje se dávkovat cca 1 čajová lžička na 10 litrů, ale správné dávkování je třeba vyzkoušet podle parametrů vody. Edit: pozdě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.06.2010 23:28 Muž Roby [17] – Re: Toony
Kuchyňská sůl to není. Je to jedlá soda - jemný bílý prášek, který se také používá na pálení žáhy. S dávkováním opatrně, příliš tvrdá voda zase nevyhovuje jiným rostlinám, případně rybám. Osobně jsem to ještě do akva nepřidával, ale zkusil bych dát ráno jednu kávovou lžičku, odpoledne bych to změřil testem na celkovou tvrdost vody a případně bych pokračoval v dalším opakování aplikace, až bych naměřil 13-14 °dKH. Dál bych to raději nepokoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 23:11 Toony
Díky za reakci. Jedla soda. Mysle tím klasická sůl co máme doma? Kolik ji mám dát do 200 litrového akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 23:06 Muž Roby [17] – Vallisneria spiralis
Zdravím, myslím že by problém v růstu mohla způsobovat měkká voda. Možná máš vodu s nízkou uhličitanovou tvrdostí. V atlasu je uvedeno, že pro zlepšení podmínek růstu je možné do vody přidávat jedlou sodu a dokonce nevadí, když substrát obsahuje trochu vápence pro zvýšení Ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 21:52 Toony
Mám problém s Vallisnerii spiralis. Půl roku rostla a množila se jako o závod. Některé listy se rozpadaly, prevazne vrchni konce listu.Ale v globalu jsem ji nestačil vyhazovat.V akvariu společně s ní rostla Cryptocoryne aponogetifolia.Která začla byt po case v akvariu dominatní.Cca měsíc zpět začala vallisnerie stagnovat. Ted se ji rozpadají listy, přestala se množit. Cryptocorynu jsem komplet vytrhal, ale nepomáhá to. Zákruticha dal nefunguje. Tento problem jsem dnes popsal ve sklorexu a poradili mi koupit bioflor od Rataje a Colour FE+ od Rataje.Co myslíte, můžou vallisnerie chřadnout z nedostatku živin? Mně osobně se to nezdá. Parametry vody, PH 7,3 teplota 27 stupnu, osvětlení 0,6 wattu na litr.Tvrdost vody Odkaluji každý týden 1/3 vody. Problémy s řasou nemám.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 10:56 Žena Sirah [11]
no ja na sve gigantee mam to same, misty...ale mela jsem dojem, ze to je rasa, protoze jsem mela akva zamorene rasou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 10:50 radim – Re: protein007
nevystupuje je to soucasti...uz sem neco googlil a nasel sem podobne listy u te gigantei, ale jak rikas ne tak na husto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:49 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: radim
A vystupuje to nejak z listu, alebo je to jeho sucastou? Lebo zda sa mi, ze je to pre tento druh Vallisnerie normalne. Mne sa to tam objavuje tiez, sice na sirsich listoch a menej nahusto, ale rastu stale ako dive :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:31 radim – Re: andino98
to prave nevim jaká(v akvaristice meli tenkrat napsane jen vallisneria) muzu rict jen to ze ta druha rostlina co sem puvodne kupoval ma uz 2m dlouhe listy..mozna gigantea
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:25 ANDINO77
aka je to vallisneria,spiralis alebo americana.aj mne vallisneria americana pusta nove listy s takym vzorom ale casom zozelenaju ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:20 Bart Simpson – Re: radim
no tak to řasa nebude ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:17 radim
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:12 radim – Re: andino98
je to mladý list který uz tak roste od zacatku a neni na nem řasa..na tech vedle jo..tahle vallisneria vyrostla ze stare rostliny, ktera uhynula a zustalo z ni nekolik mensich a tahle strakata odnoz(matecni rostlina byla ciste zelena) jestli je to jen nejaka barevna mutace tak jsem jedině rád :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:02 ANDINO77
je tam aj riasa.ta rastlina bude asi vallisneria spiralis,forma tiger ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 19:25 Žena Sirah [11]
hmm, taky mi to prijde jako rasa...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 19:21 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: radim
neni to rasa? z fotky to moc nepoznam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 17:06 radim – vallisneria
Fotka k příspěvku cau
je to na tom listu nemoc nebo je to normalni(to hnede mramorovani)? roste stale pekne..vyrostla tam teprve nedavno...tohle je mlady list
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 22:26 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: filipsi
no to já mám právě pak problém že se mi tam hodně kudrnatí a zacuchá se do sebe.. tak jednou za čas udělám brutální protrhání a je zase klid :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 22:05 Muž filipsi [1295] – Re: soptik
To bych se utrhal, a moc by z nich nezbylo, listi se casto vali po cele hladine, nez se do toho vrhnu. Me ty ustrizene konce nedelaji nic spatneho, ani to rozpadani tech listu nepozoruju. Ale asi je to hodne proto, ze je az uplne vzadu, vice vpredu by me to mozna taky rusilo.
Vsechny slahouny s rostlinkami, co lezou pryc z prostoru, kde ji chci, vytrhavam, ale do prostoru, kde ji chci, uz skoro dva roky vubec nesaham, nechavam stare spolu s mladsimi, at se perou jak chteji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:58 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: filipsi
neni to pro valisnérku likvidativní, ale dost ji to potom omezuje růstu (ale to je pouz moje vypozorování podle trsů který jsem taky stříhal a který jsem odtrhával. jinak zastřižená potom nevypadá moc dobře, přečejen ty ustřižený konce zahnědnou a rozpadaj se a už to nevypadá moc "zdravě" já radši rovnou vytrhnu celej výhonek rostliny, tim alespoň neustále provzdušňuju celej trs valisnérek a maj místo se rozrustat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:46 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: filipsi
Gigant a torta.Odnoží mám taky,že bych mohl prodávat,ale hustota a výška nic moc.Spiralis red je dobrá,ale lesík to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2010 21:37 Muž filipsi [1295]
leontin napsal: Ve velmi měkké vodě taky moc nepojedou. ;-)
Ktere? Spiralis mi jede krasne, stale vyhazuji, Ph6.6, Dkh 0, Dgh 2, vodivost 70uS/cm.

Soptik - dlouhe listy beru do hrsti a striham jako u holice, kus pod hladinou. Pravidelne, vzdy po protrhani. No problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:32 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Sanka
Ve velmi měkké vodě taky moc nepojedou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2010 19:55 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Sanka
no rozhodně to udělej, přesně takhle se i sázej, zavrtat ji pořádně hluboko, i kus rostlinky a pak ji opatrně povytahovat až se ružice dostane nad substrát. tim zajistíš že kořínky budou směrovat pěkně dolu ke dnu a nebudou nikde trčet ze dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 16:38 Muž Sanka [10] – Re: soptik
Tak to aby jsem to šel trochu vytahat za uši,protože je mám hluboko.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2010 16:26 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Sanka
když se ružice zahrabe do štěrku tak zkrátka hůř roste a kolikrát se stane že rostlinka uhnije, ale to platí u většiny rostlin že se jim líp daří když je růžice nepatrně nad dnem. a když se koukneš jak rostou odnože valisnérky, tak je vidět že rostlinka se drží nad dnem a do substrátu proroste pouze kořínkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 15:53 Muž Sanka [10] – Re: soptik
Proč se nesmí sázet hluboko?Mě se právě zdá,že nějak chřadne,tak se jí snažím zachránit co nejdřív..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 15:41 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Sanka
mam valisnérku spirális a torta nejideálnější je střední osvětlení (na slabém světle se šplhá rychle k hladině jsou to jen slebounký provázky, silném osvětlení se hodne kudrnatí, roste příliš hustě u sebe a tim se zacuchává a drží se u nda- je potřeba ji pročesávat a uvolňovat listy, ale těžko ti řeknu jaká hodnota je střední osvětlení) každopádně ji někdy trochu déle trvá než se rozjede při zasazení a duležitý je ji sázet tak aby ještě část kořínků byla nad substrátem, v hrubosti substrátu jsem nezpozoroval rozdíl.. často ji také decimují okolní rostliny zasazené v její těsné blízkosti,kde dochází k prorůstání kořenů a berou jí živiny, zejména např. kryptokoryny. taky je častou chybou způsob zakracování rostliny, je chyba jí dlouhé listy stříhat někde v polovině. dlouhý listy se musí ostranit celý odloupnutí u dna od růžice a nechávat listy vyhovující svou dýlkou. jinak mi přijde že se jí daří za širokých podmínek. čas a trpělivost je nejlepšm pomocníkem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2010 14:01 Žena Sirah [11]
dno mam hrubsi sterk a mam giganteu, na zacatku mela trochu ohnile listy a rozhodne nerostla, spis ty listy uhnivaly vic a rozpadaly se, pak me napadlo, ze je mozna moc hluboko zasazena, tak jsem ji povytahla ze dna, par dni se nic nedelo a ted mi vsechny 4 kousky taky hazi odnoze a rostlinka roste :)
jen premyslim, jestli nevymenim brzy za spiralis nebo neco, asi ji bud akva male brzy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 12:23 R Muž romant [27987] – Re: Sanka
Já mám giganteu zasazenou od října 09 a teprve před měsícem se pořádně rozjela. Odnožuje, jako vzteklá, téměř každý týden musím redukovat listy(čím víc trhám, tím víc odnožuje), aby nebyla úplně plná hladina. Dno mám z pranýho stěrku, frakce 3-5mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2010 11:57 RAP – Re: hop
Já mám Valisnérku od Romyho rybicky.net/nadrze/764 a ten má taky aquaclay. U sebe mám klasické dno a jede jak vzteklá. Jen potřebuje čas na "rozběh". Pak jí relativně nevadí ani moji kančíci ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2010 11:15 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Sanka
hlavně nesazet hluboko!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2010 10:54 Muž kortezhugo [983] – Re: Sanka
...no ja robim akurat ten pokus...uz to musim aktualizovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2010 23:45 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sanka
Mojí Valisnérce se začlo perfektně dařit v akva s pavíma očkama (asi výborně hnojí a neokusujou), silné osvětlení a obyčejný štěrk z obchodu. Určitě to není vyčerpávající odpověd, ale uplně jednoduchý návod na úspěšné pěstování spiralis ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 23:39 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Sanka
Aquaclay ground mam taky ale pod tim mam stare dno od rataje a valisnerie mi hazi spousty novych slahounu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1590-vallisneria-pestovani-sazeni-problem?od=251