Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vallisneria - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Vallisneria - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 13:26 Muž Misho258 [10] – Vallisneria - strihanie
mam Vallisneriu Rubra a je az prilis dlha ak by som ich zostrihal na kratsie odhnili by ale bo by rastli dalej ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2011 21:29 Muž Tudy [330] - Krevetky
Přidám pár postřehů s pěstováním těchto rostlin. V. gigantea je výborná na ukrytí techniky, během pár měsíců udělá ve svém koutě tmavou džungli (pokud ji necháte), obsadí celý sloupec vody a při nedostatku místa se listy kroutí do všech stran.
Dobrou zkušenost mám s V. rubra, má také velmi dlouhé listy, ovšem mnohem užší a pružnější, pokládají se na hladinu a lze je pěkně točit podél okrajů, aniž by výrazněji stínily.
V. torta má svěže světle zelenou barvu, listy jsou křehké a málo pružné, nepokládají na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 11:28 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetky
Naše zkušenost je ta, že se rostlinám daří střídavě. Jednou dominuje v nádrži, pak stagnuje, skoro až živoří a po nějaké době roste opět jak zběsilá. Zkus jí dát čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 00:43 Muž kaqpo [7] Re: romant
No skúsim im ešte dať čas nechystám sa meniť v akvárku podmienky kvôli jednej rastline tiež si myslím, že každé akvárium a každá rastlina je individuálna a dokáže sa časom prispôsobiť :-) Ohľadom substrátu - mám riečný štrk so zrnitosťo 1-3 mm a pod ním mám substrát sera floredepot 2,4 kg v 63 litrovom akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.08.2011 20:44 R Muž romant [27981] Re: kaqpo
Zasadil bych je znovu a dal nim ještě čas. Co se týká parametrů vody, tak já je nikdy nikterak neupravuji, ale spíše jdu cestou vhodnýho výběru rostlinstva pro danou nádrž. Prostě se kvůli jednomu druhu rostlin nepouštím do žádných experimentů s ovlivňováním parametrů vody, ale to je jenom můj názor. Moje zkušenost s Valisnerkama je taková, že klidně roste i v měkčí vodě s nižším Ph, ale naopak v tzv. atlasově optimálnějších podmínkách se jí naopak třeba moc nedaří. Každý akvárko je originál a o náhody zde není nouze. :) Jinak co se týká těch černějších kořenů, to by mohlo svědčit o nevhodnosti substrátu v němž je zasazena, ale zase zde bude platit, že to nelze brát jako godma. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 20:33 Muž kaqpo [7] Re: romant
Tak dnes som vytiahol rastliny a nemajú takmer žiadne korene a aj tie čo tam sú sú nahnité. Čo s tým? Vyhodiť alebo dať im čas?
K vode je dosť mäkká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 11:25 Muž Roby [17] Re: kaqpo
Vallisneriím se lépe daří ve tvrdší vodě. Nyní mám pH okolo 7,1 a šlahouny vyráží jeden za druhým. Ikdyž ji mám zasazenou v čedičové drti o hrubosti okolo 4mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 21:24 R Muž romant [27981] Re: kaqpo
Zkus jí povytáhnout, nebo klidně i celou vytáhnout a znovu zasadit a můžeš při tom zkontrolovat, jak vypadají kořeny a pokud nebudou nijak zahnívat a mít černou barvu, tak je to o tý trpělivosti. Neměj jí zasazenou moc nízko, tak aby to srdíčko z něhož vyrůstají nový listy bylo určitě nad substrátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 21:19 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: kaqpo
Ještě vydrž, dočkáš se. Já vallisnerky přesazoval a říkal si..sakra nějak to neroste. Teď řekněme že od doby co se chytla hlavní rostlina tak jednou za měsíc vyhazuji půl igelitky odnožů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 21:14 Muž kaqpo [7] – Vallisneria tortissima
Čaute chcem sa opýtať či neviete v čom by som mohol mať problém s touto rastlinou už ju mám 2 mesiace a vôbec nerastie ani neodnožuje a všade som sa dočítal, že je to pomaly ako burina a že vraj odnožuje ako šialená.
Neodhníva ale ani nerastie vyrástla asi 1 cm za 3 mesiace. V akváriu mám osvetlenie okolo 0,5 w/l hnojím PMDD, ostatným rastlinám sa darí.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sanka
Jednou jsem takhle resil, ze mi asi schazi ve vode draslik, Vallisneria torta nerostla. No napady mohou byt ruzne strestene, ja hledal a resil co by to mohlo... PMDD pomohlo, dnes i v hodne malych davkach (2ml na tak 140l vody), nevim dodnes proc, ale draslik ve vodovodni vode temer neni, na co se to vetsinou svadi jsou stopove prvky, a pritom to zakladni... Treba ne, vlastne je mi to fuk co chybelo, uz to ted nechybi, komercni hnojivo mesice nepomahalo, PMDD pomohlo... Za zkousku moc nedas, PMDD stoji houby ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:02 R Muž romant [27981] Re: Sanka
Jak jsou ty rostliny zasazený? Nejsou moc hluboko? Měj je tak aby to srdíčko z něhož vyrůstají nový listy bylo nad substrátem. Klidně je můžeš trošku vytahat za pačesy, pokud to tak nemáš. Co se týká těch 4 měsíců, tak to já považuji za čerstvě založené akvárium, takové mladé a ještě nevyvinuté, ale na to bude mít každý jiný názor. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 21:57 Muž Sanka [10] Re: romant
Tak jakože roste,no spíš stagnuje a listy spíš uhnívají,ale nerozpadají..No,je založená tak 4 měsíce,to zase není tak málo,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 20:10 R Muž romant [27981] Re: Sanka
Tak ty hnědý tečky co už tam skoro nemáš jsou, nebo spíš byli rozsivky a jejich výskyt v nově založených a méně osvětlených nádržích je naprosto normálním jevem. Ta Valisnerka se tváří jak? Neroste vůbec, stagnuje, rozpadají se jí listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 20:06 Muž Sanka [10] Re: romant
Tak to už jakoby vyřešené mám,mě spíš trápí,co tam Vallisnerka.. :)Ale jsou na povrchu,tedy už skoro ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:48 R Muž romant [27981] Re: Sanka
Ty hnědé skvrny jsou na povrchu listů? Nebo jsou ty listy takový světle hnědý a jakoby se rozpadají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:28 Muž Sanka [10] Re: romant
No zase tak čerstvý není.. :) A bohužel nějaký hnojení přidávat musím,hnědnou některé rostlinky a dělají se hnědé skvrny,od té doby co hnojím se to zlepšilo,tak to má význam..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.03.2011 19:13 R Muž romant [27981] Re: Sanka
Já jsem asi jinej, ale nehnojil bych ničím do vodního sloupce, nedával bych tam žádný CO2, jenom bych prodloužil tu dobu svícení na těch 12 hodin, jak již tady zaznělo a pravidelně jednou týdně bych měnil 30% vody. Odkalování dle potřeby, takže klidně jednou za měsíc. Pod rostliny bych dal zásobní hnojivo v podobě těch kuliček co se uvolňují postupně(pozor při odkalování, aby se to nevyrývalo). To akvárko je čerstvě založený a chce to hlavně trpělivost a co nejméně do akva zasahovat. Tak toliko moje rada, ale jak jsem již psal, já jsem asi jinej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:08 Muž Sanka [10] Re: vaclav
No a není to zase až moc toho světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:03 Muž Sanka [10] Re: Draculla
Nevyvařuju,asi jsem to špatně řekl,přeleju je jenom vařící vodou,četl jsem že je to lepší,protože spoustě lidí to potom prý v akváriu dělalo docela neplechu - plísně,pochcípali ryby.. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 18:54 Draculla
důvod těch šištiček mě taky zajímá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2011 18:51 Usine Re: Sanka
Asi bych svítil podstatně déle 12-13 hodin. Proč vyvařuješ olšové šištičky ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 18:47 Muž Sanka [10] – Vallisneria spiralis
Ahoj,chtěl by jsem dát hlavy dohromady a poradit se.. :) Mám Vallisneria spiralis vysázenou v zadní části akva,jeden problém asi bude ten,že na ní nedopadá dost světla,ale když jsem jí měl dříve v nádrži,tak rostla kráně,měl jsem celé pozadí zelené,to co mám teď jsou vlastně rostlinky které jsem si vypěstoval z těch původních,protože se mi bohužel začala řasa,tak bylo jednodušší zasázet nové a protrhat to,než nějaký boj,protože jsem stejně zakldádal jinou nádrž..Radil jsem se už tady o tom na fóru,ale zatím bohužel nějaká výrazná změna nenastala.. :( Svítím 9h,15w zářivkou,netopím ale teplota je stála na 25°C,hnojím CO2,přidávám vyvařené olšové šištičky při výměně vody 1 týdně a dávkuji každýn den,nebo obden 2ml biofloru,dno mám aquaclay ground nové dno,filtr atman a200 a filtr č.1 nastavený na malý průtok..Tak mi řekněte co dělám špatně.. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 16:27 pittneracek
valisnerie roste ale má spíš hnědou barvu nevím ,čím to je

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 19:05 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: romant
díky,právě že ty nany jsou hezký, používá je i amano,a taky v proudu,mám zatím jen3 měsíční zkušenost s asiaticou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 18:59 R Muž romant [27981] – Re: matlala
Já jsem v proudu od filtru měl giganteu a byla tam opravdu v plný palbě a dařilo se jí až neuvěřitelně, až jsem jí nakonec z akva vyndal. Přestalo mě bavit neustále redukovat ty 3 metrový listy zatočený kolem akva, to se ti s tou Tvojí ovšem nestane, ale druhově bych to viděl jako podobný. Toť moje zkušenost z jednou z těchto kytek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 18:45 Muž matlala [798] - Rostliny – Vallisneria nana
Ahoj,
koupil jsem tuto kytku na burze v Brně. S vallisnerkama nemám skoro zkušenost. Chci se hlavně zeptat jak to valisnerkám svědčí v proudu u výtokové rampy z filtru? Dále taky jestli je tato nana variabilní svou výškou, vidívám ji v i v miníčkách ale taky ve velkých akva, moje rostliny mají i přes 60cm(některé). Jinak jaké s ní máte zkušenosti vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 19:21 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby
Týden po vysazení Vallisnerie spiralis už černají a uhnívají konečky,navíc už porůstá zelenou řasou,je dost pod proudem vody z filtru,nevadí to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 17:28 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Asi máš jinou valisnérii, v. spiralis má listy rovné... Jasné, sory, myslel som giganteu stydim

Jinak moje valisnérie po odkvedtení dále rostou. Tak sa teda pokúsim nájsť príčinu inde. Vďaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 17:21 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: RadioactiWe
Asi máš jinou valisnérii, v. spiralis má listy rovné...
Jinak moje valisnérie po odkvedtení dále rostou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 17:03 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
vlacek napsal:...Rekl bych dokonce, ze v tom stinu se ji dari lepe nez tam, kde mi utece z pozakorene... Inak keď som mal valisnérku v tlmenom svetle, mala hrubšie, kratšie a zatočenejšie listy. Dokonca aj zúbkovanie listov bolo ovela výraznejšie.
V osvetlenom akvárku má síce listy bez problémov aj viac ako polmetrové, ale bledé a na celej dĺžke zatočené asi len 3-4x. Ide o Vallisneriu spiralis.


No a teraz k veci. Mám také podozrenie, že po odkvitnutí mi (Valisnérky) vyhnijú. Všimol som si to už dávnejšie, ale nevenoval som tomu pozornosť. Až teraz, asi tak týždeň dozadu som mal na hladine niekolko kvietkov a dnes som vyťahoval listy pospájané odhnitým koreňom.. Je to normálne? Môže to súvisieť s tým kvitnutí? Alebo treba príčinu hladať inde? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2010 10:26 Muž vlacek [402]
tomualdo1978 napsal: Halogeny mam aj ja a je to asi nezvik no uvidime-ide my hlavne aby my rastli kytky! :-|

Jsem zvedav jak ti ta valisnerka ted pujde. Ja jen jakou mam zkusenost ja - mam valisnerii corksrew od Rataje, mam ji v akvarku jako kulisu pred filtrem, schovanou za korenem, nesviti na ni prakticky zadne prime svetlo v avarku 30l cistych, osvicenem 9W 6500K zarivkou, roste nodherne a zelena je pekne sveze. Rekl bych dokonce, ze v tom stinu se ji dari lepe nez tam, kde mi utece z pozakorene a na primem svetle ji casem uhniji konce listu.

At se dari!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 09:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: tomualdo1978
žlutý se ti to světlo může zdát, jestli se ti to nelíbí tak můžeš třeba 830 vyměnit za 865 nebo podobnou. Já mám dost valisnerie gigantea a něco dalšího by se tu určitě naslo, možná 4.12. pojedu na burzu do Bratislavy ale ještě to nevím jistě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 20:30 tomualdo1978 – Re: Designer
Halogeny mam aj ja a je to asi nezvik no uvidime-ide my hlavne aby my rastli kytky! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 20:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: tomualdo1978
Jak jsem psal, jen otazka vkusu, mene zlute to bude s 860 nebo 865 a klidne se daji take pouzit, pripadne dopredu 865 a dozadu jednu z tech 840 nebo 830. Take se to da udelat opacne a tu 840 dat dopredu a 830 dozadu, bude to na pohled mene zlute jen prohozenim zarivek. Jinak ja mam osvetleni halogeny, to je jeste zlutejsi, mohlo by to byt tak 2700K ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:13 R Muž romant [27981] – Re: tomualdo1978
Ano, taky mám akvárko s lehce žlutým nádechem, ale mě se to tak líbí. No je to věc názoru, ale, že je to změna oproti těm původním zářivkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:07 tomualdo1978 – Re: tomualdo1978
Fotka k příspěvku Alebo druhe foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:07 Žena annis [21]
Je to trochu mimo téma,ale dneska jsem je v akvaristice viděla za 120,- jeden košíček a to ještě dost ubohý coze
Jinak mě pomohlo ji zkrátit +rozdrcená jílová kulička.Brzy vyrašila nové listy,ty už byly pěkné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:06 tomualdo1978 – Re: romant
Fotka k příspěvku Dal som 840 do zadu a 830 do predu,zda sa my to silnejsie ale nejake je to svetlo zlte,to je take ?aj vy ho mate take zlte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 18:47 R Muž romant [27981] – Re: tomualdo1978
Zkus tak i tak a jak se Ti to líbí pohledově víc tak to nech. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 18:45 tomualdo1978 – Re: Designer
no a uz som ich kupil teraz jedna otazka ktoru do predu a ktoru do zadu?Alebo to je jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 16:30 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: tomualdo1978
To nemohu ani tusit ;-) . Ale uz jsem videl hodne zdevastovane rostliny, ktere zacaly opet rust. V kazdem pripade bych si od nekoho vzal nejake nenarocne rostliny, zasadil toho co nejvic, a kdyby ty stare uz nechtely rust, videl bych aspon na tech novych, jestli to pomohlo. U tech starych uz totiz muze byt na zachranu pozde a tak i kdyby to pridani svetla melo pomoct, vysledku na nich se nemusis dockat a nebudes vedet co dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 15:29 tomualdo1978 – Re: Designer
Myslis ze sa este tie rastliny preberu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 15:15 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: tomualdo1978
Ano, to bude O.K. a pak se uvidi, jestli uz neco roste, vyber rostlin se prizpusobi tomu, cemu se dari, a nebo by pak prislo na radu jeste pridat svetlo. Ale to je ted predcasne, az budou Ty nove zarivky, chce to nejaky cas trpelive cekat, co to udela. Rekneme ze za mesic by mohlo byt na rostlinach slusne znat, zda to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 15:00 tomualdo1978 – Re: Designer
Takze kupim jednu 840tku a 830tku ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 14:51 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: tomualdo1978
Link netreba, staci navstivit nejblizsi elektro a koupit pasujici zarivky (se stejnou patici a delkou), ktere maji stejny prikon jako stavajici (+/-10% zadna mira, klidne 36W misto puvodnich 40W atp.), sviti co nejvic (aspon 3000Lm pro 36W) a maji v oznaceni 827,830,840,860,865,927,930,940,960,965 - rozhodne prvni cislo ne mene nez 8, urcuje jak dobre budou k rozeznani barvy. Druha dve cisla pak podle chuti, cim vetsi cislo, tim blize k modre (k bilemu dni), a cim nizsi, tim zlutejsi. To uz je ale o vkusu, samo je mozne to i namixovat a pouzit ty zarivky kazdou jinou, bezne akvariste uvadeji mix. 830 a 840. Nakonec za to co takove zarivky stoji, se da i zkouset, co se nejvic libi. Myslim, ze uz timhle se hodne zlepsi, zazrak to stale ohledne svetla nebude, ale rust uz by alespon neco mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 14:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Designer
...Ani to nebolelo a uz taky vidime, ze hodnota W/l muze znamenat u ruznych zarivek radove jine svetlo, klidne 3x jinak...
I když by se jistě našli oponenti, kteří by argumentovali tím, že o lm až tak moc nejde, souhlasím s vámi, že je nutno na takovou věc, jakou je osvětlení, pohlížet z mnoha různých úhlů. A podstatu jste vystihl! :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 14:36 tomualdo1978 – Re: Designer
Takze my staci kupit tieto 2 neonky a uz to bude lepsie?Mam kupit obidve rovnake ked nie tak my prosim posli link aku! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2010 14:19 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: tomualdo1978
www.zoo-hobby.cz/… 1610Lm
www.akva-exo.cz/… 960Lm

Mate tam dve zarivky, ve viditelnem spektru sviti 1610Lm+960Lm, celkem 2570Lm.
Montaz Vasich zarivek neznam, ale hodnota Lumen je o celkovem vyzarenem svetle, tedy pokud neni vhodny reflektor, co sviti z trubic do neceho neodraziveho (treba nahoru do krytu) je pryc.

Ted se podivame na obycejnou zarivku, pasujici kam ma (predpokladam 1200mm dlouhou, radeji si ale overte co a jak mate), a v cene ani ne 2 slusnych piv:
www.e-light.cz/…
A ejhle, 3350Lm, tedy uz tahle jedna sviti vic, nez v souctu ty Vase obe, ktere tam mate, a ani jine parametry nema spatne.
Takze 2 takove kousky 6700Lm a to je 2.6x tolik svetla (viditelneho clovekem, jednotka Lumen jine nezahrnuje) co tam ted je, za cenu 4 piv (ani ne), jen vymenou zarivek.

Ani to nebolelo a uz taky vidime, ze hodnota W/l muze znamenat u ruznych zarivek radove jine svetlo, klidne 3x jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 14:01 R Muž romant [27981] – Re: tomualdo1978
Tak vodu to chce měnit společně s tím odkalováním, 20-30% objemu nádrže. Ty zářivky bych vyměnil za klasický třípásmovky. Třeba něco od Osramu, nebo Philipsu, strejda gůgl jistě rád pomůže. Velmi často se používá kombinace teplé a studené bílé pod označením 830 a 840, ale i jiné varianty jsou možné, chce to pohledat tady na fóru, je tady informací dostatek.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1590-vallisneria-pestovani-sazeni-problem?od=201