Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vallisneria - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vallisneria - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 11:39 Bublina Re: Anthrax
Majitel nám na růstu sesilisflory jasně prokázal že tam živiny nejsou. Rostlina se lépe adaptuje v ideálním prostředí. Podle tvoji teorie nemůžu přidávat do nahnojenyho akvária kytky protože tam je hnojivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2018 09:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Anthrax
Rajčata taky neohrožují sinice a řasy :).
Nemyslím, že se dá porovnávat emerz a submerz. Proč by taky jinak pěstírny expedovaly nejvíce emerz, kdyby to nebylo jednodušší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.04.2018 09:20 R Muž Anthrax [4786] Re: Bublina
Po přesazení čehokoli, nemá smysl nějakou chvíli hnojit (rozhodně ne do vodního sloupce), dokud se rostlina nechytne, neadaptuje na nové prostředí (nezačne vykazovat alespoň nějaký růst). K čemu tam budou další živiny, když rostlina není schopná využít ani ty co už sama má ve "svých zásobách"?

Vallisnerie (rozhodně se tu nemá cenu bavit o rajčatech a jejich úrodě) potřebují opravdu čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 07:50 Bublina Re: Maq
Stačilo se podívat na profil a zamyslet se nad tím proč existuje jen první fotka. Detail valisnerky se sesilisflorou mi řekl vše podstatné.
Kazdej hloupej sedlák ti řekne že bez hnojení ti nic nevyroste. Udělal jsem tedy takový pokus. Vzal jsem nahnojene sazenice rajčat a jednu jsem dal do kokosu a zalévat vodou bez NPK a druhou jsem dal do hlíny a hnojil postrikem. Zkus uhodnout kolik jsem sklidil na každé testovane rostlině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   04.04.2018 00:48 Maq Re: Bublina
Vážně už ty Tvoje "rady" nezvládám.
Něco Ti povím. Schválně jsem zkoušel, jak dlouho vydrží nové rostliny v čisté demivodě. Vydržel jsem to osmnáct dní. Všechny rostliny byly v pořádku a měly zdravé přírůstky, včetně nových kořenů.
Pokud rostliny rychle chcípají, docela nabeton to není hladem.
Až desetkrát vymění vodu a bude najisto vědět, že mu v ní neplave žádný bordel, pak bude čas se zamyslet nad nějakým hnojením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 17:05 Bublina Re: martin386
Zajdi do akvaristiky a chtěj hnojivo nejspíš viceslozkovy který obsahuje NPK a i stopovy prvky. 1 dávku dej 5X víc než je denní dávka. Doporučil bych to pmdd ale nepoužívat k2so4. Ale neřeknu ti kde ho v Německu sehnat. Při použití kno3 budeš mit draslíku K víc než je potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 16:38 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Magic
No jde hlavně o to, že akvárium jelo přes rok, je pravda, že kromě Kryptokoryny a Hygrophily a ještě toho octopusu co tam mám nepřežilo nic, byl to ale taky štěrk, vápence, či co to bylo... staré vody jsem dal bokem asi 60L, dal nové dno, přikoupil rostilny a zbylých 40L jsem dopustil z vodovodu, počkal jsem až se voda ohřeje na 23 a večer jsem tam vpustil původní osazenstvo, všichni živočichové přežili. Vyměnil jsem staré zářivky za nové a rostliny, které jsem koupil, tak se jim daří, echinodorus má dva nové lístky, které jsou jemně zkroucené a Hydrocotyle roste celkem rychle, stejně jako pořád Hygrophila. Dnes jsem koupil ještě bacopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2018 16:32 Muž Magic [879] - RostlinyRe: martin386
Máme vinníka, Bublina má očividne vešteckú guľu. ;-)

Edit. Máš tam... teda skôr nemáš tam dusičnany. Železa je tiež dosť málo. Vápniku je tam i v pomere k horčíku priveľa, ale to by som neriešil.
Začal by som (opatrne, sú tam neónky) s dusičnanom draselným...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 16:31 Muž martin386 [17] - Živorodky – Hodnoty
Tak jsem našel konečně ty hodnoty...
www.wasser-sandesneben.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2018 16:22 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Bublina
Nie. Limnophila mi odišla i v zabehnutom akváriu, keď všetky rastlinky okolo nej prosperovali a nikdy som nezistil, prečo.
Viem len, že ju nemôžem dať do kúta, tam chradne, najlepšie rovno pod svetlo.

Hoc som zástanca hnojenia a sám sa s ním hodne vyhrám, rozhodne za mňa neriešiť problémy v týždňovom akváriu hnojením do vody. Nota bene keď, ako čítam, sa zatiaľ ani netuší, čo to za vodu je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 16:19 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: JirkaŠčobák
Díky, musím hledat na inzerátech tedy :)
Jinak bydlím ve vesničce s 400 Obyvatel a jediné co jsem našel je tvrdost 12,3 °dH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2018 16:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: martin386
Potřebuješ egerii. Nebo ceratophyllum (pokud moc neproudí voda). Co se do 1,5 litrové flašky vejde. Hoď to do vody a nech vzplývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 16:02 Bublina Re: Magic
Obě zmiňované rostliny rostou vyborne stejně jako jakékoliv jiné pouze při dostatku živin. Pokud živiny nejsou, tak to dopadá tak jak tazatel popisuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2018 15:59 Bublina Re: martin386
Neříkej mi ze v Německu nejde dohledat kvalitu pitné vody. Zadal jsem wasser kvalitat bremen a www.swb.de/…. To samé jsem opakoval pro Dresden minchen atp.
Pokud rostliny vykazují opad listů tak to je ukázka nedostatku, který by se měl řešit a ne čekat, protože to dopadne stejně jako v předchozích případech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2018 15:28 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Bublina
Limnophila rastie ako divá - keď sa chytí. Vallisneria rozhodne nebude prekvitať hneď od začiatku. Ale hlavne - rozhodne by som neriešil problémy týždeň zasadených rastlín hnojením. Keď tak jedine do dna.

Súhlasím s Maqem, na začiatku niet kam sa ponáhľať, tým sa viac pokazí, než spraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 13:25 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Bublina
No měnil jsem minulý týden dno, předtím jsem měl jen štěrk, který byl přílie tvrdý a pravděpoboně vápenitý, rostilna, která píšete měla asi jen tři větvičky, chtěl jsem ji vyhodit, ale za posledních 5 dnů celkem slušně povyrostla.. Vallisnerka došla poštou v úterý. Ostatní rostliny vypadají v pohodě, měnil jsem minulý týden i zářivky, Hygrophila roste pořád, jen spodní listy žloutnou a postupně se dělají díry, jinak roste jako divá, vždy spodní část vyhodím a zasadím vrchní, která se rozroste, jinak by měla jen holý stonek, což bude možná nedostatkem světla ? (2x18w)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2018 11:57 Bublina Re: Maq
A na co bude čekat? Až mu to chcipne všechno? limnophila sessiliflora roste jak divá, tady vypadá po 6 dnech úplně žalostně.
Přidáním dalších rostlin nic nevyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2018 11:33 Maq Re: martin386
Bublina napsal: Chtělo by to pohnojit.
Chtělo by to počkat.
Rostlin by mělo být víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 11:28 Bublina Re: martin386
Chtělo by to pohnojit. limnophila sessiliflora vypadá fakt bídně. Vidím i odumirani od konecku u dalších rostlin. Ty předchozí pokusy jsou taky s tou samou vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 11:12 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Bublina
Bydlím v německu, co jsem hledal, jediné co jsem našel je tvrdost ca 15°. Jinak jsem nic podrobnějšího nenašel..
Prezentaci jsem založil ca před týdnem, kdy přes velikonoce bylo tolik práce, že jsem se k tomu zatím nedostal :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 10:14 Bublina Re: martin386
Parametry vody z kohoutku? Proč u tvých prezentaci není víc než úvodní fotografie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2018 02:28 Maq Re: martin386
Běžný problém s vallisneriemi, zejména v mladých akváriích. Důvod myslím nikdo bezpečně nezná, ale je rozumná domněnka, že vallisnerie mají rády "staré" dno, tedy bohatou výživu u kořenů.
Často velmi dlouho živoří a stagnují, než se rozhodnou růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 22:33 Muž martin386 [17] - Živorodky – Nechytá se..?
Fotka k příspěvku Zdravím,
minulý týden jsem si objednal rostliny, kde mezi nimi byla i tato vallisnerie. Nevypadala bůh ví jak dobře, ale rozhodně lépe, než jak vypadá nyní. Ztrácí listy, které plavou po akváriu, připadne mi, že zbylé listy uhnívají. Nevm jestli to způsobují třeba ancistrusy nebo můj rak..? Popř. je příliš hluboko zasazená? Nebo si zvyká na nové prostředí?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2018 16:11 Muž LeRi [315] Re: Rutty
Můžeš zkusit www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo www.rostlinna-akvaria.cz/… ale i tak jim budeš muset dát čas , dokud neuhnívají mají šanci. Vallisneria spiralis - sice roste rychle ale - Roste v pomalu tekoucích nebo stojatých vodách s písčitým a na živinami bohatým substrátem. Jo a jinak dosahuje délky až 100cm ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 16:00 Žena Rutty [0] Re: LeRi
My sme s manželom pozerali rýchlo rastúce, nenáročné rastliny a či sú vhodné do novozaložených akvárií sa v atlase žiaľ nepíše (alebo som si to aspoň nevšimla). Mohla by som mu dáko dopomôcť, nech sa "zabýva"? Kvapkacie hnojivá nechcem, radšej vymeníme za rastlinu, ktorej sa v daných podmienkach bude lepšie dariť stydim . Ale na nejaké koreňové hnojivo, čo pichnem do substrátu a nebudem ďalej riešiť by som aj pristala. Pomohlo by to vôbec? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2018 15:20 Muž LeRi [315] Re: Rutty
Já z vlastních zkušeností do nově založených nádrží (nové dno) druhy rostlin Sagittaria a Valisneria nedoporučuji .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2018 11:48 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rounce
To bys poznal byly by od středu průsvitné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 11:44 Žena Rutty [0] Re: Magic
Tak ja jej ešte dám šancu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2018 10:58 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Rutty
Mne sa vallisnerii v novom akváriu v pražskej vode (7dGH) tiež nedarilo, trvalo vyše pol roka, než vôbec začala rásť.
Ale ancíci mi na ňu nešli, zhobľovali echináč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 10:53 Muž Rounce [30] Re: vaaclav
Trochu sem to zazdil, ale nemohly by mě ty vallisnery zlikvidovat ti ancistrusi ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 10:35 Žena Rutty [0]
Fotka k příspěvku Ahojky. Máme Vallisneriu spiralis a myslím, že sa jej moc nedarí :-( . Nové listy sú bledé, priesvitné, keď podrastú mierne ztmavnú, neodhnívajú, ale žiadna výhra. Vodu máme mäkkú (3,3-3,9°dH podľa vodární). Akvárium je čerstvo založené. Mám nádej že sa mi v tak mäkkej vode ešte rozrastie, alebo mám poriešiť radšej inú rastlinku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 20:11 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rounce
Tak za zkoušku nic nedáš, takhle tvrdou vodu jsem tedy neměl ale rostly Vallisneria všeho druhu, jak jsem přešel na měkčí a kyselejší tak to už taková sláva nebyla. Vadilo mě že příliš stínila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 19:46 Muž Rounce [30]
Má cenu pořizovat si tento druh do takové vody co mám ? Pak mám eště obavy aby mě je ancisové nezlikdvidovali. Hodnoty sem odečítal z papírku podle barvy takže to nemusí být úplně přesně
28 GH 7.6 pH 20 KH

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 19:59 Muž UndeR [80] Re: kopčem
Moje zkušenost je taková, že zastřižený list vždy zhnědnul a začal chřadnout. Proto už nestříhám a raději redukuju počet rostlinek tak aby nebyla hladina příliš zakrytá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 11:06 Muž Kubaa [718] Re: Maq
Aha, takže zůstávám u osvědčené poučky nestříhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 11:04 R Muž ctibum [6921] Re: Maq
To je další věc, že se mi to až tak moc nelíbí, ale to už je na posouzení každýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 10:57 Maq Re: Kubaa
Kubaa napsal: Zacelí se vytvořením nové špičky
Ne, už to tak zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 10:49 R Muž ctibum [6921] Re: Maq
Tak možné to určitě je. Třeba to souvisí i s tím, že ty konce byly v proudu z rampy.
No já jsem to pročítal jen tady a i tu se stříhači najdou. Každopádně u mě to nefunguje, tak to už nedělám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 10:42 Muž Kubaa [718] Re: Maq
Zacelí se vytvořením nové špičky, nebo tam zůstane ten nepřirozený střižený tvar? Protože to by mi na tom vadilo asi nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 10:39 Maq Re: ctibum
Tohle je zajímavá věc, takže i když jsem off-topic, navážu.
Já jsem se odvážil stříhat listy vallisnerií až poté, co jsem si tuším na Flowgrow přečetl, že se to může. A opravdu, rány se zacelily a listy mi neuhnívaly.
Ty máš jinou zkušenost, ale napadá mě, že Ty taky porůznu zmiňuješ, že máš ve vodě nenulové svinstvo. Taková rána je vstupní branou pro bakterie, nepochybně. Možná tedy naše rozdílná zkušenost vyplývá z rozdílné úrovně (organického) znečištění vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 10:31 R Muž ctibum [6921] Re: Maq
V pořádku kolego, hádat se nebudu :) Nevycházel jsem jen z načtených doporučení, ale i z vlastní zkušenosti. Samozřejmě jsem z lenosti zastřihával, ale ty konce se mi rozpadaly, přestože listy do té doby ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 10:11 Maq Re: ctibum
ctibum napsal: Valisnerie se nezastřihávají, ale trhá se celý list co nejvíc u dna, protože zastřižený list bude uhnívat a dělat další bordel.
Nesouhlasím kolego, mám jinou zkušenost a nejsem sám.
To jen tak mimo hlavní téma...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 23:04 Muž KarlS [1] Re: KarlS
Chybí dusík tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 18:14 Muž KarlS [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, prosím o radu. vallisneria sice hojně dělá výhonky, ale její listy jsou poměrně dost světlé, ty nové jsou zase takové načervenalé a některé mají v sobě černé čárky. Jen opravdu hodně málo listů roste až k hladině, většina starých listů má uhnilé konce. Voda mi teče měkká (4,5 °dKH) ale dávám do ní Balance od Rataje (Ca a Mg, + 4 °dKH), ph vodovodní vody 7,8-8,1. Kde je tedy problém? coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2017 21:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fingerstyle
Gigantea je jednoznačně nejlépe rostoucí a nejméně problémová Valisnerka. Žádnou podobnou bezproblémovou neseženeš. A kdyby náhodou jo, hned mi dej vědět. ;-)
Gigantea je podle mě do akvárií kvůli délce listů nepoužitelná. Nejdou zkracovat (pak uhnívají) a tak ti zarostou část hladiny. Motal jsem do takového "věnce", ale stejně to hodně stínilo. Tak jsem ji vyhodil. Spiralis mi taky nešla a po čase uhnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 21:14 Sára73 Re: fingerstyle
Vallisnerii rubra mám v akva asi měsíc....takže zatím těžko říct, nic neuhnívá a už začala i narůstat.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 01:01 fingerstyle
Tak se taky řadím k těm kterým Vallisnerie spiralis moc nešla.Asi tři šlahouny se táhli po hladině a zbytek spíš zahníval.Dnes jsem ji celou zrušil a chtěl ji nahradit giganteou ale s té mám obavy že mi zaroste celé AQ.Tak jsem se díval po Vallisnerii Rubra.Máte někdo zkušenosti?Je trošku odolnější jak gigantea?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 23:18 Muž TRULY [164] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku lepsie?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 22:58 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TRULY
Jinak. Uhnívá některá z těch, kterým vidíš kořeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 22:52 Muž TRULY [164] Re: JirkaŠčobák
uz som presne mad tym rozmyslal ze ich asi trosku povytiahnem. Zajtra vyskusam a dam vediet lripadne spravim foto ci je to tak spravne. Mozno som ich zasadil hlbsie a tym padom vieme co... Ale nie vsetky su hlboko zasadene ktore odhnivaju

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1590-vallisneria-pestovani-sazeni-problem?od=51