Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vallisneria - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vallisneria - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 10:07 Muž NatureMan [0] – Díky
Tak děkuji, dneska to už asi nestihnu, mám odpolední a nevím, jestli vůbec najdu matice. Chci to udělat co nejdříve, takže při nejhorším zítra nejpozději. Díky za radu, moc si toho vážím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 10:01 Muž Tommo [471] Re: NatureMan
Používám to velmi často, hlavně na stonkovky a je to paráda palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 09:55 R Muž Anthrax [3138] Re: NatureMan
Jo. :-) Tady to máš popsané detailněji. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 09:51 Muž NatureMan [0] Re: Anthrax
To je kousek biomolitanu a okolo toho matice, jestli vidím správně? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 09:20 R Muž Anthrax [3138] Re: NatureMan
To problém být může. Alespoň u mě se jim pak nedařilo. Zkus ty rostliny něčím zatížit. Co třeba horácomtky? www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 09:17 Muž Králík [131] Re: NatureMan
Klidně je zasaď i s trochou listů, nic se jim nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 08:35 Muž NatureMan [0] – Hloubka
Ahoj, jsem tu nový a vidím, že tu jsou debaty ohledně všech záležitostí. Přikoupil jsem hodně moc kusů Vallisnerie Gigantea a to k závojnatkám. Vím, prasátka. :) Ale musím ty rostliny sázet trochu hlouběji, ale měl by se sázet jen kořen té rostlinky. Dochází k problémům, když ty Vallisnerie zasadím s kořenem a trochy listy? Každej den mám na hladině tak 2 Vallisnerie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 17:52 Muž QQQ001 [18] – Sklovaté listy, nahnědlé
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Pořád problém s jednou Valisnerii. Už mě napadlo jestli to není nějaký zvláštní druh. Normálně roste už má několik šlahounů a tedy nových odnoží které normálně rostou a to rychle, ale kvalita listů mi přijde mizerná. Už nevím co s tím. Je pravda, že na některých listech je řasa, ale na mladých není a už když se "vyklubou jsou nahnědlé a sklovatělé. Vlastně se ji daří, ale vypadá hrozně :)I nové listy z hlavního oddenku se tak zvláštně kroutí do sebe.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2018 21:58 Muž martin386 [17] - Živorodky
Díky za rady :)
Sám vím, že rostliny se určitě musí asi adaptovat, ještě k tomu, když jsem měnil dno. Dno bylo příliš tvrdé z vápence a zářivky stály několik let ve sklepě, tak asi proto si myslím, že ostatní rostliny kromě kryptokoryny a hygrophilly nerostly.

Zatím jsem přiikoupil nové rostliny a ostatní jsou na cestě. To je asi to nejlepší, co můžu zatím provést :) Zatím zůstanu asi u každotýdenní údržby s výměnou vody a odkalováním.
Řekl bych, že vallisnérie asi i chutná ancíkům, jelikož jim spíše jednou týdně hodím tabletku a jinak je nechám ať si něco sezobnou co náhodou spadne na zem, což jim asi nestačí, tak si asi oblíbili vallisnérii. Zkusím jim házet častěji tabletku a zeleninu a třeba nechají rostliny napokoji.
Hnojení zatím zavádět sám nechci, to jsem nechtěl od začátku, proto jsem si pořídil i nenáročné rostliny.

Každopádně díky vše za rady, když se něco změní, nebo bych potřeboval s něčím pomoci, určitě se obrátím, každopádně bych to uzavřel a nechal to být, rady jsem dostal, je jen na mě jak je zpracuji a co pro akvárium udělám.
Je jasné, že každý má své zkušenosti a také rady i přes to díky všem za snahu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2018 16:49 Muž JirkaŠčobák [3218] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Maq
Další věc je, že v onom akváriu je x druhů rostlin a ne všechny, i kdyby na hnojení reagovaly, budou na hnojení reagovat stejně. Takže v tomto konkrétním akváriu, pokud by došlo k přihnojení, nastoupí pravděpodobněji řasy.

Nevím, zda to Bublina zaregistroval, ale autor použil část vody ze starého akvária a v té nějaké živiny být musely.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2018 15:46 Muž martmart [106] Re: Maq
Ze je to zbytecne vydana energie ukazal bublin svymi prispevky uz v jinych tematech..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.04.2018 15:35 Maq Re: Bublina
Bublina napsal: Maq jen dokázal že rostlina má plno využitelných zásob v listech, které tam skladuje na horší časy. Pravděpodobně se jednalo o zdravé rostliny. Měl s pokusem pokračovat.
Proč? Účelem pokusu bylo pouze ukázat, že při totálním nedostatku živin rostliny nehynou rychle. Čerpají ze zásob, zpomalí růst, ale neděje se žádné rychlé drama.
Při jiných pokusech jsem zjistil, že rostliny dobře snášejí i široké rozpětí pH i různou úroveň mineralizace (tvrdosti). V dlouhodobém výhledu a zejména při pěstování náročných rostlin na tom samozřejmě záleží, ale krátkodobě to žádný rychlý sešup neudělá.
Drama se děje tehdy, když je ve vodě něco špatně. Praktik romant to slavně pojmenoval bordel voda. Já se snažím domyslet, co to přesně znamená, a všechny poznatky mě vedou k tomu, že to není minerální složení, nýbrž organické znečištění a vše co se na to nabaluje - rozvoj mikroorganismů, často fakultativně parazitických, změněná bilance kyslíku a oxidu uhličitého ve vodě, toxické metabolity a katabolity ve vodě.
Je tady jistá analogie s člověkem. Když není jídlo, nějaký čas vydržíme, ale když se nedá dýchat a voda je samý blivajz, rychle nás to sklátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2018 15:13 R Muž Anthrax [3138] Re: Bublina
Krom kryptokoryny, hygrophily a pogostemonu jsou tam nové kytky (mezi nimi i ta vallisnerie) hmm , dno je předělané, jak jsem pochopil, 26. 3. 2018. O tom že je tam destlilka a voda bez ničeho tu pořád píšeš ty. Ta voda žádná destilka není, je to normální společenská nádrž, tudíž bude přirozeně obsahovat živiny. Hnojit v této situaci do vodního sloupce zatím nemá smysl, tazatel si zadělá spíš na problémy než že by rostlinám pomohl. Je to nově založená nádrž. Nevím, co na tom není jasné, ani nepozoruji žádné výkruty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 14:46 Bublina Re: Anthrax
Akvárium je založené rok a sesilisflora v něm neroste jak by měla stejnetak i další rostliny jak majitel popsal. Stejně dodal vlastnosti vody z kohoutku.
Lehčí je pro rostliny použít hnojku z vody než že zásob. Dal tvoje nesmyslný vykruty nemá smysl komentovat. V ideální vodě se rostlina zotavi líp a dřív než v destilce. Voda s přirozeným obsahem živin bude vždy pro rostliny hnojivem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2018 12:46 R Muž Anthrax [3138] Re: Bublina
Bublina napsal: Maq jen dokázal že rostlina má plno využitelných zásob v listech .
Teď jsi uhodil hřebíček. Nejen v listech. Ale jde o to, že pokud ta rostlina není schopna v novém prostředí využít své vlastní zdroje (notabene, když má poškozené listy, ze kterých by si ty látky mohla snadno stáhnout) a zahájit růst , tak nedokáže ani vyvinout úsilí pro získání nějakých dalších z vody či dna. A nemá tedy smysl takové rostlině nabízet další živiny, protože ona živiny má ale z nějakých důvodů je nemůže nebo nechce využít.

Je fascinující, že hnojení je podle tebe jediná jistota. Hnojení do akvária, kde jsou rostliny týden je rozhodně střílení od boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 12:21 Bublina Re: Anthrax
Maq jen dokázal že rostlina má plno využitelných zásob v listech, které tam skladuje na horší časy. Pravděpodobně se jednalo o zdravé rostliny. Měl s pokusem pokračovat. Nikdy by mu nemohlo vyrůst víc sušiny než měl na začátku.

Pro rostliny je snazší většinu živin brát listem než kořenem a je to pro ně o dost snazší než použít zásoby. Proto bude poškozená rostlina vždy líp prosperovat s dostatkem živin.

Také je spousta vod které mají docela ideální kompozici a roste jim to hned. Není problém vodu zoptimalizovat místo nejisteho pokusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.04.2018 12:03 R Muž Anthrax [3138] Re: Bublina
Ty to úplně překrucuješ. Tak ještě ještě jednou. Na co přidávat živiny, které rostlina nespotřebuje? Pokud si teda nechci vypěstovat nějakou tu řasu. Novým rostlinám je prostě hnojení k ničemu, dokud nezačnou růst (jak dokázal Maq svým experimentem s demivodou). Pokud se rostlina (a může to být klidně i nenáročný plevel jako sessiliflora) prostě ani trochu nechytá, tak pak ani živiny nepomůžou. Navíc to že se rostlina neroste ještě neznamená, že tam nejsou živiny.

BTW. Zajímalo by mě, proč si myslíš, že je ta voda bez ničeho? Jsou tam ryby, šneci a krevetky. Ti všichni dostávají krmení, tudíž to podle mě není voda bez ničeho. Já měl dříve (např. 1,0 mg/l NO3) hodně podobnou vodu jako martin386 a rostliny (včetně vallisnerky o které je tu řeč) v pohodě prosperovaly. Ale ta vallisnerie až po několika měsících. Nasypat tam netrpělivě hned hnojivo protože po týdnu kytky nebují mi přijde zcestné.

Chce to čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2018 11:41 Bublina Re: JirkaŠčobák
Výsledek pěstování za pomoci vody bez ničeho bude v obou případech stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 11:39 Bublina Re: Anthrax
Majitel nám na růstu sesilisflory jasně prokázal že tam živiny nejsou. Rostlina se lépe adaptuje v ideálním prostředí. Podle tvoji teorie nemůžu přidávat do nahnojenyho akvária kytky protože tam je hnojivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2018 09:24 Muž JirkaŠčobák [3218] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Anthrax
Rajčata taky neohrožují sinice a řasy :).
Nemyslím, že se dá porovnávat emerz a submerz. Proč by taky jinak pěstírny expedovaly nejvíce emerz, kdyby to nebylo jednodušší?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.04.2018 09:20 R Muž Anthrax [3138] Re: Bublina
Po přesazení čehokoli, nemá smysl nějakou chvíli hnojit (rozhodně ne do vodního sloupce), dokud se rostlina nechytne, neadaptuje na nové prostředí (nezačne vykazovat alespoň nějaký růst). K čemu tam budou další živiny, když rostlina není schopná využít ani ty co už sama má ve "svých zásobách"?

Vallisnerie (rozhodně se tu nemá cenu bavit o rajčatech a jejich úrodě) potřebují opravdu čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 07:50 Bublina Re: Maq
Stačilo se podívat na profil a zamyslet se nad tím proč existuje jen první fotka. Detail valisnerky se sesilisflorou mi řekl vše podstatné.
Kazdej hloupej sedlák ti řekne že bez hnojení ti nic nevyroste. Udělal jsem tedy takový pokus. Vzal jsem nahnojene sazenice rajčat a jednu jsem dal do kokosu a zalévat vodou bez NPK a druhou jsem dal do hlíny a hnojil postrikem. Zkus uhodnout kolik jsem sklidil na každé testovane rostlině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.04.2018 00:48 Maq Re: Bublina
Vážně už ty Tvoje "rady" nezvládám.
Něco Ti povím. Schválně jsem zkoušel, jak dlouho vydrží nové rostliny v čisté demivodě. Vydržel jsem to osmnáct dní. Všechny rostliny byly v pořádku a měly zdravé přírůstky, včetně nových kořenů.
Pokud rostliny rychle chcípají, docela nabeton to není hladem.
Až desetkrát vymění vodu a bude najisto vědět, že mu v ní neplave žádný bordel, pak bude čas se zamyslet nad nějakým hnojením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 17:05 Bublina Re: martin386
Zajdi do akvaristiky a chtěj hnojivo nejspíš viceslozkovy který obsahuje NPK a i stopovy prvky. 1 dávku dej 5X víc než je denní dávka. Doporučil bych to pmdd ale nepoužívat k2so4. Ale neřeknu ti kde ho v Německu sehnat. Při použití kno3 budeš mit draslíku K víc než je potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 16:38 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Magic
No jde hlavně o to, že akvárium jelo přes rok, je pravda, že kromě Kryptokoryny a Hygrophily a ještě toho octopusu co tam mám nepřežilo nic, byl to ale taky štěrk, vápence, či co to bylo... staré vody jsem dal bokem asi 60L, dal nové dno, přikoupil rostilny a zbylých 40L jsem dopustil z vodovodu, počkal jsem až se voda ohřeje na 23 a večer jsem tam vpustil původní osazenstvo, všichni živočichové přežili. Vyměnil jsem staré zářivky za nové a rostliny, které jsem koupil, tak se jim daří, echinodorus má dva nové lístky, které jsou jemně zkroucené a Hydrocotyle roste celkem rychle, stejně jako pořád Hygrophila. Dnes jsem koupil ještě bacopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2018 16:32 Muž Magic [720] - RostlinyRe: martin386
Máme vinníka, Bublina má očividne vešteckú guľu. ;-)

Edit. Máš tam... teda skôr nemáš tam dusičnany. Železa je tiež dosť málo. Vápniku je tam i v pomere k horčíku priveľa, ale to by som neriešil.
Začal by som (opatrne, sú tam neónky) s dusičnanom draselným...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 16:31 Muž martin386 [17] - Živorodky – Hodnoty
Tak jsem našel konečně ty hodnoty...
www.wasser-sandesneben.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2018 16:22 Muž Magic [720] - RostlinyRe: Bublina
Nie. Limnophila mi odišla i v zabehnutom akváriu, keď všetky rastlinky okolo nej prosperovali a nikdy som nezistil, prečo.
Viem len, že ju nemôžem dať do kúta, tam chradne, najlepšie rovno pod svetlo.

Hoc som zástanca hnojenia a sám sa s ním hodne vyhrám, rozhodne za mňa neriešiť problémy v týždňovom akváriu hnojením do vody. Nota bene keď, ako čítam, sa zatiaľ ani netuší, čo to za vodu je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 16:19 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: JirkaŠčobák
Díky, musím hledat na inzerátech tedy :)
Jinak bydlím ve vesničce s 400 Obyvatel a jediné co jsem našel je tvrdost 12,3 °dH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2018 16:09 Muž JirkaŠčobák [3218] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: martin386
Potřebuješ egerii. Nebo ceratophyllum (pokud moc neproudí voda). Co se do 1,5 litrové flašky vejde. Hoď to do vody a nech vzplývat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 16:02 Bublina - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Magic
Obě zmiňované rostliny rostou vyborne stejně jako jakékoliv jiné pouze při dostatku živin. Pokud živiny nejsou, tak to dopadá tak jak tazatel popisuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2018 15:59 Bublina - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: martin386
Neříkej mi ze v Německu nejde dohledat kvalitu pitné vody. Zadal jsem wasser kvalitat bremen a www.swb.de/…. To samé jsem opakoval pro Dresden minchen atp.
Pokud rostliny vykazují opad listů tak to je ukázka nedostatku, který by se měl řešit a ne čekat, protože to dopadne stejně jako v předchozích případech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2018 15:28 Muž Magic [720] - RostlinyRe: Bublina
Limnophila rastie ako divá - keď sa chytí. Vallisneria rozhodne nebude prekvitať hneď od začiatku. Ale hlavne - rozhodne by som neriešil problémy týždeň zasadených rastlín hnojením. Keď tak jedine do dna.

Súhlasím s Maqem, na začiatku niet kam sa ponáhľať, tým sa viac pokazí, než spraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 13:25 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Bublina
No měnil jsem minulý týden dno, předtím jsem měl jen štěrk, který byl přílie tvrdý a pravděpoboně vápenitý, rostilna, která píšete měla asi jen tři větvičky, chtěl jsem ji vyhodit, ale za posledních 5 dnů celkem slušně povyrostla.. Vallisnerka došla poštou v úterý. Ostatní rostliny vypadají v pohodě, měnil jsem minulý týden i zářivky, Hygrophila roste pořád, jen spodní listy žloutnou a postupně se dělají díry, jinak roste jako divá, vždy spodní část vyhodím a zasadím vrchní, která se rozroste, jinak by měla jen holý stonek, což bude možná nedostatkem světla ? (2x18w)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2018 11:57 Bublina - ŽivorodkyRe: Maq
A na co bude čekat? Až mu to chcipne všechno? limnophila sessiliflora roste jak divá, tady vypadá po 6 dnech úplně žalostně.
Přidáním dalších rostlin nic nevyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2018 11:33 Maq - ŽivorodkyRe: martin386
Bublina napsal: Chtělo by to pohnojit.
Chtělo by to počkat.
Rostlin by mělo být víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 11:28 Bublina - ŽivorodkyRe: martin386
Chtělo by to pohnojit. limnophila sessiliflora vypadá fakt bídně. Vidím i odumirani od konecku u dalších rostlin. Ty předchozí pokusy jsou taky s tou samou vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 11:12 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Bublina
Bydlím v německu, co jsem hledal, jediné co jsem našel je tvrdost ca 15°. Jinak jsem nic podrobnějšího nenašel..
Prezentaci jsem založil ca před týdnem, kdy přes velikonoce bylo tolik práce, že jsem se k tomu zatím nedostal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 10:14 Bublina - ŽivorodkyRe: martin386
Parametry vody z kohoutku? Proč u tvých prezentaci není víc než úvodní fotografie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2018 02:28 Maq - ŽivorodkyRe: martin386
Běžný problém s vallisneriemi, zejména v mladých akváriích. Důvod myslím nikdo bezpečně nezná, ale je rozumná domněnka, že vallisnerie mají rády "staré" dno, tedy bohatou výživu u kořenů.
Často velmi dlouho živoří a stagnují, než se rozhodnou růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 22:33 Muž martin386 [17] - Živorodky – Nechytá se..?
Fotka k příspěvku Zdravím,
minulý týden jsem si objednal rostliny, kde mezi nimi byla i tato vallisnerie. Nevypadala bůh ví jak dobře, ale rozhodně lépe, než jak vypadá nyní. Ztrácí listy, které plavou po akváriu, připadne mi, že zbylé listy uhnívají. Nevm jestli to způsobují třeba ancistrusy nebo můj rak..? Popř. je příliš hluboko zasazená? Nebo si zvyká na nové prostředí?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2018 16:11 Muž LeRi [314] Re: Rutty
Můžeš zkusit www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo www.rostlinna-akvaria.cz/… ale i tak jim budeš muset dát čas , dokud neuhnívají mají šanci. Vallisneria spiralis - sice roste rychle ale - Roste v pomalu tekoucích nebo stojatých vodách s písčitým a na živinami bohatým substrátem. Jo a jinak dosahuje délky až 100cm ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 16:00 Žena Rutty [0] Re: LeRi
My sme s manželom pozerali rýchlo rastúce, nenáročné rastliny a či sú vhodné do novozaložených akvárií sa v atlase žiaľ nepíše (alebo som si to aspoň nevšimla). Mohla by som mu dáko dopomôcť, nech sa "zabýva"? Kvapkacie hnojivá nechcem, radšej vymeníme za rastlinu, ktorej sa v daných podmienkach bude lepšie dariť stydim . Ale na nejaké koreňové hnojivo, čo pichnem do substrátu a nebudem ďalej riešiť by som aj pristala. Pomohlo by to vôbec? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2018 15:20 Muž LeRi [314] Re: Rutty
Já z vlastních zkušeností do nově založených nádrží (nové dno) druhy rostlin Sagittaria a Valisneria nedoporučuji .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2018 11:48 R Muž vaclav [11456] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rounce
To bys poznal byly by od středu průsvitné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 11:44 Žena Rutty [0] Re: Magic
Tak ja jej ešte dám šancu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2018 10:58 Muž Magic [720] - RostlinyRe: Rutty
Mne sa vallisnerii v novom akváriu v pražskej vode (7dGH) tiež nedarilo, trvalo vyše pol roka, než vôbec začala rásť.
Ale ancíci mi na ňu nešli, zhobľovali echináč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 10:53 Muž Rounce [30] Re: vaaclav
Trochu sem to zazdil, ale nemohly by mě ty vallisnery zlikvidovat ti ancistrusi ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 10:35 Žena Rutty [0]
Fotka k příspěvku Ahojky. Máme Vallisneriu spiralis a myslím, že sa jej moc nedarí :-( . Nové listy sú bledé, priesvitné, keď podrastú mierne ztmavnú, neodhnívajú, ale žiadna výhra. Vodu máme mäkkú (3,3-3,9°dH podľa vodární). Akvárium je čerstvo založené. Mám nádej že sa mi v tak mäkkej vode ešte rozrastie, alebo mám poriešiť radšej inú rastlinku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 20:11 R Muž vaclav [11456] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rounce
Tak za zkoušku nic nedáš, takhle tvrdou vodu jsem tedy neměl ale rostly Vallisneria všeho druhu, jak jsem přešel na měkčí a kyselejší tak to už taková sláva nebyla. Vadilo mě že příliš stínila. :-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 9505x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1590-vallisneria-pestovani-sazeni-problem