Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium teče

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Akvárium teče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 16:12 Muž Bartolomiu [17] Re: Vlastimil
JJ už jsem koupil ve zverexu a zítra se do toho pustím. Po jaké době se dá aqa znovu napustit? Budu muset ryby načas ubytovat do kýble :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 13:51 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: Bartolomiu
Já už jich lepil asi 5 ks největší mělo 330l,ten silikon je černý a na tubě je poznámka akvarijní (tak nějak) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 09:33 Muž fred69 [0] - AfrikaRe: Bartolomiu
čau momentálně mám stejný problém nevím jak to máš velký já 400 a v tom vlepený nový pozadi z polystyrenu jelikož ho chci zachránit tak budu asi muset nějaký sklo rozbít takže já musím jít do nového ale pokud se do toho dáš tak hlavně fakt dobře odmastit třeba acetonem a potom nespěchat včera jsem to začal rozebírat a silikon kterým jsem lepil výztuhy byl vevnitř po 4 dnech ještě živý a použij určitě černý ne transparentní ať se dílo daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 09:20 Muž Bartolomiu [17] Re: Vlastimil
přemýšlel jsem nad tím, ale nerad bych to slepil nějak blbě. Náhodou nafoceny to nemáš co? Asi to risknu. A ten silikon je nějakej spešl aqa.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 09:09 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: Bartolomiu
Udělej si to sám,není to složité,,,rozdělíš spoje(používám strunu kytarovou,nebo podobnou) začistím např, žiletkou,odmastím běžným saponátem z kuchyně.Pokud vím aquasilikon jde běžne koupit.Nanesež po spoji vrstvu cca 1cm(někdy je víc,to se dočistí),položíš na to sklo a většinou to opírám nebo zatížím(záleží na poloze)kanystry s vodou,,,Uvnitř pak zasilikonuji rohy po celé délce a zaptavím plastovou stěrkou(cca. 1-2cm široký pásek ustřižený do oblouku),,,a pokud Ti teď běží hlavou-snad ten magor nepředpokládá že to budu dělat,najdi si běžného sklenáře a zavolej mu,, X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 08:57 Muž Bartolomiu [17] – Přelepení AQA
čaute, začalo mi téct aqa a potřeboval bych ho přesilikonovat. Nevíte někdo o někom v okolí Olomouce kdo to dělá? díky předem moc za tipy :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 06:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Veselka
Nové tekoucí akvárko je teda děs. S tím úhynem nové várky je mi to líto. Tak s tím nový slepeným hodně štěstí přeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 14:41 Veselka Re: Zoidik
Vše již funguje jak má, bohužel rybky ne tak zcela přežily.

Tedy po prvním tekoucím akvárku ano. Kbelík s filtrací vážně pomohl a úhyn se zcela zastavil. V pátek přišlo nové akvárium i vzduchování, tak jsem měla radost, že to přes víkend vyřeším a rybkám bude už dobře.

Bohužel to dopadlo tak, že jsem v neděli jela fofrem koupit alespoň 50ti litrové akvárko, protože to nové TEKLO. Byla to noční můra a ta se změnila v horor v úterý, protože mi přivezli objednané rybky. Objednávala jsem je s výrazným předstihem a tyhle problémy jsem skutečně neočekávala, no a stornovat objednávku už nešlo. Škoda, protože z nových rybek nezbylo téměř nic:(. Nepomohlo ani preventivní rozdělení rybek do akva a kbelíku, aby jich nebylo moc.

Původní zbytek rybiček byl naštěstí dost odolný, takže přežil, alespoň něco trochu pozitivního v tom smutku.

Nyní už mám nové akvárko z reklamace, rybkám se v něm daří velice dobře:). Protože jich zůstalo skutečně málo, přikoupila jsem ještě pár "kousků".
Rybky prospívají, jsou krásně vybarvené. Takže teď už je vše tak jak má být.

Doufám, že tu noční můru už znovu nezažiji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Veselka
Nemusíš děkovat. Hlavně aby to přežily bez úhony ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 12:20 Žena Veselka [0] Re: Zoidik
Moc Ti děkuji za radu, vypadá to dobře.
Našla jsem velký stavební kbelík, naplněn cca 30ti litry. Dokonce se mi na něj podařilo umístit i malou filtraci (je pružnější než běžné kbelíky) a vlezlo se mi tam i topítko:).

Je to rachot z té filtrace, ale hlavně, že to funguje:).
Opravdu Ti moc děkuji, věci jsem měla doma, jen to chtělo tu správnou myšlenku, ještě jednou děkuji potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 10:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Veselka
Odpustil bych vodu z akvárka klidně i do toho kulatého kýble páč je hlubší a asi se tam vejde i víc vody než do lavoru, přendal bych tam rostliny a deně měnil vodu za čerstvou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 10:26 Žena Veselka [0] – Dočasné umístění ryb při tekoucím akváriu
Zdravím všechny.

Moc vás prosím o radu s následujícím problém.
Teče mi akvárium - 30l/den, nové akvárium mi přijde v pátek. Nemám žádné náhradní.
Dala jsem rybičky nouzově do lavoru, ale zhruba půlka mi uhynula, byly tam umístěny cca 12 hodin.
Mezi tím jsem se pokusila akvárium zalepit silikonem, vše vypadalo několik hodin ok..no, ale už je to stejné.

Tudíž potřebuji vyřešit náhradní umístění rybiček do pátku. Mám velkou externí filtraci, v lavoru udělá i přiškrcená "kolotoč" a malou externí (ta mi však nejde na lavor umístit (zachytává se za okraj akvária a lavor má široké okraje, kbelíky jsou zase kulaté).
Vzduchování bohužel nemám, teprve dojde, na okysličení mi stačila velká filtrace:(.

Akvárium nikdo v mém okolí nemá a dovézt ho z obchodu nemám jak.

Prosím, nemáte někdo nějaký nápad jak to do pátku vyřešit? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:10 R Muž romant [27987] Re: DavidZw
Super, tak budiž to poučení z krizovýho vývoje. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:03 Muž DavidZw [0] Re: romant
Fotka k příspěvku tak to vypadá, že to drží - podruhé osázeno. Doufám, že to rostliny rozdejchaj!:-D
EDIT: Tak konečně....třetí pokus vyšel!:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 15:15 R Muž romant [27987] Re: DavidZw
Ono, ty dva dny nebudou třeba, neměl jsem na to tenkrát moc času, tak to tak zůstalo. Když to poteče, tak to uvidíš hned, takže bych to pro sichr nechal do druhýho dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 15:09 Muž DavidZw [0] Re: romant
Tak jo, dám mu dva dny. Doufám, že to kytí zvládnou jen volně se vzášející v 20l nádržce s osvětlením. Za poslední týden měly docela rušno:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 15:03 R Muž romant [27987] Re: DavidZw
Mel jsem podobnej problém a taky mám dvě dna. Když jsem to akvárko zkušebně napouštěl, tak jsem ho měl na polystyrénový desce, na který byl modrej hadr, aby bylo líp vidět, kde to event. sákne. Nechal jsem to tak dva dny a potom už zase všechno zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 14:58 Muž DavidZw [0] Re: romant
je to akvárko s prasklým dnem. Nechal jsem si tam od skláře nalepit zespodu nový dno pod to staré. Dovnitř akvárka ještě na tu prasklinu nalepil skleněnou destičku. Udělal to ale špatně a voda pod destičkou protekla k prasklině a potom ven z akvária. No, takže teď to je ale už slepeené, zaschlé a znovu napuštěné. Tentokrát jen voda. Jak dlouho myslíte, že se to má nechat stát, než bude jasný, že to neteče?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 18:55 R Muž romant [27987] Re: DavidZw
Píšeš že teče u dna. Kde přesně? To dno je vlepený mezi stěny, nebo ty stěny stojí právě na tom dně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 18:51 Muž DavidZw [0] Re: romant
tak vypuštěno (zakoupena 15m hadice až do koupelny -jupí!) a plastová lopatka zakoupena, tudíž i vybagrováno. Teď je i zatmeleno a držte mi prosím palce, ať to nemusím dělat počtvrté!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 10:45 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
Taky jsem měl to štěstí a potkalo mě to pěkně po týdnu, když už jsem si lebedil, jak se akvárko začíná zabíhat. :-D Tu plastovou lopatku jsem s úspěchem vyzkoušel, můžu vřele doporučit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 10:42 HaDaS Re: DavidZw
Já jsem to dělal pouze 2x, když jsem předělával akva. Použil jsem klasickou naběračku a na zbyteček lžíci. Dobrá by mohla být plastová lopatka. Pozor na poškrábání skla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 10:38 Muž DavidZw [0] Re: HaDaS
vypouštění akvária s pískem je hrozná práce. Jak z toho dostáváte písek? Zatím se mi nejlépe osvědčilo použít velkou tlustou hadici a nasát. Ale i tak, je to otrava:-( Během tohoto týdne jsem vypouštěl akvárium už 2x:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.01.2012 09:40 HaDaS Re: DavidZw
Odpověď je jednoduchá. Kapka ke kapce skape a máš hnedle celé moře. Je mi líto, že jsi již několikrát vypouštěl a napouštěl. Měl si více přemýšlet. Nic ve zlém. Když kupuješ něco použitého, tak by jsi měl podstoupit zkušební provoz. Bez dna, dekorací, kytek, rybek. Já to tak dělám i u nových nádrží. Alespoň dva dny nechám napuštěné akva do minimálně 50%. A to svému výrobci (sklenáři) věřím.
Přípravky které lze použít ve vlhku (za provozu) existují, ale nejsou na pořád a nejsou určeny pro styk s akvarijním prostředím (potravinami :-) ). Třeba někdo zná zázračný přípravek, já ne.
Takže vypusť, osuš, odmasti, přetmel akva lepidlem (silikonem), očisti, odmasti, napusť, vyzkoušej, odpusť a pak začni zařizovat.
Hlavně nedělej žádné provizorium. Mohl by jsi toho později litovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 09:22 Muž DavidZw [0] – Slabě prosakující nádrž - tmel na vlhké plochy?
Dostal jsem od kamaráda starší akvárium 160l. Napustil jsem ho a zjistil, že teče na jednom místě u dna. Je to jen takové rosení. Pár kapek za den. Máte nějaké zkušenosti s tmely, které drží namokro? Silikon se nevulkanizuje, pokud bude v kontaktu s vodou. Podle mě to bude tak dírka o velikosti špendlíkové hlavičky. Akvárium už nebudu vypouštět (už jsem to z různých důvodů musel dělat 2x:) Dík za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:21 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: jirkamrvik
No a jak je to akvárko velký? Ptám se jen jestli bude levnější vyměnit sklo nebo celou nádrž.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:21 R Muž Silent [5949] Re: jirkamrvik
Nechat ve sklenářství uříznout a zabrousit novou tabuli, prasklé sklo odříznout, očistit a vlepit nové. Nic jiného s tím dělat nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:15 jirkamrvik – akvarium prasklé
ahoj lil jsem do akvária vodu a uklouzl mi kíbl a spadl na akva a ted je celá přední stěna prasklá chci se zeptat co ted s tim .....

diky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 21:19 PetrNovakBolid Re: Lucky005
Jak vidno, asi mě nechápete, že se snažím Vám dobře poradit, a ne to zlehčovat. Jestli, tak jak Vám jiní doporučují, budete chtít, ať to někdo rozřízne, očistí a znovu slepí, tak to nepoznáte, jestli to udělal. Na co by to znovu lepil, když stačí předtím uvedený postup. Ale když to budete požadovat, tak to stejně neudělá, ale si Vás vychutná a pěkně to protáhne, co mu legislativa dovolí. Takže jestli chcete, klidně to na dotyčného zkuste a potom nám sem napište, jaký z toho měl plezír, a jak dlouho to trvalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 17:34 Muž Lucky005 [197] Re: PetrNovakBolid
odreny blatnik nemuze zpusobit dalsi rozsahlou skodu, muze maximalne zrezivět.
Lepsi priklad by byl, pokud by jste si koupil nove auto a zacala vam protekat voda pres predni okno, nechal by jste si to maznout silikonem nebo by jste chtel cele okno vymenit a prelepit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 16:18 PetrNovakBolid Re: odikcz
Stačí reklamovat a chtít opravit. V místě, kde to teče, se mázne trochu silikonu a přebytečný se po zatvrdnutí klidně odřízne v rámci reklamační opravy. Druhý den se to může uvest do chodu. Rozebrat a znovu slepit je nesmyslný postup, to může poradit jenom někdo, kdo nikdy nádrž nelepil nebo neopravoval, to by Vám nadělalo víc škody, než užitku. Takhle to druhý den můžete mít opravené, ale když budete požadovat rozebrání, tak si Vás dotyčný vychutná a využije všechno možné, aby opravu protáhnul a budete klidně několik týdnů bez filtru. Pokud Vám někdo odře blaník na parkovišti hypermarketu, budete chtít celou kastli rozebrat, zbavit barvy a znovu nastříkat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 22:48 Muž Lucky005 [197] Re: Dejmon
pokud to zamatla, tak bych po nem pozadoval pisemne potvrzeni-zaruku, ze vlivem toho nemuze dojit vyteceni vody, pripadne ze za to zodpovida a a veskere zpusobene skody hradi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 15:19 Muž Dejmon [64] Re: odikcz
Když pořádně tak pořádně, vy jste taky dal celé a čisté peníze s důvěrou, že zboží je v pořádku a bez závad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 14:58 Muž odikcz [114] – Akvárium netěsní
Dobrý den,
nejedná se tedy přímo o akvárium, ale o lepený skleněný filtr.

nechal jsem si na zakázku vyrobit externí skleněný filtr - zkusil jsem ho napustit vodou a po ani ne hodině vidím, že na papíře pod filtrem (v místě, kde má filtr roh) je vlhký flek (filtr jsem osušil, dal na nový papír a udělalo to znovu)
- půjdu ho reklamovat, ale zajímalo by mě jestli stačí, když tam dá větší vrstvu silikonu (jakoby to celý "zamatlá") nebo mám trvat na rozebrání a znovu slepení (a jaké jsou k tomu důvody?)

díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 05:58 Muž rriki [818] - CichlidyRe: René73
A co myslíš ,že se stane Nic.Pokud poteče tak začne kapat po napučtění už několika litů.
Pokud Ti poteče tak míso označ vypust a vysuš.Když teče ve dně nejrychlejší je nalepit proužek skla akvárko potom otočit zasypat pískem a je hotovo.Pokud to nevyhovuje tak žiletkou vyškrábeš spoj a natlačíš lepidlo z venku je dobře vidět jak lepidlo mezi skla vniká.Potom zevnitř uděláš klínek .Pokud a ni to nevyhovuj pak už jenom rozřezat nejhorší varianta.Jesli si myslíš ,že Ti někdo ochotně akva přelepí za dobrý peníz tak tomu nevěř.Dses slepení akva stojí 2/3 jeho ceny.A to třeba u 300l akva trvá se vším všudy asi 20 min..Pokud přesto to budeš chtít předělat věř ,že lepší je nechat nařezat skla nový a slepit doma sám.Výjde to líp než za drahý peníz nechat přelepit a mít akva ze starého skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 20:30 R Muž romant [27987] Re: René73
Chce se to poptat u místních sklenářů. Na práci bez dokladu budou jistě slyšet. :-D Nechat to napuštěný je určitě dobrej nápad, ale ten problém se starším silikonem se nemusí projevit hned, může to bejt taková skrytá vada, ale taky klidně ne, to je vždycky případ od případu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 20:27 Muž René73 [0] Re: romant
A nevíte na kolik byto asi vyšlo.Těd tu byla u mě domovnice a půjčila my klíče od prádelny že bych to tam zkusi napustit a nechal tam nějakou dobu stát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 20:25 R Muž romant [27987] Re: René73
Rozřezat, očistit skla od silikonu(mechanická cesta tipu žiletka zabírá) a sklenář už jenom skla slepí novým silikonem a je klid. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 20:23 S Muž invalida [3881] Re: René73
Udělá to sklenář..není to tak drahý....nejvíc chce za očištění...problém je v tom že skrz silikon prorůstá ´řasa...za sucha vyschne a vytvoří mikropóry...když akva povolí ve spoji tak tlak vody dokáže zlomit sklo...osobně bych investoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 20:18 Muž René73 [0] Re: invalida
Tím míslíte celé ho ruzebra je to set.Já myslel že by stačilo zevnitř ho přemáznout silikonem.Kde by my ho přelepily dělají to sklenáři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 20:15 S Muž invalida [3881] Re: René73
Když stálo dlouho...chce přelepit...to zlobívá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 20:12 R Muž romant [27987] Re: René73
hmm tak jestli jsi k tomu akvárku přišel zdarmo, tak bych asi zauvažoval, jestli lehce neinvestovat do jeho přelepení, už jenom pro ten klidovej pocit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 20:06 Muž René73 [0] Re: romant
U něho bylo všechno O.K. bylo bez vody asi čtyři až pět roků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 20:00 R Muž romant [27987] Re: René73
Jak dlouho je to akvárium bez vody? U původního majitele bylo předpokládám všechno o.k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:49 Muž René73 [0]
Dobrý večer potřeboval bych poradit dostal jsem akvárium rohový set.Ten kdo ho měl pře demnou tak ho už musel zevnitř asi přetěsnit je tam viditelně vidět že tam je přidáván silikon.Chci se zeptat jestli mám sundat ten silikon co tam dal a dát tam noví nebo ho nechat tak.Mám strach ho napustit doma má obsah 200l. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 21:35 Těhňajs Re: Těhňajs
bez toho abys akvárko musel celé rozebirat:-)... vsak akvárko muzes vyzkouset treba na zahrade jestli netece:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 21:34 Těhňajs Re: 1kolda1
tak urcite tam nejake riziko je... ja jsem cele akvarko rozebral a prelepil radeji vsechno znova. ale kdyz ti to akvarko netece tak bych jen prelepil vsechny spoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:44 1kolda1 Re: Těhňajs
A vše ok? Nehrozí potom větší nebezpečí třeba prasknutí apod.? Trošku mě to děsí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:39 Těhňajs Re: 1kolda1
ano, také bych přetřel všechny spoje silikonem. Mě se udělala malinkatá dírka v 600 ti litrovém akváriu a 300 litrů mi vyteklo touto dírkou ( dírka mezi sklama v silikonu byla mensi nez jehla.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:35 1kolda1 – Problém s kvalitou akvária
Dobrý den, mám takový, možná trochu zvláštní problém. Cca před pěti lety jsem si nechal zhotovit dvě akvária na míru přes akvaristický obchod. (rozměr 90x50x40;180l) Jedno akvárium mi po pěti letech stáleho používání začalo téct, rychle jsem tudíš vypustil vodu a ryby přendal do druhého (celkově z těch 5ti let asi 2 roky používaného akvária). Hledal jsem prasklinu, ale žádnou jsem nenalezl, z toho usuzuji, že někde přestalo těsnit.
Dnes už rybičky nemám a akvária stojí nevyužitá(rybičky nemám asi 3/4 roku). Rozhodl jsem se tedy s přítelkyní, že si jedno akvárium vezme a budeme se o něj společně starat, samozřejmě jí dám to které bylo používané cca 2 roky a neteče.

Problém je v tom, že mě děsí skutečnost, že existuje větší nebezpečí, že to akvárium začne téct taky, nebo dokonce praskne a jestli se tomu dá nějak zabránit (napadlo mě přetřít všechny spoje další vrstvou silikonu).

Děkuji předem za odpověď.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4020x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15832-akvarium-tece?od=101