Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium teče

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Akvárium teče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:35 1kolda1 – Problém s kvalitou akvária
Dobrý den, mám takový, možná trochu zvláštní problém. Cca před pěti lety jsem si nechal zhotovit dvě akvária na míru přes akvaristický obchod. (rozměr 90x50x40;180l) Jedno akvárium mi po pěti letech stáleho používání začalo téct, rychle jsem tudíš vypustil vodu a ryby přendal do druhého (celkově z těch 5ti let asi 2 roky používaného akvária). Hledal jsem prasklinu, ale žádnou jsem nenalezl, z toho usuzuji, že někde přestalo těsnit.
Dnes už rybičky nemám a akvária stojí nevyužitá(rybičky nemám asi 3/4 roku). Rozhodl jsem se tedy s přítelkyní, že si jedno akvárium vezme a budeme se o něj společně starat, samozřejmě jí dám to které bylo používané cca 2 roky a neteče.

Problém je v tom, že mě děsí skutečnost, že existuje větší nebezpečí, že to akvárium začne téct taky, nebo dokonce praskne a jestli se tomu dá nějak zabránit (napadlo mě přetřít všechny spoje další vrstvou silikonu).

Děkuji předem za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 15:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: olwy
ono to mohlo bejt ruply i jinde (treba dno, zadni stena apod.).... ale mam takovej pocit, ze to byl jen planej poplach a byla to zkondenzovana voda z krytu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 14:23 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: olwy
Stávalo se mi, že u plastového krytu voda při vyšší hladině vyvzlínala přes usazení krytu na vnější stranu. Naštěstí ho mám jen u jedné 54l a dávám si pozor, aby voda byla aspoň cenťáček pod vnitřní hranou krytu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 13:41 Muž olwy [24] - Tetryřešení
tak už jste to vyřešili, gratuluji, ale stejně - taková malá off-topic úvaha:
to prasklé místo je je nad urovní vody
Jestli je díra nad úrovní hladiny, pak za to můžou vlny. Ty mohou vznikat třeba tak, že máš hyperaktivní ryby, nebo tak, že při dolévání vody kýblem způsobíš rázovou vlnu. Model takové vlny ti jistě rád za úplatu namodeluje Moucha - má na to programy, takže budeš vědět. Celý problém se dá vyřešit od počítače, je to hračka. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 13:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gamermichal
jeste pokud si dobre pamatuju tak nekdo zevnit nalepil kousek gumy po obvodu ci co tak, aby stekajici vysrazena voda z krytu sama ztekala nazpatek do akvarka, zkus hledani, voda se ti bude na krytu srazet neustale, tomu nezabranis, jen muzes usmernit kam pak potece
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:50 Muž Yirka [9118] Re: gamermichal
Abys měl úplnou jistotu nech den akvárko bez nasazeného krytu a máš to. Kondenzát způsobuje rozdíl teplot v a mimo nádrž. To záleží hodně na umístění. Také na době osvit. Za normálních okolností většinou po delším svícení by kondenzát neměl být žádný, protože to stačí na krytu uschnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:31 Muž Steegard [0] - CichlidyRe: gamermichal
Kolem aq. a třeba zevnitř krytu. Ale je to asi zbytečné. V krytu se voda vysráži zase. Takže to utři kolem aq a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:28 gamermichal Re: Steegatd
dekujem aby se to neopakovalo kde to mam utřít na tom krytu ze vnitř nebo kde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:25 Muž Steegard [0] - CichlidyRe: gamermichal
No. tak to je ta vysrážená voda. Takže nepanikař. AQ ti očividně nikde neprasklo jen se ti uvolnila voda, která se srazila na krytu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:21 gamermichal Re: Steegatd
začalo téct mezerou mezi akvem a krytem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:20 Muž Steegard [0] - CichlidyRe: gamermichal
Tak. Soustřeď se konečně prosím. Teď to utři, a sleduj, jestli se tam voda objeví po chvilce znovu. Pokud ne, bylo to z krytu. A jak sem psal výše. Pokud ti voda někudy teče, klesá ti hladina - a to snad poznáš. ;-)

PS: Neuškodilo by normální psaní. Kdo má tuhle hotentotštinu luštit. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:16 gamermichal Re: Steegatd
večer tam nebylo nic a kdyz sem rano přišel bylo tam dost hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:15 Muž Steegard [0] - CichlidyRe: gamermichal
:-D To je sice pěkné, že se ti narodily gupky, ale řešít tady přece "tekoucí nádrž". Čili té vody zase tak moc není ? Bude to asi ta vysrážená voda z pod-krytu . ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:14 gamermichal Re: Steegatd
ted kdz sem zavíral kryt vystriklo na mne trochu vody
narodily se paví očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:11 Muž Steegard [0] - CichlidyRe: gamermichal
Když ti bude voda vytékat z krytu po vnější (té venkovní)straně, tak je jasné, že se bude shromažďovat před a po stranách aq. Kolik toho je ?(té vody). Utři to do sucha a počkej, jestli se ukáže znovu. Dlaším faktorem jak poznáš, jestli aq teče je přeci pokles hladiny. Přece poznáš, jestli ti nějak rapidně ubyla voda v aq (hladina je níž).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:09 gamermichal Re: Silent
a voda je i před akvem neni mozne ze tece dolem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:08 Muž Steegard [0] - CichlidyRe: gamermichal
Voda, která se ti odpařuje a kryt ji zachytí. Čili se shromažďují na krytu uvnitř kapičky a když je jich větší množství, zapůsobí gravitace a kapičky stečou. Nebo když kdyt zvedáš může to téct. To je to, co z tebe celou dobu dolují. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:07 R Muž Silent [5949] Re: gamermichal
Odpařená voda stéká mezerou mezi krytem a akváriem po vnější straně. Ve dnech kdy jsou v místnosti větší teplotní rozdíly je vody takové množství, že to může spustit u akvaristy až panické stavy že mu praskla nádrž. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:59 gamermichal Re: Silent
co to je to kondenzát z pod krytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gamermichal
kdyz upustis pulku vody tak to akvarko ve dvouch klidne zvednes... stehoval jsem tahle 30L vcetne ryb
úpdůpzka pod akva je dobra protoze ti jinak muze rupnout, podlozka kompenzuje nerovnosti a ruzny prnuti

achjo... Silente preju pevny nervy, ja jdu resit povodnove skody, coz je skutecny pruser.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:54 R Muž Silent [5949] Re: gamermichal
coze Tak to musí téct jinudy. Když je to podle tebe mimo vodu tak tudy těžko bude voda unikat. Opravdu to není kondenzát z pod krytu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:50 gamermichal Re: Silent
to místo je je nad urovní vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:49 R Muž Silent [5949] Re: gamermichal
Hned nemůžeš dělat nic. Zjistit kde to teče a upustit vodu pod tuto úroveň. Pak je třeba přendat ryby jinam a nádrž buď reklamovat, nebo nechat přelepit. Nic jiného bohužel nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:46 gamermichal Re: Moucha
teče to určitě jak je to před krytem slepeno v silikoně co bych měl dělat
objem 28L a podložka ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gamermichal
no jednoduse vsecko vysus a pak sleduj kudy to tece... treba pomoci uterky ci toaletaku

jakej to ma objem mas pod akvarkem nejakou podlozku? (treba kus karimatky, polystyren apod) jak moc to tece?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:42 gamermichal Re: Silent
neni pozkozeno a stare nejake 3 tři mněsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:41 R Muž Silent [5949] Re: gamermichal
Přes net to nezjistíme. To je nutné zjistit na místě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:40 gamermichal Re: Silent
prosimtě jak to mam zjistit a tu nádrž neuzvednu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gamermichal
1) spatny nazev tematu nevystuhujici problem
2) nejni to nahodou konedzat z krytu
3) kolik vody ubylo v akvarku? je akvarko nejak poskozene (urazena hrana), jak je stare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:39 R Muž Silent [5949] Re: gamermichal
Buď je to kondenzát z pod krytu, nebo prosakuje nádrž. To je třeba zjistit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:37 gamermichal – Prosím pomocte mi
muj akvarijni komplet byl v pořádku ale ted rano sem našla kapku vody z vnějška a dole pod akvariem asi teče voda protože před ním je jí hromada

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 09:24 R Muž Silent [5949] Re: MGK
Pouhé zalepení místa průsaku nestačí. Voda si cestu najde. Pokud je akvárium v záruce reklamovat. Pokud ne je třeba tekoucí stěnu odříznout a znovu přelepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 09:20 Muž MGK [2] - Cichlidy – Prosím pomozte !
Ahoj, dneska rano jsem zjistil že mi teče akva. Přes noc mi vyteklo cca 10 litu. Co teď ? mohu to všechno vypustit a zalepit silikonem ? Vydrží to ? Moc prosím o pomoc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 14:40 Muž equium [0] Re: bolek
Tak až to budeš znova lepit, doporučil bych ti černý akva silikon. Naopak bych ti nedoporučil ten průhledný. On totiž časem proroste řasou a nepomůžou ani neprůhledný proužky z venčí. Teď takové akva sleduji u kamaráda. To je ale jiný kalibr, má asi přes 700l. Varoval jsem ho, ale stále otálí. Bude stavět ještě větší. Tak potřebuje, aby mu toto vydrželo co nejdéle. A já mu to taky přeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 13:02 Muž bolek [5] Re: equium
Je to asi bílej silikon to akva je asi 20let starý a myslím že ten silikon vydržel fakt dlouho než to povolilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 12:53 Muž equium [0] Re: bolek
Nedávno jsem tento problém řešil(teoreticky) se svým osobním sklenářem. Jeho stanovisko bylo následující: než se s tím čistit od silikonu a očistit se to musí bezvadně, tak raději slepit celé nové. Nebo to staré dát do rámu.

Takže závěr si udělej sám, co se ti vyplatí víc.

A mimochodem, jaký jsi tam měl silikon?(rozuměj-černý, transparentní)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 12:40 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: Silent
Já jsem používal taky odlamovák. Pokud je tam místo mezi slky, je to určitě lepší, protože se za to dá víc zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 12:11 R Muž Silent [5949] Re: bolek
Nebo odlamovacím nožem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 10:35 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: bolek
obyčejnou žiletkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 10:35 Muž bolek [5]
Mužete mi porad čím rozřezat tekoucí akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 14:56 Muž janmacu [18] Re: Pet
reklamace u prasklého akva je téměř nemožná,jediné co vám vyreklamují je netěsnost spoje a to ještě nesmý být na akva žádný škrábanec a odštěpek,jinak je reklamace neplatná, když rupne akva ,tak nejde dokázat ,že ruplo vadou materiálu rozzureny takže nic!!! tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 14:53 Muž Pet [56] Re: StrNd4
Solidní výrobci akvárií jsou pojištěni i proti škodám způsobených výrobní vadou akvária a zákazníka na to upozorní při koupi. I z tohoto důvodu mám 7 velkých akvárií ze Sklorexu. Uh, uh, zase jim dělám reklamu. Ale odpusťte, mám tam slevu potlesk
Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 14:46 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
vždycky je řešení - buď u prodejce nebo u své pojišťovny, kde za směšnou částku pojistíš prasknutí akvaria, které může způsobit škodu několik desítek až stovek tisíc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 14:42 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: StrNd4
No pri takom 500 Litrovom akva si škody nechcem ani predstaviť ..a nehovoriac v panelaku..susedia asi by vrazdili.. tone a ako by sa to riešilo tak to ani netuším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 14:25 R Muž Silent [5949] Re: StrNd4
Jednalo by se o škody způsobené závadou výrobku. Takže za to výrobce odpovídá. Jiná věc je dokazování ( v případě prasknutí skla) že byla závada způsobená výrobní vadou. Jinak je to u rozlepení či prosakování. Tam je to jisté ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 14:22 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: boruberry
Tohle by me taky zajimalo kdyz mam original akvarijni set a kdyby nahodou nedej boze prasknul.Pujdu to reklamovat akvarium bych nejspis dostal nove ale ty skody jako strpy atd to uz neni jejich vec nebo je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 14:17 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: deCORF.OBRAEN
No vy to pujdete reklamovat prodejci a on se obrátí na výrobce =P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 14:08 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Ked sme tu už takto rozbehnutý ,tak ako to je v prípade nového setu ?..Kto nesie zodpovednosť v prípade výrobnej chyby?.Napríklad založite akva a po pár dnoch vam praskne samo..alebo povoli spoj kde je to lepene?..a obsah akvarka je na podlahe a až u susedoch tone ..Predajca?..výrobca?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2009 14:10 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Yirka
Taky jsem mel pod akvarkem docela dost mokro, ale nakonec jsem zjistil, ze to bylo "jen" z kondenzovane vody z pod krytu. V mistnosti je 20C° a v akva 25C° a to uz ta voda docela kondenzuje. Stacilo mirne pootevrit kryt a je po problemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 18:43 Muž Yirka [9118] Re: Ninja
To je dobře. Ještě bych si přece jen dovolil poradit aby ses podívalal jak je nasazený kryt, jestli z něj někde nepodtíká kondenzát. Myslím si, že to vedle "nacmrndání" bývává nejčastější důvod vlhkostí kolem nádrže. Kondenzát na dně nádrže je vzhledem k předpokládaným rozdílům teplot velmi málo pravděpodobný.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15832-akvarium-tece?od=151