Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování zaběhlého akvária do nového

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Stěhování zaběhlého akvária do nového
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2024 21:36 Žena Klárča [19]
Zdravím. Také mi začalo včera prosakovat akva a zítra se půjdu podívat do Hornbachu na nové www.hornbach.cz/… nebo možná www.hornbach.cz/… a ráda bych se ujistila ohledně správného postupu při přesunu všech komponent. (Taky se bojím ať to nepodělám)

1) Původní akva je 60l, něco vody jsem včera odpustila (aby se snížil tlak na spoj) takže tam zbylo čistěho objemu možná tak 40l. Tedy zbylou vodu dát do kbelíku i s filtrem a vzduchovním, do ní rybky a kytky...

2) Původní starý štěrk přesunout do nového akva. Nově dokoupený štěrk musím samozřejmě aspoň trochu proprat. Mám teda ale propírat i ten původní ze starého akva??? (Tady ve vlákně se píše že ano, ale myslela jsem, že tím si vymyju i ty potřebně bakterie???)

3) Nějakou část původní vody (ze kbelíku) přesunout do nového akva, zasadit rostlinky a většinu vody budu tedy muset doplnit kohoutkovou. Nebude to problém???

4) V nověm akva pustit nový filtr, topítko...

5) Přesunout původní starý filtr ze kbelíku do nového akva (jen doufám že ten filtr od setu Tetra půjde nějak provizorně do toho nověho setu Juwel Rio nasadit!?!?!?)

6) Za jak dlouho můžu vypustit do nového akva rybky??? Kolik to je asi pár hodin??? Podle dusičnanů? (Nevím dlouho to rybky zvládnou ve kbelíku jen se vzduchováním a minimem vody?) Momentálně mám pouze dva ancistrusy

7) Předpokládám, že nějakou dobu bych měla nechat jet oba filtry. Jak asi dlouho? Kdy můžu starý filtr zrušit?

Děkuji moc za rady a přeji hezky večer

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 18:38 Žena Hapimere [84] Re: BBchory
No mě to bylo jasný hmm

Já ten světlej písek nesnáším, ale manžel bude nadšenej, se zlobil za ten šterk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2022 17:00 Žena BBchory [851] Re: Hapimere
Bude z toho guláš. Vybargrovat to separé je dle mého názoru bez šance. Ale ty směsky se, i díky piskořkám, mají tendenci postupně usazovat tak, že nakonec je jemné dole a kamení navrch, jen si musíš počkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 16:47 Žena Hapimere [84] Re:
Ještě poddotaz, i když je to asi jasný… mám v akva písek a na něm hrubší štěrk, to se asi budu muset snažit vybrat nějak zvlášť, že? Z toho bude guláš jinak hmm

Leda že by se to nějak zázračně usadilo samo, třeba jak v tom rejou piskořky…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2022 18:42 Muž kofejn [963] Re: RAP
Je to možný, bohužel se to nedalo stihnout. Stěhoval se i obývák, na kterém bylo akvárko a zakracoval jsem i desku na které sedělo. Breberky ve filtru to přežily, filtr jel i v bandasce u ryb, ale ve dně to nepřežilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2022 18:25 Muž RAP [1546] Re: kofejn
Problém byl asi v těch 2dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2022 14:27 Žena Hapimere [84] Re: kofejn
Ja mám štěrk a písek, a piskořky, a asi to trochu proplachnu, když už to bude venku… řasy mám i tak, sem tam ruducha, sem tam vláknitá, v tomhle směru to holt nějak dopadne…

To jsi nechal cca 70 litrů původní vody z těch celkových 190? Takže od oka třetina… kdy jsi vracel ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2022 14:15 Muž kofejn [963] Re: Hapimere
Vloni jsem akvárko stěhoval a jako největší chybu zpětně vidím, že jsem nepropral dno. Jen jsem liapor přendal, odkalil a znova během dvou dnů poskládal a nechal to na filtru. Rozjela se dost ruducha, roste na kuličkách liaporu, anubiasech a ani šneci ji neutekli. Ještě mám na anubiasech takovou přisedlou mechovou řasu, kterou dokážou sežrat šneci. Teď po roce už se to rovná, ale v kondici jako bylo před stěhováním, pořád není.
Vody jsem nechal cca 60-80l ve dvou konvích, v jedné ryby, v druhé kytky a zarostlý kořen byl ve vaně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2022 09:53 Žena Beastie [314] Re: Hampire
Já bych starou vodu nedávala, k ničemu to nepřispívá, když už tak jen čtvrt, půl max, ne víc. Dno, kytky, vodu, počkat pár hodin, filt z kýble do nového, pustit, topítko, počkat pár hodin až si to sedne, přeměřit amoniak, pustit ryby a pak už jen přesně, růžkatec na hladinu třeba a kontrolovat hodnoty a případné častější ale menší výměny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2022 22:16 Žena Hapimere [84] Re: RAP
Mám růžkatec, naposled už jsem ho neredukovala, ten by to mohl pokrýt ne? Plus se mi plevelně množí plovoučky (okřehek a piscie), ty jsem taky zatím nechala přemnožený…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2022 13:06 Muž RAP [1546] Re: vlka
S postupem souhlasím, jen bych pro začátek přidal rychlerostoucí stonkovky a prvních 14dní měnil častěji vodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2022 19:26 Muž vlka [3426] Re: Hapimere
Čauky, zachoval bych někde bokem polovinu vody, v ní filtr, dno klidně propral, zasadil rostlinky, dopustil druhou polovinu vody, pustil filtr a klidně dal hned rybičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2022 18:08 Žena Hapimere [84] – Výměna tekoucího akvária
Zdravím, pročetla jsem to tu, a vím že nevím co dělat :-D

Netěsní mi akvárium, zjistili jsme že i deska na skříňce pod ním je v přislušném rohu dost nasáklá a kroutí se. Bude nová skříňka. Nicméně, akvárium bude stejně velké jako současné. Vrhnu se na to ráno (ne teď, až asi ve středu) Vyberu kytky, ryby do kyble se vzduchováním. Přebagruju dno do nového akvárka, nebudu nic ubírat ani přidávat. Mám to nějak proplachovat? Přijde mi lepší to nedělat a po napuštění nechat do večera ať se bordel usadí.

Kytky asi můžu přidat hned, protože dávat je později by bordel zase zvířilo.

Ryby bych dala večer, nebo nechat bokem ještě i přes noc? Ryby mám parmičky čtyřpruhé, mechové, černopruhou, tři čichavce a jednoho ancistruse. Pancéřníčky už jsem dlouho nezahlídla.

A co voda? Snažit se použít veškerou vodu ze současného akvária, nebo pak dopustit třeba polovinu nové? Podle příspěvků níže bych si pořídila Nitrivec (teď doufám že jsem nespletla název stydim )

Nechci něco podělat, ale kvůli dětem to nemůžu mít rozvrtaný xdní, vlezou všude.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2020 22:25 Žena BBchory [851]
Pokud by to někdo potřeboval pro inspiraci, tady popisuji, jak jsem přestěhovala 50l do 200l.
rybicky.net/nadrze/31430
Čas ukáže, jestli jsem to provedla dobře ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2018 23:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kuba_128
Já to za poslední rok 2x udělal. Lopatkou přehodit rostliny i se substrátem. Žádné zásadní problémy. Moje akvária mají zdravý svinčík :).

Až dáš pryč vodu, zabal pořádně celé akvárium do fólie. Nic neoschne :).

Části starého dna s rostlinami nezasypávej zbytečne novým substrátem. Rostlinám nevadí mít trochu vidět kořeny, utopení v substrátu naopak problém je. Svinčik a bahno přelít je fajn. Usadí se. Přírodní vzhled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2018 23:14 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Kuba_128
Já bych se bál toho co píše Maq, proto bych to tam nedával ono lepší mít jistotu. Pokud joo chceš experimontovat tak si kup ty startovací bakterie co používaj japončíci (profiplants toho má mnoho), ale stále budeš dráždit kobru bosou nohou. :-D

Kytky to zvládnou i v čistým a zaběhlej filtr ti umožní uspíšit ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2018 22:58 Maq Re: Kuba_128
Se svinčíkem nikdy nevíš. Hromadí se v něm všechno možné. Dobré i zlé. Čeho je ve Tvém případě víc?
Nevíš, nemůžeš vědět. Nechat si ho trošku je možná dobrý postup, jinak bych to dělal načisto znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 22:46 Muž Kuba_128 [0] Re: bobikcz
Však piš narovinu ;) Ten svinčík bych očekával, že může být slušným základem pro růst kytek - myšleno jako výživný hnojivo dospodu. Myslel jsem, že kdybych dal úplně dolů většinu toho starýho a pak někam do středu výšky substrátu kytky s kořenama a starym substrátem a jejich stonky lehce zaházel novým pískem (ne u anubiasu), takže by bordel nešpinil vodu a zároveň bych v něm měl už zakořeněný kytky i s hnojivem (předtim bych nechal novej písek 10 dní pod vodou, aby při vkládání do akva neplaval, ale seděl rovnou na místě). Nebo ti to použití starýho subtrátu (3,4 roku) přijde jako blbost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2018 21:45 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Kuba_128
Ano unese to.

Nechci se tě nějak dotknout, ale to AQ je pěknej svinčík.
Vybral bych tu pokuď možno nezařasenou parvulu (vytahal a zastřihl kořínky, rostrhal ji na menší trsy), ostříhal ten nejspíš anubis a zbytek propral, vyčistil a založil znova čisté. Já moc nerozumím co si slibuješ od toho přetahování svinčíku. Filtr nový jestli je již zaběhlý tak použiješ a vodu vylej (nemá pro tebe žádnou cenu). ;-)
Pokuď chceš dokupovat další rostliny tak je hned zasaď, není na co čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 21:23 Muž Kuba_128 [0] – Stěhování z 20-40
Ahoj,
Tak jsem se (konečně) dokopal k tomu, že začínám realizovat stěhování mého prvního akvária (rybicky.net/nadrze/29318) od rodičů k sobě domů. Na novém místě z něj chci udělat krevetkárium a tomu i víc přizpůsobit kytky a podobně.
Vzhledem k tomu, že převoz bude nejspíš pro akvo celkem zápřah a že ho mám v plánu následně překopat, mě napadlo, že bych si na nové místo pořídil o něco větší akvo (dle možností) a místo 20 l měl pro krevetky 40 l. Písek mam, mam i menší filtr zaběhlý ve větším akvu.

Plán:
1) zbytek ryb (většinu jsem daroval, ale pár jich zbylo) přelovit a přendat do velkého akva => sem budou patřit krevetky a možná časem panceřníčci
2) vypustit většinu vody do kýble, kytky nechat v substrátu
3) starý filtr a nový zaběhlý filtr do kýblu s vodou
4) naložit a převést -> na novém místě dát na dno spodek z původního akva, pak lopatkou opatrně přendat kytky i s kořínkama ze starého substrátu a zasypat lehce vršek novým pískem
5) napustit vodou, pustit filtry, světlo + nějaký mini topítko
6) za 10 dní doplnění kytek do vzniklých prostorů + nové kytky pro krevetky řasokoule apod
7) pokud budou kytky po 3 týdnech ok, tak otestovat vodu a koupit krevetky, po 14 dnech pancéřníčky

Co si o tom myslíte? Co změnit?
Případně nemáte představu, kolik taková sranda může vážit? Unese to tenhle poličkový stolek z ikei - stálo by nad zásuvkama (www.ikea.com/…)? :) Díky moc!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2018 11:25 Maq Re: RE5PEKT, Jarry
Myslím že optimum bude někde uprostřed a "bokem".¨
Ať děláš co děláš, když staré dno znovu položíš, tak se pohne. Mnoho mikroorganismů uhyne, mnoho usazených látek se vyplaví. Dějí se nestandardní věci.
Obojímu se pomůže, když je voda co nejpodobnější té původní ve svých parametrech. Jenže vzápětí je asi v každém případě vhodné/nutné nějaký čas pilně měnit vodu.
Čili stará nebo nová - ona si své kvality stejně nepodrží, protože dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2018 11:08 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Jarry
To je trochu jiná situace. U těch citlivých ryb měníš třeba 90% denně a potom ta kohoutková voda i voda v akváriu má podobné parametry. Ale když otestuješ parametry vody, která byla týden dva v akváriu a čerstvé vody z kohoutku, tak se budou pravděpodobně více méně lišit. Ze stejného důvodu se nedoporučuje měnit nějak velké množství vody u běžně udržovaných akvárek, ale jen zhruba 30%. Je to jeden z důvodů, proč je takové procento úmrtí při odchytu z přírody.. nejsi schopen namixovat totožnou vodu, přestože je čerstvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2018 10:43 Muž Jarry [1433]
K té staré vodě - pokud použiju vodu ze stejného zdroje, tak mě nenapadá důvod, proč tam lít "znečištěnou vodu" ze starého akvária místo nové. Vždyť i potěru citlivých ryb se běžně mění klidně 90% vody. Je to samozřejmě celkem detail, ale rozhodně bych si nedělal starosti s tím, jak někde uchovat 80l vody z původního akvária, podle mě čistou vodou není co zkazit :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 17:06 Muž KMatteo [36] Re: stevo56
Ahoj, tuhle akci jsem absolvoval v únoru, když jsem stěhoval 120litrové do 240litrového. Měl jsem tu výhodu, že typ filtru se neměnil, takže jsem měl zaběhlé náplně. Nápad s proužky je dobrý, ještě bych před stříháním vymačkal bordýlek z filtru do nového. Mně se použití starého dna osvědčilo a stejně tak si myslím, že je dobré použít co nejvíc vody z původního akvária. Pokud si dáš čas s propráním a přípravou nového dna, abys měl co nejmenší zákal, mělo by se to povést bez problémů. Mně to zabralo asi šest hodin, jen navazování rostlin na matky musela udělat manželka :-) Přes veškeré obavy se kytky chytly krásně, ryby byly v novém prostoru od začátku hodně aktivní a ca po pěti týdnech jsem doplnil osádku. Držím palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 15:46 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: stevo56
Dovolím si nesouhlasit s tou celkovou výměnou vody. Přijde mi lepší zachovat maximum té staré vody, jak píšeš.. aby rybky nedostaly takový šok. A i tak to bude v podstatě znamenat 2/3 výměnu vody (80l►200l). Bordýlek je jasný.
Co píše cyklohentán je dobrý nápad. Ideálně udělat z molitanu plátky a nastrkat do toho nového filtru (pokud jsi nedokupoval žádné náplně, mělo by se to tam vejít. Vatu dát do nejspodnějšího koše. Tak po měsíci budeš moci stará filtr. média odstranit. Po odstranění starých médií bych ještě tak měsíc počkal, než začneš dokupovat další ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2018 09:16 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: stevo56
Možno by som dal trochu (alebo i dosť) starého média do nového filtra, bolo by to rýchlejšie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 09:09 Muž stevo56 [0] - LabyrintkyRe: afc1886
Povodny mam vnutorny biofilter s vatou, molitanmi + trochu zeolitu. Novy je externy jbl 902 so zakladnymi naplnami(molitany roznej priepustnosti a na spodu keramicke gulicky). Dnes ho idem pripajat do stareho akvaria...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2018 16:22 R Muž afc1886 [14632] Re: stevo56
1-Přesně jak říká Yirka ráno začneš a večer už se nám tady pochlubíš s výsledkem, který ti hned pěkně okomentujeme. ;-)
2- Bylo by dobré uvést také za jaký filtr budeš měnit ten původní, je více možností jak provést změnu filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2018 16:10 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Ono to s tou lopatkou zní hezky, ale pravděpodobně to stejně celé rozvrtáš. :-) Taky jsem to zkoušel a echinodory byly rozlezlé přes půl akvária. Nový filtr co nejdéle je samozřejmost, starou vodu bych taky neřešil. Naopak bych před tím neodkaloval, ale zachoval bych maximum toho bordýlku, tj. bakterií. Vodu dej klidně novou a hodí se, když ji budeš nějakou dobu po stěhování častěji měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2018 15:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: stevo56
Pokud máš v tom starém akva rostliny, vezmi širokou, plochou lopatku, vyber ze starého akva bloky substrátu i s rostlinami a dej je do nového, jak to bude možné. Rostliny se uchytí rychleji. Vyzkoušeno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2018 15:00 Muž Yirka [9117] Re: stevo56
Kolega vhodně doplnil, já bych to časově orámoval. Není třeba celého víkendu. I při největší pečlivostí a problémech s odchytem to je maximálně na dopoledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2018 14:32 Muž Jarry [1433] Re: stevo56
Snad jenom pár postřehů
- dno se ti promíchá tak jako tak
- pokud je to staré dno nějaké špatné, tak bych ho tam asi nedával, ale pro jistotu bych první cca 2 týdny hlídal dusíkaté látky a častěji měnil vodu
- nový filtr do starého na co nejdelší dobu ok, ale zároveň bych po přesunu nechal starý filtr běžet v novém akváriu současně s novým filtrem, alespoň 2-3 týdny
- nepřeháněl bych to s tou starou vodou do nového akvária, naopak bych možná dal raději vodu novou, klidně všechnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 13:36 Muž stevo56 [0] - Labyrintky – "Zvacsenie" akvaria
Ahojte,

idem stahovat moje sucasne akva do vacsieho, konkretne z 80l do 200l. Presun potrebujem casovo zminimalizovat. V nasom malom byte s dvoma krpacmi to musim zvladnut za "vikend". Povodne som mal v umysle stare dno vynechat(je to taky mix + dost sa trapim s vysokym NO2), ale po precitani vlakna to asi nieje vhodne riesenie.
Bude takyto postup postacujuci:
1. Zabehnutie noveho filtra v starom akvariu
2. Den D minus 2 az 3 dni odkalenie povodneho dna, vymena cca 1/3 vody
3. Den D odcerpanie co najviac vody do kyblov
4. Vylovenie rastlin a ryb, presun ryb do jedneho s kyblov s filtrom
5. Odcerpanie zbytkovej vody, presun dna do noveho akvaria
6. Roztiahnutie stareho dna po celej ploche(alebo len tam kde planujem rastliny???), dosypanie noveho strku do pozadovanej hrubky(nerad by som ho miesal so starym...)
7. Napustenie akvaria so starou vodou + doplnenie odstatou s vodovodu
8. Nasadenie rastlin
9. Presun rybiciek a filtra

Je to OK? Alebo je nutne pred rybickami nechat akvarium bezat prazdne? Ak ano, kolko minimalne?

Vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2017 13:04 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Bára
Taky si můžeš nechat tenhle a k němu dokoupit ještě další filtr tak, aby to bylo pro tu 180tku dostačující. Dva filtry sice zaberou víc místa, ale starý filtr máš už zaběhlý a do budoucna budeš mít pojistku pro případ, kdyby se jeden porouchal. Udělala jsem to tak, když jsem přecházela ze 180tky na 250 l a mám to doteď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 12:44 R Muž afc1886 [14632] Re: Bára
To se koukni tady, kde i tvůj dotaz patří rybicky.net/forum/10403
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 12:36 Žena Bára [2] Re: Jifi
Z Prahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 12:33 Muž Jifi [675] Re: Bára
K tomu by bylo dobré vědět, odkud jsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 12:27 Žena Bára [2] Re: Anthrax
Asi to bude lepší no... A nevíte tady náhodou někdo o dobré firmě která slepuje akvária? Přece jen u 180l chci být opatrnější, nechce se mi mít 180l vody vylito v obýváku kdyby to náhodou prasklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 12:08 R Muž Anthrax [4730] Re: Bára
Máš fluval 3 plus. Já měl fluval 4 plus ve 165 l (125 l čistého) a byl jsem s ním nespokojen. Nic moc objem filtrační hmoty a celkem snadno a rychle se zanášel. Abych ti odpověděl. Ta výměna podle mě nezbytně nutná není (hodně záleží na osádce, jaké ryby plánuješ?), ale přesto bych tu výměnu doporučoval. Vyměnit fluval za něco s větším objemem filtrační hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 11:54 Žena Bára [2] – Stěhování do většího
Dobrý den. Akvárium bude slavit letos už 9. narozeniny, tak jsem si říkala, že by bylo dobré přestěhovat ho do nového, koupit nový písek a trochu obměnit složení rostlin. Stávající má okolo 100l, to nové bych chtěla větší - okolo 180l. Můj dotaz zní - je nutné kupovat také nový filtr? Akvárium bude sice o dost větší, ale tím pádem bude mít také lepší samočistící mechanismy ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 20:33 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Jenik3
Jenik3 napsal: ... Skoro by se dalo rici, ze to je lokalni ekosystem. ... Ne skoro, on to JE lokální ekosystém, nebo by aspoň měl být.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 15:41 Jenik3 Re: Štefan
Zajimavy kolobeh dusiku v akvariu. Skoro by se dalo rici, ze to je lokalni ekosystem. Dnes jsem zivocichy pozoroval (vyjma bakterii) a jak vidi plechovku s krmenim, shromazduji se u hladiny a nasleduje boj o kazdou vlocku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2014 14:08 Muž ŠtefanT [206] - Živorodky
Nitrifikační bakterie jsou v každém kousku akvária, nejenom ve filtru. Jsou prostě všude v nádrži. A co se jejich stravy týče, zjednodušeně se dá říct, že jedna skupina (jsou dvě), žere NH3 (amoniak) a produkuje dusitany, druhá skupina papá dusitany a kadí dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 14:00 Jenik3 Re: DrChila
Cim se zivi bakterie nevim. Mam vsak pochybnosti, ze to jsou rasy a zbytky rostlin, ktere filtr zachytil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 19:13 Muž DrChila [243] Re: Jenik3
A ty bakterie jedí co? :-D Fungujou nic k životu nepotřebujou asi podle tebe:) Taky žiješ jen ze vzduchu že? nic jíst nemusíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 19:13 R Muž romant [27977] Re: Jenik3
Prát 14 dní "starej" filtr, to nebude doporučovat ani ten největší zastánce pravidelného čištění filtru. Je nutné ho nechat nejdříve těma nitrifikačníma bakteriema řádně osídlit, což po 14 dnech nebude. Nech ten filtr běhat 2 měsíce a teprve potom lehce propláchni a můžeš tak činit pravidelně co měsíc a nebo podle potřeby, až se jeho výkon viditelně sníží a věř tomu, že to co jsi z filtru vypral jsou opravdu ony kolonie nitrifikačních bakterií. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 19:07 Jenik3 Re: DrChila
Dovolil bych si nesouhlat s tim, ze bordel na dne akvaria, ktery zustal na filtru jsou ony N-bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 19:05 Jenik3 Re: zvedavka
a mozna budou i fotky, jestli je zvladnu nahrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2014 07:59 zvedavka Re: Jenik3
Buď tak laskavý, napiš zas tak za týden, jestli ryby žijí a jak to v akva celkově vypadá. Opravdu by mě zajímlo, jak to po takové dokonalé očistě bude pokračovat. Když jsem začínala s akvaristikou, tak jsem měla v hlavě pomatený (blbý) názor, že pokud je vše čisté, tak to je dokonalé. Voda křišťálová a ryby mi chcípaly a chcípaly..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2014 07:08 Muž DrChila [243] Re: Jenik3
Abych pravdu řekl koupit novej filtr a po chvíli ho propláchnout vodou(a ještě určitě kohoutkovou). To mi nejde do hlavy filtr potřebuje mít na sobě ty bakterie kvůli kterým se nechává zaběhnout. A ta nečistota to jsou ty bakterie který udržujou vodu v kondici a ty je jen tak umyješ achjo.
Hlavní je že je akvárko čisté.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 4724x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14156-stehovani-zabehleho-akvaria-do-noveho