Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium teče

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Akvárium teče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 12:48 kreten Re: Yirka
A pro sichr je dobré udělat si rysku nemazacím fixem:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2009 12:36 R Muž romant [27987] Re: Ninja
Mě akva skutečně teklo a to spojem mezi dnem a boční stěnou. Akva jsem dal na polystyren, který byl cca o 10cm měnší na každé straně než samotné akva, takže všechny spoje byly viditelné a tzv.vynesené v prostoru. Rozhodně bych ho napustil celé a nechal působit tlak vodního sloupce a buď se to ukáže a nebo to bylo tím cákáním. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 12:24 Muž Yirka [9126] Re: Ninja
Napusť raději celé aby byl dostatečný tlak na stěny a případný problém se objevil za pár minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 12:21 Ninja Re: Jrk
no je fakt, ze ze zacatku jsem vycakala opravdu hodne vody, ze jsem ji ani nestacila utirat. tak ted sem to tedy cely pod tim vysusila a cekam co se bude dit, zatim voda zadna :), mam to napustit radsi cele? zatim jsem nechala vodu jen u dna. a jak dlouho bych mela cekat- hodinu? :)

diky moc vsem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 11:56 Muž Jrk [143] Re: Ninja
Jestli je akva vypuštěné, tak otestujte jeho vodotěsnost. Jednou se mi taky stalo, že při hrabání se v akva jsem vycákal vody víc, než je zdrávo a ta poté nasákla do podložky (takové té karimatky). A to mi ani nepřipadalo, že bych moc cákal - voda pouze jen stékala po skle a stékala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 11:52 Muž cusbus [37] - TetryRe: Ninja
Koukal jsem na diskuzi kolem tohoto AQ. Jestli už je stejně vypuštěné, tak bych určitě zkusil tu reklamaci. Až kdyby to neuznali, tak bych teprve řešil lepení. Důležité je zjistit odkud přesně to teče, jinak se v obchodě budou vymlouvat. Že by se to jenom kondenzovalo, to se mi nějak nezdá. Napadá mě jen to napustit a třeba olepit papírem, aby se zjistilo kudy přesně to teče. Snad někoho napadne něco lepšího. Držím palce ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 11:49 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Ninja
tak ho napust a mrkni kde teče a případně vyměnit za nový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 11:42 Ninja – Voda pod akváriem, pomoc
Mám akvárium z Hornbachu MP 63l v mřížce, a po 20 dnech se mi kolem jedné strany akvárka začala dělat louže a nezdálo se, že by to kapalo třeba z krytu. Během posledních pěti dnů loužička zmizela přesto sem akvárko vypustila, abych se mrkla pod něj a opravdu celá podložka byla mokrá. Je to normální jev, že se akvárko ze spodu tak hodně orosilo? nebo opravdu teče. Mám ho teď vypuštěné a přemýšlím, že ho pojedu vrátit. díky moc za rychlé odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 23:20 Libor123 Re: Turok
Nazdar. Já koupil 450 litrovku starší a po vyčištění jsem spodek akva přelpil silikonem a je . Říkal jsem si než to dělat znovu a modrovat se s tím. A je to v pohodě. Jinak už kdysi dávno mě začalo protíkat 360 litrovka ale asi 10 cm od horního okraje, tak jsem taky přelepil a bylo to dobré. Ať se ti podaří ať se rozhodneš pro jakoukoli variantu. Libor ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 20:54 Muž Turok [18] Re: Prasan
já jsem sklo prasklé neměl... ale povolil silikon na levé přední straně, nejspíše díky tlaku.. vznikla tam pak mezera kterou se protlačila vodo a začala stříkat ven....


jinak čelní sklo jsem teda uřiznul očistil a pak s tatíkem znova nalepil.. + jsme přidali tři vzpěry po jedne na krajích a jednu do prostřed... tak uvidíme snad bude klid...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 19:41 . Re: Turok
dalsi moznosti je se informovat o nejakym zkusenym sklenarovy z okoli a nechat si vymenit cely celsni sklo, to co je rpaskly,myslim ze u takovyho velkyho akva nejaky zalepeni silikonem nepomuze, nebude totiz 100% ze to jednou cely neprdne a nevymaluje barak a taky to bude vymadat hnusne to zapatlany misto silikonem hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 15:26 tomele Re: Turok
tak to mi přijde jako plýtvání

jestli mu to teče od prostředka, tak by tam mohl mít želvičky, kraby, žabičky nebo lezce obojživelného

pokuď by ovšem Turok chtěl ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 09:54 Muž Pet [56] Re: Turok
Já jsem podobně bojoval loni. Akvárium teklo a tak jsem ho zalepil a vymaloval rodičům o patro níž. Po čase začalo téct z druhé strany a vše se opakovalo jen s tím rozdílem, že akvárium šlo do lebedy. Kdo někdy maloval strop, na kterém jsou mapy od vody ví, že je to nejen pracné, ale i nákladné. Jednoznačně levnější by bylo pořídit hned nové akvárium. Jak jednou začne téct, už je k ničemu. Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 08:50 Muž Turok [18] Re: chicko
no i to neplatí neb jsem přijel z kolejí až včera, ale akvárko začlo téct v uterý k večeru... doma byla jen mamka, která se snažila situaci zachránit zachytaváním vody.. je po operaci takže nemůže nic těžkého zvedat (akce spouštění vody a nošení kýblu padla) ... takže pokoj je stejně vytopený.. taky zapomněla vypnout vše z elektrické sítě... jak přijel tatík z noční tak sice vypnul foltr (dělal totiž kravál)... ale to že není vypnuté i topítko jsem zjistil až včera jak mě kopl stoján a když jsem se pustil do vyndavání věci a topítka (bylo rozbité) z akva a stále vesele zapojené do sítě... nepředpokládal jsem totiž, že když mi mamka volala a říkala, že voda natekla i do zásuvek, že je nechá pod proudem... no nic přežil jsem do příště jsem poučen, ale nepřeji si aby nějaké příště s tekoucím akva byla.

no nic snad přežiju ten zybtek už jen uřezat přední stěnu a znova přilepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2007 22:22 Muž chicko [124] Re: Turok
no opravdu vás lituji, ale najděte na tom něco pozitivního, třeba, že jste na to přišel včas :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:30 Muž Turok [18] Re: maxipes
tak už to mám skoro vybrané ještě trocha vody a štěrk....


nové si kupovat nebudu ... než ti ho udělají mi kytky chcípnou, nemám na nové love, a to by člověk musel kupovat nebo shánět akva co půl roku... stojan se dvěmi akva mě stál dost peněz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 20:15 maxipes Re: Turok
kup si novy to se vyplati nez vam to vyplavý dum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:07 Muž Turok [18] Re: memeo
hm tak jo, ale mě se fakt nedaří tohle je už asi 5 znovuzaložení akva během jednoho roku.. prvně mi 2x teklo staré 160l.. seženu nové založím, pak po čtvrt roce vypustím vyměním špatné dno natru zadní stěnu na řerno a za měsíc začne téct nové na přední straně... tohle se už fakt nedá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:01 Muž memeo [15] Re: Turok
Nejjistější je to asi rozžezat,očistit a slepit znovu,ale můžeš zkusit to místo jen opravdu osušit a přemáznout silikonem jak zvenku,tak zevnitř.Třeba to bude stačit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:50 Muž Turok [18] Re: Usine
neteče to v rohu, ale na přední stěně asi uprostřed
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:01 Usine Re: Turok
Na prst silikon a vymáznout roh akva kde to teče. Ale stejně je lepší to rozříznout očistit od silikonu odmastit a slepit znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 17:52 JARDA111 Re: Turok
zkus ho upustit pod misto kde tece spoj vysus a prelep silikonem, nech to poradne zaschnout a napust vodu-uvidis sam, vetsinou to pomuze, kdyz ne tak ti hezbude nic jineho nez to nechat rozebrat rozebrat,nebo to udelat doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 17:30 Muž Turok [18] – HELP teče akva
dnes jsem dorazil domů a zjistil že mi teče 300l akvarium asi v polovině u přední strany.... co s tím??
rozřezat a celé akva slepit znova
nebo
znovu zalepit jen místo které protéka??
jaké jsou vše zkušenosti co je lepší?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 4 ...... [5]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4020x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15832-akvarium-tece?od=201