Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium teče

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Akvárium teče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 12:47 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: romant
Nevím jak je tazatelka zručná ale když už si ho rozřeže,očistí tak už si ho muže také slepit sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 12:42 R Muž romant [27987] Re: lama
No to já vím, proto tazatelce píši o tom perfektním očištění, který musí zajistit ona. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 12:40 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: romant
Sklenáři raději lepí.Rozřezání,očištění je moc práce a nikdo jim to nezapltí tak to neradi dělají.Chce se to nejdříve domluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 12:33 R Muž romant [27987] Re: datura
Pokud se sklenáři donesou již perfektně očištěný skla, tak zkušenej sklenář by s tím znovuslepením neměl mít problém. To perfektní očištění od zbytků lepidla zdůrazňuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 12:29 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: datura
Poškrábané dno nevadí.Já jsem si lepil všechna akvária sám.Dá to trochu práce a chce si s tím pohrát.Mužeš se i domluvit se sklenářem kolik by to stálo ale určitě to bude lacinější než nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2015 12:18 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: datura
Koukal jsem na prezentaci, ten stolek teda nic moc, jestli měl vliv, neposoudím. Souhlasím s afc1886, nové a větší akva (co se vejde), každopádně s rovnou přední stěnou a k tomu odpovídající podstavec. Odkazů, návodů a tipů je tu všude dost, ale to už patří do jiného vlákna.
K tomu lepení: Mám kámoše sklenáře co poradí, v práci různé stahováky, úhelníky, svěrky, atd, nešikovnej asi nejsem, ale na slepení akva bych si netroufl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 11:51 Žena datura [104] Re: lama
To je dilema :) já jsem si prohrávala i s myšlenkou, že bych si ho rozřezala/slepila sama, abych měla jistotu, že je to pořádně. Ale zase nemám potřebné zkušenosti... Jinak myslíte si, že nějak výrazně stárne i to sklo? Mám poškrábané dno (přiměřeně délce užívání), chtělo by ho to vyměnit, nebo to nevadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 11:47 Žena datura [104] Re: afc1886
OK, asi ho tedy vyřadím a zakoupím nové. Budu ale muset pořídit i nový stolek, protože ten můj má také vypouklý půdorys a nějak při tom vyřešit i nový kryt - nechci si pořizovat komerční set, kde je nedostatečné osvětlení. Můžete odhadnout, kolik by stála zakázková výroba akva + krytu? Vyplatí se nechat vyrobit i spešl akva stolek, nebo to nemusím při této váže řešit? Tohle akva jsem měla na televizním stolku, možná svou roli sehrál taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 11:47 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: datura
Zdravím,já bych ho rozřezal a znovu slepil protože Tě muže po čase prosakovat zase někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 11:39 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: datura
Fotka k příspěvku Zdravím, podle fyzikálních zákonů nemá vypouklá přední stěna vliv na tlak vody. Ale určitě je náročnější na provedení spojů - aby byla stejná tloušťka tmelu mezi ní a bočními stěnami, musí se brousit pod úhlem, + náročnější fixace.
Akva, co opakovaně tečě bych vyřadil (100 litrů nebude taková položka), nicméně přesto tu mám návrh pokud to teče v rohách. Já mám spodní rohy zevněné takto (trojúhelníky skla, snad je to vidět). Ale zas - u vypouklé stěny to bude brousit "do zatáčky".
BTW - podle toho např. poznáš při výběru kvalitu sklenáře a práce: mám jen 160 litrů, 8 mm sklo a k tomu 2 + 3 pásky nahoře a zpevněné spodní rohy...
Zdeněk
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2015 11:31 R Muž afc1886 [14704] Re: datura
Nové a samozřejmě větší smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 11:20 Žena datura [104] – Akvárium opakovaně protéká
Ahoj, chtěla bych se s vámi poradit, co dál. Mám svojí stolitrovou nádrž už cca 10 let. Poprvé mi prosakoval roh asi tak po pěti letech užívání, vyřešili jsme to aplikací silikonu do inkriminované ho místa. Včera se to stalo na dvou místech současně (nejspíš zase oba přední rohy). Co teď? Mám akvárko nechat rozřezat a přelepit, nebo si mám radši koupit nové? Mám obavy, že sklenář, který se nespecializuje na akvária použije špatný silikon, techniku a mě nádrž poteče znova. Rozhodně už nehodlá nic riskovat,v sázce je příliš mnoho :). Jaké máte se sklenáři zkušenosti, popř. znáte nějakého šikovného v Příbrami,či Praze? Btw. mám akvárko s vypoklou přední stěnou, myslíte si,že je to z hlediska prosaku rizikovější tvar (větší tlak na přední stěnu)? Díky moc za rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 12:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Monika
Proste jak uz Ti kolegove napsali, akvarium se zkousi vodou alespon s teplotou okoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2014 22:48 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: acik
Pokud se akvárium CELÉ orosí po napuštění studenou vodou, tak je to jen běžný fyzikální jev a netřeba se bát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 21:57 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: acik
Vyndáš jogurt z lednice a půjdeš ho ho reklamovat,že propouští vodu?Rosa vzniká tehdy, pokud je teplota povrchu nějakého předmětu nižší, než je rosný bod okolního vzduchu. Vodní pára se tak začne srážet v podobě kapek na povrchu chladného předmětu.Pokud jsi do AQ napustila chladnější vodou ,tak jsi si to ověřila v praxi.Voda z AQ by Ti mohla odtékat při narušení slepů,skla,nakloněním roviny,na principu spojených nádob nebo použití čerpadla.Tak ať Ti ten jogurt chutná.Jdu si dát jedno orosené. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 20:21 Muž Surdo [35] Re: Monika
ak sa len orosilo tak to nieje problém
ako dlho ste mali to akva v byte kým ste ho napustili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 20:21 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Monika
Co se orosilo kolem čeho? Orosilo se po celém povrchu nebo jen kolem silikonových spojů? Jaká byla teplota napouštěné vody v porovnání s pokojovou teplotou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 20:21 Muž acik [416] Re: Monika
bude tect,to jsou první naznaky..... vypustit a nechat přelepit,nebo vrátit,nebo reklamovat,podle toho od koho koupené,tedy mělo by se to rosit okolo spoju,ted si nejsem jist,jestli cele,ale to tu urcite někdo upresni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 20:18 Monika – roseni akvarko
dobry vecer mam prosbu cerstve sme napustili akvarium a cely se nam kolem orosilo co delat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.10.2014 08:34 Muž jeník [54] Re: matus13
Kdyby to díra byla, tak soudím, že vzduch by tam šel horem a netlačil by se bublinkami zdola. Aspoň když si doma vypouštím vanu, tak to funguje takto :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 00:59 matus13 Re: Koště
kvoli tomu som sa len nepytal ale chcel som vediet ci by sa spravila hned mlaka alebo ci to moze aj pomaly vytekat ze to zbadam az po dlhsej dobe ale nastastie to bol len plany poplach nic netece
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 20:43 Koště Re: matus13
Nechci tě urazit, ale ty nevíš jestli ti jdou bubliny z nového kamene nebo z proraženého dna a místo aby jsi ten kamen zase na chvíli vydělal/přesunul a přesvědčil se, tak se jdeš ptát na fórum? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 10:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: matus13
Držím palce! Samotná voda v akva určite náraz stlmila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 17:55 matus13 Re: romant
dufam teraz kazdu chvilu pozeram pod aq a za aq ci neni niekde voda.asi by ma je... kebyze tece,este budem sledovat lebo polystyren ma 2cm a doska pod nim 2,5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 17:51 R Muž romant [27987] Re: matus13
S největší pravděpodobností se uvolňují ty bubliny z toho nového čerstvého kamene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 17:50 Muž sporinek [15] Re: matus13
někdy to teče dost pomalu, tím tlakem se to stahuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 17:30 matus13
Poradite mi niekto?menil som vodu v aq a prevratil sa mi ten velky kamen co je aj na foto v prezentacii neviem ci prasklo alebo ne ten kamen som dal von a dal som tam iny,teraz vidim jak vychadzaju bubliny a neviem ci to je z toho kamena noveho alebo z dna kam padol ten velky,pod aq mam este polystyren tak zatial ziadnu vodu nevidim keby bolo prasknute tak uz by som bol zatopeny cca za 15min. ? alebo to mam radsej este sledovat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 21:52 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MonterMonty
Já bral alternativu, že sklo si nechám uřezat u sklenáře a lepím si to doma sám. Pak je to korunová záležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 21:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pepan
Tak pořád je to jen o tom jak je nádrž velká , odhaduji 250 hodina práce sklenáře když mu to rozřežeš, očistíš 500 doprava at už k němu na dílnu nebo lepení na místě , 130 silikon...
jo a pár korun za sklo stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 21:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MonterMonty
To si nemyslím. Sklo podle velikosti bude u sklenáře stát pár desítek korun, obrousí se doma obyčejným brouskem na nože a velká tuba lepidla přijde asi na 130 korun. Takže to zase tak moc není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 21:19 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pepan
Pepan napsal: A sklenář se určitě opravou rozbitého akvárka zabývat nebude.
a nebo to bude stát zas jak raketa na Mars stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 20:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Turbínka
Já to myslel tak že někdo se necítí na rozřezání celého akvárka a opětovného slepení a nechce se jim dávat peníze za nové. Pak je ta alternativa vyříznutí jedné stěny celkem rozumná. A sklenář se určitě opravou rozbitého akvárka zabývat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 20:23 S Muž invalida [3881] Re: MonterMonty
Já bych ho taky klidně poslal do prdele ale nemůžu neboť ho neznám a taky jsem slušně vychovanej stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 20:19 Žena Turbínka [2558] Re: Pepan
Ti co se na to necítí mají jinou možnost volby - sklenář ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 20:19 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vendy
Záleží na velikosti , pokud je to nějakej 50l lavůrek , nená smysl se s tím patlat , jak píše Pepan ... pána z Prahy bych poslal ...ani nechci říkat kam , na druhou stranu posílat akvárko poštou a nemít to pojištěné, je jisté harakiri , no s tím vším se to pak už zas tak nevyplatí a je lepší rovnou koupit nové , nebo jen osobní převzetí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 20:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: invalida
Někdo se na to třeba necítí. Ale pokud chce mít stopro jistotu, tak asi jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.08.2014 20:12 S Muž invalida [3881] Re: Pepan
Já bych to rozříz všechno a přelepil komplet stydim Vyplatí se to stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 20:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vendy
Kupovat starší akvárko je vždycky risk a nemusí se vyplatit nejenom kvůli dopravě. Tady jsou dvě možnosti. Buď celé akvárko vyhodit a nebo se pokusit o opravu. Pokud je rozbitá pouze jedna stěna. vzal bych žiletku nebo nějaký tenký nůž, opatrně rozbitou stěnu vyřízl a vlepil novou. Vzhledem k tomu, že se jedná o starší nádrž, všechny hrany bych potom ještě vylil lepidlem abych se vyhnul případnému pozdějšímu ronění v některém spoji. Ona totiž ta doprava se na těch spojích mohla podepsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 17:37 Žena vendy [27] - Cichlidy – Dovoz akvária
Fotka k příspěvku Ahojík, nevím do jaké sekce přímo psát.
Ale snad poradíte jak se zachovat.
V příloze posílám fotografii, v jakém stavu přišlo akvário.
Odpověděli jsme na inzerát a pán nám odeslal z Prahy akva, jenomže slovo KŘEHKÉ bylo napsáno pouze propiskou na krabici a vyložení krabice pouze jedním polistirenem a nijak označené.
Samozřejmě se dál žádná domluva nekoná...
Takže jisté je, že jako kupující jsme úplně pitomí si nechat posílat akva...
A co dál...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 08:13 Muž JaM [1] Re: pancéřníček
taky jsem předevčírem objevil malou loužičku vpředu na podložce..Neobjevil jsem žádnou stopu na skle, že by něco stýkalo...tak jsem ji vysušil a zatím OK...přisuzuji to tedy kondenzátu z krytu, protože teď za dva dny je to OK (jen mě překvapilo, že nebyla ani stopa na skle)

předpokládám, že kdyby to teklo spojem, musí to být na tom silikonu vidět ne? Nějaký jakoby "zapařený" místo? Při kontrole spojů v předu je tmel všude krásně jednolitě černý bez viditelných rozdílů...

To pancerincek: to mě nenapadlo....vyzkouším...mě se to i hodí, protože musím mít kryt vypodložený vzadu u filtru...jak mám nastavenou rampu aquaballu s hladinou, tak by se kryt opíral o filtr a nepříjemně to přenáší vibrace a hluk, takhle o filtru nevím....tak ho tím alespoň celý trochu zvednu...ono pak vlastně když je vzadu výš, tak směrem dopředu jde šikmo dolů, a tam pak ten kondenzát stýkat tím pádem může...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 19:33 Muž pancéřníček [168] Re: Yirka
Na styčné plochy krytu s akváriem stačí dát samolepící těsnění, které se používá na okna nebo dveře a žádné vzlínání vody mezi krytem a akváriem nebo stékání kondenzátu se již konat nebude. Odzkoušeno a neexistuje, aby se jediná kapička dostala z aq...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2014 16:39 Muž Yirka [9126] Re: Designer
Doplním o možnost zatékání či stékání kondenzátu z krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2014 15:30 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: michalcod
Já mám v profilu fotky, jak jsem opravoval uraženej roh a prasklinu, která z toho vznikla. Drží to dobře. Ale takhle zničehonic povoleného spoje bych se bál, jestli je takhle zbastlený celý akvárko, kdoví kde to povolí příště...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 15:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalcod
Pozor, nekdy za to nemusi moct nadrz, ale prilis vysoka hladina. Naposutim akvaria co to jde a u filtru to delalo vlnky, ktere stacily k tomu, aby voda po tom co viselo z akvaria stekala. Nijak moc, ale kapka ke kapce a podlozka i stolek byly razem nacucle. Takze si zkontroluj jeste tuhle moznost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 11:05 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: michalcod
No záleží jak moc je to sprasené, ale eventuelně za cenu nějaké elegance by se dalo ta hrana přelepit druhým sklem. Tam by asi nevadil ani ten transparentní silikon a sklo by mohla být jakákoliv 3-4mm pásek. Ale je to takové polovičaté řešení. Průšvih nastal už při prvotní výrobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2014 10:58 Muž RBeil [174] Re: michalcod
Pokut ten akvarista to má jako živnost a dělal ti to jako oficiální zakázku tak máš na to 2-letou záruku pokud ti to dělal jen tak že ti to slepil a není to jeho práce tak jedině zajit do sklářství a tam je požádat jestli by ti to nemohli celé rozlepit a slepit černým silikonem.... Do nějakého dolepování jenom po stranách bych se nepouštěl, pak by ti to jeblo total a jsem vytopenej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 10:53 Muž michalcod [13]
Potřebuji radu.
Před cca 8 měs. bylo slepeno moje 120l akva u akvaristy černým akva tmelem.
Včera jsem přišel domů a rámeček pod akva a molitanivá podložka byla nacucaná vodou i se stolkem...Nejspíš jsem přišel na to, že propouští silikon u přední strany cca 10cm od spoda. Co s tím? jestli dotmelovat akva silikonem , ale mají u nás pouze průhledný nebo nějak jinak?.
předem upozorňuji, že jsem absolutní antitalent na práci...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 14:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pepíno
A opravdu Ti tece akvarium? Ja ze mam jen od sebe dva priklady louzicek, kdy akvarium neteklo, ale louzicka u nej byla stale, a jedna z tech variant sem dokonce tematicky patri.

Prvni bylo se spatne nasazenym deklem a teplotou 28°C, pricemz v mistnosti bylo neco kolem 20°C. Dekl byl krive, voda kondenzovala na deklu a v jednom miste obcas stekla vne akvaria po skle. Vypadalo to, jako by mirne nekde proskovalo, ale kdyz jsem zahledl tu sjizdejici kapku, hned jsem pochopil, co se deje.

Druhy pripad byl s filtrem v rohu a akavrium naplnene asi 5mm pod horni okraj. Neco malo se dostavalo pres okraj, slo jen o par kapicek, ale vysledkem byla zespodu mokra deska stojanu.

Takze vodu mimo akvarium muzes mit, i kdyz netece. A to se nebavim o prevrzenem kyblu nebo netrefeni hadice v zapalu boje, kdy nez to uschne je koberec taky trosku vlhky, at se dela co se dela :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 13:28 amrtin Re: pepíno
Pokud teče akva takovýmto způsobem,bude se muset celé rozebrat a znova přesilikonovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 12:00 pepíno
proč mi po čase vždy začne téct akvárium Atman 620. Již třikrát jsem ho lepil ve spojích kvalitním silikonem,pořádně nejdřív očistil a stejně teče.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4020x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15832-akvarium-tece?od=51