Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Sladkovodní artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 13:26 Žena annis [21] Re: JuraS
Je usušim a pošlu..Ne fakt-nálevníci je asi zbaští? Ještě počkám ,uvidím ,co se s tím stane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 13:21 JuraS Re: annis
nálevníky beru....pidi artemie nebo nálevník..šumák pro pidi rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 13:19 Žena annis [21] Re:0, ludviko
Každopádně všem dik za každý postřeh z praxe..mě se nejspíš ani nic nevylíhne -nálevník.Litr odstáté vodovodní,2 litry pramenité.-Mám to jak mléko :-(

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 13:12 JuraS Re: ludviko
Ne každý má možnost na zahradě napěstovat zelenou vodu. Mám manželku dost tolerantní, na vypadlou hadici z akva a cca 80 lt vody na podlaze reagovala jen tím, že hned běžela pro hadru, snese i patentky v lednici a půlku mrazáku obsazeného rybařinou a akvaristikou (a to trvale)..ale kdybych jí v bytě rozestavil petky s brčálovkou tak by se to nelíbilo ani mě...a někdo už má chov zmáknutý..to bych jinak onehdá nekoupil kilovku mražených dospělých sladkovodních artemií normálně na burze..škoda že jsem si an toho prodejce nevzal kontakt abych si to u něj objednával přímo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 12:57 Muž ludviko [24] - Živorodky
Taky přispěji svou troškou, abych ukázal jednu slepou uličku kterou se nevydávat. V pátek mi přišla násada, neváhal jsem a odpoledne čtvrtinu jedné tobolky vysypal do připravené lahve s odstátou kohoutkovou vodou. Druhou čtvrtinu nasypal do lahve s vodou z akvária a spařenými dubovými listy (řekl jsem si, že jim trochu zkusím napodobit přirozené prostředí). V sobotu se v obou lahvích začalo něco hýbat (přesto spoustu vajíček zůstalo nevylíhnutých tipuji tak 50%). Přikrmil jsem trochou kvasnic a zdálo se mi, že ve sklenici s akvarijní vodou a listím bylo živěji. V neděli se ale situase obrátila, ve sklenici s kohoutkovkou evidentně větší zvířátka a ve sklenici s akvarijní se to moc nehemžilo. V pondělí se akvarijní voda s listím vytvořila lehký zákal na povrchu a všechny artémky plavaly mrtvé.
Takže sypat je do akvarijní vody a přidávat listí asi není správná cesta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2010 11:58 0 Re: annis
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kaši z trávy určitě nedávej, odlož experimentování na dobu, kdy nabydeš vlastní základní zkušenosti s klasickým vedením chovu a praxí již podloženými osvědčenými postupy.

Kdo chce být úspěšný, tak si bez zbrklosti nejdřív zajistí zdroj krmení a poté teprve nasype vajíčka do vody - dá líhnout žábronožky.

Tak zvanou zelenou vodu obsahující hlavně vznášející se jednobuněčné řasy není obtížné si vypěstovat a netřeba k tomu mít akvárko navíc, stačí i skleněné, případně průhledné plastové láhve, které vodou naplněné a vyváženým poměrem živin obohacené stačí v letní době postavit k oknu se slunečním osvitem, nebo se kdekoli jinde umístěné i přes období zimy ozáří podobně, jako u akvárií a to s intenzitou osvětlení, které vyžadují na světlo náročnější pěstované hladinové ( plovoucí ) rostliny.

Do lahví se zavede mírné vzduchování s vhodným nadkrytím ( průsvitná fólie, celofán ), ať při praskání bublinek neprská obsah mimo láhve ( - podobný systém, co se praktikuje k líhnutí Artemia salina ). Svítit se může nepřetržitě u větší rychlé spotřeby, nebo 14 - 16 hodin ( třeba přes noc ). Láhev z níž se voda odebere k nakrmení, se opět novou vodou s živinami naplní a zaočkuje jednobuněčným nálevem.

Otázku čím hnojit - obohatit živinami vodu v lahvích, možno řešit využitím plného hnojiva ( i se stopovými prvky ) určeného pro hydroponické pěstování rostlin, nebo i ta co pro akvaristiku jsou nabízena. Velmi důležité je nepřehnojit, jinak se roztok v kultivačních nádržích, lahvích stane toxický. Raději z počátku opatrně dávkovat hnojivo v menších dávkách , než udává přiložený návod pro jeden litr vody . Záleží na druhu a koncentraci přípravku.

Ještě, kde vzít vhodný základ k pěstování 'zelené vody'.

Buď u jiného chovatele - v budoucnu by se správně měla automaticky v přibaleném vzorku posílat spolu s násadou vajíček a nebo osobně navštívit místa, jenž se podobají biotopům s přirozeným výskytem lupenonohých korýšů a zde si kultivační médium opatřit.

V přírodě se nabízejí nejvhodnější naleziště v malých ničím nestíněných periodických loužích s krátkou dobou trvání ( týden - deset dní ), jenž jsou více vzdálené od trvalejších větších vodních ploch a mimo dosah rozlivů - záplav ze stálých říčních toků, takže se v takové "izolované" krátkodobé nádržce stíhá vyvíjet hlavně jednobuněčná flóra i fauna a voda není z okolí příliš infikována různými patogeny a jinými nežádoucími živočichy.

Z těch louží se v době sucha odebere trochu prsti - prachu ze dna a po zalití plus splnění ostatních podmínek získáme kýžený výsledek.

Někdy nemusíme nikam chodit a voda se nám doma sama požadovaně zabarví, viz případy zelených zákalů u nově založených nebo přehnojených akvarijních nádrží.

Chov a využití sladkovodních žábronožek má u nás ještě konkurenčně velký neobsazený prostor s komerčními možnostmi, protože dlouho nebylo všeobecně k dispozici dostatek publikovaných a víceletou praxí podložených informací.

V ohledu využití pro odchov rybích potěrů i dospělých ryb, může chovu žábronožek u nás konkurovat prozatím snad jen kaluženka klínohlavá - Moina macrocopa, se kterou mám dost vlastních zkušeností. Její výhodou je stálé samostatné množení a nepřerušované ranější " sklizně " .

Už musím psaní ukončit. Tento příspěvěk není určen jen pro annis, ale všem co plánují věnovat se chovu žábronožek pro zábavu i k zajištění kvalitní výživy svých 'chovanců'.

Foto : nabraná voda z venkovní nádrže - barva nemusí být bezpodmínečně temně zelená, k nakrmení korýšů stačí a je i mnohdy vhodnější jen takto světle zabarvená.

Edit: Ještě jsem zapoměl dodat, nepřehánějte to s tou hustotou líhnutí v malém obsahu, protože je tím ovlivněna samotná kvalita vývoje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 10:21 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: annis
Já použil tabletku na dno, strčil jsem jí do stříkačky 10ml natáhl půlku vody a třepal do rozpuštění. Všiml jsem si u saliny, že je schopná brát potravu ze dna, normálně se obrátí a šmejdí po dně. Předpokládám, že u sladkovodní tomu bude stejně.

Ještě na rychlo video zachycující jak jedí ze dna (jde o Salínu).
photografie.kvalitne.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 00:44 Žena annis [21] Re: hf
Možná ta spařená kopřiva na kaši přes síto obarvit vodu a zlehka jim to tam přidávat,by za zkoušku stála.Snad by šel takhle (přes to sítko)i jávský mech,řasokoule nebo z nádrže sem tam lísteček před rozpadem .Rostlinné a živočišné zbytkyhmm Zkusit naložit list,přidat jim do nádržky větvičku( nechat ji zaplísnit a celý obsah pak pomalu vylít do záchodu:-))..Ono to asi chvíli potrvá ,než si to "vymakáme" ,ale ta představa,že budu krmit jen droždím,mi nějak nešmakuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 00:16 Muž hf [54] Re: annis
Já už to zkouším podruhé s kvasnicema. Podle mě jim moc nejedou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 23:21 Žena annis [21] Re: rriki
Dik,tak vyčkám.Ještě mě napadlo ,když se živí i rostlinnými zbytky,ve hmoždíři udělat kaši třeba z trávy nebo ze spařené kopřivy...jen se mi nechce experimentovat hned u první násady.Zatím připravím polévku alá droždí ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 22:35 Muž rriki [818] - CichlidyRe: annis
ono to jde ze začatku pomalu a pak je to jak brčál, děnně krmím tak ,že vyměním 1/2 čistý vody za brčal a za 5 hodin mají přefiltrováno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 22:04 Muž janmacu [18] Re: rriki
to je teda mazec potlesk ,jestli se ti zadaří a vše se okotí a pozbíráš vajíčka,tak budeš mít velké zásoby na několik let hop ,tak at se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:55 Žena annis [21] Re: rriki
14dní svítim 1W na litr do 20tky.Takže ještě asi krátká doba?Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:53 Muž rriki [818] - CichlidyRe: annis
Obětoval jsem 120 akvárium co nejvíc světla a neměnit vodu a čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:50 Žena annis [21] Re: rriki
pěkné palec a jak si docílil zelené vody?Mě se vůbec nedaří :-( po řase ani ťuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:25 Muž rriki [818] - CichlidyRe: toms
Fotka k příspěvku U mě dobrý 7 akvárek cca 12 l s několika tisíc artemek vel 1cm po 6 dnech
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:57 Muž janmacu [18] Re: toms
jen je vysuš,mrazit nemusiš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 18:40 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky
Chci se zeptat jak pokračujete s odchovem artemky.Já mám asi týdeni,ale to krmeni kvasnicemi se mi vůbec nelíbi nevím zda to nějak dobře dopadne.A jinak se chci ještě zeptat kdyby náhodou se to povedlo tak jestli stačí vajíčka vysušit a jak dlouho musí zůstat vysušená a jestli musí projit i třeba mrazem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 18:19 Muž janmacu [18] Re: rriki
tak sem udělal druhý pokus s artemkou,začalo mi zelenat akvarko s krevetkami,tak sem to nechal ,at to zelená dál a šoup sem do akva síťovanou porodničku a dal tam násadu artémek a přidal sem tam i listonoha ,su zvědav ,jestli se zadaří coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 14:11 Muž rriki [818] - CichlidyRe: hf
Zatím si vystačím ,nevím jak dlouho,prože jsem z jedné dávky namnožil tolik žabrožky že už jí mám v 7 vytíračkách.tu 120 litrovku s brčálem si viděl a už teď musim denně měnit polovinu čisté vody za zelenou a druhý den je opět čistá.přijeď na kávu a proberem to ,mám opět vytřený zlatý a je to super výtěr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 13:48 Muž hf [54] Re: rriki
No já polovinu první tobolky evidentně překrmil. Takže to zkouším znovu. Ta vajíčka co odnosí dospělci je nutné vyndat, vysušit a znovu dat do vody nebo jsou schopni se trvale lihnout sami? Není mi moc jasné jak z toho nějak jednodušše udělat trvalý zdroj krmení.

No já polovinu první tobolky evidentně překrmil. Takže to zkouším znovu. Ta vajíčka co odnosí dospělci je nutné vyndat, vysušit a znovu dat do vody nebo jsou schopni se trvale lihnout sami? Není mi moc jasné jak z toho nějak jednodušše udělat trvalý zdroj krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 12:10 Muž rriki [818] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Máte již někdo dospělce?
moje 5 dní stare žábronožky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 19:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
jasně že ne, proto si musíš z první várky odchovat dospělce a pozbírat jejich vajíčka na další chov....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 17:24 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Jasně ,ale odchovávat tímto způsobem tisíce mladých čudel to bych se nedoplatil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 15:14 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
Ano roste hodně rychle. Zkouším přímo k potěru přidávat vajíčka artémky a jak se postupně líhnou, malé přijdou k čersvé pochoutce..... Několik jich přežije, ale není problém je odsát a buď nechat dál růst, nebo šoupnout dospělím rybám. Několik kousků jsem nechal s potěrem, starají se tak o filtraci vody od mikroorganismů. Potěru nijak neublíží. I potěr roste celkem rychle....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 14:21 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Tak na mne mysli jestli jí budeš objednávat.
Moje žábronožky rostou to je fofr ,už jsem je musel rozdělit do šesti vytíraček.
Vzhledem k tomu jak rostou si myslím ,že ten kdo si myslí o nahrazení slané artemky tak ve většině bude zklamaný,protože většina potěru již druhý den tuto žabobronožku nepozře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 07:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
www.panamjas.org/…
tak nevím proč ten odkaz není jako odkaz celej...
www.panamjas.org/…
odtud se to dá otevřít, je to 10-tý PDF soubor - je tam psáno o Dendrocephalus brasiliensis ...

Jestli je lepší nebo ne, nevím. Ale v Brazílii tento druh začína být nebezpečný pro ostatní druhy. V tom PDFku píší něco o vysoké přizpůsobyvosti k prostředí a nekontrolovatelně zabíra nové loality. Je údajně vysoce odolná vůči teplotním rozdílům.
Takže je možné, že bude snadněji chovatelná než ta Thajská.

ještě krátké video www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 21:29 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Myslíš,že bude lepší.Mě čím dál tím víc zajímá ta co žije u nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 14:28 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Romy
No technika nic moc, kamera má 3 čipy CCD 3x440k žádná sláva.
Už si ale nepamatuji, zda je to s lupou před obj. nebo ne, úprava ve VirtualDubu a plugin sharpen a grayscale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 06:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Romy
Rozdíl tam je. Po vylíhnutí je o krapet menší a je o něco víc výživnější než ta slaná.
Další výhody jsou v tom, že po vhození do akvária během několika hodin nehyne, ale dál žije a vyvíjí se.
Můžeš si jí nechat na odchov, sklízet jejich vajíčka a znovu nechat líhnout.
.... a jo, ještě jedna věc, pokud to dobře dopadne, tak brzy budu mít další druh sladkovodní Artémie a to Brazilské.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 22:00 Muž Romy [1839] - CichlidyRe: DrBolíto
Nazdar Petře,krásné záběry,to jsou tak velké,nebo máš,,vloženo"v technice? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 21:54 Muž Romy [1839] - Cichlidy
Omlouvám se,nečetl jsem úplně celé vlákno,ono se to už také pěkně načetlo... coze
Moje otázka zní,jak je to s výživností sladkovodních artemií oproti těm klasickým,je mezi tím nějaký rozdíl,ví to někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 21:52 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Tak jesm naupilie rozlil do tří akvarek + tam kde se" dolíhavají" to je strašný slovo a zalil jsem brčálovkou,žádný chleba žádná spirulina ani kvasnice ,uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 19:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
Tak se o ně pěkně starej.

Já dneska taky byl mile překvapený. S artémkou jsem si od stéjného prodejce nechal poslat za 1$ jikry Halančíků, jen tak že to zkusím. Dnes jsem se rýpal v rašelině a kontroloval jikry, jestli náhodou u některé není vidět zlaté vočíčko. Dlouho nic, 20 jiker bokem (vývoj uvnitř nějaký je) a pak jsem jí uviděl, první jikra s jasně zářícím okem. Říkám si, nu což a šup s ní do nádržky s vodou. Pak jsem oběvil ještě 3 stejně vyhlížející.
Ty taky poslal k té první do nádržky. Plave v ní pár asi 1cm artémek, něco sotva vylíhlích. Říkám si, "voda snad dobrá, jsem zvědavej co se stane". Chvilku ostřím svůj slabší zrak a najednou se jedna jikra sem tam pohla. Minutku pozoruji a kousek za ní škubnutí a první rybka přímo k hladině. Jikra co jsem pozoroval čím dal častěji se hýbe. Skáknul jsem pro foťák. Je to jen cvakátko, ale Macro to má od 4,5 cm. Vyfotil jsem jikru, ta se mrskala víc a víc. Zkusil jsem to natočit jako video. Nenatáčím ani 20 sekund a jikra sebou mrskla naposled. Pak se oběvila rybka. Je to moc zajímavé. A teď když se díváš jak plave rybka a kolem ní elegantně proplouvá artémka co loví kvasinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.11.2010 19:45 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: rriki
Jak jsem již psal níže:
"Chcípají vám proto, že tam valíte žrádla jak pro prasata a potažmo s tím znehodnocujete vodu."

Moje video z chovu A.Salina: photografie.kvalitne.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 19:35 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Fotka k příspěvku Padám na hubu rano mi přišla násada v 11 jsem jí dal líhnout a teď už se tam třepe hafo malejch.Dobu čekání na násadu tak jsem vypěstoval zelenou vodu tak uvidíme.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2010 17:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: janmacu
Tak že by jim chyběl vzduch?
Já tam mám zavedenou hadičku a 2 bublinky za sekundu.
Nekrmím moc, raději dvakrát deně.
Dnes jsem se díval jak ty potvůrky plavou. Je to zajímavé. V podstatě plavou na znak, za sebou táhnou dlouhý ocásek. Je to velice elegantní plavání a když k tomu přičtete ten jejich vzhled hlavy prvohorní potvory, něco jako ve hře Spor od EA Games. Moc zajímavé. Škoda že žijí jen krátce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:55 Muž janmacu [18] Re: Semtex
mě se dobře nalíhli v obyč vodě z kohoutku a ani nebyla odstátá,ale včera ,když sem se šel na nich večer kouknout,tak jich polovička kaput,začala se mi kazit voda přes noc ,sem si nevšim a to meli už přes centymetr rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 15:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
Největší líhnivost v dešťové vodě, nebo jí podobné balené, popř. z osmózy. Voda okolo 20st. Ale pokud se vám nelíhnou, nezoufejte. Mě se jich začlo nejvíc líhnout až po 7 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 15:24 JuraS
prozraďte s jakou vodou jste měli kdo nejvyšší líhnivost..
vracím se k mé původní myšlence na samostatnou krmičku naupliemi...dnesky by se mi měli vyklubat pidi diskové...chodím do práce a tak bych to viděl tak, že připravím litrovku vody do ní dám něco vajíček a pomocí hadiček (dával jsem obrázek) propojím s akva a vzduchovacím motorkem s časovačem...každý večer dám do petky vodu (teď nevím zda studenou z ledničky třeba destilku, nebo kohoutkovou studenou, nebo vychlazenou destilku..nevím..) a zapnu časovač...po xxx hodinách kdy by měli nauplie být vyklubány se zapne motorek a vzduchem se vytlačí cca 90% vody do akva..i s naupliemi...pak se motorek vypne a podtlakem se nasaje voda z akva..zbylé nauplie v petce dál mohou žít a po příchodu je do akva vyliju a založím novej chov...klidně udělám 2 nádoby, 2 motorky a dvoje hodiny...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 20:33 host
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 15:54 Muž janmacu [18] Re: JuraS
ja jich mam stale v malé sklince,viz foto o kousek výše,vzduchuji od druheho dne po vylíhnutí,zatím krmím jen kvasnicemi a stále se maj čile k světu a rostou o stošest,vody jim tam pomalu přibívá z toho ,jak jim tam každý den dávám nařídko rozpuštěné kvasnice a až budo bušit pěstmi o stěny sklinky a budou mě nadávat,tak jich šoupnu ke krevetám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:06 JuraS Re: Sid
Jednak psal jsem, že mám artemie v petce 1,5 lt, že jsem jich tam dal špetku vajíček (baj woko pár stovek) a že voudu s usazeninami denně řádně "prošerkruji"...to co teď zkouším je líhnivost..první várka v obyčejné kohoutkovce odstáté den, druhá várka z 14 dní neodkalované nádrže s určitě spoustou řas a různých drobných částeček...že by neměli co jíst bych neřekl protože v té se ždibcem chleba a troškou hlíny rostou normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:03 Muž Chem [837] – Chov žábornožek
Ke všem poznámkám k chovu, odchovu a krmení žáboronožek si myslím, že je nejdůležitější pochopit, jak ten živočich žije v přírodě.

1) živí se potravou, kterou stejně jako další korýšci filtruje (takže třeba z chleba na dně si nic nevyfiltruje - jen to, co se zvířením dostane do vodního sloupce). Ideální se mi jeví různé krmné mlhy pro potěr vyrobené z čehokoli rybám a korýšům prospěšného. Možná nějaká zelená (nezahnívající) voda.

2)Voda je pro tyto korýše nejlepší měkká, co nejpodobnější dešťovce z tůní či kaluží (přidávání destilky, nebo vody z R.O. do tvrdé vodovodní je dobrá volba). Tůněmi a kalužemi nemyslím kaluže z Krušných a jiných hor, kde je voda sice také měkká, ale pH leckdy i 3, což už se moc neslučuje se životem žábronožek.

3) Provzdušňování není nutné, ale hýbat (třeba právě tím provzdušňováním) s vodním sloupcem je také dobrá volba - víří se to, co se dole usadí. Potom to žábronožky přefiltrují, sežerou a kde není odpad, nekazí se voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:53 Muž Sid [6685] - RostlinyRe: JuraS
No, to je sice hezké, co jste napsal, ale mne opravdu zajímá, proč si myslíte, že ždibec tvrdého chleba a hlíny je lepší, než kvasnice? :)
(O tom, že testujete tohoto tvora, "co vydrží", není pochyb... :-O)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:34 Muž Snofrev [54] Re: JuraS
Dle mého, jsou za Vaším neúspěchem jen Vaše chyby. 20.000 vajíček ve 3litrech, s chlebem, který kvasí a jak jste psal, ještě jim flašku zavíráte.
Mně je to naprosto jasné.

Add nehostinné podmínky - dle mého, jsou v oblastech s výskytem artemie v období dešťů podmínky nadmíru dobré, díky kterým je dostatek potravy nejen pro obrovské množství artemie, ale i pro spoustu jiných živočišných a rostliných druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:28 Žena annis [21] – vzduchování a PH?
Chtěla jsem se zeptat provzdušňujete neustále -od nějakého xtého dne nebo jen celkem na pár hodin denně.Asi to chce pouštět na jemné bublinky.A ještě by mě zajímalo odpařenou vodu doléváte a hlídáte PH ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 08:26 JuraS Re: Sid
no třeba proto, že ....sladkovodní artemie je živočich který žije krátký ale plodný život..jako jepice...v místech kde se vyskytuje jsou nehostinné podmínky pro život, velké teplo, vody málo a to jen občas...proto má krátký život (asi tak jako než vyschne kaluž) a množí se v ooobrovských množstvích...v podstatě...někde zaprší jednou za xxx let a naprší hafo vody..v tech loužích se ze ztvrdlé půdy vodou "vymočí" miliardy vajíček všech možných živočichů a ty velmi rychle musí prožít svůj krátký život...k potravě mají jen to co v dané kaluži je..suchou trávu, hlínu rozpuštěnou ve vodě, ptačí trus a takové věci...rychle se probrat k životu, rychle vyrůst, rychle se spářit, rychle vypustit miliardy vajíček páč kaluž už vysychá a zaprší až za xxx let...
tohle jsem si o těch artemiích zjistil....rostou mi, to jsem přece psal..jo a s vodou s hlínou mi nehrozí, že je překrmím a voda se zkazí....co jsem psal je problém s "líhnivostí"...že kdo máte aspoň trochu vizuální představivost množství, dálky a tak tak 20.000 jedinců i ve 3 litrech vody je ...no prostě hafo..tečka vedle tečky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 08:17 Muž Sid [6685] - RostlinyRe: JuraS
Ždibec starého chleba a hlíny vám přijde vhodnější, než třeba kvasnice? Pokud ano - proč? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 07:08 JuraS
V práci už mám v petce skoro centimetrové žívé filtry..ale na to kolik vyjíček jsem tam nasypal tak bych tipnul úspěšnou líhnivost 1:100...to jsem ale fakt vzal vodu z kohoutku a nechal ji odstát den v kanceláři..a krmím jen ždibcem starého chleba a ždibcem hlíny z květináče...
jinak na ebay se rozjíždí obchod s živou potravou...
tohle jsem sem už dával- cgi.ebay.com/…
octomilky jestli se nepletu- cgi.ebay.com/…
a taky po čem volám, krmení stáčené do petky - cgi.ebay.com/…

vsadím se, že když s tímhle někdo příjde třeba na burzu na horáčkovu tak že bude mít zákazníky..já budu hnedle první...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 24505x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15714-sladkovodni-artemie?od=129