Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Sladkovodní artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 00:08 Muž kortezhugo [983] Re: milda7
jj Semtex to bral cez eBay...
a urcite pomohol a sprostredkoval kopec ludom ano palec

ale k tomuto "tak takhle se dělá byznys"?
poviem len tolko.... -ze aj "tak"
a je len otazne kto na to "sadne"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 23:47 Muž milda7 [1] - CichlidyRe: Linduš
přesně. Když si vemu za kolik nám to tu nechával kolega Semtex
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 23:28 Žena Linduš [166] Re: milda7
to je šmejd :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:44 Muž milda7 [1] - Cichlidy
tak takhle se dělá byznys. Podívejte na co jsem narazil: aukro.cz/…

Ta cena je fakt děsná tone coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2011 22:31 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: glumča
Dlouho nikdo nic, takže po absolvování jdnoho cyklu této artemky jsem včera napustil akva ,kde žily artemie + sítko kam jsem odsál bordel z dna a nechal 3měsíce sušit.No a dnes jsem objevil malé artemky.Na to kolik jsem měl dospělých jedinců žádný zázrak.Ikdyž jsem velice překvapen to ,že se vůbec objevily ,protože jsem neviděl za celou dobu jediné páření jako u slané.Závěrem asi tolik ,zázrak v podobě přísunu živého krmení se nekoná a to mám k dispozici několik jezírek o objemu několik set tisíc litrů vody a představa odsávání vajíček a sušení v našem krátkém létě asi moc šancí nedává.Bezvadně funguje slaná ta se množí sama ,ačkoli růst je nepoměrně pomalejší.Z jara dáme další pokus mám ještě pět násad.Už teď vím,že má víc záporů než kladů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 12:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Deathbull
taky mohli být nějaký vajíčka v těch zmražených, jsou to takové shluky co vypaají jako hnědé lodičky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 11:09 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Deathbull
Ohldeně komárů: Včera se značně oteplilo, nejspíš se probudili ze zimního spánku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 09:35 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: glumča
Tak třeba já zatím nevím...něco jsem usušil, ale jestli se to probudí až to za pár měsíců zkusím líhnout, to netuším.) Ale dospělé kusy, kterým jsem pro barvu občas nalil zbytky krmení s astaxanthinem...to bylo krmeníčko pro cichlidky, konečně si holky zalovily, bez nebezpečí zatažení nějaké nemoci.

OT: jen to sem přilepím, může mi někdo vysvětlit, proč jsem včera našel dva komáry u zářivky nádrže s očkama...když krmím jen mraženou larvou? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 23:17 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: rriki
ahoj,právě jsem četla vaše příspěvky o snaze rozmnožit sladkovodní artémku.Jak to vypadá zhruba po měsíci?Máte nějaké nové informace,nebo už jste to vzdali?
Díky za odpověď a přeju hodně zdaru. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 01:10 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: rriki
Čo chovam to pochovam
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 23:49 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Bak
Nojesli s nimi krmíš třeba neonky,moji terčovci jí berou bezproblému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 22:49 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky
Jsem dnes nasypal zmrazenou sladkovodní artemii do vody, ryby se jí v tý velikosti skoro bojí...
Nedoporučuji nechat dorůst krmné kusy do dospělého jedince :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:35 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Udělám toto, nechám jí postupně vychcípat ,pak celou nadrž přeleji přes jemné síto a dám sušit a uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 18:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
no já je taky neviděl, ale bylo tu video, kde snad něco jako páření, pokus o... bylo vidět, pokud budeme za to považovat pronásledování a společné plavání dvou jedinců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 18:28 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Vrtá mi v hlavě to ,že se nepáří.Slaná ta je přes léto živorodá a na zimu pouští vajíčka,který se líhnou až na jaře.A trochu jsem to očekával i od ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 18:21 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
já tipuju, že by to mělo být bez vody asi 1-4 měsíce....

... jak jsem už psal o něco dřív, je to v podstatě jako s líhnutím Halančíků, ty když se líhnou, tak ve vodě (louži) jsou i ony artemie a jiný breberky, a všechno se to líhne dá se říct současně, tak aby mladí Halani nestrádali hlady....

www.forumamordepeixe.com.br/…

a kdo neumíte Portugalsky tak s překladem je to tu:

translate.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 18:16 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Já teď po třech týdnech jsem na rozpacích,Artemku mám nadhernou velikou artemku , samičky mají váčky s vajíčky.Problém je ten ,že jsem neviděl je pářit se jako slanou tam jezdí v sobě zavěšený teda pokud ta druhá není lína plavat a nenechá se vozit.No začínají mi ty veliké pomalu chcípat.ve čtvrtek jsem slovil něco co vypadá jako vajíčka tři dni jsem to sušil dal jsem to líhnout a nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 18:01 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Tak jsem vypozoroval, že samice sladkovodní artemie vyprodukovala celkem 3 várky vajíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 12:59 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: JuraS
Levnější je proto, že lze vyrobit i z cyst s nulovou líhnivostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 07:21 JuraS
napíšu sem svoji novou zkušenost..fotku 2 dny starou najdete taky tady někde..malých terčovců..množení artemia salina se mi doma moc nepodařilo..v celý den tmavé komoře se jim do líhnutí moc nechtělo a to bublání přivádělo do šílenství celou rodinu...krmení prcků terčovců (a prej to jinak nejde...hahahaha) jsem vyřešil po svým..piksla odskořápkovaný artemie od easy fish (jak to dělá, že ta plná piksla je levnější jak malá štamprdla vajíček artemia salina ???)..vezmu stříkačku ..já 20 ml...tu zabodnu do těch vajíček, nasaju tak 2 ml..to co se nalepí vně na stříkařku omeju v akvu s prcky ať nejsou ztráty a pak nasaju do stříkačky vodu z akvárka...tolik aby ještě zbylo pro cca 2 ml vzduchu...zacpu špičku prstem a řádně zašejkruji..a hotovo...artemie ve vodě...a stříkačkou je normálně dávkuju prckům a máte vidět jak se ládují....a prej ty odskořápkovaný jsou výživnější jak vylíhnutý...
tady rybicky.net/k/forum/303163.jpg je fotka..ukazoval jsem, že se až tak s čistotou akva nes...eru a přesto rostou jak z vody...pro příští "vrh" vyřeším technicky odsávání howen...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:44 greenfish
Použil jsem to na rozkrmení potěru Mikrogeophagus altispinosus a naprostá spokojenost. Salinu, kterou používám pro potěr skalárů to nevezme, ale tuto ano. Supr. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 19:10 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Já to měl venku ten pangamin jsem dal a čekal dokud zákal nezmizel potom se mi světlem začaly dělat řasy a přikrmoval jsem jen aby se neřeklo artemka držela a množila se.Zkoušel jsem to usladký a nic moc asi chce jen lehce zakalit .Jinak jedna akvaristka v tématu zákal řeší problém úplně jiný než mi, zezelenala jí 890l akváro ,to by se artemce dařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 11:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
a jak dlouho ty 2 tablety vydží?
a slaná voda těm kvasnicím nevadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 02:49 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Bak
a jak jsi to dělal?
Já do 60 l dal 3kg soli vylíhlou artemku a 2 tablety pangaminu a max spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 01:36 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: kortezhugo
Hele ale já zkoušel vysadit slanou artemii do slané vody s už asi půl roku udržovaným porostem řas a nic se nestalo, kde je asi chyba ? Mám pocit že máte pravdu sladká je víc přizpůsobivá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 18:59 Muž NASREDDIN [1383] – Tak už mi taky plavou
Včera jsem se konečně odhodlal zkusit artemii od Semtexe.
Mám malé 25ti litrové akvárko bez ryb jen s rostlinkami a řasou.
Tak jsem do něj odpoledne naprášil drtek(asi tak co by se za čerstvě ostříhaný nehet vešlo)vajíček.
Zrovna koukám, jak mi v akvárku poletuje spousta "tančících" drobečků, jsem zvědav co z nich vyroste :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: DrBolíto
jj teď jsem projížděl nějaké stránky v Portugalštině a tam se to píše. Jde ale o Dendrocephalus brasiliensis.
Hledal jsem to, protože mi dnes přišel balíček s násadou této artemie. Cysty jsou v substrátu, něco jako jemný křemičitý písek.

Dočetl jsem se i o přibližné délce v suchém stavu a ta by měla odpovídat přibližné době vývoje jjiker Halančíků a jim příbuzných v Jižní Americe. To by mělo odpovídat asi tak 5 - 8 týdnům.
Potom po zalití se artémka líhne během několika hodin.
Pozor ne všechna! A to je stejné pro všechny tyto artemie a i Halančíky.
Příroda to zajistila tak, že při prvním zalití se líhne jen malá část a to pro případ, že by deště nebyli dostčující a voda o5 vyschla. Proto se někomu může zdát, že má malou líhnivost. Ono další jedinci se začnou líhnout postpně po dobu několika dnů.
Příroda se tak sama jistí, kdyby někdy něco spackala a nedoržela pitný režim.

Co jsem se jinde dozvěděl, tak nejvíce doporučují ke krmení artemky tzv. "zelenou vodu" . Co je zelená voda tu už bylo několikrát popsáno. Dál taky je možnost kvasnicemi a nebo nálevníky.
Co jsem se ještě dozvěděl o oné brazilské artemce je to, že je jedna z nejvýživnějších. Obsahuje až 67,05% Proteinů. Slaná artemka asi jen 60% Proteinů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:13 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Semtex
Mě se zdá, že jsem někde četl, že plodí do konce života (sezóny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Nové zajímavé pozorování:

mám pár dospelců v samostatném akvárku, jedna samice asi týden nosila vajíčka. Včerá jsem hleděl a skoro žádné ve vaku nebyli. No a dnes odpoledne přijedu z práce a vaky má o5 plné vajíček. Že by 2 sklizně? Nikde jsem se o tom nedočetl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 14:40 Muž kortezhugo [983] Re: cezarmilan
milan - tu ide o to ze su sladkovodne a rychlejsie rastu
kto chce "slane" a netreba mu "gulu" tak mas napr. toto
www.akvariumonline.sk/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 14:28 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
A čo toto? máš to aj s nádobou, guľou

www.vasezvire.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 18:18 švíco Re: kortezhugo
Jakým zpúsobem proti nežádoucím hostům v mraženém krmení nejlépe bojovat? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 18:15 Muž kortezhugo [983] Re: švíco
ako pise Semtex
prezije toho v takomto stave kde co...
ked sa vyliahne cyklop alebo dafnie? -plesne,bakterie,virusy nemaju problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2010 13:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: švíco
Možné to je a občas se to i stane. Ono spoustě živočichů, nebo jejich vajíčkům zmrazení nevadí.
Místo kapalného dusíku bych raději použil nějaký Preventin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 12:49 švíco Re: Semtex
Zeptám se trochu mimo téma. Je teoreticky možné, aby v mraženém krmení přežil nějaký parazit či zárodek nemoci? Můžou ryby z mraženého krmení onemocnět? Zřejmě bude záležet i na stupni zmražení... nepomohlo by případné ponoření na nějakou chvilku do kapalného dusíku za účelem "dezinfekce"..? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 10:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
nakrmryby.cz ti nám to vozí až do domu bez příplatků.
Mají nejen různé mražené (i sladkovodní artemie) ale i tablety, vločky a granule.

Grindal jsme měli, ale už nám po něm zůstali jen krabičky.
Je to dobré tak jen na občasné krmení. Bojovnice po nich pak mají jen trápení se zažíváním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 10:00 Žena annis [21] Re: Tudy
Dik,zkusím jako další alternativu,aby to holky měly pestřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 09:53 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: annis
S mraženou dospělou Artemií mám dobrou zkušenost tady www.huml-krmeni.cz . Šmakuje to všem rybám co mám. Po rozmrazení a propláchnutí vhodím do akvárka a ryby se potom mohou utlouct - žádné zbytky ani kalení vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 09:18 Žena annis [21] Re: rriki
Koupila jsem mraženou arteimii-byly to ďubky.Do města se dostanu málo-je přímo dospělá atremie ,která by se dala sehnat v Praze a od které je firmy?Grindal-jednou jsem ho zkoušela-běhala mi husina po celém těle,ale neříkám,zvykla bych si.Takže když pominu,že je to červ-brrrr....máme tady chlad-potřebuje ,jestli si to dobře vybavuju teplo.Množství,které bych si představovala-pouze pro potřebu akvárka-pro dospělce.Skaláry, tetry..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 03:50 Muž rriki [818] - CichlidyRe: annis
Já chci taky mít svoje krmení ,proto ho mám a testuji, abych stím na jaře mohl do bazénu a taky tu píšu v čem mi to funguje sice to někdo považuje neefektivní bohužel, že je málo světla a prostě ta artemka má spotřebu tý vody u mě 40 l denně. Na jaře to bude sranda to je zelený vody až běda cca 400000 l.Máš představu kolik artemky budeš potřebovat aby si upokojila své ryby.Nerozumím tomu co jsi vůbec koupila za mraženou artemku.Jinak k líhnutí saliny za urč. podmínek stačí hodně slabý vzduchování pokud to nelíhneš pro tisíce rybek.Jinak taky super krmení a poměrně hodně jednoduché jsou roupice a grindal.Můžu říci ,že to opět začíná mezi chovateli oblíbenost.a ješte já tu sladkou taky líhnul se vzduchem a problémy s dolíhnutím sem neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 01:49 Žena annis [21] Re: rriki
Té mražené si u mě dospělci ani nevšimli-je tak drobná,že ji asi nepovažovali za žrádlo a to ani po půstu.Existuje i ve formě maražené artémky dospělé?Když jsem se na to ptala,bylo mi řečeno,že ne,že mají jen tohle..Vlastní odchov se mi nepodařil-max.tři dny-tak pro ten potěr byla salina super.Mě osobně nevyhovovalo ani to silné vzduchování-rachot ve dne v noci.Ráda bych vlastní zdroj potravy,který nemusí být v miskách v ledničce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 00:04 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Tak hledej, pro mě je to jen pokus jak dlouho potrvá než se začne množit.Pak to zlikviduju a počkám do jara ven do bazénů.Pro mě naupilie těchto artemie jsou k ničemu já potřebuju
takový kvanta artemky a jemňounký.A zeptam se tě proč budeš vymýšlet nálevníka ze sena
apd tahat si do akva bordel,když je možnost lab.kultury nálevníka ,perfektně se množícího vajíčkem.Čím krmíš potěr?.A co se týče brčálovky mám akva u okna a vlétě venku půjde sama.
Pokud někdo scháníte levný zdroj tak dělejte salinu ta jde supr a na blbým pangamínu sice trvá mnohem déle než vyroste ,ale vajíčka za babku do 60 l 3 kg soli množí se to živorodě pak už jen odebíráš síťkou s hrubším okem aby mladý dorůstaly.To,že jímám tolik mě nic jinýho nezbylo,prože mi přišla jedna ampule prasklá a vysypaná v sáčku za což ty samozřejmě nemůžeš.Myslím,že spousta lidí brzy příjde na to ,že tudy cesta nepovede ,protože na to aby jste stím nakrmili a ještě pravidelně odchovávali na to aby jsi měl stěnu a dělal cykly.Zajímavý by bylo kdy vajíčk byly dostupý třeba jako salina a jen se nechala dorůst.Ty něco vymyslíš a když ne ,ta máme vajíčka saliny dospělce za kilo mražený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 22:29 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Já mám teď pokus v cca 4L plastové pixle, mám to na chodbě takže teplota kolem, spíše pod 20 stupňů. Staré cca týden, kapu tam odpad z krmení mraženou potravou (prakticky všechno). Při krmení používám nízkou skleničku s vodou, ve které je strčený plastový cedník na čaj. Co je moc malé, to propadne sítkem, zbytek zmizí v rybách. Tuto vodu tam vždy naleju a zatím to roste a voda se nekazí. Zkusím vyměnit vodu, naleju tam z akva...aby to ještě vydrželo, zatím jedu první tobolku tak hodlám krmit...sbírat vejce budu až později v nádrži k tomu speciálně slepené, která bude na parapetu...slušná plocha, nízký sloupec vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 21:06 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
to asi je, ale výroba brčkovky asi není moc efektivní, když do toho pražíš světlo a ... co já vím co ještě...

... jde o to, přijít na efektivní chov.... třeba nálevníci.... ze sena.... nevím....
.. v jedný nádrži je mám s potěrem, kde je celkem dost nálevníků, a tam taky pěkně rostou, ale je tam asi jen 10 jedinců artemie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 20:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Maza
To je moc ,já mám tobolku rozdělenou do 9 12 l akva a budu dál muset rozdělovat taky mi v jednom akva pár potvor chcíplo tam kde jsem zkoušel kvasice a artemky jsou mnohem menší než z brčálovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 20:27 Muž ludviko [24] - Živorodky
Opět přispěji svoji troškou, ale mám je vylíhlé teprve sedm dní, takže mě berte s rezervou, ještě se může cokoliv po... Na začátku jsem rozpustil trochu klasických kvasnic (40g kostička) ve studené kohoutkovce. Směs jsem nalil do injekční stříkačky a jednou denně (to je zhruba doba po které se voda v nádrži vyčistí) přidám do každé nádrže pár kapek. Mezitím směs ve stříkačce skladuji v lednici.
Inspirací my byl článek dr. Slabocha (www.akvarium.cz/…) je to sice o Moině, ale chov by mohl být podobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:15 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Po čtrnácti dnech mám velikost cca 1cm, ale plavou mi poslední asi 4 kousky, všechno ostatní pochcípalo. A teď nevím, jestli hlady nebo z nevhodného krmení :-)
Ve 12l jsem dal líhnout asi 1/4 tobolky vajíček, líhnivost dobrá, teplota pocelou dobu kolem 18-20°. vodu jsem měnil asi 4x, měkká, odstátá.
Krmrno prvních 5-6 dní jen kvasnicemi, pak jsem míchal kašičku kvasnice+Sera Micron, který se jako krmeni pro Salinu dá použít. Krmím 2x denně, vždy trochu zakalím vodu, do 12hod je čirá, přefiltrovaná. V Artémkách je vidět ve střívku potrava, ale u těch pozdechaných si nejsem jistý, že ve střívku něco mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:03 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
ty největší co tu plavou mají něco málo přes 2 cm - oranžová záda, velké černé oči... zítra se pokusím udělat nějakou dobrou fotku, snad si některá potvora nechá udělat potfolio coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 10:30 Žena annis [21] Re: JuraS
rriki krmí "zelenou" vodou-předchozí stránka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 09:13 JuraS Re: rriki
krmené čím ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 24498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15714-sladkovodni-artemie?od=51