Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Sladkovodní artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Nové zajímavé pozorování:

mám pár dospelců v samostatném akvárku, jedna samice asi týden nosila vajíčka. Včerá jsem hleděl a skoro žádné ve vaku nebyli. No a dnes odpoledne přijedu z práce a vaky má o5 plné vajíček. Že by 2 sklizně? Nikde jsem se o tom nedočetl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 14:40 Muž kortezhugo [983] Re: cezarmilan
milan - tu ide o to ze su sladkovodne a rychlejsie rastu
kto chce "slane" a netreba mu "gulu" tak mas napr. toto
www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 14:28 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
A čo toto? máš to aj s nádobou, guľou

www.vasezvire.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 18:18 švíco Re: kortezhugo
Jakým zpúsobem proti nežádoucím hostům v mraženém krmení nejlépe bojovat? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 18:15 Muž kortezhugo [983] Re: švíco
ako pise Semtex
prezije toho v takomto stave kde co...
ked sa vyliahne cyklop alebo dafnie? -plesne,bakterie,virusy nemaju problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2010 13:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: švíco
Možné to je a občas se to i stane. Ono spoustě živočichů, nebo jejich vajíčkům zmrazení nevadí.
Místo kapalného dusíku bych raději použil nějaký Preventin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 12:49 švíco Re: Semtex
Zeptám se trochu mimo téma. Je teoreticky možné, aby v mraženém krmení přežil nějaký parazit či zárodek nemoci? Můžou ryby z mraženého krmení onemocnět? Zřejmě bude záležet i na stupni zmražení... nepomohlo by případné ponoření na nějakou chvilku do kapalného dusíku za účelem "dezinfekce"..? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 10:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
nakrmryby.cz ti nám to vozí až do domu bez příplatků.
Mají nejen různé mražené (i sladkovodní artemie) ale i tablety, vločky a granule.

Grindal jsme měli, ale už nám po něm zůstali jen krabičky.
Je to dobré tak jen na občasné krmení. Bojovnice po nich pak mají jen trápení se zažíváním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 10:00 Žena annis [21] Re: Tudy
Dik,zkusím jako další alternativu,aby to holky měly pestřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 09:53 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: annis
S mraženou dospělou Artemií mám dobrou zkušenost tady www.huml-krmeni.cz . Šmakuje to všem rybám co mám. Po rozmrazení a propláchnutí vhodím do akvárka a ryby se potom mohou utlouct - žádné zbytky ani kalení vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 09:18 Žena annis [21] Re: rriki
Koupila jsem mraženou arteimii-byly to ďubky.Do města se dostanu málo-je přímo dospělá atremie ,která by se dala sehnat v Praze a od které je firmy?Grindal-jednou jsem ho zkoušela-běhala mi husina po celém těle,ale neříkám,zvykla bych si.Takže když pominu,že je to červ-brrrr....máme tady chlad-potřebuje ,jestli si to dobře vybavuju teplo.Množství,které bych si představovala-pouze pro potřebu akvárka-pro dospělce.Skaláry, tetry..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 03:50 Muž rriki [818] - CichlidyRe: annis
Já chci taky mít svoje krmení ,proto ho mám a testuji, abych stím na jaře mohl do bazénu a taky tu píšu v čem mi to funguje sice to někdo považuje neefektivní bohužel, že je málo světla a prostě ta artemka má spotřebu tý vody u mě 40 l denně. Na jaře to bude sranda to je zelený vody až běda cca 400000 l.Máš představu kolik artemky budeš potřebovat aby si upokojila své ryby.Nerozumím tomu co jsi vůbec koupila za mraženou artemku.Jinak k líhnutí saliny za urč. podmínek stačí hodně slabý vzduchování pokud to nelíhneš pro tisíce rybek.Jinak taky super krmení a poměrně hodně jednoduché jsou roupice a grindal.Můžu říci ,že to opět začíná mezi chovateli oblíbenost.a ješte já tu sladkou taky líhnul se vzduchem a problémy s dolíhnutím sem neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 01:49 Žena annis [21] Re: rriki
Té mražené si u mě dospělci ani nevšimli-je tak drobná,že ji asi nepovažovali za žrádlo a to ani po půstu.Existuje i ve formě maražené artémky dospělé?Když jsem se na to ptala,bylo mi řečeno,že ne,že mají jen tohle..Vlastní odchov se mi nepodařil-max.tři dny-tak pro ten potěr byla salina super.Mě osobně nevyhovovalo ani to silné vzduchování-rachot ve dne v noci.Ráda bych vlastní zdroj potravy,který nemusí být v miskách v ledničce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 00:04 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Tak hledej, pro mě je to jen pokus jak dlouho potrvá než se začne množit.Pak to zlikviduju a počkám do jara ven do bazénů.Pro mě naupilie těchto artemie jsou k ničemu já potřebuju
takový kvanta artemky a jemňounký.A zeptam se tě proč budeš vymýšlet nálevníka ze sena
apd tahat si do akva bordel,když je možnost lab.kultury nálevníka ,perfektně se množícího vajíčkem.Čím krmíš potěr?.A co se týče brčálovky mám akva u okna a vlétě venku půjde sama.
Pokud někdo scháníte levný zdroj tak dělejte salinu ta jde supr a na blbým pangamínu sice trvá mnohem déle než vyroste ,ale vajíčka za babku do 60 l 3 kg soli množí se to živorodě pak už jen odebíráš síťkou s hrubším okem aby mladý dorůstaly.To,že jímám tolik mě nic jinýho nezbylo,prože mi přišla jedna ampule prasklá a vysypaná v sáčku za což ty samozřejmě nemůžeš.Myslím,že spousta lidí brzy příjde na to ,že tudy cesta nepovede ,protože na to aby jste stím nakrmili a ještě pravidelně odchovávali na to aby jsi měl stěnu a dělal cykly.Zajímavý by bylo kdy vajíčk byly dostupý třeba jako salina a jen se nechala dorůst.Ty něco vymyslíš a když ne ,ta máme vajíčka saliny dospělce za kilo mražený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 22:29 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Já mám teď pokus v cca 4L plastové pixle, mám to na chodbě takže teplota kolem, spíše pod 20 stupňů. Staré cca týden, kapu tam odpad z krmení mraženou potravou (prakticky všechno). Při krmení používám nízkou skleničku s vodou, ve které je strčený plastový cedník na čaj. Co je moc malé, to propadne sítkem, zbytek zmizí v rybách. Tuto vodu tam vždy naleju a zatím to roste a voda se nekazí. Zkusím vyměnit vodu, naleju tam z akva...aby to ještě vydrželo, zatím jedu první tobolku tak hodlám krmit...sbírat vejce budu až později v nádrži k tomu speciálně slepené, která bude na parapetu...slušná plocha, nízký sloupec vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 21:06 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
to asi je, ale výroba brčkovky asi není moc efektivní, když do toho pražíš světlo a ... co já vím co ještě...

... jde o to, přijít na efektivní chov.... třeba nálevníci.... ze sena.... nevím....
.. v jedný nádrži je mám s potěrem, kde je celkem dost nálevníků, a tam taky pěkně rostou, ale je tam asi jen 10 jedinců artemie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 20:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Maza
To je moc ,já mám tobolku rozdělenou do 9 12 l akva a budu dál muset rozdělovat taky mi v jednom akva pár potvor chcíplo tam kde jsem zkoušel kvasice a artemky jsou mnohem menší než z brčálovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 20:27 Muž ludviko [24] - Živorodky
Opět přispěji svoji troškou, ale mám je vylíhlé teprve sedm dní, takže mě berte s rezervou, ještě se může cokoliv po... Na začátku jsem rozpustil trochu klasických kvasnic (40g kostička) ve studené kohoutkovce. Směs jsem nalil do injekční stříkačky a jednou denně (to je zhruba doba po které se voda v nádrži vyčistí) přidám do každé nádrže pár kapek. Mezitím směs ve stříkačce skladuji v lednici.
Inspirací my byl článek dr. Slabocha (www.akvarium.cz/…) je to sice o Moině, ale chov by mohl být podobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:15 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Po čtrnácti dnech mám velikost cca 1cm, ale plavou mi poslední asi 4 kousky, všechno ostatní pochcípalo. A teď nevím, jestli hlady nebo z nevhodného krmení :-)
Ve 12l jsem dal líhnout asi 1/4 tobolky vajíček, líhnivost dobrá, teplota pocelou dobu kolem 18-20°. vodu jsem měnil asi 4x, měkká, odstátá.
Krmrno prvních 5-6 dní jen kvasnicemi, pak jsem míchal kašičku kvasnice+Sera Micron, který se jako krmeni pro Salinu dá použít. Krmím 2x denně, vždy trochu zakalím vodu, do 12hod je čirá, přefiltrovaná. V Artémkách je vidět ve střívku potrava, ale u těch pozdechaných si nejsem jistý, že ve střívku něco mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:03 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
ty největší co tu plavou mají něco málo přes 2 cm - oranžová záda, velké černé oči... zítra se pokusím udělat nějakou dobrou fotku, snad si některá potvora nechá udělat potfolio coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 10:30 Žena annis [21] Re: JuraS
rriki krmí "zelenou" vodou-předchozí stránka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 09:13 JuraS Re: rriki
krmené čím ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 22:48 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Linduš
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku mě se droždí ani něco podobného neosvědčilo ani u saliny ,toto jsou 8 dní staré potvůrky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 18:47 Žena Linduš [166] Re: Semtex
bezva. v příštím pokusu budou v 16-18 stupních, tak umíchám tedy jen ten ždibíček a nebude mi překážet mezi jogurty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 18:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
ne u nádržky, je tam asi 20°C .. spíš bych zkusil jen ždibet kvasnic rozmíchat ve vlažné vodě.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 17:53 Žena Linduš [166] Re: Semtex
ok, zkusím to tak asi teda. nic horšího, než předešlý výsledek nebude :-D
a ještě maličkost: skladujete to v lednici? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 17:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
to jo, ale toho je tam tak málo, že to není ani poznat.... a jak jsem psal níže, dávám jen jen pár kapek deně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 17:16 Žena Linduš [166] Re: Sid
semtex má taky cukr stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 17:12 Muž Sid [6685] - RostlinyRe: Olga
Chyba bude v tom cukru. :-O
Když poskytnete pekařským kvasnicím cukr, pustí se do výroby alkoholu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:43 Žena Linduš [166] Re: olga
jo, asi to byla ona, nechce se mi teď listovat stydim
nějak to vychytáme, je to sladkovodní, byla by škoda přijít o možnost je namnožit ;-)
ale ta jeho polévka je vlastně totožná s mojí, že by chyba v dávkování?
příště zkusím taky akvárko a vzduch hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:37 Žena olga [4] Re: Linduš
Predbehla jsi me :) proste kostka drozdi to snad jisti. Rada bych vedela, kdo psal ten navod na eBay, nebo co maji za kvasnice (prp. kde jinde tam byly farenheity misto stupnu celsia ;))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:36 Žena olga [4] Re: seic
Nekdo tu tusim tvrdil, (myslim, ze Raviolka, ale je to asi 10 stranek zpet :)) ze jako krmivo fungovalo rozdrobit trochu normalnich, aktivnich kvasnic mezi prsty a pohlidat koncentraci ve vode. Zkusim udelat vymenu vody, spasit par jedincu, kteri jeste nezahynuli, a krmit je takto.
Jeste me napadlo, jestli by nestalo za to udelat senny nalev a krmit nauplie pomoci nalevniku. Tolik vajicek na experimenty ale bohuzel nemam :)
Kazdopadne at jde ta sinice!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:34 Žena Linduš [166] Re: olga
u mě stejný :-(
ještě přemýšlím nad možností drobečku čistých kvasnic, místo polévky.
asi děláme chybu někde, semtexovi na polévce stále rostou (žijou) a to je měl pochopitelně první
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:22 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Olga
- ja dopadl podobne, po vice jak tydnu zapachajici voda, poslednich par desitek se nedožilo tuším 10-teho dne.. :-O
- zkusim vetsi aqua, vzduchovani od cca 2-3 dne a pokusim se "vypestovat" zelenou vodu a krmit tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:15 Žena olga [4] – spatna krmna smes?
Nemate nahodou nekdo problem s krmenim za pomoci smesi podle tech stranek z ebay? Mam dve nasady artemii, jedne jsem davala vice, jedne mene (ale vzdy pouze tolik, aby bylo maximalne lehce "zamlzeno", a pockala si na vyjasneni pred dalsim krmenim), a presto ted temer vsechny artemie zahynuly. Vsechny tam, co jsem davala o kapku-dve vice, temer vsechny ve druhe nadobe. Kyslikem to doufam neni, u hladiny se netlacily a mam velmi nizke nadoby na chov.
Proto se bojim, ze je problem ve smesi, ktera je citit po alkoholu - je ho tam urcite dost. Davku jsem namichala podle navodu z jedne lzice cukru, celeho suseneho drozdi, par deci vody, a trochy nadrcenych vlocek. Protoze to jiz nepeni, patrne jsou vsechny kvasnice mrtve a ja do vody vpravuji uz jen trochu oslazeneho lihu.
Proto se ptam...podarilo se nekomu odchovat do vetsiho stadia zabronozky na vyse popsanem krmivu? Nebo krmite pouze cerstvymi kvasnicemi?
Dekuji vsem za odpoved, a preji vice chovatelskych uspechu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:18 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
To je divný mě se vylíhla za 8 hod,je pravda ,že jsem včera objevil pár čerstvě vylíhlejch naupilií.Nemůžu si stěžovat na líhnivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 18:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: lockay
trošku cukru jsem dal, nechci aby to moc bublalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:52 lockay Re: Semtex
takze polivku bez cukru ?
pac jinak by to fermentovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:51 Muž kortezhugo [983] Re: lockay
no v tomto pripade neviem...-ale dava sa to v malom mnozstve
...a ako radil DrBolíto - "neprekrmovat"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:50 Žena Linduš [166] Re: Semtex
díky moc. první dva pokusy se nezdařili, tak jsem ráda za jiné podněty stydim
a to rostly pěkně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
mám polívku, ve dvou deci vlažné vody jsem dal trochu droždího (kvasnic) zamíchal a pak jen pár kapek přikápnu artémkám. Raději 2x deně. jen aby vznikl mírný zákal. Ale mám 4 kousky přes 1 cm s prckama Halančíků. Tam kvasnice nedávám a přeci den o dedne rostou. Zřejmě jim chutnají nálevníci.
Pokud se někomu nezdá, že se jich moc nelíhne, tak nezoufejte. Mě se začli pořádně líhnout až po 8 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:42 lockay Re: kortezhugo
samozrejme ze treba cukr, vsak tam taky je :

In captivity, they will live quite happily on a diet of “yeast soup”. To make yeast soup, dissolve one packet of dried yeast (either bakers or brewers yeast), one teaspoon of sugar, and a big pinch of crushed fish food flakes in 1/3 cup of hot water
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:37 Žena Linduš [166]
semtexi, můžu se zeptat?
děláte tu "polévku", nebo jen kousek kvasnic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:31 Muž kortezhugo [983] Re: lockay
...na alkohol treba aj cukor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:26 lockay Re: Semtex
Ja se chystam nasadit prvni nasadu artemky zitra, ale ohledne krmeni kvasnicovou polevkou me napada, nemuze vadit artemkam vznikly alkohol ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:06 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
o Grýgerovi jsem přeci už jednou psal i s jeho ceníkem, těsně před prvním objednáním sladkovodní artemie. Ale bylo to v jiném vlákně o mražené potravě.

Já doma ty potvůrky krmím kvasnicemi a jsou velké jako na těch fotkách pana O -)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 14:39 JuraS Re: rriki
díkez, za takové odpovědi dávám palec a ne za fotku spícího unaveného brigádníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 14:22 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JuraS
Petr Grýgera a je z Prahy
tuším 1 kg 100kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 13:40 JuraS Re: annis
beru...i když pidi terčíci by asi chteli se trochu hýbat...i ty sladovadní sjem bral jen proto abych je zvadčil a pak je živé dal do akva a to raději večer ať se můžou poschovávat a ráno až výjde elektrické sluníčko bude přestavba akva jak se po nich terčovci budou honit ...jak předpokládám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 13:29 Muž hf [54] Re: 0
Ten zelený zákal vody, po kterém tu tak všichni toužíme je rostlinného nebo živočišného původu? V jednom přesvíceném akvárku se mi na skle dělá opravdu jemný zelený film (viditelný jen při pohledu pod velkým úhlem, jsou v něm krásně vidět (opět jen pod úhlem) vyžrané cestičky od otíků a neritrin. To předpokládám není předzvěst oné zelené vody kterou chceme?

BTW: Kdo tady vymyslel ty kvasnice? Už mi v podstatě chcípnul i druhý pokus...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 24505x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15714-sladkovodni-artemie?od=79