Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Sladkovodní artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:26 Žena Linduš [166] Re: JuraS
mám jednu dávku, jako testovací (kvůli vodě), takže jsem usypala. ampuli dávat do vody nebudu.
pokud to není doporučené, či obchodní, je to občas katastrofa, taky se mi ztratil balíček.
jednou jsem posílala piskořky, které v těch vedrech dorazily až za čtyři dny, chuděrky.
proto posílám obyčejně jen velmi nerada a většinou udám dle možností vyšší částku na pojištění, aby se případné problémy aspoň nějak rentovali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:11 JuraS
otázka-hodili jste celou tím myslím i (obal z pva) pilulku do vody jako já a nebo jste ji otevřeli a sypali jen vajíčka ? jinak koukněte kdy jsem sem psal, že jsem si koupil na ebay samostatně zásilku artemií a včera přišli domů....jak to ti yellowáci dělají ? našinec aby se styděl...hlavně pošta..pakáž jedna...na poště mi ležel důležitý dopis s termínovanou odpovědí a o jeho existenci jsem se dozvěděl po 11 dnech...navrhoval jsem ať mi tu doručovatelku pošlou, že jí to vysvětlím a nebo ať jí to důrazně (myslel jsem na peníze a nebo vyhazov) vysvětlí raději oni...2x se mi ztratila z pošty zásilka..a co mi na to řekli ? že si mám podat stížnost...a to mi jako ten balíček vrátí ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:07 Žena Linduš [166] Re: Semtex
tak násada zprostředkovaná semtexem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
Není moje, já to jen zajistil.
Není to skromnost, ale jen kdyby někdo mě chtěl kamennovat že se mu s tím nedaří no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:48 Žena Linduš [166] Re: Raviolka
v návodu je krmení kvasnicovou polévkou, proto se ptám ;-)
líbila se mi varianta kápnutí kapátkem, ale to by šlo i s tím kouskem čerstvého, když na to přijde
v 11 dopoledne jsem dala semtexovu (ještě jednou díky) násadu líhnout a odhadem třetina už plave. teplota asi 22 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:04 Žena annis [21] Re: Linduš
Hodně cibule a česneku,houby,špek a maso,nové koření,špetku soli..... :) Já to asi udělám tak ,že vroucí vodu naleju do hrníčku s kvasnicema a cukrem-promíchám a dám odpočinout..Taky si půjdu odpočinout dokud to nevychladne a pak šup do lednice...Ale také mě jinak samozřejmě zajímá názor z praxe plus ještě kolikrát denně je krmíte neb vydrží jemné zakalení celý den po jedné dávce?
Edit-Raviolka mě předběhla ,dik za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:01 Žena Raviolka [2154] Re: Linduš
Na co polévku?? Jestli jako k večeři, tak to nevím, no... ne
Na krmení pro žábronožky stačí vzít kostku čerstvého droždí, uždíbnout kousíček mezi prsty a rozmělnit ho v nádrži s žábronožkou. Ve vodě tak vznikne úplně jemná mlha, nesmí se to zakalit do neprůhledna, to je zle - radši krmit méně a za půl dne nebo za 24 hodin to zopakovat - až voda bude úplně čistá.

Určitě to jde vařit, ale... nějak mi uniká smysl. Můžeme ty kvasinky i chovat, krmit, rozmazlovat - ale aby zbyl čas na rybky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:33 Žena Linduš [166] – zas blbá otázka
hmm ta kvasnicová polévka: fakt se sype droždí do vařící vody?
jestli máte někdo náladu, můžete mi, prosím, popsat, jak polévku vaříte vy? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:32 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: rriki
mno to by bylo ;-) pro prvni pokus jsem jen jemne z ampule odsypal a chtel se mrknout, co to vubec je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 15:26 Muž rriki [818] - CichlidyRe: seic
Už jsi začal s přepočítáním jo smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 12:50 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – tak dnes dorazila take
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku - ad teplota, primo v navodu se pise teplota 15 st. pro prvni lihnuti
- vajicka jsou podobne titerna jako klasicka artemia salina :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 12:38 JuraS Re: Deathbull
no však to dneska odstavím od topení..byl to jen startovací nástup teploty....a v práci to zase zkouším při normální kancelářské teplotě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 12:29 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: JuraS
Já nevím ale je nutné to mít u topení? Teď si nejsem jistý ale když se o tom začalo tady mluvit koukal jsem po netu a tam byla doporučena spíše nižší teplota než vyšší..možná kecám a bylo to něco jiného už se mi to nějak míchá...musím méně číst:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 07:38 JuraS Re: JuraS
tak jsem je dal dolů a opřel o topení a o třecí akva..světlo budou mít z akva...zatím než vysvětlím doma, že to není voda na kytky...v práci jsem si ufikl petku a dal do ní obyčejnou dejvickou odstátou vodu, vysypal jem z té pva kapsle vajíčka na papír a přesypal do té plastové ampulky. co mi zbylo na prstech, na papíře a samotnou pva kapsli jsem dal do vody....uvidíme co z toho všeho nakonec bude....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 17:49 JuraS
Tak mám doma 3 kapse sladkovodní artemie..
můj postup :
1 lt petka zelená od čehosi
cca 3/4 lt ještě vlažné převařené vody z konvice
1 špetka sody bicarbony
pár lupínků spiruliny

nalít do petky, zašroubovat a pořádně zašejkrovat
přidat jednu pilulku z PVA s vajíčky
pořádně zašejkrovat
zašpuntovat a postavit na okno na parapet nad zapnuté topení..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 17:01 JuraS Re: Semtex
právě, nemůžu to najít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
teď jsem se díval, a už tam není.... ta co jsem sem dal obrázek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:58 JuraS Re: Semtex
právě..já mám z ebay tohle viewitem.eim.ebay.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
nesehnal, je to na eBay ... co mám tak jsem si dělal z PETek od Pepsi a Kofoli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:56 JuraS Re: Semtex
kdes sehnal tu bezva líheň ? já má taky na 2 litry ale musí se někam pověsit a to je problém...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
jestli se nepletu, tak Viko bylo vyráběné v licenci...

Dobré motorky jsou ještě VISA a zajímavě vypadají i tyhle:

cgi.ebay.com/…

cgi.ebay.com/…

cgi.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:37 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...su su X-) akurat som ich "prerabal" teda ked sa uz nedala zohnat orig. membrana...tak tam celkom "sadla" vent.komora aj membrana z Rena 301..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: BambiSpP
Tohle je dobré na líhnutí artemie slané.... u sladkovodní to není třeba.
jsou i jiná jednoduší zařízení jako tohle: i.ebayimg.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:28 BambiSpP
cau mozna by jse vam hodilo toto dava jse to primo do akva je u toho i navod www.fischfutterhandel.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
ono podle Raviolky stačí sem tam bublinka....

Ty VIKO jsou sice můzeální, ale skvělé kvalitní kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:20 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...no zas vzduchovat u mna nie je problem...Ja im trochu vzduchu pustim :-) predsa ak narastu a bude ich vela pokope tak to nebude na "skodu"
ved mam z coho X-) doma mam este 2X Silentu a VIKO 100 a 120...sice uz "muzealne" ale stale "frcia"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
u té slané je to složitější, musíš si buď koupit, nebo sestrojit líheň.
Silně vzduchovat.
Tady ne, sem tam hadinu zčeřím, ale to spíš kvůli tomu, že vajíčka ulpívají na stěnách a plavou na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:07 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...tiez mi ten pocet daako "nesedel"...-treba vyskusat...
...Ja som este neliahol ani "slanu" - tak ze nemam skusenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 11:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
Když se to nalíhlo, tak byli o něco menší než ta slaná artémka - pro labyritky a jiné droboučké potírky ideální.
Teď po 2 dnech jsou ty první viditelně větší. jsou o něco málo větší než ta slaná.
Protože jsou v celkem chladné vodě, budou se líhnout ještě 2-3 dny. To je v návodu též uvedeneo. Porostou asi i o něco pomaleji.
Od včerejška večera zkouším další násadu, voda tam má asi 24-25°C. První vylíhlé prcky bych mohl vidět už někdy odpoledne. Měli by i rychleji růst. No uvidíme.

S tím počtem 10x víc co je uvedený v návodu moc nerozumím. Uvadí se tam, že jedna samička má asi až 4000 vyjíček. Jistě né vše se vylíhne.
Taky je tam uvedeno, že na udržení populace stačí 2-3 samičky. To by bylo asi 8 - 12 tisíc vajíček.

Tak teď jsem se na ty vykulené šel o5 mrknout a vý změti jsem zahlédl už pár tak asi 1mm velké. Takže rostou a to celkem rychle i v chladné vodě.
Když se vykulili, byli sotva vidět. Pěkně se to tam hemží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 11:41 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...ono co som cital tak chov sa da celkom pekne "udrzat"...aspon predajca uvadza ze pri odchove je cyst 10-krat viac ako nasada...
...uvidime - ja sa budem snazit "zachovat" chov

PS:fakt Semtex - rastu? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 11:35 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Tak další maxi balení je objednané, je ještě něco málo nezamluvených kapslí.
Pravděpodobně již další objednávat nebudu.
Takže kdo máte zájem, pište dokud je ještě možnost nějakou kapsli získat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 08:28 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: joska343
Řekl bych, že na této: :-)
rybicky.net/profil/9293
(Klikněte na "Poslat vzkaz" :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 07:47 joska343 – Na jaké adrese by se daly artemie objednat ?
Na jaké adrese by se daly artemie objednat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 16:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
zájem nadále trvá,

kdo máte zájem a nestihli jste první vlnu importu cyst, chystá se další...
Takže zatím pište kdo máte zájem a o kolik násad.
Jen připomenu, že počet násad je omezený na 50 kusů po 20000 vyjíček.
... a jak vidím, tak těch 20 000 je nic moc, jako když plyvne. Stačí to tak na pokusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 16:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
ona se zas tak moc za těch 6-8 týdnů moc nevypaří, ale jistě, pokud se něco vypaří, tak se doleje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:47 Žena Linduš [166]
chápu to správně, že se jim voda nemění? co dolévání vypařené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:41 JuraS Re: jose
a jooo, sakra, to jsem očima přeskočil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:20 jose Re: JuraS
veď ani ja, keď si dáš buy eggs, tak rovno navrchu to majú červeným :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:17 JuraS Re: jose
jo tak týhle větě rozumím jen jsem nestudoval jejich podmínky prodeje...tak jen ebay...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:16 jose Re: JuraS
We are selling in US only- takže cez sprostredkovatela :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:15 JuraS Re: jose
Mě to ale spíš připadá, že mimo usa neposílá...tak usácky neumím abych si přečetl něco o poštovném a balném někde schované v textu..nemůžete to někdo prozkoumat ? nicméně, za 7 usd je to prý 25 vajíček a nějaké krmení..mě to připadá jako sušené bláto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:13 jose Re: JuraS
aj mne sa zda že je to free shipping, stále hodí nulu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:02 JuraS Re: jose
nevím proč ale nedokáže mi to spočítat dopravné do czech republic...tvrdí, že 0 usd...to se mi nezdá...objednal bych balíček všemožných potvor za 7 usd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 13:01 jose – zaujímavý web
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
tak ne všechno se vylíhne, neco cyst ulpí na stěnách nádrže (snažím se je zkrápět vodou z5 do nádrže), něco asi se ani nevylíhne... tak počítám že 20 000 jich tam nebude, když 15 tis. tak moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:29 Muž hf [54] Re: Semtex
Tzn, 20C, žádný bublifuk? Co to proboha dýchá?
Já mám ve 20l cca 1.5 cm čerstvé bettyny. Asi to vrznu rovnou k nim, at si to rovnou žerou jak to poroste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:28 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...akurat rozmyslam co bude "lepsie" - ci 3 3oj litrove flase alebo 12L akva ktore nepouzivam...
...lebo ak budu fakt tak rychlo rast tak potrebuju aj priestor - lebo ja potrebujem len dospele - pre skalarov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
přesně tak, dával jsem je tam včera někdy kolem 17:00 hodiny... takže asi 17 hodin a líhnou se jedna za druhou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:15 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...a to pises ze pri 20C??? -a to este preslo len par hodin co to mas vo vode palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
tak o5 kontrola s foťákem, no vyfotí to jen bílé šmouhy, tak to jsem ani dávat nebudu...

ale, už nejsou jen 3 ale je jich tam už plno a snaží se plavat a asi brzy začnou se shánět po něčem dobrém na zub...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 24498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15714-sladkovodni-artemie?od=251