Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Sladkovodní artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 11:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Semtex
Tak první zkušební balíček je z Thajska je doma.
Objednáno minulé týden v PO.
Hned jak odpoledne přijdu domů, dám líhnout první zkušební várku.
Jak se to začne líhnout dám další a další. Celkem 4.
Určitě budu informovat o průběhu.
Pokud to půjde s transportem podobně rychle jako teď, tak na svátky bude maxi balení tady. Do víkendu dám vědet, celkovou cenu i s poštovném, pro ty co budou chtít poslat peníze na účet (doporučuji - přijde to levněji).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 17:06 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
.......... málem bych zapoměl,
Je objednáno 1x balení po 50 násadách
a 2x Listonoh ..

teoreticky se asi na všechny Dostane, s várkou 24 násad co už cestuje od konce minulého týdne je objednáno 74 násad a poptávka byla 76, zatím. Je možné, že někteří si vezmou méně než zvažovali a potom to nebude problém, nebo se uskromním a zbyde mi o nějaký ten pytlík míň ... Napěstujeme si doufám vlastní...

Ale pokud bude zájem nadále trvat, a bude o5 velký počet zájemců, objednám další.

Jestli si někdo chcete přečíst něco o výživě ryb, tak vyšel pěkný článek zde:

www.akvarista.cz/…

Je tam sice plno vědeckých krindů a pindů, ale pár dobrých rad se tam najde...

Jako že třeba nejlepší krmivo pro ryby a krevety je živé, vodního původu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 15:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: 0
Ty 3 kousky co tam vidím je všechno co máš?
Zdá se mi že 2 z nich už nosí vajíčka.
Máš je dlouho? Od vajíček, písni zkušennosti o tom co jsi vypozoroval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 12:37 0
Fotka k příspěvku Pak se tu podělte o dosažené výsledky v odchovu oněch žábronožek , který by měl být snadný a bylo o tom již psáno. Třeba si pak s někým vyměním násady.

Foto: žábronožky divorohé 11.10.2010. 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 12:35 JuraS
ověřoval jsem funkčnost nové kreditky a propojení cestou paypal..prodejce sídlící v usa mi z hk posílá (nebo zítra pošle -záleží jak to tam mají s časem) balíček s vajíčky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 12:13 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
Tak moje skalare sa maju na co tesit potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:06 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: seic
já mám tu první várku na cestě už od konce minulého týdne, tak pokud to půjde tak rychle jak píšeš, V neděli mám mladé potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Takže lidi, pokud ještě někdo z vás má zájem a násadu této artémie, tak pište, počet zájemců o 50 kusů násady bude zdá se dnes plný. Pokud chcete být ještě zařazeni do první (a možná že bude i poslední) vlny zájemců, pište co nejdřív.
Buď ještě dnes večer, nebo ráno se objednává.

Pro ty co to nestihnou:
nezoufejte, pokud se vás najde o5 tolik, aby se dalo dohromady tolik zájemců aby to naplnilo, nebo přiblížilo počtu 50 násad, uskutečníme druhou vlnu importu.

Vlastně pro mne už třetí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:39 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
- krmeni se ma dat pouze do lednice/studene misto
- u vajicek opravdu v navodu pise dat do mrazaku do pristiho pouziti...
mam objednano, z Asie jsou rychlici, takze pristi tyden to rozjedu a dam prubezne vedet, jak se mi s touhle thajskou artemii bude darit...urcite se budu snazit v prvni varce odchovat a uschovat vajicka,takze ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
myslím, že dát do mražáku se májí ty připravené kvasnice.... snad si dobře vzpomínám....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:10 Žena Linduš [166] Re: Semtex
asi se to nehodí, když tomu nerozumím, ale překladač mi v tom návodu tvrdí "dát do mrazáku", tak buď kecá překladač, nebo to přežijou stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
nn, Ivan to myslel trošku jinak,

on sehnal podobně jako já na zkoušku tady u nás tu mraženou sladkovodní artemii....
domnívá se, že v těch zmražených by mohli být i vajíčka....
ty on chtěl usušit a následně přivést k životu jako dinosaura smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:03 JuraS Re: Bak
jak to ale zjistit ? rozmrazit mraženou, nechat uschnout a pak zase dát do vody ? a co když se to celý zkazí a nebude z toho nic...? 20.000 vajíček z hk za nějakých 140 kč ? dyď to jsou 4 piva...v hospodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 19:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
Já si myslím Ivane že ne. V Thajsku asi nemrzne a tyhle potvory na to asi nebudou stavěný. Ale možný je všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 19:25 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
Řeším že jsem koupil zmraženou krmnou, tam by mohly být nějaká vajíčka, myslíte že to půjde také ? Už tu někdo povídal že by ze zmražených artemek mohla být násada, povedlo se někomu už ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 19:22 JuraS Re: Semtex
mám z ebay taky líheň 2 lt na artemku...jde mi především o to aby měli diskové pohyb za čerstvou živou potravou..už jsou dost velcí a sem tam sezobnou nepozornou malou krevetku ale ta moc neutíká spíš se diví co ji to najednou sluplo....hlavně mi taky jde o to, že si do práce kde je teplo až moc a světla habakuk nainstaluju přes rozvody vzduchu klidně 10 pet lahví a nechám to bublat a nikomu to vadit nebude kdežto doma bych v noci z monotonného bublání vyletěl z kůže a taky to doma dost zavazí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 19:12 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
Není problém, mít 1-2 násady na zachování rodu oné Artemie a ostatní násady použít jako krmivo. Z jedný násady je asi 6-10 dalších násad.
Navíc mají sakra rychlé vývoj.

Co jsem se teď dočet od kolegů od bojovnic, tak ony sladkovodní artemii mají mít více protejnů (bílkovin) jako ta slaná.
Po tom ti ty tvoje placky musí růst jako z vody ;-)

Tohle je profi líheň pro slanou artemku. i.ebayimg.com/… Určitě sedá využít i pro tu sladkovodní a její snadny sběr. Jen se nemusí vzduchovat, nebo jen velmi málo:

Jen škoda, že tu nejde ta animace, ve skutečnosti jde vidět jak to tam pěkně bublá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 19:12 Muž Chem [837] Re: JuraS
Jojo, tak nejak se to dela.. pres filtraky, nebo pres kavovy odkapavace atd.. stejne je to i s listonohy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 19:07 JuraS Re: Chem
tak si budu vyrábět jednu nádobu a až velcí "vyrobí" vajíčka tak to celé vyleju přes filtr na kafe a nechám to uschnout....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 19:05 Muž Chem [837] Re: kostej
Prave proto, ze priroda nejde obejit, musi se vajicka nechavat zaschnout. Tak jak je to prirozene a kazdorocne bezne v kazde periodicky zaplavovane tuni (treba v luznich lesich, kde se zabronozky vyskytuji).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 19:01 Muž kostej [0] - SumciRe: Raviolka
no tedy já nevím ale myslím si, že se suší jen aby se mohli prodávat, dle mého názoru se z vajíčka vylíhnou zase prci, nebo že by příroda nefungovala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 18:43 JuraS Re: Raviolka
aha, já myslel, že se budou množit dokola..tak nic, nakoupím kilo vajíček a bude pokoj..krmil bych to klidně tak, že do vršku petky propíchnu zdravotní jehlu no a třeba spirulinu rozpustím ve vodě a to pak tam stříknu...jde mi o to, že když se mi narodí prckové disků tak potřebují artemií krmit a já si kvůli nim dovolenou brát nebudu...tohle by je krmilo samo i 6x denně...se slanovodní to nepůjde protože bych do akva pouštěl moc slané vody...a když se mi podaří aby se klasickou hadičkou procpali i odrostlé kusy pak budou mít i dospělí živé krmení...
jo a oprava...tem zpětný ventil nejde použít protože by byla jen jedna cesta a pro opětovné nasátí vody z akva by nemohlo dojít...to spíš tu hadičku na vzduch dám víš než je hladina v akva a využiju zákonů fyziky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 17:35 Žena Raviolka [2154] Re: JuraS
JuraS, má to tu chybičku, že ta artémie se nebude množit a rozvíjet. Ona se vylíhne, musíš jí krmit (předpokládám denně nebo max. obden - má hodně velkou spotřebu a ty tam prostě nemůžeš dát krmivo do zásoby, to by se voda "zkazila"), potom odnosí a pustí vajíčka... a potom už nic. Aby se něco vylíhlo, musíš vajíčka vysušit. Takže žádné samočinné zařízení si nedovedu představit - ale třeba se pletu a dá se to nějak vyšpekulovat, ráda se o tom dozvím.
Je to super krmivo a navíc i hodně zajímavé zvířátko, ale není to zázrak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 16:19 JuraS Re: host
nerozumím...to že ty nerozumíš mýmu popisu je tvůj problém..já dobře vím co jsem tím chtěl říct a co k čemu se používá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 15:54 host Re: JuraS
chytrému napověz....., zpětný ventil slouží vážený k zabránění zpětnému pohybu daného média, v tomto případě vzduchu a tím pádem nedojde ani k zpětnému nasátí vody z akvária, neboť vzduch natlačený do petky nemá kam uniknout. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 15:46 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – primo navod v eBay guides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 15:16 JuraS Re: host
sorry za odkaz...zpětný ventil se to jmenuje www.akvarista.cz/… a bude přesně tak jak má být...bude přesně sloužit svému účelu...
www.youtube.com/…
jen ten randál okolo bych asi nevydržel....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 15:06 host Re: JuraS
neb jsem blbej tak i blbej dotaz, ten zpětný ventil dáte jak? tak aby byl funkční nebo aby nefungoval? potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 13:39 JuraS Re: kortezhugo
sakra vařil jsem si kafe a napadl mě nápad...dám do placu....pet láhev 2 lt...s vodou z akvárka (kvůli živinám)..ve víčku 2 dírky (nápad mě napad když jsem si vzpomněl na co2)...v jedné hadička na dno petky (spíš nade dno) a končící v akváriu...druhá hadička jen pod víčko a končící přes zpětnou pojistku ve vzduchovacím motorku zapojeným na časovací hodiny..
princip :
do petky se dá tedy voda, spurulina (klidně takovou petku vyrobím zarostlou na okně v práci) a vajíčka artemie...nechají se namnožit a podle časovače se na minutu pustí do tý petky vzduch..petka se začne zaplňovat vzduchem u hladiny a voda se i s naupliemi vytlačí (část vody) do akvárka..po zastavení se zase petka doplní vodou (propojené hladiny) a voda se zarazí o zpětnou pojistku (nezaplaví se motorek)..tahle láhev může být klidně kanistr (v mém případě to bude 4 lt petka od sirupu) uložený pod akváriem....vyzkouším to jakmile budou vajíčka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 11:46 Muž kortezhugo [983] Re: JuraS
...no ako pise ten "Rýžovník"...oni v podstate aj "cistia" vodu...tada teoreticky sa daju pouzit aj na "cistenie" akva X-) ...zakalov,rias,a podobne.....
...otazne je to pH - u mna cca 6.4

PS:vsak ked to budete mat "vyskusate"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 11:34 JuraS Re: Raviolka
zvednout pH není žádnej problém..ale...plánoval jsem nádobu např velkou petku která by byla naplněna vodou do které yb se přidali vajíčka táhle artémky..hadicí by se spojila s akváriem a plánuji, že by se část artémek vydala tou hadicí na cestu do akvária...mám takhle spojený filtr a když vypnu motor čerpadla tak mi migrují gupky ale hlavně krevetky hadicemi z akva do filtru a naopak...jenže v akva mám vodu měkkou a pH pod 6 (po přidání rašeliny) a to yb pro artemii nemuselo být to pravé....dal bych tam větší petku a nebo slepený akva nebo odpadní rouru tak aby tam mohla kolonie artemií libovolně se množit a rozvíjet a kdo se vypraví na průzkum dopadne zle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 11:28 Muž kortezhugo [983] Re: Raviolka
...ono upravit pH je otazkov par sekund X-) ...ziadna "veda" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 11:14 Žena Raviolka [2154] Re: JuraS
Krmím spirulinou (prášek), chlorellou (zelená voda) a taky kvasnicema (obyčejné v kostce). Kvasnicema je to nejsnadnější, ale taky je tam největší riziko překrmení.
To nízké pH bude myslím problém hlavně pro líhnutí. Mně teče z vodovodu skoro 8, takže to naštěstí neřeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 11:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
V návodu pan Rýžovník uvádí krmení kvasinkami. Ať už pivními nebo pekařským droždím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 11:08 Žena Raviolka [2154] Re: Raviolka
Raviolka napsala: ...takže si asi dovedete představit, jak rychle rostou - fakt před očima :-)Ještě dodám v souvislosti s tím růstem - kdo chce tuhle artémii použít jako "živou konzervu" pro malý potěr, tak to bohužel není úplně ono. Když se vylíhne, je fakt droboučká - řekla bych, že menší než Artemia salina. Ale už po 30 hodinách jsem viděla změnu formy na dospělce a po 48 hodinách si s ní nejmenší plůdek neporadí, jak narostla. Část se mi vylíhla i později, ale to byl fakt zlomeček.

Takže to bude chtít tu praxi nějak vychytat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 11:03 JuraS Re: Raviolka
krmení je spirulinou nepletu li se...voda může být i kohoutková ? mohla by být i trochu kyselejší s nižším pH ? kolem 6 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 10:53 Žena Raviolka [2154] Re: Semtex
Semtex napsal: Růst by měl být velmi rychlí, myslím že se v tom návodu píše o tom, že do dospělosti dorůstá za 6-8 týdnů od vylíhnutí. Potom by měli krátce na to měli mít vyjíčka.Za 6-8 týdnů umírá, dospívá a nosí vajíčka mnohem dřív. Nevím, jak tahle asijská žábronožka - já mám brazilskou a tam se první vajíčka objevují od 8. dne od vylíhnutí. To už samice měří skoro centimetr, takže si asi dovedete představit, jak rychle rostou - fakt před očima :-)
Vodu vůbec nijak neupravuju, nesvítím, nevzduchuju (v jedné nádobě ano, protože je vysoká a úzká, ale jen cca 3 bublinky za vteřinu; v druhé vůbec a to se mi zdá lepší), ale topím. Teplota by měla být aspoň pro líhnutí ideálně 25-26 °C - pro tu vaší asijskou méně! Mám jeden kýbl jen tak na zemi u topení, je tam asi 22 °C a v pohodě.
Péče je jednoduchá, chce to velmi opatrně krmit a naopak nenechat vyhladovět. Jinak nic, sušení vajíček teprve testuju, dospělým jsou 3 týdny a pořád nosí a stále ještě rostou a nevypadají, že by chtěli umírat. Jsou to super zvířátka a doporučuju si je obstarat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 07:16 JuraS
pro tuhle sladkovodní artemii jsem uvažoval o "automatické porodnici a krmítku"..něco se mi rýsuje v hlavě...
jediná vada na kráse k mým úvahám je rozdílnost pH co mám v akva co potřebují tyhle potvůrky..bude to chtít laborovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Semtex
A kdyby chtěl někdo Listonoha tak je možnost to přibalit k objednávce artemie.

cgi.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:48 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hf
jasně je to možný.... jen doufám, že to bude OK...

cgi.ebay.com/…

ten návod je o něco níž než informace o koupi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:44 Muž hf [54] Re: Semtex
Nebyl by prosím ještě url na ten návod a popis toho zvířectva? Nějak jsem minul ten původni thread.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:37 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Semtex
To zní dobře, už aby dorazila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hf
lidi, pište mi do sz, ať si to můžu ukládat, a taky pište kolik toho chcete a kdo nemá uvedeno v profilu odkud je, tak to uveďte taky do zprávy...

pokud by vás bylo víc z jednoho místa, tak v rámci úspor by se to mohlo poslat na jednu adresu.

Zhruba do středy odpoledne budu čekat na zájemce a pak objednám artémii... ale pokud bude zájem o 50 kousků násady dřív, tak na nic nečekám a objednávám...

Je to tak, že násadu dáte vylíhnout a pak máte několik možností:

1. zkrmit potěru...
2. nechat dorůst do dospělosti a nebo nechat povyrůst a zkrmit většim rybám
3. nechat dorůst do dospělosti, nechat naklást vajíčka, a pak zkrmit dospělé
Růst by měl být velmi rychlí, myslím že se v tom návodu píše o tom, že do dospělosti dorůstá za 6-8 týdnů od vylíhnutí. Potom by měli krátce na to měli mít vyjíčka.
Tahle artemka by měla dorůstat 1,8 - 3cm - no ale věřte Rýžovníkovi ;-)
Už jsem měl nedávno možnost krmit touhle artémkou - mraženou. Byli velci cca 2-2,5 cm.
Ryby se po tom mohli utlouct. Dokonce i ty menší rybky si s tím poradili (neonky, formosky, menší bojovnice, tetry černé).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:17 Muž hf [54] Re: Gregg
Já prosím také 2-3.

To se má doma samo množit nebo to je myšleno jen na zkrmení?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:54 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Semtex
Super nápad, už se těším (jak na vejce tak na návod) :) Mě osobně by stačilo méně, ale už jsem o tom mluvil se známýma a jaxi to co nepotřebuju potřebují oni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: DrBolíto
Ten návod je přímo na tý stránce eBay. Přeložil mi to strejda guuugle.
Jak bude chvilka čas, tak to nějak sesmolím a dám sem do vlákna v češtině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:24 Žena Linduš [166] Re: Semtex
myslím, že se všichni nemůžou dočkat :-D
pokud se bez větších problémů pomnoží, je asi opravdu zbytečné brát 6 násad. jak píšete, dvě budou pro menší chovatele tak nějak akorát, myslím?
je bezva, že myslíte i na ostaní, díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:21 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Máš někde ten návod na chov? ať to nemusím hledat díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Semtex
do soukromích zpráv si hodně píšete o násady artemie....
bohužel co bylo volné je už zamluvené....

pokud by se ale žádostí sešlo tolik, že by se počet násad rovnal, nebo hodně přiblížil počtu 50 ks, objednám další várku.
1 násada vás vyjde zhruba na 50,- Kč plus poštovné... to by nemělo být nijak markantní, cena bublinkové obálky a poštovné se může vejít do cca 36,- Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2010 18:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Sladkovodní Artemie
Nedávno jsem tu udělal rozruch ohledně těchto potvůrek, ale vzhledem k tomu, že se diskuze rozjela v nevhodném tématu, tak bych byl rád, kdyby se pokračovalo zde.
Pro ty co si u mne rezervovali násadu mám dobrou zprávu, balíčky jsou už na cestě hop
Pro ty co máte rezervace, a zdá se vám, že 6 násad v jednom balení je pro vás zbytečně moc, je možné si vzít jen část balení (např. 2 násady po 20tis. vajíček.
Chov i odchov jsem už naštudoval a je velmi snadný.

tady uvidíte 10 tisíc vykulených artémek ve 2l vody:
www.youtube.com/…

takhe nějak vypadají dospělci:
www.youtube.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 24498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15714-sladkovodni-artemie?od=351