Požírači řas
díky..
Mně se tam dělá zelená vláknitá...
Mám oba druhy, ani jedna z nich si za celou dobu co je mám nepřišla pro žrádlo, narozdíl od parmiček duhových, které jsou jak piraně.
Rozdíl je v tom, co požírají.
Parmička červenoocasá požírá fytoplankton, takže viditelné řasy (štětička, zelená vláknitá) ji moc nezajímají.
Parmička černopruhá je takový malý zázrak v boji se štětičkou. Má ji jako pochoutku a pokud jsou v akváriu i jiné druhy vláknitých řas, jde jako první po černé štětičce. Žere taky zelenou vláknitou, přisedlé řasy (zelená GSA nebo černá) ji nechutnají na to jsou spíš šneci.
Ahoj.. Která je lepší na požírání řas??
Parmička černopruhá
Parmička červenoploutvá
díky???
Starší reakce
No já vím, že houbičkou nebo žiletkou dolu půjdou, ale je to jen dočasný řešení a z kytek (sem tam už i tam začíná něco bujet) je dolu nedostanu. Vím že bych asi chtěla zázraky, ale tak lepší doufat a něco zkusit než jen koukat. Zkusím ty zebry jestli je sezenu a min svítit a uvidíme.
Lorikárie řasy žerou, ale aspoň u mě to byly celkem líné ryby a na sklo se jim moc nechtělo. Spíše hledaly zbytky na dně.
Nejlepší na řasy na skle je kuchyňská houbička ... Případně kousek níže máš větší šneky, ty by akary nemusely sežrat.
0 13.06.2018 22:06 Lopital – Jak na řasy
Ahoj, potřebovala bych poradit, jak se ideálně přirozeně zbavit řas. Objevil se mi na přednim skle hnedy povlak a na boční straně od okna zelený. Rada bych do akvária dala nějakýho přirozenými požírače, aby byl pokoj na delší dobu. Prostoru mám spoustu akorát pár akar vyloučil ze hry krevetky a menší plže. Při pozorování mi přišlo že v klidu zbasti menší snečky. A ačkoliv je tam stále dodávám tak jich tam jen pár tudíž možná zvládnou i ty větší (levátky, okruzaky). A ještě by mě zajímalo jestli si myslíte, že by lorikarie mohli aspon trochu spásat?
Starší reakce
Ahoj,
ptám se jen dopředu informativně.
Plánuji založit akva s tlamovci černoploutvými,
[/možná i tl.socolofův, velikosti 250 l. Jaký požírač by se k nim nejlépe hodil jestli vůbec?
Díky za odpověď
Starší reakce
No nechci se rouhat, ale marisa je tak líná, že zprvu žere nižší rostliny, tudíž řasy. Takže dát tam malou a pak ji hodit slepicím, protože po řasách jde na kytky...
Ta černá štětka asi nechutná ani plžům. Na ostatní řasy (krom vláknité) jsou ideální neritina či clithon. Pokud se jedná o nádrž Japonsko, chce to spíše trpělivost. Počkat, až se rozrostou kytky, možná zatím trochu přitlačit na výměny vody, omezit krmení živorodek a odstraňovat napadené části rostlin. Ale je to běh na dlouhou trať.
Kdyby jsi selhala malé parmičky černopruhé, tak by tam chvilku být mohli, ale rostou a pak je musíš někomu dát. Ty fungují. Jinak to chce vychytat příčinu těch řas, aby jsi je držela na uzdě
Kdž ty parmičky, tak opravdu malé
Ahoj, existuje nějaký požírač řasy do 40-50l akvária s pavíma očkama? Nejlépe kdyby uměl i černou přisedlou řasu? Ampulárie žere tak akorát kytky, ancistruse nechci, v dospělosti by se tam nevešel a ve výsledku by mi z akvárka udělal kůlničku na dříví.
Starší reakce
mam obrovsky koren a zarostly tmavou rasou.neritiny ani sae to nezerou.tak to musim vzit do vany poradne potrikat savem a pak oplachnout a zpatky do akvarka.pomaha to i kytkama
Jo, o tom je tu napsáno dost, že je potřeba udržovat v rovnováze živiny a světlo, z živin taky poměr dusíku a fosforu. Když se mně po založení posledního akvárka objevila kalamita zelených řas, dal jsem do akvárka právě ty japonské krevety a během několik dní mně zlikvidovaly řasy, včetně nárostů na kamenech a na kořenu. Od té doby je musím krmit, aby nebyly o hladu
Díky, Takeshi, a čest tvojí památce.
Dcera je má,líbáčky,ve svém akva a řas si nevšímaj. Tak nevím,taky jsem to slyšel. Já mám 6x Neritinu a 4x SAE. Taky to ale nejsou -sekačky-. Zatím ale pracujou. Hlavně SAE jsou krásný,baví mě je pozorovat,jak lítaj a někdy dvě spolu dělaj piruetu. Je to paráda.Jak mi tu-už nevím kdo- psal,řasy jsou prostě taky rostlina,jsou všude a úplně,načisto,se jich zbavit asi nejde. Jen je udržovat v nějaké míře. To mi tu někdo radil a držím se toho.
Starší reakce
Caridina multidentata (C. japonica) je na zelenou řasu jak kombajn. Ve srovnání s ní jsou tzv. řasožravé krevetky úplní břídilové (vlastní zkušenost).
Len pripomeniem, že krevetky si doprajú riasu ako doplnok. Určite vždy dajú prednosť niečomu inému. Takže spoliehať sa na nich ako čističov, hmmm, mno nebudem vám oponovať.
Moje sú vždy na dreve či na nasávaniu filtra a mnoho vo filtri
Zdaleka ne všechny krevety,žerou řasu./Filtrující krevety,dravé krevety/
Všechny krevety žerou řasu... Je to jejich téměř (ne-li úplně) primární složka potravy...
Mimochodem jsou to asi nejlepší požírači řas co jsem zatím poznal... Kam se na ně hrabe drtivá většina krunýřovců, parmiček a plžů...
Když potřebuji něco "odřasit", nepoužívám savo, ale hodím to do krevetkária... Za týden to vyndám a je to jak nové...
Starší reakce
Parmičky černopruhé používám už spousty let. Ruduchu jsem je vyloženě žrát nikdy moc neviděl ale svým chováním zabraňují aby se další tvořila. Pokud je ale nějaký kalamitní výskyt tak samozřejmě na to nestačí. Mám je tak maximálně dva roky jakmile vyrostou změní chování a o řasy se moc nestarají. Na trh se ale dostávají podobné ryby které nejsou pokud jde o řasy tak produktivní. V posledních několika letech mám ryby které ani nedorostou dřívějších rozměrů.
Další jejich vlastnost je že na nich poznáte že se něco děje z kvalitou vody. Jakmile plavou na jednom místě hlavou k hladině je zle. To se potom i snaží i vyskočit z akvária.
Ideálny požierač rias nešpiní, nič iné nekonzumuje a neexistuje
he he, hladovku jsem těmto už dospělým rybám taky jednou nasadil a jak to dopadlo? Místo vláknité řasy se vrhly na valisnerky, které pak vypadaly, jak po útoku sekačky
mají docela ostré zoubky v tlamičkách
na štětičku na dřevě bych doporučil menší panaky, kteří ji nejspíš moc nežerou, ale ohoblují ji krásně...dřevo mám v nádrži pořád čisté.
Jaaaaj,jasne zabudol som ze obziera jedno miesto kym ho uplne nevycisti,a vracia sa na jedno miesto oddychovat.
Pravdepodobne ten boj ostava len na mne.
S tou parmičkou to můžu potvrdit i já. Dokud je malá, žere řasu, když vyroste tak všechno, jen ne řasu
A abych tomu dal čepičku, dneska ráno jsem jednu našel na podlaze. Bohužel pozdě, takže ta už nesežere vůbec nic.
Štětinu budou obcházet obloukem, najdou si svůj kořen a budou hoblovat tam.
ondralomnice napsal: jak sem psal musí bejt hladová pak ji vezme kdykoliv To jsem taky hlásal, tedy do tý doby, než jsem to poradil jednomu majiteli dohledovýho akvária, kde byla i parta teter konžských a co se nestalo? Ty konga za nějakj čas co nebyl naučený přísun papáníčka sundaly skoro všechny jemnolistý stonkovky.
Takže zase ta zatracená originalita nádrží.
No skusim pozhanat,som zvedavii.
sou to nenažranci ( všechny rybky
) krm jednou denně a občas 1 den půst a ono to půjde
Riesenie by bolo chovat len ich a nekrmit,pri inych rybkach si to neviem prestavit.co jej mam povedat:nezer zradlo len riasu?
jak sem psal musí bejt hladová pak ji vezme kdykoliv
Sae zere len kym je mala,potom uz su snou len problemy,komu ju dat....
jo jo musí bejt furt hladová
Dočasu, je to "vychcaná" rybka
docela ji bere parmička černopruhá SAE.
rybicky.net/atlasostatnich/plz_clithon_sp . Kdyz po ni prejede a ma hlad, tak pak ta steticka vypada jako po bitve. Ale nikdy ji u mne nesezral dokonale, asi ji vezme jen nouzove, a kdyz uz, tak ji jen poskodi. A kdyz ma zelenou prisedlou rasu, nic jineho ho moc nezajima. I tak si ale myslim, ze ohledne stetickove rasy je to jeden z mala zivocichu do akvaria, ktereho vubec nejak zajima. Takze mozna na obcasny vyskyt, nejaky silnejsi porost nejspis nezlikviduje.
Starší reakce
ono je to celkem jedno,odkud ti je sháněl..všichni jsou bůhví odkud.Mají toho za sebou opravdu hodně.Já měl štěstí na velké a krásně vypasené kousky a žijí všichni do jednoho
Je pravda že jsem si je naposledy nechával objednávat v jednom obchodě v Plzni a pán je sháněl bůhví odkud, proto možná ten úhyn. Btw. kdyby měl někdo zájem o 2 bigouše, tak mu je daruju. Velikost do 10cm. Nemám pro ně vhodné podmínky. Předání v Plzni.
a hlavně jsou citliví na dusíky, takže udržuj akva v čistotě
Při nákupu se dívej, jak vypadají, jaký mají bříška a když jsou to hubeniny, tak ty nebrat, jsou to pravděpodobně začervený jedinci, který když se neléčí, dlouho nevydrží.
Ti by asi i šli. Ikdyž z nich mám trošku obavy. Jednou jsem je kupoval a měl jsem velmi vysoký úhyn a dlouhodobě přežilo tak 10-20%.
Máte nějaký tip na vhodné řasožrouty k anubiasům? Ancíci by je pravděpodobně zlikvidovali. Se šnekama by to asi bylo podobné. Nemám s řasami nějak velké problémy, spíš je chci jako prevenci před větším rozšířením.
Starší reakce
Určitě to ale neber na lehkou váhu, neb se vydáváš na lehce tenkej led, ale přeji hodně štěstí a úspěšnou péči o akvárium.
jasne,nekdy menim i 2x tydne ale nikdy ne dyl nez tyden,Otici by u nas v akvaristice byly
dekuju za radu
Přidat reakci
[1] ...... 6 7
Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 18052x