Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Požírači řas

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Požírači řas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 10:14 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: vlacek
,,no asi to nebude tym,pretoze ak vlozim novu zariasenu rastlinu do krevetaria,tak o par minut su na nej takmer vsetky krevety a na druhy den je rastlina pekne cista..dnes im dam dalsiu,tak sa to pokusim nafotit...v krevetariu nemam skoro ziadne riasy,obcas na skle,ale tie stieram...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2012 19:47 Muž muťa [554] - RostlinyRe: vlacek
To bude asi ten důvod.

Jinak na řasy jistě Parmička černopruhá (Crossocheilus siamensis), nejlepší je ale, řasu nemít vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 17:49 Muž vlacek [402] Re: tatianaZ
a neni to spise tim, ze ty rasy proste odumrou po zmene prostredi? Mam dost casto prekrevetovano, ale ubytek ras jsem nikdy nezaznamenal ani naznakem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2012 19:18 Žena TatianaP [77] - Živorodky – POZIERACI RIAS
,,no takze uz som nasla super sposob ako rastliny zbavim rias..kedze zakladam nove vacsie akvarium,tak postupne vsetky rastliny presadzam do kosikov a vkladam na par hodin,alebo dni do krevetaria..je to sice pracne,ale rastliny su krasne,ako keby riasy nikdy nevideli a krevetky maju spestreny jedalnicek...:-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 19:42 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
já jako požírače řas mám přísavku thajskou 2 kusy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:18 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,no ked ho pustim naplno,tak presakuje,musim mat pod nim kybel..neskutocne sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:01 R Muž romant [27987] Re: tatianaZ
Dobrá, klidně mu přidej na výkonu, tím nic neskazíš, pokud je zaběhnutej, tak jeho max. výkon bude poloviční oproti papírovýmu předpokladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 19:58 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,ale filter bol zabehnuty,presunula som ho tam z krevetaria,lebo je urceny na akvarium 30-80l a krevetky maju 20l akva,len bol nastaveny na najnizsi prietok..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 19:53 R Muž romant [27987] Re: tatianaZ
To rozhodnutí o odkalení a výměně vody, lze jenom schvalovat, hlavně s tou výměnou vody nepolevuj a čiň tak častěji než často. ;-) Pokud jsi čistila filtr po třech týdnech provozu, tak tím ovšem akváriu moc neprospíváš, to se v něm sotva stačila usídlit nějaká ta kolonie nitrifikačních bakterií a Ty je hned otravuješ. Filtr nech běhat neustále až do tý doby, než se jeho výkon viditelně sníží a tím si sám řekne o čištění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 19:48 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,tak som sa rozhodla, odkalila akvarium,polovicu vody som vymenila,vacsina kalu je prec,krevetka je s ostatnymi v krevetariu..vsetky ryby ozili,hlavne male pandy..je tam mozno vela ryb,ale nekrmim vela a raz tyzdenne maju hladovku..a aby to nestacilo,uz asi 3 tyzden tam mam iny filter vonkajsi,zavesny a po dnesnom cisteni zacal presakovat.. to mi bolo treba,tyzden pred vyplatou.. tone a k osvetleniu,je tam 40w ziarovka,a snazim sa svietit denne 10 hodin,ale casto sa mi to nepodari,priatel to vypina.. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 13:00 R Muž romant [27987] Re: tatianaZ
O těch konzumentech řas to není. Je to o podmínkách v daným akváriu. Píšeš, že odkaluješ týdně a stále je to zanesený, pokud je tomu tak, tak buď tam máš hodně producentů a nebo jim dopřáváš spousty krmení. Určitě je nic moc filtrace, velmi malý filtrační objem, je otázkou jaké je tam osvětlení a tipoval bych, že to bude taktéž nedostatečné. To je několik možných faktorů který se na těch řasách spolupodílejí. Určitě by bylo vhodný si zřídit prezentaci a uvést tam co nejvíce informací, aby ten kdo pomoci chce a umí, měl jednodušší možnost, jak čerpat informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 12:31 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,nie,to je foto par dni po zalozeni..neviem zakryť jedno okno,tak sa mi to neda teraz odfotit..vsetky rastliny okrem microsoria su zariasene,anubias ma na listoch dokonca husty riasovy koberec po okrajoch obzrany neritinami,ale ostatne su nedotknute..pomozu nejake male prisavniky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 12:16 R Muž romant [27987] Re: tatianaZ
To je aktuální fotka toho zařaseného akvária? Pokud ano, tak bych to vůbec tak černě, jak to popisuješ neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 12:00 Žena TatianaP [77] - Živorodky – pomooc
Fotka k příspěvku zdravim..mam 40l akvarium,momentalne maximalne zariasene,uz neviem co s tym.rybky cakaju na zalozenie vacsieho akvaria,na ktore teraz nie je cas.odkalujem kazdy tyzden,no stale je to zanesene a zariasene..prisavnik na ne kasle,neritiny moc nepozrali a kreveta je filtrujuca,takze tej moc nechutia..tie rastliny chcem dat do vacsieho akvaria po zalozeni,ale v takom stave ich asi vyhodim,a to nechcem..prosim poradte mi..co si tam mam dat,ake ryby,ci krevety?chemiu kvoli krevete nechcem...inac,prosperuju tam iba znovu prebudena hnedovka a kativne sa mnozia,teda kladu vajicka neritiny..foto je po zalozeni,ryby nepribudli,len mi odisiel filter,a predavacka mi odporucila tetra IN300 plus,co absolutne nestacil a slabim vykonom sposobil tento stav..som zufala
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 19:04 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Nobody
Proč by nemohla koupit dospělé krevety? Obvykle se dají v obchodě vybrat i větší kousky a pokud mají jen mladé tak může počkat, nebo jít jinam. Pozor ale na pohlavní dimorfismus - samice jsou větší než samci...

www.moje-akvarium.net/…

Tady máte důkaz že mohou být pohromadě:
www.aquatic-gardeners.org/…

Úplně dole na stránce:
Fish

Paracheirodon innesi
Dario Dario
Aplocheilichthys macrophthalmus
Megalamphodus sweglesi
Inpaichthys kerri
Otocinclus sp.
Crossocheilus siamensis
Caridina japonica

Takashi Amanovi snad věříte ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 18:53 Nobody Re: ČichavecTom
Těžko bude Majka kupovat dospělé krevetky.Ty malé sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 18:29 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: MajkaK
Pořiďte si ty japonicy. Do začátku stačí tři až pět kousků. Sežerou fakt hodně řas pokud nebudete překrmovat (samozřejmě asi jako všichni tvorové jsou vybíraví a rádi se zasytí přednostně krmivem pro ryby - pak řasy nechají být). Navíc budete nadšena jejich pozorováním, jsem si tím jist!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 18:27 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Nobody
Nevěřím že sežerou dospělé japonicy velké přes 3cm! Spíš se jich ty tetry budou bát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 18:19 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nobody
To je pravda, na ty jsem zapomněla. :-) Nechám to na otících a bude. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 18:09 Nobody Re: ČichavecTom
Když jsou zkušenosti s čichavci.Ale pozor na tetry.Ty sežerou,na co přijdou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:55 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Nobody
japonicy fakt nesežerou. Možná nějaké mladé, ale jak mají 1cm a více tak je to v pohodě. Záleží také na jejich "povaze" - pokud je tam více samců a nějaké samice tak se starají spíše o rivalství mezi sebou a na krevety prdí. Opět je to individuální. Taky záleží co dáte do akvária dříve - mají tendenci původní obyvatele tolerovat, zatímco pokud jim přidáte něco nového tak o to začnou jevit zájem, prozkoumají a případně i ochutnají :o) Dalším faktorem je množství dostupných úkrytů. Je to fakt individuální. Doporučuji koupit pár kousků a vyzkoušet to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:46 Nobody Re: MajkaK
Nejspíš jako na dobrotu. :-) Myslím si,že horší by mohly být tetry-zpestření jídelníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:46 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: MajkaK
Jsou kamarádi, mám 6 perleťáků a párek zakrslíků. Caridina multidentata je velká kreveta. Ve svém akváriu mám dlouhodobě i red Cherriny a taky bez problémů, čichavci si jich vůbec nevšímají (je to však individuální, někteří mají přesně opačnou zkušenost), zatímco samec Betty splendens je permanentně na lovu, avšak jeho úspěšnost je mizerná protože je pomalý a relativně špatně vidí - krevety to mají přesně obráceně, jsou rychlé a bystré ;o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:41 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
A jak by se na ně tvářili čichavci? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:38 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: MajkaK
Doporučuji Caridina multidentata. Vím že jste se ptala na ryby, ale tyto krevety jsou nenáročné, relativně levné, žerou řasy a je radost je pozorovat ;o)

Doporučuji, já je mám ze všech svých chovanců nejraději....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 15:59 Nobody Re: MajkaK
Ano je to pravda.Záleží hodně na tom,v jakém stavu dorazí jejich zásilka.Pokud jsou nemocní,většinou nepomáhá žádná léčba.Když zdraví,tak jsou dost odolní a nenároční.
Do akva dát měkký(nezahnívající) kořen-okusují-důležité balastní látky pro dobré trávení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 15:45 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: NHKG
Ad SAE - hlad je nejlepší kuchař, u mě se činí stejně, jak to popisoval Sid.

MajkaK: ano, drtivou většinou se jedná o ryby z importů, často vyhladovělé a delší dobu ve stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 15:21 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: díky
Díky za rady. :-) Kdybych se rozhodla pro otíky, četla jsem, že mají prý problém s aklimatizací. Je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 14:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tudy
SAE se mě neosvědčilo, mají radši žrádllo než řasy. Dobrří jsou krunýřovci rodů Rineloricaria a Dasyloricaria, žerou řasy a neničí kvítka. Navíc jsou docela odolní. Akorát jsou to líné ryby, moc se nehýbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 13:40 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MajkaK
Alternativy k Otíkovi:
Pokud nebudeš trvat na rybě, tak plž Clithon sp., případně Neritina zebra, v akva se nerozmnožují, 2-3 ks. SAE také žere řasy, stačí 2 ks, zdržuje se v celém sloupci, ale někteří akvaristé si stěžují, že jim ničí mechy (u mě ne).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 13:34 R Muž romant [27987] Re: MajkaK
Zkusil bych hejnko Otíků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 13:26 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím,
chtěla bych poradit. Mám ve svém velkém akva (150l)zatím jen dva čichavce perleťové, dvacet teter královských, jedno zbylé paví očko a dva ancíky. A právě ancíci jsou můj problém. Strašně ničí kytky a mně došla trpělivost. Chtěla bych je za něco vyměnit. Ideálně za něco, co alespoň trocu žere řasy a žije u dna. (Mám teď na mysli nějakou rybu). :-) Byl by vhodný třeba nějaký pancík? V jakém počtu? Díky za radu. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:11 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Yirka
Možná, že ty moje údržbu akva jen předstírají. :-O
Třeba se bojí, že bych si je jinak nevydržoval... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:58 Muž Yirka [9126] Re: Sid
Mám jednu cca 12cm a s jejím růstem nad 10cm úzce souvisí rapidní úbytek jávského mechu. S tím ostatním máš plnou pravdu, jak vločky,tak granule i mražené patentky jim jedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:47 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Yirka
SAE?! Tak to se mám na co těšit... :-O :)
Ty moje mají přes 3 roky, těch cca 10 cm už mají taky, a až na chvíle společného odpočinku neúnavně šmejdí po nádrži a "ojíždějí" všechno, na čem by mohlo být něco dobrého ke smlsnutí. (Třeba i moji ruku, když něco kutím v akva. :-D)
A nedělají to z nějakého trýznivého hladu! Při krmení se umí rázně prosadit a jsou velice obratné, takže jim neunikne ani drobná živá potrava... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 17:56 Muž Yirka [9126] Re: FelidaeS
Omlouvám se za ten mužský rod. O řasy přestávají mít zájem tak v dvojnásobné velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 17:51 Žena FelidaeS [61] Re: Yirka
smich Dík za odpověď. Písemně jsem jim to ani dát nechtěla, neumím po jejich. :-P Asi jsem čekala, že bude během pár dnů od nich akva vyluxováno hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 17:15 Muž Yirka [9126] Re: FelidaeS
5cm jsou docela malé rybky, které určitě aktivně ojíždějí jednu rostlinu vedle druhé. To, že zatím nalézají v nádrži něco chutnějšího než bys chtěl je realita. Budou žrát podle svého i kdybys jim to dal písemně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 13:55 Žena FelidaeS [61] – Parmička žere, ale ne to, co chci já....
Mám druhý den v akváriu dvě parmičky černopruhé, ale buď jsou z akvaristiky nažrané či už velké, jelikož zatím nežerou to, pro co tam jsou. Všímají si jávského mechu a jemnějších rostlin Cabomba caroliniana a Cabomba piauhyensis, ale řasy na spodních listech jiných rostlin, kde je vidím já, ony nevidí. Nejsou už moc velké? Mají tak 5 cm....Do kdy žerou ty řasy? Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:11 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Yasmine88
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 18:43 Žena Yasmine88 [0] – požierač
Fotka k příspěvku Ahoj,potrebovala by som poradiť.Mám 54l akva,viz.prezentácia.Vzhľadom na to,že sa nedarilo rastlinám,pridala som na kryt alobal a aj reflektor od Juwelu pod žiarivku.Už pred namontovaním týchto,,zlepšovačov osvetlenia´´mi tam začal rásť zelený trávniček rias,bol len na určitom mieste,ale rýchlo sa mi rozmnožil do celého akva.Mám ho na dekoráciách,štrku,sklách,a čo je najhoršie,komplet na všetkých rastlinách.Teraz sú to už asi 1cm dlhé vlákna,je to celkom pekné,ale nie všade:PMám tam Otocinlusov affinis 4 kusy a absolútne to nežerú.Rastliny sú celkom ok,akoby sa trochu dali dokopy,odkedy prisvecujem.Akva mám na náprotivnej strane,ako mám okno,nie priamo oproti oknu.Napadlo ma,či to nie je tým,ale do izby mi moc svetla nejde,ale aj tak.SAE mať nemôžem,mám malé akva,Otocinlus to nežerie.Prosím,porad´te mi živočícha,kt.sa tam bude dobre cítiť vzhľadom na veľkosť akva a kt.sa dostane všade,aby to svinstvo zožral:)Mrenku pakistánsku idem dať preč,naháňa ostatné ryby,takže do úvahy prichádza aj slimák.Ďakujem za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 20:59 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: zajic58
Dále pak o požíračích řas se tu diskutovalo nesčetně krát, zkus si zadat hledat parmička černopruhá, neritina atd. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 19:16 R Muž romant [27987] Re: zajic85
Spíše než nějaký tzv. požírače řas, je dobrý se zamyslet nad fungováním akvária a zkusit přijít na příčinu proč se ty řasy tvoří v nadměrném množství. ;-)
EDIT: planta.aquariana.cz/…
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 19:10 zajic85 – Zelena riasa
Zdravim! Potrebujem poradit, mam 73l akva a v nom 8 ks. danio rerio. Zacali sa mi objavovat zelená riasa na skle akvaria ale aj na rastlinach. :( Co kupit k daniu aby som vyskyt aspon trosku potlacil?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 10:07 Žena Kajka99 [229] Re: bezoadam
No, pokud se ti dělá řasa tak šíleně tak radím předně častěji měnit vodu. Na řasu na skle je nejlepší jednoznačně škrabka :-). Šneků se nezbavuj, alespoň pokud jde o levatky, okružáky či piskořky. Ožírají řasu z listů rostlin a podobných míst, kam by se zrovna neritina nedostala, ta je nemotorná a má těžkou ulitu. Jinak pokud se ti přemnožili, taky to o něčem svědčí. Na přemnožené plže mnoho akvaristů si pořizuje plže clea helena, který je požírá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 09:49 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Yirka
Neritina je jistě dobrá volba, jedou po řasás jak divé, akorát jsou fakt po celém akva ty bilé vajíčka, když jim dojdou řasy tak hynou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 08:48 Muž Yirka [9126] Re: bezoadam
Rozmnožení neritin určitě nehrozí. Byla by velká rarita, kdyby se to zrovna tobě podařilo. Maximálně nakladou vajíčka. Zkus si o nich něco přečíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 08:41 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ahojte, uz fakt neviem co mam dat proti riasam a slimákom.. Mam takych malickych slimakov asi milion v akvariu a neviem ako sa ich zbavit a dalsie co ma trapi je riasa na skle a na kamienkoch. Kazde tri dni to cistim inak by to vyzeralo hrozne. Radia kupit neritinu zebru ale to je tiez slimak a bojim sa ze sa rozmnozi a budem mat s nim vetsi problem este ako s tymi malickym. Vyskusam kupit asi parmicky ciernopruhe ale neviem ci to pomoze.. aspon aby zozrali riasu z kamienkov a kusok na rastlinach.. a na sklo by ste co radili okrem neritin.. mal som prisavniky ale tie nejak nepomohli a tak som ich daroval.. :-(
hrozné ze v poslednom case sa nedari s rybami, riasami a ani so slimakmi.. a nepomohlo by este vymena svetla? kedze ja mam svetlo do zlta a ked fotim akva tak to sa neda ani nato pozerat ake je to svetle.. poradite nejake dobre svetlo ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 12:27 Muž vlacek [402] Re: Yirka
Mno, ja jsem cistil predni sklo naposledy nekdy v lete a to jen kvuli foceni. Jinak bych to vubec nedelal. A to jen diky neritine a clithonovi... Vevycisti to dokonale, ale pokud nechci fotit pekne ostere makro fotky a mit dobry pocit, ze mam kristalove cistou vodu, tak to boooohate staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 11:55 Muž Yirka [9126] Re: weron
Pořídit si akvárium s filosofií, že práci za mě udělá rybka či plž není asi to pravé ořechové. Jistě, vhodným složením obsádka, rostlin a techniky dosáhneš na minimální údržbu, ale základní úkony tě nikdy neminou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 18047x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1536-poziraci-ras?od=101