Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Požírači řas

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Požírači řas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 13:04 Muž Pete [10] Re: pigi94
Nejdříve si o tom něco přečti, planta.aquariana.cz/… identifikuj řasu a zjisti příčinu proč ji tam máš. Rybkou, že ji nežere, to určitě není. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 12:28 xx to pigi94
Molly krásně žerou krátkou zelenou řasu.

Vada bude nejspíš v tom, že je nesmíš přikrmovat. Jinak budou žrát jiné krmení a řas si ani nevšimnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 12:03 Muž Lorencs [6]
Určitě je lepší zjistit příčinu tvorby řas a ne hned shanět řasožrouty rúznych velikosti. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 10:36 pigi94
Ja som sa docital, v jednej prirucke, ze black molly sou raso poziracky. Ta moje rasy vubec nepojida, jen krminom se napchava. no Tak potrebujem poradit ako sa zbavit rias mam ich aj na kamenoch. A je ich sakra vela.
Edit: A ta moly teda hodne se vyprazdnuje. Mam ji sice samou s tetrami ale tak nevim co delat s rasami. :((

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 12:23 xx Re: Romy a Danila
Co je na tom divného? Lorikárie jsou všežravci a z řas žerou jen ty zelené a hnědé. Proč by měly žrát roduchu?

PS: Doporučuji tu ruduchu z lorikárky rychle odstranit, tím ale nemyslím Savem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 01:03 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Danila
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přidávám další. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 14:22 Žena Danila [4489] - Sumci
Fotka k příspěvku Nejlépe bojují proti řasám přísaváci:-)
Hlavně ti moji, jsou tak líní, že ....
Koukněte na fotku:-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 13:39 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Lukysek
Takže u výtoku z filtru. Zkus filtr zregulovat tak, aby dával menší proud který bude směřovat nejlépe ke stěně akvária. Ruduchu zkus alespoň částečně odstranit mechanicky, a bettě dej pár dní hladovku. A jestli to "co za sneka" byl dotaz na to, který z plžů ruduchu zblajzne, tak o žádném nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 13:26 Muž Lukysek [8] Re: Eff
v malym nejsou bublinky vubec a ruduch a tam je a ta fotka je z malyho okvaa je asi tak uprostřed akva love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 12:43 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Lukysek
V malým nebo velkým, hodinky nebo holinky, pořád z toho nevím kde jsou ty dva listy, jestli je tam proud a bubliny a jestli je ta ruducha i někde jinde. A co za šněka? Tak 10 korun za ampulárku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 12:31 Muž Lukysek [8] Re: Eff
v malim akva vzduchovaní nemam .Ve velkym akva mi kolem proudí bublinky a co za sneka sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 11:10 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Lukysek
Že ony ti kolem tech dvou napadených listů proudí bublinky ze vzduchovacího kaminku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 01:13 Rajko Re: Lukysek
Měla by to být Ruducha a jak říkáš štětičková. Ale myslím, že zrovna žádná ryba ruduchu nežere. Zkus nějaké šneky, ale taky tomu moc nevěřím. Ruducha je nejhorší řasa, která se může dostat do akva, protože ji žádná ryba nežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 19:04 Muž Lukysek [8]
Fotka k příspěvku Zdravim, v akva se mi objevila černa řasa (štětičková). Nevite co za rybičky na ně? Chemii nechci davat, Prosim poradte.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 20:18 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: marek
jasně, mrchožrouti ti budou žrát řasu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 18:14 marek
najlepsie su ancistrusi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 18:05 mc95161
ja som sa dočítal že najlepší riasožrút je napríklad GUPKA [Poecilia reticulata] ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 17:01 R Muž Silent [5949] Re: ja
Parmička černopruhá ( siamská) !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 15:49 ja
Absolutně trapná otázka. Co je to SAE? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 12:33 Usine Re: Anonym
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 12:19 Muž []
Ja mam takisto problemy s riasami. Su hnedej farby a postupne sa rozrastaju po listoch na rastlnkach. Co s tym mam robit??? Ampularie pozieraju aj hnede riasy na rastlinach???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 20:28 Barča Re: matlala
Odpověď je:Parmička černopruhá-SAE :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 08:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Mrakoplash
hnědá a štětička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 21:13 R Muž Mrakoplash [1776] Re: matlala
ono taky zalezi jakejch ras planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 20:32 Muž matlala [798] - Rostliny – jak se zbavit řas
jak se mam biologickým způsobem zbavit řas

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 16:12 Halala Re: katka
No já mám ty nejlepší zkušenosti s Krunýřovcem jednopruhým (otocinclus affinis). Je malej a řasy mě žere jako divej a navíc je hrozně roztomilej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 12:26 Buri Re: *
Jeste parmicka siamska je super rasozrout, ale chovaji se vetsinou minimalne v paru. Prerybnene je to ale uz tak celkem dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 08:01 Muž pantany [7] Re: *
tak potom niet co riesit. to ze mas riasy je preto ze na tie dve ryby mas male akva. kup si dvoch prisavnikov alebo SAE popripade prisavku thajsku a uvidis ci ti to budu stihat tie riasy zrat. ak nie nemas vychodisko v tak malom akva :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 15:34 * Re: pantany
moje ryby jsou spokojene tam kde jsou a rozhodne se jich neminim zbavovat. Az povyrostou, tak koupim vetsi akva, zatim to neni potreba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 07:59 Muž pantany [7] Re: opravdu?
kedze akvarko kupovat nemienis, a dve hentake plevelne ryby v tak malom akva, tak ti mozem len poradit tak ze ich daj het a kup si nieco ine, napr. tetry ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 22:52 Žena katunka [158] Re: opravdu?
Podle mého názoru by byl určitě lepší nějaký z plžů, ryby požírající řasy (SAE, ancistrus) se do tak malého akvárka nehodí a navíc v dospělosti řasy stejně nežerou. Možná by to ale spíš chtělo řešit příčinu a ne následek (přakrmování, osvětlení...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 22:37 wigy Re: opravdu?
ahoj,neviem to s istotou a mozno sa mylim ale nemohli by trochu pomoct krevetky?Aj ked viem ze to neni moc dobra kombinacia s karasom a zavojnatkou ,ja som to riskol a hodil do mojho 80l akva k dvom zavojnatkam 4xkrevetku caridina japonica a nic sa nestalo aj ked je pravda ze mam husto zarastene akva.A mozno by bolo pre teba lepsie tam dat slimaka Neritina pocul som ze dobre likviduje riasy ale ako som uz spominal mozno sa mylim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 22:04 zoo Re: opravdu?
my mame v praci s zabkama (taky jsou to velky zrouti) jednoho mladyho ancistruse, a rasy likviduje obstojne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 21:58 opravdu? Re: Usine
Ja uz ty ryby mam 1/2 roku, a zbavovat se jich rohodne nechci, ale nakup noveho akvaria taky ted nechystam z fin. duvodu. Takze tady neni zadna sance jak se te rasy zbavit nakupem te specialni rybky???????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 19:40 Usine Re: katka
Závojnatka a karas jsou na tak malé akvárium moc a protože jsou to hrozný žrouti tak ti zkazí vodu že ti potom roste samá řasa. Pořiď si větší akvárium, nebo jiné menší ryby. Řasožrout ti nepomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 17:05 katka – ryba pozirajici rasy
Zdravim vsechny. Mam akvarium 40L a v nem dve ryby (zavojnatka a karas). Akvarim mi zacalo zarustat rasama. Jsou hlavne na rostlinach a na dekoraci (kamen). Chtela jsem se zeptat, jestli si muzu do akva takovych rozmeru poridit tu rybku co pozira rasy. Prosim poradte mi ktera rybka by byla pro me vhodna.

Mnohokrat dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 13:32 Žena Marfi [10] Re: pavco
mě se úplně skvěle osvědčila parmička černopruhá (nebo siamská, nebo jak jí kdo říká) a pak mě hodně překvapila Stříbrná Mola - žere řasy a i když nasypu vločky, tak přijede, nají se s ostatníma a pak se vrací a ožírá řasy ze všeho co jí přijde do cesty. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 13:28 Vodník Re: falcon
Ale chce to tak týden nekrmit, jinak se na řasy vykašlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 20:54 Falcon-554 Re: pavco
Pokud mohu doporučit, tak nejlepší likvidátor řas je Parmička černopruhá a potom někde v dáli Ancistrus ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 20:24 vik-a Re: pavco
mrenky, dobre su velmi krevetky mozem pochvalit!, ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 20:24 R Muž Mrakoplash [1776] Re: pavco
no ono zalezi jaky tam mas podminky ale rasy bastej, sneci , ancistrusove, pancernicci a i krevetky :) ale zalezi na podminkach ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 20:21 pavco – řasojedka
Někde jsem tady našel co proti řasám ale už to nemužu najít tak mi to prosim zopakujte co proti řasám jakou rybku??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 13:58 Roman Re: Jirka
Jmenuje se Crossocheilus siamensis.5asy požírá v mladším věku,ale musí se jen málo krmit.Jinak si jich tolik nevšímá.Baští nejvíce zelenou řasu,vláknitou už tolik ne a štětičkovou skoro vůbec a pouze jen když je krátká.Pokud už to má někdo přerostlé tak mu s tím nic neudělá.Ale na druhou stranu udržuje rostliny v čistotě a je vhodná pro každou společenskou nádrž nad 100l :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 13:47 Jirka Re: kiiki
Poslední dobou se docela často dováží "thajská parmička"... přesný latinský název si momentálně nevybavím (dělám spíš halančíky). Je to světlá štíhlá rybička s černým vodorovným pruhem přez celé tělo, která "zvládne" i tu nepříjemnou černou řasu, které se jiné ryby prakticky nedotknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 13:37 kiiki – řasojedka
Je nějaká spolehlivá rybky,která nemusí být v hejnu a hlavně není agresivní?????Kamarádka by potřebovala pomoct!!!!! :-( :-( dik ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2006 07:22 Libi Re:
Díky za rady. Nyní už je po řasách,z rostlinek nám je pěkně oďobaly black molly a platy. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2006 10:36 Manta Re: Libi
V tak malém akva mám živorodky Endlerovy a asi 15 krevetek Caridina japonica. Akvárium mám naprosto bez řas a skvěle se v něm vše množí. Dana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2006 12:25 Jana Re: Libi
pokud jde o štěčikovou řasu, tak živorodky s molly v čele nepomůžou. Jedině ta parmička, nebo každou chvíli pořádný kartáč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2006 20:01 Barbara Re: Libi
Libi , urcite si kup zivorodky ak ich nemas, su to NAJVECI pozieraci rias :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2006 16:23 Killer Re: Libi
tak si pořiďte měkkýše..nebo třeba blackmolly josu dobří božírači řas

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 18043x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1536-poziraci-ras?od=251