Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Požírači řas

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Požírači řas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:58 Pigeon Re: grizly
Grizly psal jsi, ať si sanka koupí ampulárky. Potom na konci píšeš, ať si nekupuje šneky, který žerou rostliny. Proč teda doporučuje ampulárky, když ty rostliny jedí??? Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:32 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Sanka
To je neštěstí... :-O Nenapadlo vás, že v obchodě jsou ty ryby velmi krátce a navíc jsou to ještě ryby velmi mladé. U vás je ta ryba ale na trvalo a měla by mít podmínky vyrůst jak má, ne jak ji to (ne)dovolí akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 15:09 Muž Sanka [10] Re: Yirka
No když se dorůstá do takovejch rozměrů,tak nevím nevím..Takhle jsem si pořídil toho kančíka,a myslím že na 1ks 54l málo není..Všichni hned vidí,jak se má špatně,ale co třeba v akvaristice,tam jich je 30ks v 70l a to je v pohodě..Chtěl jsem jednu rybu co když někdo přijde bude obdivovat,hlavně ne žádný živorodky,black molly a paví očka,to nemůžu vystát,má to každej..Každej si myslí,že musí pro rybu mít bazén a vidí jen jak se bude třít,já jí tam mám na okrasu a kdyby byla nešťastná,tak to určitě bude znát..Je krásně vybarvenej,neplave břichem nahoru.. :) Proto myslím,že bude lepší napřed vyzkoušet toho šneka a pak třeba když nezabere na ty řasy,tak možná tu rybu..Každopádně přidám i kytky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 12:59 Muž Yirka [9126] Re: Sanka
Ona dostupná je, ale není to tak úplně bezproblémová ryba. Rychle roste a v 54l nevím, nevím. Nejsříve si o ní něco přečti (včetně komentářů po člnákem o ní) a pak se rozhodni. Mám ji velkou skoro 15cm a vím o čem píšu, kdybych neměl větší a poměrně zarostlou nádrž, určitě bych ji nechoval.
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 12:28 Muž Sanka [10] Re: karpek
Já vím,ale je to v pohodě..Občas jen tak nějakou prožene po akváriu,ale že by je okusoval,nebo něco to opravdu ne..A je ta přísavka dobře dostupná ve zverimexu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 11:48 karpek Re: Sanka
Ahoj, kup si přísavku thajskou. Maj to v každé akvaristice. Stojí větší kus kolem 30 korun. Já mám africké tlamovce a nic jí neudělaj a řasy likviduje ze všeho, ze skla, kamenů a rostlin. Tak to Zkus a uvidíš jsou i ve zlaté formě ale ty jsou dražší, takže ke kančíkům ji můžeš dát taky.
Šneka nekupuj, věř mi. Kup si tu přísavku a máš po problému uvidíš. Já je mám jak dlouho a je to v pohodě. Je mi 46 akvaristikou se zabývám již hodně dlouho. Šneka bych nebral a ten kančík 20cm nevyroste ale k ostatním rybám se opravdu nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 10:55 Muž Sanka [10] Re: Mrakoplash
Já ho klidně dám pryč,ale až vyroste a bude to pro něj opravdu malé..Stejně je to zvláštní,jaktože nějaká ryby která vyroste přes 20cm klidně může být v akva na 54l a jiná,která se doroste mnohem míň,ne?Kde udělali soudruzi z NDR chybu? smich A v pondělí zajdu koupit nějakou zeleň a šneka,když nepomůže s řasou tak bude na okrasu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 08:22 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Jrk
Souhlas.
A aby se kytkám dobře dařilo, k tomu přispívají i šnečci a řasožravé rybky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 06:37 Mrakoplash Re: Sanka
Tak ještě jednou, to akvárium je pro toho Kančíka malé. Měl bys v první řadě zauvažovat nad změnou osádky a volit ryby kterým bude tvoje akvárium stačit.
Ta ryba je prostě příliš velká zátěž a je určitě jednou z příčin vzniku řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2009 00:02 Muž Jrk [143] Re: Sanka
Proti řasám jsou nejlepší dobře rostoucí rostlinky! Žádný šneček ani rybka vám od nich nepomohou!!! A když, tak jen krátkodobě. Je to prostě klasické vytloukání klínu klínem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 21:33 Muž Sanka [10] Re: Sanka
No se moc nechce kupovat si tu parmičku siamskou i nádhernou,aby s ní kančík nezatočil.. :) Ale do toho šneka půjdu..A přikoupím i nějaké rostliny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 21:27 Žena Snowy [24] Re: klm007
Já můžu mluvit jen ohledně zkušeností s Neritinou. A ta je víc než pozitivní. Řasa ani jedna a sklo jsem nemusela čistit hodně dlouho. ;-) Akorát přítel má trochu té černé řasy a ta té jeho Neritince nejede, ani se toho nedotkne. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 21:04 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: grizly
Tady máš: www.akvarko.cz/…
Máme je teď nedlouho ve zverimexu v nádržích s rostlinami a od jejich nasazení se nádrže krásně očistily.
A nebo tady. Parmicka nadherna - diamantova je skoro to samy.
rybicky.net/atlasryb/parmicka_nadherna…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 20:46 Muž klm007 [114]
Já mám tedy jen ty nejlepší zkušenosti s neritinami. Někde jsem četl a podle toho se zařídil, že jedna neritina přijde na 30 litrů a pak je akva krásně vyčištěné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 19:13 Muž grizly [145] Re: boruberry
Prohledal se co se dalo a nikde jsem zadnou fotku nebo popis Parmicky diamantove nenasel. Muzes mi poslat nejake info o teto rybce? taky jeji latinsky nazev, jestli ho znas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 18:35 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Parmicka diamantova - nejlepsi otestovanej řasožrout. Přes nos snědli tolik řas, že sme akvárium do ktereho jsme je dali nepoznali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 18:25 Muž Sanka [10] Re: grizly
Tak ono to trochu už zarostlo..Není to nějaký mega problém,jen mám nějaké ty listy pokrytý od řasy..Zkusím toho šneka a uvidí se.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 17:51 Muž grizly [145] Re: Sanka
Akvarko se mi na fotkach nezda nejak zarostene rasou, myslim ze stoho delas zbytecne velky problem. ;-) Zkus pridat ty sneky, treba i ty parmicky a za par dni uvidis, jestli to pomohlo, nebo nepomohlo. Chybama se clovek uci a v akvaristice to plati dvojnasobne. kazdy kdo zacinal mel podobne problemy a prosel si tim, ze mel prerybneno, nemocne rybky, nerostly rostliny atd....... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 17:44 Muž Sanka [10] Re: grizly
Dno čistím jednou týdně,jako odkaluju..Filtraci mám Aquael Fan 1 a jsem s ní docela spokojenej..Ale kančíka pryč dávat nechci.. :) Až vyroste,tak možná..A časem by jsem si chtěl pořídit větší akva,takže by se jenom stěhoval..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 17:41 Muž grizly [145] Re: Sanka
Jestli tam teda mas tech 6 teter a toho kancika tak to moc nebude, ale kancika dej do p...pryc.Dulezite je, abys mel dostatek rostlin, kvalitni filtraci a cistil pravidelne dno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 16:16 Muž Sanka [10] Re: grizly
A nebude to až moc?Jako aby jsem potom neměl přeplněné akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 15:35 Muž grizly [145] Re: Sanka
Vcera sem koupil dalsich 6 kusu. je to stihla rybka, velka 5-6 cm a nez ti z tech ras vyroste do delky 15 cm ( jestli vubec takhle vyroste), urcite to bude nejakou dobu trvat. Dal sem za ni 38 korun. Kup si 2, to ti bude stacit. Sneka kup taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 15:29 Muž Sanka [10] Re: grizly
No,ale prý je moc velká..Já si jí klidně koupím,ale aby se mi tam potom v tom složení ryb nevařila voda.. :-D Nebude lepší šnek ten šnek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 15:27 Muž grizly [145] Re: Sanka
Odstran je z listu rukou, jde to docela dobre a pak si kup parmicku cernopruhou, ta je ozira a pomuze s likvidaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 15:01 Muž Sanka [10] Re: grizly
A poradíte mi někdo s tím šnekem?Ožere i listy třeba Japonicuse?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 20:28 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Sanka
To dno je taky neštěstí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 19:09 Muž grizly [145] Re: Sanka
Zalezi, jak mas velky prutok filtru za hodinu. Pry staci, kdyz protece filtrem 1/2 az 1/1 obemu akfa. Ve tvem pripade tedy 25-50 litru. Filtr nastav tak, aby proud rostliny zbytecne neohybal a nenicil. Treba tak, ze trysku nasmerujes sikme a mirne vzhuru na zadni sklo a proud pujde kolem zadni steny a bude ti i mirne cerit hladinu. Nebo nuzes pouzit rozstrikovaci rampu. je to trubka, ve ktere jsou navrtane dirky a natocis ji k hladine, sam poznas jak je to nejlepsi. Tady ti nemuzu napsat nastav to presne tak a tak, kdyz to nevidim. V kazdem akfa jsou ovsem rasy, takze ztoho si nedelej velkou hlavu, obcas oskrabej predni sklo, muzes je i opatrne rukou odstranit z rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:57 Muž Sanka [10] Re: grizly
Vypadá to na ruduchu,nebo sinice..Jedno lepší než druhý kurňa.. rozzureny :-D
A četl jsem,že je špatný když na ty napadené rostliny jde proud z filtru,že ho mám nasměrovat na sklo akvária,je to pravda?A snížit hodně průtok z filtru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:54 Muž grizly [145] Re: Sanka
Pridej si tam vic rostlin, budes to mit hezci a lepe ti bude akfarko "FUNGOVAT" .Kup si ampularky a ancitrusy, krasne ti rasy vyzerou. Ja je mam v tom velkem akfa spolu s okruzaky a za 4 mesice jsem cistil sklo jen 3x, zezloutle listy neotrhavam, ze vsim si poradi na jednicku!!! Nekdo sneky likviduje, ale me se libi a akfa udrzi ciste.Ten kancik je na tve akfarko opravdu velky, dej ho pryc a porid si neco mensiho, treba cichlidku kakadu nebo papousci, ty jsou taky krasne barevne, ale podstatne mensi. Parmicky cernopruhe si taky muzes koupit, ale jak dorostou, budes pro ne mit malo mista. jak dlouho jim to potrva nevim, mam je jen par tydnu, ale zerou mi i stetinkove rasy. Hlavne nekup sneky, co zerouu rostliny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:31 Muž Sanka [10] Re: grizly
No to jsem chtěl koupit si jednoho toho Neritina zebra,tak myslíte že do toho mám jít?Řays mám hlavně na listech,a spší na těch starších..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:27 Muž grizly [145] Re: Sanka
Kancici jsou pekne potfory, dej tam sneky a mas klid. Chemii bych se snazil vyhnout, jak nejvice by to slo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 16:38 Muž Sanka [10] Re: Mrakoplash
Ale ten kančík má jenom 8cm,on se zdá na fotkách velkej.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 16:12 J4ck Re: wobbler
No...tak parmicku cernopruhou bych nebral urcite... do tak maleho akva je to nesmysl.. dorusta delky 15 cm a nejlepe chovat 3 a vice kusu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 15:16 wobbler Re: Sanka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 14:52 Muž Pete [10] Re: Moucha
Když tak koukám na toho kančíka, z deseti krevetek by na dno nedopadla ani jedna. Ale jinak, čističi jsou to opravdu výborní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 14:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sanka
rybicky.net/forum/355…
pripadne sinice
rybicky.net/forum/7799…
nebo prolizt gtuhle vetef fora:
rybicky.net/forum/s16

ja pouzivam kombinaci ampularie (sinice tmave, zbytky, kal; pozor hrabe)+neritina(cisti sklo, rasy, poctivec)+ otocinclus affinis (cisti dno, zbytky)+ okruzak (rasy)
ale je pravda ze mam miniakvarka
pak na rasy jsou jeste dobry krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 14:20 Mrakoplash Re: Sanka
Osobně si myslím že by sis měl přebrat osádku akvária. Pak se dá uvažovat nad pomocníkem na řasy.
Takhle skončí většina jako potrava, nehledě na to že je akvárium na tyhle rybky malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 14:18 Muž Henry69 [23] - CichlidyRe: Sanka
vzhledem k velikosti akva, pokud to ma byt rybka, tak snad: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 13:19 Muž Sanka [10] – Pomocník na řasy
Ahoj všem.. ahoj Potřeboval bych poradit,jakého vodního tvora si mám pořídit k osádce kančíka eliota a tetrám krvavé a černé,aby mi pomohl s řasou..Přemýšlel jsem nad šnekem,ale klidně by jsem přidal i rybu..Tak jestli mi poradíte.. :) Akva má objem 54l,pro úplnost..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 14:45 Muž MichalK [16] Re: FranzFritz
No ancistruse nechci, k neritinii, ta je z afriky, takze je aspon z trochu blizsiho biotopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:55 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: MichalK
Nejsem odborník na Malawi, ale podle tohoto dost dobrého článku: www.aquapage.cz/… , je mnoho ryb z Malawi přísnými vegetariány živícími se řasami. Možná by bylo vhodné si ho přečíst.
Ale pokud ti nevadí v aquarku neritina, tak ti tam nebude vadit ani ancistrus :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:11 Muž MichalK [16]
Rád bych se zeptal, zda je nějaký tvor v Malawi a Tanganice pojídá řasy. Nejlépe nějaká rybka, Mám šneka neritinia zebra, ale ten na to vůbec nestačí, proto by mne zajímalo jestli je někdo v ostravě nenabízí, nebo se nedají sehnat, popřípadě jestli existuje jiný tvor tohoto biotopu který jí řasy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 20:34 Muž isamik [180] Re: pigi94
Zkus si neco precist:

Literatura:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 18:41 Muž Barney [61] Re: pigi94
Nekritizujme, začíná, ikdyž ty rostliny v květináčích je chyba.
Chtělo by to koupit rychlerostoucí rostliny, jako třeba Pistie, Limpophilla sessiflorria, Egeria densa ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 17:07 Muž Pete [10] Re: pigi94
To tam máš celou tu dobu ten Javský mech a rostlinky v květináčích? coze
Hm, šel bych asi na nákup. A nakoupil bych rostlinek habakuk... Zasadit rostlinky, dát tak ze dvě ampulárky a ... Hlavně přestaň překrmovat. Popiš ještě, čím svítíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 16:59 pigi94 Re: včelař
Fotka k příspěvku svitim tak 13 hodin denne a fotka je zde
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 16:41 Muž včelař [44] Re: pigi94
Kokám na profil ty tam nemáš skorožádný kytky, a jak dlouho svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 16:33 Muž Barney [61] Re: pigi94
Bllack molla nežere řasy vůbec. No a ancistrusi taky moc ne, jestli někdo říká, že tato ryba čistí akvárium, to je blbost. Jsou pořád schovaní a akorát víří kal. Chtělo by to přepsat dějiny o této rybě ... hmm
K té tvé řase. Jaké máš osvětlení ? Pošli fotku celého akvárka. Podle mě to bude nedostatkem světla, na tuto řasu jsou dobří šneci, buď ampulárie nebo okružáci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 16:27 pigi94 Re: Pete
Fotka k příspěvku No, a teraz mi to pls niekto zhrnte. Co mam spravit? :( Mam akva 54l a dvoch prisavnikov. Ale som iba zaciatocnik. Akva mam od vianoc a mam jednu black molly, ktera by mela rasy požírat ale nedela toho. A ja, aj ked krmim, tak ona ide hore ku hladine a jak vysavac papa tu potravu.
No a takto neako vizera biely kamienok s mojim problemom. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 14:42 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Keďže mám bohaté skúsenosti s riasami, každý boj s nimi sa mi podarilo zvládnuť s neoceniteľným pomocníkom a tou je mrenka siamská, tak by som poradil: znížiť prietok filtra na minimum, meniť 1/3 vody častejšie (raz za päť dní) a pustiť do akva spomínané mrenky min. 3ks. To, že máte menšie akva neriešte, kúpte ich menšie mladšie, vykonajú svoju prácu, podrastú a šup do väčšieho akva, keď nemáte tak známemu, alebo vymeniť za menšie. U mňa začínajú v 25l akva a končia v 150-tke. Musím dodať, že rovnako pracujú v malom i veľkom akva pokiaľ krmíte 1x každý druhý deň

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 18047x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1536-poziraci-ras?od=201