Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Požírači řas

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Požírači řas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:44 R Muž romant [27987] Re: ada
Když budeš pokračovat i nadále v tom rytmu a třeba i trochu přitlačíš na ty výměny vody, tak partu otíků(6-8 kousků).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:42 ada Re: romant
hmmm....menim vodu a odkaluju 1x tydne....co by jste mi jinak mohl poradit?ancistrus je moc velkej:-(....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:35 R Muž romant [27987] Re: ada
Ty molly mě tam nesedí ani k jedněm rybám(včetně neonek), jsou to bordeláři a ostatní naopak rybky čistotný a čistotu vyžadující. Jinak jak pancéřníči, tak otíci jsou hejnový ryby, takže event. řádnou partu. Šel bych do toho jedině za předpokladu, že se bude měnit 2-3x týdně 1/3 vody a udržovat dno v čistotě. Účinná filtrace je samozřejmostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:29 ada
ahoj...mnel bych otazecku,slo by do 60 akva s neonkama a 3 molly CORYDORAS HASTATUS nebo nejaky otik?..potreboval bych neco na dnoa rostlinky,mam tam pomalu zelenou vlaknitou rasu,molly neco zvldnou ale ne moc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 22:15 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Puma86
Okružák ploský by byl trochu velký do 20 l a navíc bys ho velmi těžko sháněl.
Okružák kanadský je menší, rozmnoží se ti jen tak, jak mu dovolíš. Pokud nenajde v akvárku nic k žrádlu, bude konzumovat řasy a nebude se skoro množit.
Nevím, jaké ryby v těch 20 l máš, ale rozmnáčklého okružáka sežere každá. To jen pro případ, že by se přemnožili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 22:15 R Muž romant [27987] Re: Puma86
Nejspíš, když seženeš okružáky, budeš mít okružáky kanadský. Přemnožení je v přímé úměře s podmínkama v akváriu, když bude dost papáníčka pro ryby a nebude se udržovat dno v čistotě, tak se přemnoží, ale když se krmí střídmě, tak to jsou neocenitelný dělníci. :-)
Edit: Tak a je to potvrzený přímo od autorky skvělých osvětových článků, podívej se k ní do profilu a můžeš nastudovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 22:08 Puma86 Re: romant
Myslíš tým tieto druhy? rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_plosky
rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
A koľko kusov? A keď nakladie vajíčka (hermafrodit) - požerie si ich následne sám alebo aspoň to zožerú ryby, aby mi neprebral nadvládu nad AQ alebo je treba potomstvo nejak zničiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:50 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: snehulda007
tak ja mam ve 40l 2 neritiny a zatím v pohodě...ale přikrmuju je zeleninou a snazím se za oknem vypěstovat jim řasy...zatim teda neuspěšně ale co bych chtěl po 14ti dnech :-D
A to je jasny no že krevetky tam nesmí mít nic jineho.. ale při spravném krmení by to snad mohlo jit...ja chovam hlavně ty krevety...tak jim nadržuju :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2012 19:23 Muž snehulda007 [850] Re: Puma86
Já bych dal clithona,na neritku je to opravdu malý a krevetky(třeba japonky) jsou na řasy dobrý,ale nesmí mít přístup k jinýmu krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:18 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Puma86
:p krevetky...:-D nebo tu neritinu ale musela by jsi nejspíš dokrmovat mrkvičkou nebo něčím jiným (mojim nejvíc šmakuje mrkev)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:52 R Muž romant [27987] Re: Puma86
Já za sebe doporučím šneky okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:44 Žena Jupí [125] - AsieRe: Puma86
Jo dej tam 1 neritinu ale i to mi přijde na ní malý .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:23 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Puma86
Dej tam šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:17 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Puma86
Nehejnové, dva kusy, 20 litrů...mmm nic:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 17:56 Puma86 – rasobijci do 20l
Ahojte, prosím o radu. Čo je vhodné do 20l akvária proti riasam? Ideálne rybky (nie hejnové - max.dva kusy). Vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 10:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Filip_CZ
zatim ji namotavaj na spejli, az se ti radne rozjedou rostliny zmizi
chce to omezit to experimentovani a stabilizovat podminky.... rasy rychleji reaguji nez rostliny.... ale to huz se tu resilo, to samy i ta ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 08:40 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Danila
jí ta kaprovitá rybka Garra taktéž Staghorn?

Protože více než štět. který je ale sem tam pár kousků jen... jsou sem tam takové vlasy ktere ve vodě vypadají hnedě a když se vyndají tak černě ale na světle do zelena až černa či šediva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 22:22 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Filip_CZ
O.K., vzdávám se. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 22:12 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
Fotky jsou po vymene vody. Drevo je obrostle uz castevcne mechem a pak hodne pres nej jsou koreny rostlin a vyndat by znamenalo je prestrihat a dost zvyrit adu je v ni drevo jakoby zasazeno nez na ni polozeno...

Kdyz ho dam vice tak ryby se dusi a uz me takto odeslo par teter kdyz jsem experimentoval.. co vydrzi jeste za hladinu.. jak dliuho? Rekl bych urcite pres tyden je svetlejsi nez tmave zeleny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 22:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Filip_CZ
Jako dlouho už máte dropčekr "hodně světle zelený"? Fotky mohou, samozřejmě, zkreslovat, ale jestli sedí datum u hlavní fotky, před 3 dny ve vodě dostatek volného CO2 určitě nebyl. (Ano, můžete namítnout třeba to, že náplň byla příliš "čerstvá", t.j., že nestačila dosud zreagovat, ale na podobné "náhody" moc nevěřím...)
Co hodláte udělat s tím dřevem? Nechcete ho na nějakou dobu vyndat? (Nerad bych se pletl, ale i toto jsem vám už před časem doporučoval, ne?)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 21:49 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
Co2 mam tolik ze kdyz trosku pridam uz se dusi ryby... drop checker nyni hodne svetle zeleny...

No hnojeni jeste uberu ale to uz snad jen mene casto menit vodu protoze krom vodou ted nikterak nehnojim uz 14 dni... plus tekuty uhlik ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2012 21:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Filip_CZ
...Zkusim jeste stahnout ziviny a pridavat vice tekuteho uhliku... O tom z mého pohledu zbytečném hnojení jsem vám už dříve (a opakovaně) psal... hmm
Nechápu, proč místo dostatečně intenzívního sycení vody plynným CO2, (když už máte příslušný "prístroj"), experimentujete s tekutým CO2... :-O Vím, že se tyto dvě varianty, (plynný a tekutý CO2), nevylučují, ale opravdu nerozumím důvodu, proč nevyužijete potenciálu vašeho SERA systému, zejména když je na zbarvení dropčekru vidět, že koncentrace CO2 v akva není optimální. (Tady můžete hledat jednu z příčin problémů - nevyváženost podmínek.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2012 21:16 Žena Danila [4489] - SumciRe: grunda
Jediná ryba co požírá ruduchu,je Garra gotyla.odzkoušeno v ZOO Braník.Jinak ji žere Caridina japonica a že sumců Panaque nigrolineatus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 21:10 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Moucha
Mam ADA .. akvarko neni nikde spinave zbytky listu shnile listy... jedine co muzu je ubrat jeste vice v hnojeni a tim prisun zivin... filtr mam kvalitni i udrzovany...

Zkusim jeste stahnout ziviny a pridavat vice tekuteho uhliku.... na dne zadne zbytky nemam....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 20:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Filip_CZ
dopln si zaklady:
www.horacovoakvarium.cz/…

v podstate jde o to, ze ma rada nerozlozeny organicky latky, takze zemezit vyreni detritu, nebo diky vyssimu proudeni snaz vyfitruje z vody co potrebuje.... chce to vybalancovat a odkalovat (nebo aspon luxovat povrch dna)a kvalitni dobre udrzovany filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 20:43 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Moucha
Cerpadli jsem pridal protoze nerostl travnicek... ten zacal rust pekne ale i roducha se rozjela... bez cerpadla uhnival...


Parmicky se bojim aby si nesmlsla na krevetkach a male tetry aby se nestresovali..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 20:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Filip_CZ
snizit proudeni, jinak i ampularie papkala ruduchu, ale taky sezrala, kde co

zkousim parmouny indicky (cros. latius) - hladovy by mel zrat i ruduchu
ruduchy mi ubylo, ale soucasne jsem priskrtil cerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 20:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Filip_CZ
jediná ryba o které vím že požírá ruduchu je SAE, ale jenom mladé ryby. o žádné jiné nevím, ale třeba ti poradí někdo jiný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 20:18 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
A prolirozeny rasozrouti roduchy co pujdou s rybkami a krevetkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2012 20:11 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Filip_CZ
ani otíci ani lokarie nebudou žrát ruduchu, zaměřil bych se na zlepšení podmínek v akva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 20:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Filip_CZ
Ještě mě tak napadá třeba Lorikárie, ale to chce aby napsal někdo, kdo má s něma zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2012 20:02 R Muž romant [27987] Re: Filip_CZ
15 kousků, jako nic. ;-) Ze zadaných parametrů, bych to viděl jenom na ty Otíky, ale třeba někdo jiný poradí ještě jiné možnosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 20:00 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: romant
kolik cca na 400l? Mam ted ctyri...

Jsou jeste nejake alternativy ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2012 19:57 R Muž romant [27987] Re: Filip_CZ
Asi mají dostatek jinýho krmení. Jsou to hejnový rybky, takže rozhodně posílit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 19:54 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Zoidik
Mam jich par a uvazji onich... jen tahle rasa jim vubec nechutna a nevsimaji si ji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2012 19:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Filip_CZ
Nevím jaké řasy teda požírá, ale Otocinclus je dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 19:19 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Ahoj,

Jake rybicky, sumecky nejlepe biotyp jizni amerika by jste me doporucili na cernou vlas. rasu/roduchu/stetickovou... ne krevetky . V akva jsou japonici a mirumilovne tetry.... ne parmicky... a ne sneky...

Nejlepe aby nejedli i rostliny...

Jeste by me krop doporuceni zajimal pocet na 400 litru...

Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 07:03 R Muž romant [27987] Re: MP
Rostlinám se moc nedaří, šneci odklízejí rozpadající se listy a jejich zvířený výkaly ze dna, to se zase líbí řasám. Takže mě z toho vychází podpořit růst rostlin, třeba nějakým zásobním hnojivem do dna pod kořeny a odstraňovat efektivněji zbytky ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 06:53 Muž MP [3] Re: romant
Za A, tam žádné ryby nemám, tak žádné ryby nekrmím, a tak jsem šneky asi nemohl překrmit. A za B, jsem v AQ žádné řasy neměl, dokud jsem jednoho dne nenašel v AQ Alternantheru, Anubiase i Egerii ožranou, a na každém listu šnek. Všechny rostliny mi rostly, obvzláště alternanthera, která za 2 měsíce co jí mám poporostla asi o 10 cm. Egerie taky poporostla asi o 5 cm a anubias za 5 měsíců asi o 2-3 cm. Po zásahu šneků alternanthera celá uhnívá, a roste pouze nad hladinou, kde jí šneci nic neudělali. Šneci mi přišli s egerii, a celkově mi "zabordelařili" AQ svými výkaly. Přiznávám, že s tím dnem můžete mít pravdu, protože zatím nemám odkalovač, a tak tedy dno moc čistit nemohu, pouze ho při výměně vody trochu prohrábnu, aby se "kal" vznesl a filtr něco zachytil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   06.05.2012 21:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: MP
Vidíte, oni se vám starají o akvárium, čistěj rostliny od řasy a od rozkládajících se emersních listů a vy je za odměnu zlikvidujete. Dobře vám tak. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2012 21:24 R Muž romant [27987] Re: MP
Vodní kámen, ten Vám rozbil pračku. Tak takhle nějak na mě to Tvoje konstatování o rozvrácený rovnováze šnekama působí. Přemnožený šneci, to je povětšinou důsledek nesprávný péče o akva v podobě dopřávání papáníčka rybičkám a nedržování hygieny dna. Jinak šneci se Ti do zdravejch rostlin pouštět nebudou, to oni jenom plní svoji funkci uklízečů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 21:16 Muž MP [3] – Krevetky?
Fotka k příspěvku Dobrý den, v akváriu se mi asi před měsícem přemnožili šneci, ty jsem už snad zlikvidoval (týden jsem žádného nezahlédl), ale škody napáchali dost. Rozvrátili mi rovnováhu v AQ (pokud tam tedy nějaká už byla ???) a teď ho mám plné všech možných řas. Zajímavé ale je že se řasy tvoří všude, kromě anubiase a egerie. Mám v plánu koupit od soukromého chovatele krevetky red cherry, a zajímalo by mě, jestli by byly krevetky schopné ty řasy zlikvidovat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 21:08 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: Moucha
Fotka k příspěvku ,,mam tam krevetky caridina heteropoda,,prirodna forma,sakury,crystal red a jedna atyopis molucensis..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 17:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: tatianaZ
jake krevetky chovas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 14:50 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,aspon viem,ze nemusim minat peniaze za chemiu,plze,alebo prisavniky...krevetky to tvladaju bravurne a hlavne oni z toho maju uzitok... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 14:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: tatianaZ
hmmm tak pokud je to tak, tak super....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 13:20 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: Semtex
,,tuto velku kryptokorynu tam mali 2 dni,ale mensie zvladli za 1 den..dnes dostali anubias,ale aj s korenom,takze ten asi do zajtra nestihnu ocistit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 12:51 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: tatianaZ
to zvladnou za jeden den?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2012 10:38 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: vlacek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak prikladam foto..niesu moc kvalitne,fotene mobilom,ale aspon nieco
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 11:03 Muž vlacek [402] Re: tatianaZ
Bylo by mozne vlozit fotku zarasene rostliny? Docela by mne zajimalo, kterou rasu tak s chuti zerou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 18047x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1536-poziraci-ras?od=51