Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razborky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Žádná další stránka   1  
Razborky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 12:25 martival
tak uz mam par brigitek doma, opravdu je to import z Asie, zatim krmim hadatkem, vypadaji, ze jim to smakuje, pustim se do lihnuti artemii
jinak v akva byly zatim na zabeh 3 pavi ocka (trochu nechteny darek od sousedovic ditete, jinak by jely potrubni postou), ktere se stihly namnozit, tak prckove jsou bokem, no a k nim jsem zatim supla ty brigitky, co rozdejchaly cestu, bohuzel jich velka cast padla driv, nez se mi dostaly do ruky, tak zbyle jsou v karantene, ale vypadaji ok, asi uhynula ryba, a otravila zbytek vody, protoze sacek po otevreni naprosto silene puchl, a po prendani se jim zacalo hned delat lip
takze ted jsem na vazkach, jestli ony zabihaci gupky nechat a doplnit pocet do cca 5 kusu,a k nim mit kolem 15 brigitek nebo je darovat, a nechat si jen brigitky v poctu 25-30
akva ma 70l, ale mam v nem celkem dost hmoty - kamenu a velky koren
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 15:28 Muž wayn [79]
Pokud bys měla cestu do Budějovic, tak Tanichthys micagemmae nedávno měli na Rudolfovský. Mívají tam občas zajímavé ryby, zítra si třeba jdu pro Hyphessobrycon amapaensis :-)
Schůdnější pokud jsi z Prahy by asi bylo je objednat na www.radek-ryby.wz.cz Má tam obě co chceš za zajímavé ceny.
Pokud chceš poradit počet, tak napiš co k nim chceš dát. Krmivo musí být hlavně drobné, moje rasborky docela "šílí" ze sušených po krmivu SAK55 velikosti 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 14:37 Muž matlala [798] - Rostliny
zas tak ne ja je mam z vivaria ptal jsem se a jsou z Vietnamu z nějaké řeky ale jmeno si nepomatuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 14:33 martival
ja prave cetla, ze i mrazene drobne by jim nemelo vadit, jinak jsem mela za to, ze jde jiz o evropsky odchov.... radeji si to overim, at pak nekoukam, ze nevim, co s rybanama, ze je to s prckama narocnejsi, nez jsem myslela hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 14:29 Muž matlala [798] - Rostliny
no jen živou artemii čerstvě líhnutou ale daj se postupně naučit na sušený ovšem živá potrava je základ protože jsou to importy z volné přírody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 14:23 martival
tak jsem koukala na Boraras urophthalmoides, vypadaji opravdu hodne podobne jako brigitky, muzu se zeptat, co rady basti? (at vim, cim se zasobit, muhehe)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 14:05 Muž matlala [798] - Rostliny
není mají do 2,5 obvykle 2 a dokonce i Raviolka mě odbyla, když jsem chtěl pořídit 10 rybek a říkal jsem že to je bohatě dost na 30l ale ona že né že mám koupit víc a platí to hold u nich se to nedá měřit tím pravidlem jsou trochu jako krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 14:03 Muž Nik [191]
40 ks do 70 litrů je moc. Tak dvacet ks. Pokud tam nemáš jiné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 13:53 martival
dekuji za nazory :)
vypada to, ze se to vyresilo za mne, Tanichthys micagemmae nebudou - vyprodane, jen rasborky (opravdu jsou to brigitae, overovala jsem si to :-) )
tak ted si rikam, jestli jich tedy neobjednat o neco vic a zustat jen u nich..... budu si to muset rozmyslet
jinak 40kousku do 70l akvarka, neni to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 09:02 Muž matlala [798] - Rostliny
ja mam borasky ale jiný druh a radil jsem se o nich s Raviolkou a ta mi doporučila že lépe je chovat více kousků a z vlatní zkušenosti vím že se schovávají když je jich kolem 10 do tvého akva bych bral tak 20-40ks nejmíň a vzal si hejnko jen jednoho druhu
a ještě něco pokud je hodláš vzít z vivaria mají pod názven brigitae jiné: Boraras urophthalmoides taky jsem je odtamtud bral ale ničemu to nevadí
koukni na fotku u mých akva je jich tam pár
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 22:32 Muž wayn [79]
Bohužel ani jednu z nich nemám. Boraras brigitae jsem málem kupoval, ale nakonec zvítězila Rasbora hengeli. Teď jsou ve společném 72 litrovém akváriu s Rasbora borapetensis, které jsem si shodou okolností nedávno v akvaristice málem spletl s Tanichthys micagemmae. Na první pohled jsou si velmi podobné (zajímavá je ještě podoba s Hyphessobrycon loretoensis, ale to už je trochu mimo).
Podle dostupných informací si myslím, že to sice není optimální kombinace, ale při teplotě kterou chceš mít by to šlo.
Kdybys sis to rozmyslela, tak bych poradil jiné, optimálnější kombinace ;-) Třeba Boraras brigitae s Puntius pentazona nebo Tanichthys micagemmae s Puntius oligolepis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 11:30 martival – Boraras brigitae & Tanichthys micagemmae
ahoj
rada bych vedela, jestli nekdo mate zkusenosti s temito rybkami, mam v planu dat je spolu do 70l nadrze v hejnech kazdou po 10kusech. Starosti mi trochu dela doporucena teplota u obou ryb, Rasborka ma nekde doporucene 21-26,(- ale ted jsem nekde objevila 25-28 coz me trochu vydesilo vzhledem k druhe rybce) Kardinalka 18-24 (prohlizela jsem nejake zahranicni weby, ale nejvic je o nich v nemcine a to neni bohuzel ma parketa :-((
mam predstavu drzet teplotu na 22-23, vodu mekkou a mirne kyselou, hodne rostlinek.

pokud nekdo mate tyto krasky doma, prosim poradte, jakekoliv Vase zkusenosti pomuzou

diky

Martina

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 10 ...... [11]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15059-razborky--chov?od=501