Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razborky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Razborky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2013 09:11 R Muž romant [27982] Re: pillee
To co popisuješ, vypadá na problém s vodou a to jmenovitě s vyšším obsahem N látek, jako první pomoc doporučuji výměnu(y) vody a zaměřit se na prostředí v akváriu, výše jmenovaný druhy ryb si nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 09:06 pillee
Minulý týden jsem k 8 Razb. klín. dokoupil do 54 l 6 ks Pand na dno, včera začaly některé razbory plavat u hladiny a nabírat jí. Do rána ty, které byly nahoře, pošly. Nemohou jim Pandy vadit? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 11:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Vy máte nějaké potíže s vyjadřováním? Už víme, že jde o konkrétní akvaristiku na Husovce, která patří Kolajovým...Vy píšete... Pán v prodejně by ti do tohoto akvárka doporučil i hrocha, kdyby ho prodával....

A pak začnete vysvětlovat jak jste to myslel. Nejste první, kdo se takto vyjadřuje při takových příležitostech. V jádru pravdu máte, ale u konkrétních obchodů je to někdy také trochu jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2013 11:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Ale mně nešlo o konkrétního člověka a vůbec jsem nechtěl nikoho urazit. Šlo mi o to vysvětlit začínajícímu akvaristovi, že když jde do akvaristiky, měl by přesně vědět, co chce, a měl by o rybkách, které si chce přinést, také něco vědět. V konkrétní akvaristice, o které mluvíte, to možná funguje jinak, ve většině akvaristik je to tak, jak jsem napsal. Nedávám to za vinu podavačům, mají tam tak široký sortiment, že prostě nemohou o všem vědět, proto neustále zdůrazňuji a zdůrazňovat budu, že vědět by měl akvarista, který nakupuje, a na něm je zodpovědnost za to, co si donese domů. A taky zodpovědnost, aby o rybách, které má, věděl co nejvíc a mohl jim poskytnout, co potřebují.
Na osmi razborách v 54 litrech není špatné nic, jen je to pro ně malé akvárko a proto v něm nikdy nebudou tvořit hejno. To je vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 10:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Pán zase káže a zevšeobecňuje a moc toho nezná...Mirek Kolaja nepatří v Plzni k těm, kteří by rádi prodávali hrochy a vůbec nemusí kvaltovat s prodejem, aby mu v obchodě ryby nechcípaly...Už to tady padlo mnohokrát...kroťte emoce, když nevíte o co jde. Nevíte jak probíhala komunikace při prodeji, ale prodavač je podle vás blb. No nic...zase jsem se rozoohnil Co je na osmi razborách v 54 litrech špatného? Vy víte, že tazatel jich nechtěl více nebo méně? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2013 10:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: pillee
Pán v prodejně by ti do tohoto akvárka doporučil i hrocha, kdyby ho prodával. On tam není od toho, aby ti dobře radil, ale aby ti dobře prodal. Ty jsi od toho, abys věděl, co chceš. Ty musíš o rybičkách něco vědět, aby se u tebe měly dobře. On potřebuje jen to, aby se u něj rybky neohřály moc dlouho, aby je prodal, než mu pochcípají. To je realita. Jestli chceš rady, neptej se podavačů v akvaristikách, ale čti, čti, čti a čti. Začít můžeš tady na tomto webu, je tu celkem dobře zpracovaný atlas, kde si můžeš najít rybku, jaká se ti líbí. Zjistit její základní požadavky a pokud vyhovuje, tak si o ní na netu najít více, např. na seriouslyfish už se o konkrétní rybce dozvíš hodně podrobností. Také mladými tolik opovrhované knihy ze 70. a 80. let, které se dnes dají docela dobře koupit v antikvariátech, jsou velkým zdrojem kvalitních informací. Nové knihy, nabízené v akvaristikách, obvykle nemá smysl kupovat. Je tam jen hromada obrázků a žádné informace, to vše za hromadu peněz.
Rozhodně doporučuji držet se toho, co ti poradil romant - měnění vody, přidat Amazon, ToruMin, Torben nebo jakýkoliv jiný rašelinový výluh a dát na hladinu plovoucí rostliny, ale ničím z toho nezměníš to, že pro tyto razbory je tvé akvárko prostě malé. Nicméně pokud se toho budeš držet a poskytneš jim vše, co potřebují, mohou u tebe v pohodě žít a může se jim dařit velmi dobře. Jen nepočítej s tím, že budou plavat v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 10:09 R Muž romant [27982] Re: pillee
Určitě bych velmi často měnil vodu, to akvo je čerstváček a tři týdny záběhu bez živočichů nic neznamenají, teprve teď se nitrifikace definitivně ustavuje. Přidal bych nějaký rašelinový výluh a přistínil hladinu, třeba nějakou plovoucí rostlinou(nama). Zřídit si prezentaci by se taky hodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 09:04 pillee – Re: malyLibor
Bez osvětlení zase krásně po celé nádrži v hejnu, po rozsvícení úprk do krytu.
V prodejně v Plzni, Husova mě je pán v pohodě doporučil + malé pancéřníčky na dno. Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 14:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: pillee
Bojím se, že nesrovnají. Akva je pro ně příliš malé. Hodily by se tam spíše razbory Hengelovy nebo rasborky trpasličí nebo skvrnoocasé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 14:13 pillee – razbory
Ahoj, včera jsem po 3 týdnech záběhu (obsah 54 l) zakoupil první osádku - 8 ks Razbora klínoskvrná. Jsou to hejnové ryby, ale po rozsvícení osvětlení se rozprchnou a schovají v rozích pod rostliny. Bez světla jsou po celé nádrži. Srovnají se časem? Díky za odp.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
moina, cyclop, virnik morsky, drobny patentky

vetsinou mrazeny.... po troskach....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 18:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beastie
Já je krmím (krom různých druhů vloček) mraženým. Dávám jim mražený cyklop (=buchanka) a moinu. Ale protože je chovám i s tlamovcovýma betama, kterým dávám i mraženou dospělou artemii a hodně také koretru, tak jim nemohu zabránit si ji zobnout. Je sice srandovní pozorovat B.uropthalmoides nebo B.maculatus, jak do sebe souká koretru o stejné délce, jako je sama, nebo jen o něco menší žábronožku, ale nikdy se žádné z nich nic nestalo. Když jsem tam zkusil dát živé koretry, lovily je i razborky a pochutnávaly si na nich stejně jako bety nebo čichavci... i když nejvíc jich asi požraly nenažrané kardinálky čínské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 18:13 Žena Beastie [314] Re: LiborSprysl
Jj, rozmyslela jsem si to, artémie je sice strašně malinká, ale chutná jim....čím živým je krmíte vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 18:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Beastie
No může se udávit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 16:12 Žena Beastie [314] – Koreta
Právě jsem si přivezla koretu ( průhledný červ, má dvě jádra, ve vodě s sebou sakra mrská) pro pestřence. Těm chutná, trochu mě děsí, jestli jim to neublíží
Zkusila jsem dát i razborkám trpasličím a slupla (jedna ten jeden nabízený kus), ale vždyť je to stejně veliké jako ona! nemá to čím žvýkat. Nemůže jim to ublížit?
Dejte prosím vědět, děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 22:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Petr12
12L je opravdu hodne malo pro spolecensky akva, priklanim se k jednodruhovymu krevetarku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 20:43 R Muž romant [27982] Re: Petr12
Už nic, nechal bych to tak, jenom s krevetkama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 20:25 Petr12 – mini
Ahojky Kolik rybek (jaký druh ? ) Mohu dát ke krevetkám do akvária 12 l ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 18:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beastie
Tak to máš potom asi pravdu. Moje razborky z hladiny braly jen jednou - když jsem se vrátil po nemoci. Ale uvědomil jsem si, že jsem kecal. Nebyly celé 4 týdny o hladu. Vždy, když jsem šel k doktorce, jsem se stavil v kanclu a při té příležitosti jsem je určitě i nakrmil, jen jsem na to asi zapomněl. Takže byly o hladu vždy jen ten týden... což už není tak dlouho jako 4 týdny, jak jsem psal někde dříve. Když jezdím na dovolenou, bývají všechny moje rybky o hladu dva týdny a bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 17:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
taky s tim bojuju... ale kdyz zenskym reknu ze v podstate jen vyluxuju koberec (odkalim) a vyvetram (vymena vody), tak to huz berou......
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 17:12 Žena Beastie [314] Re: malyLibor
no předtim to rybička nedělala a pár hodin potom taky ne, navíc žádný náklon, žádné pokřivení, žádné převracení ... teď ani není poznat, která ryba to byla, takže no stress, fakt to bylo tou hladinou - zrovna tahle to zobala z hladiny jak kapr

moji kolegové dělají "to už to zase čistíš jo? to jako každej tejden? to je strašně často, ne?" a máma se mě teď snažila přesvědčit, že velká akvárka se přeci nečistí vůbec, že strejda řikal...*facepalm* :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2012 16:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dreamdiver
no ja jsem sehnal pidi odmerku na krmivo... a do maly pixly (odmerka na testy) jsem odsypal patricne mnozstvi krmiva a zbytek krmiva jsem dobre schoval a pak poveril jednoho kolegu krmenim a i hnojenim (napsal jsem mu blbcocha)... akva prezilo v poradku jiz nekolik dovolenejch... ale zaklad je dobrej filtr, dobry dno a dostatek kytek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 10:42 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Beastie
Moji kolegové mají starost o rybičky i přes víkend, pořád se ptají, jestli moc netrpí, když je nakrmím v pátek a pak až v pondělí :) U nich mám spíš strach, že až budu na dovolené, tak ryby překrmí, vodu nevymění...a to je vražedná kombinace, když ještě připočtu malý filtr v nanoakváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 10:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beastie
Hm... no, nevím. Bojím se, že spíš než to, že spolykala vzduch, to bude nějaká nemoc... ale držím palce, ať máš pravdu ty a ať to není nic vážného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 09:01 Žena Beastie [314]
ale už chápu, proč se obvykle razborky nekrmí z hladiny - teď jsem viděla jednu, která očividně s krmivem spolykala spoustu vzduchu a není schopná se potopit, pořád jí to přitahuje nahoru jako magnet, je to skoro až vtipné. Vystřelí dolů, šuuup a už je zpátky "přibitá" na hladině...snad jí to přejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 14:37 Žena Beastie [314]
btw hengelkám chutnají spirulinové tablety. Nijak zvlášť, ale zobnou si. to sem byla překvapená !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 13:56 Žena Beastie [314]
Je to "25l" a všechny (až na letošní) předchozí dovolené skončily tak, že jsem přijela k akváriu vybledlých vyhublých ryb, a o půlku hejna jsem vždycky přišla. A to jsem byla pryč max 2 týdny, neumím si představit 4 - to mi to tady krmí když tu nejsem kolegové.

V práci se možná otočím jen jednou v té době volna, ale doma budu muset alespoň dvakrát třikrát - rozhodla jsem se totiž, když už se stejně doma budu muset otočit, že si konečně pořídím i ty Neolamprologus multifasciatus, na které už měsíc čekám a chtěla jsem odložit kvůli nepřítomnosti a potenciálnímu nekrmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2012 13:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
jojo je to preklep... manawydan v atlase nenajdes.... je to vybajeny svet, pane kolego budte rad ze nejste postizen tak jako ja....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 13:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beastie
Záleží na tom jaké razborky a v jakém akvárku. Ve třístovce je víc žrádla než ve 22litrech. Takže třístovku neřeším ani o dovolené, 22 litrů v kanceláři teď bylo bohužel 4 týdny bez krmení, protože jsem byl marod. Na krevetkách ani razborkách není patrné, že by nějak trpěly, jen když jsem je poprvé po nemoci nakrmil, tak žraly i z hladiny, což do té doby (a ani od té doby) nikdy nedělaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 13:15 Žena Beastie [314] – krmení v nepřítomnosti
Zdravím, jak maximálně dlouho nekrmíte razborky? Blíží se vánoce a já vím, že se budu muset párkrát otočit doma i v práci, abych ty potvory nakrmila, ale nevím jak často, jestli si můžu dovolit jednou za 4 dny, raději jednou za 3, jestli si je mám vylovit do pytlíku a vzít si je s sebou,...
Co takhle krmítko? Nečetla jsem na ně moc positivní reakce, navíc se strašně obávám, že razborky jsou ty ryby, co by se užraly k smrti. Včera jsem krmila trpaslice odskořápkovanou artemií, a asi jsem to přepískla - dna se teda nedotklo nic, ale ty ryby vypadali jako zápasník sumo, můj alfa sameček, který je obvykle nudle, měl bachor a narostl na dvojnásobnou výšku a ostatní mu byli v patách, sotva pak plavali...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 16:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Moucha
Moucha napsal: vzhledem ze nemala cast rasborek prirozene zije v horskych potocich a jezirkach manawydanu (barma) a statu zapadní indie , tak bych rozdil mezi 21 a 23°C moc neresil, spis bych hlidal ty vyssi teploty....
smich manawydanu (barma) Mám v tom vašem zepěpisu nějaký zmatek... coze Není Barma Myanmar?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2012 12:31 jitkaS
Tak děkuji za rady. Ještě radši budu študovat co , která potřebuje, než se konečně rozhodnu. Přece jenom se nejdená o koupi jedné ryby, ale o spoustu rybiček. A nechci aby mi chudinky pochcípaly.P.s. Omlouvám se za chyby, píši s vyrušováním malých capartů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 10:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jitkaS
Razborky jsou teplomilné jen některé, je třeba vybírat. Ty dvoje, co chovám, to zvládnou v pohodě. Razbora Hengelova pochází ze stejné oblasti jako B.maculatus, takže by měla i teploty zvládnout podobné. Tak, jak to popisuješ, to zvládnou v pohodě.
Ještě se vrátím ke tvé předchozí otázce - tvé parmičky patří mezi ty klidnější a menší parmičky, takže snad by to mělo být v pohodě. Hejnko 10 ks stačí, ale obzvláště u B.uropthalmoides platí čím víc, tím líp. Ale jsou to malinké rybičky, velmi málo znečišťují vodu, tak není problém mít jich 30 v padesátilitrovce a k nim ještě 10 B.maculatus. Jen je potřeba krmit s rozumem a dělat běžnou údržbu (výměna 1/5vody týdně a tak).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2012 06:37 jitkaS Re: malyLibor
Zvýšení teploty na 23 není problém, 21 je opravdu minimum co mám, když dám krycí skla, tak je to tak 23. No a v normálním létě se mi teplota vyšplhá tak na 26 až 28 což třeba čichavci milují a hned se rozmnožují. Jen pokud venku praží tropické slunce více jak týden, tak to prostě stoupne v místnosti nad 35 C a v akva tak na 29-31. A to nedělá dobře nám ani rybičkám. Po odendání skel,při chlazení větráčkem na hladinu a pet lahví se mi to daří udržet tak na 26-28. A myslím, že když to zvládají čichavci a parmičky tak by to razborky měly taky vydržet ne? Pokud jsem dobře četla, tak by měly být docela teplomylné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 22:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Moucha
B.uropthalmoides i B.maculatus snáší letní výkyvy ke 30°C slušně. Samozřejmě není možno nechat 30° stále, je třeba v odpoledních hodinách chladit alespoň namraženou petlahví. Mimochodem, B.uropthalmoides pochází z oblasti Zhajska a Vietnamu, B.maculatus pak Sumatra, Malajsie, Indonésie. Jsou zvyklé na kolísání teplot, ale úplně dlouhodobě 21°C nevím... ale myslím, že by to neměl být až takový problém, nebude-li pokles příliš náhlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 21:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
vzhledem ze nemala cast rasborek prirozene zije v horskych potocich a jezirkach manawydanu (barma) a statu zapadní indie , tak bych rozdil mezi 21 a 23°C moc neresil, spis bych hlidal ty vyssi teploty....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:56 jitkaS Re: malyLibor
A nebudou jim vadit ty parmičky, Přece jenom jsou to větší rybyčky než razborky. Popřípadě stačilo by hejno tak deseti jedinců nebo radši víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jitkaS
No, bojím se, že razborkám budeš muset 1-2°C přidat... měly by mít okolo 23°C.. ale na druhou stranu, pokud si zvyknou, uvidíš, B.uropthalmoides snese 21°C bez problému. Ty jsou stříbrné a pod světlemi různě pableskují tak nějak do červena, ale jsou stříbrné. T.espei jsou do červena s černým proužkem, T.hengeli jsou pěkně nafoceny ve zdejším atlase: rybicky.net/fotogalerie.php… Já v současnosti chovám B.maculatus a B.uropthalmoides a jsem naprosto spokojen, Jsou to klidné hejnové rybky. B. maculatus tvoří hejno i v menším počtu, jsou-li v akvárku tyto dva druhy spolu, tvoří jedno velké hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:31 jitkaS Re: malyLibor
Promiń mou zvědavost . Jaké máš a jak náročné na teplotu jsou, mě se totiž v akva pohybuje teplota od 21 většinu roku ale až 30 v létě. Měla jsem kardinálky a ty mi to bohužel neustály a musela jsem je přendat. Z toho důvodu sháním nějaké hejno asi razborky- nyní přemýšlím o espei nebo hengeli, a urophtmalmoides. v akva mám tmavé parmičky purpurové a červené duhové. Proto bych nejradči nějakou trochu jinou barvu, aby nesplívaly- hengeli mají být stříbrné s oranžovým pruhem, Urop. má být do žluta a espey do oranžova až červena. Nemáš s některýma zkušenosti a odpovídá barva? Na fotkách na netu se často názvy míchají . Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 20:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
ja mam jen galaxky a ty jsou tedka razeny mezi dania....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jitkaS
Já bych doplnil Mouchu. Oslov Danilu, řekni jí, jaké druhy ryb a v jakých počtech sháníš, ona ti je zajistí a můžeš si je u ní v domluvenou dobu vyzvednout.
Tady máš kontakty na Danilu - je to majitelka ZOO Braník a chodí i sem na rybičky: rybicky.net/obchody/602 Vřele doporučuji, sám jsem tam rasborky kupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jitkaS
udelej si vylet do Prahy, v Braniku nektery maj.... zoobranik.cz/…
pripadne se zkus zeptat NINCO treba poradi



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 15:57 jitkaS
Zdravím všechny. Mám velkou prosbu . Nevíte někdo kde se dají sehnat tyto druhy razborek: brigittae, maculata, kubotai, vaterifloris, urophtalmoides-urophthalma. Bohužel akvaristiky v mém okolí nejsou ochotny mi je obědnat a e .schopech kde jsem se dívala mají vždy jen ty nejběžnější a po burzách jen tak na blint jezdit nemůžu. Proto kdyby někdo věděl o chovateli, nebo aspoň o kontaktu, budu vděčná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 13:21 Muž čmeliak [5]
takze radsej len jeden druh ..dakujem vam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 13:13 R Muž Silent [5949] Re: čmeliak
Míval jsem je spolu v nádrži a vždycky udělaly jedno hromadné hejno takže nebylo na první pohled možné druhy rozeznat :) .
Edit: ha, teď jsem stříbrný já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 13:11 R Muž romant [27982] Re: čmeliak
Smíchají se a nevyniknou ani jedny. Volil bych jenom jeden druh o náležitým počtu jedinců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 13:08 Muž čmeliak [5]
ked budem mat v akvarku 10 razbory hengelové a 10 raazbory klinoskvrnne budu plavat spolu v jendom hufe alebo sa pomiesaju ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 11:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: čmeliak
Nebál bych se :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 08:11 Muž čmeliak [5] Re: LiborSprysl
dufam ze ani mne tolko nedorastu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 07:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: čmeliak
Do 5 cm nenarostly nikdy... stydim stydim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15059-razborky--chov?od=201