Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razborky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Razborky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2013 15:11 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
No, to jo, ale aby si to tady zase někdo nevyložil mylně, tak raději po lopatě: "harlequin" nebo "harlequin rasbora" je anglické jméno pro normálně zbarvenou razboru klínoskvrnnou (Trigonostigma heteromorpha). Pro její černou (tmavou) mutaci se používá název "black harlequin". ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Na cizojazyčných stránkách je zvána rovněž harlekýnem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:05 Muž DrChila [243] Re: LiborSprysl
Aha tak to jsem slepí ale tady když zadám jméno razborka nebo razbora do rybiček tak údajně žádnej takovej druh neexistuje černej:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:04 Muž rudolf [4681] Re: DrChila
www.aquatab.net/…
Předpokládám, že zmiňované razbory vypadají zhruba tak, jako ryba na druhém snímku v pořadí. S vysvětlením byl Libor rychlejší - a ano, už ho tady psal jednou dřív...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
DrChila napsal: A co se táče razborek tak ačkoliv jsem si koupil rasborky klínoskrvný tak polovina klínek ztratila a jsou černý v tom místě:-D Kde se stala chyba asi nikdo neví co?

Ví. Už jsem to psal jednou, tak pro vás ještě :-)...evidentně se některý z rodičů potkal s černou razborou... smich

images.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 14:56 Muž DrChila [243] Re: Pepenka
Pokud to dobře sama nenastuduješ tak tě můžou vždy ošidit jakože prodávaj gibicepse ve zveráku a řeknou ti že se hodí do 100L akvaria... toto máš to samé prostě v dnešní době co nenastuduješ nevěř ostatním.

Slušný prodejce se taky najde ale není to tak častý. Spousta lidí vidí jen peníze nic víc.
harpunar: jsi asi skoro vymřelí druh prodavačů rybiček:-D a fandim aby ti to vydělávalo jako jim.

Jinak celková rada pokud je na burze jeden druh ryby pouze u jednoho prodejce je cena vyšší. Já kupoval v lednu gibicepse za 150kč jednoho. Minule na burze byli u 3 prodávajících a cena 50kč. Stejná velikost stejně hezký byli. Docela rapidní rozdíl.

A co se táče razborek tak ačkoliv jsem si koupil rasborky klínoskrvný tak polovina klínek ztratila a jsou černý v tom místě:-D Kde se stala chyba asi nikdo neví co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 13:47 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: harpunar
:) no já se ho 3x ptala jestli je to opravdu ta ryba co chci koupit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2013 13:35 harpunar – Pepenka-na burze ve Zlíně
je prodával prodejce nalevo ode mne.Já jsem mu říkal že prodává B. uropthalmoides,nikoliv briggitae,ovšem ceduli s fotkou i špatným názvem tam měl do konce burzy.Já sám mívám B. merah,která je briggitae hodně podobná.Nicméně B. briggitae je cca jednou tak větší než merah,nebo uropthalma a moc se k nám nevozí.No nejsme my prodejci všichni stejní,někteří jsou odvážnější..........(a taky více vydělají). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 13:17 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Angusss
Já kupovala ve Zlíně na burze úrajně Briggitae..a jsou to skvrnoocasé..sháněla jsem je docela dlouho, protože jsem je opravdu chtěla a v ČR docela problém.. nakonec jsem je našla u Papíka..je schopný je zaslat (ale zase poměrně vysoká cena za dopravu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 13:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Angusss
zkus tento vikend obe burzi... v sobotu je na rajsky zahrade a v nedeli na pankraci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 12:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Angusss
Vivárium Mělník je inzeruje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 12:49 Muž Angusss [10] - Raci, krabi, krevetky – Kde shnat v Praze koupila jsem Razbory brigittae
Ahoj, prosím, nevíte kde se dají sehnat v Praze a okolí Razborky Brigittae ? Ideálně akva burza nějaká? Moc děkuji!!! palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 23:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Rozhodně jim nechej zaplé topení na 24°C, ani o stupeň míň. Jinak B.merah jsou zvědavé, stejně jako B.maculatus, rády plavou u skla a pozorují, co se kolem akva děje. To jsem kromě některých druhů velkých cichlid u jiných ryb asi neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 19:37 amrtin Re: Aforte
Mejm minirasborkám trvalo hodně dlouho(asi dva měsíce) než se aklimatizovaly,pořád byly schované.Dnes už plavou i vepředu.Takže jim dej čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 18:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Aforte
dej jim čas na aklimatizaci:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 17:56 Muž Aforte [533] - Rostliny – Boraras merah - nemoc
Zdravím,

mám dotaz. 28.9. jsem koupil rybky boraras merah. Vypadají skvěle. Jsou krásně vybarvené a čilé. Jediné, co mne vadí je, že jsou neustále u skla a často i do něj naráží apod. Plavou po akva, ale vždy skončí u skla. :) Není to nějaká nemoc. Vypadají vpořádku. Měl jsem 20 stupňů. Již jsem zapl topení na 24 stupňů. myslíte, že je to tím, nebo za to může něco jiného? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 06:20 Muž Aforte [533] - Rostliny
Super. Děkuji moc. :) Asi opravdu mám boraras merah - krásně se už vybarvily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2013 21:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Nenašel jsi, protože jsi nehledal. Zkus příště strýčka googla. Mně ukázal například toto: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.09.2013 09:39 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
Z 8mi přežili jen tři. Do karantény nešly z toho důvodu, že byly jediné rybky v akva tak svým způsobem karanténu měli. S tím krmením beru v potaz, příště už to neudělám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 04:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
DrChila napsal: Jinak jedná se už o degeneraci a přešlechtění. Takový taky doma mám. Na začátku byli zcela normálně zbarvený a z ničeho nic měli černý ploutve teď jsou celý černý. Takže jediná vada je že mají jiné zbarvení a to mi opravdu jen tak nezměníme

Vy jste už asi taky zdegenerenovanej a přešlechtěnej vy popleto...davídek napsal...Chovám Razborky Bornejské...Co byste na nich šlechtil, a proč by měly být zdegenerované? smich hop ahoj Na barvu se šlechtí jen tyto rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna. Pokud začínají pigmentovat bornejské, bude to spíš v důsledku něčeho jiného, než vaší degenerace a přešlechtění...(Ta věta není česky moc hezká, ale lépe vynikne význam... ;-) )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 23:20 Muž DrChila [243] Re: davidek75
Jinak jedná se už o degeneraci a přešlechtění. Takový taky doma mám. Na začátku byli zcela normálně zbarvený a z ničeho nic měli černý ploutve teď jsou celý černý. Takže jediná vada je že mají jiné zbarvení a to mi opravdu jen tak nezměníme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 23:18 Muž DrChila [243] Re: Pepenka
Pokud si člověk někde koupí nějaký rybičky měli by projít karatnénou neměli by se dávat do akvaria pokud nechceš podstoupit riziko donešení nějaký nemoci.
Technicky vzato jak řikáš že to jsou chudinky vyzáblí nemění žádnej fakt že by měli okamžitě jíst. Pokud máš průjem, tak jen protože máš hlad taky nesníš řízek se salátem.

Obecně platí to že rybičky po převozu jsou ve stresu ztrácí své zabarvení odmítají příjmat potravu. Nedodržují pravidal například když máš hejnovou rybku že v hejnu opravdu nejsou.
A jinak pokud jedu na týden na dovolenou rybičky se týden nekrmí tak přijedu a stále žijou pár dní rybičkám nic neudělá.(pokud nějakou neuloví axolotl)
A hlavně platí to že když si rybičky přivezeš tak ať byli kde byli měli 100% jinačí osvětlení jinačí parametry vody atd. toto všechno způsobuje u nich stres než si zvyknou na nové prostředí tak to chvíli trvá. A já většinou i když mám ryby v karatnéně že mají plesnivé třeba ploutve tak v té karanténě je nekrmim(ostatně je to napsané taky v příbalovim letáku). A pokud člověk kupuje ryby musí počítač se ztrátami.

Ber to tak že rybička je něco jiného než pes či kočka nebo dítě. Vim že ženy jste citlivý očividně dost a poučit se moc nedáte. Přítelkyně si koupila bettu(beťáka) do mini akvaria a když sem jí řikal ať ho nekrmí že stejně jíst nebude nikdo nevěřil nasypali mu žrádlo voda se zkazila beťák je na chcípnutí. S péčí se to nesmí přehánět.(a tímto přehnaným staráním se v dnešní době rodí samé rozmazlené děti s obrovskýma nárokama a s neslušným chováním). Jinak přeju krásný večer ať se razborkám daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 18:05 Muž Aforte [533] - Rostliny – Rozdíl mezi boraraskami
Fotka k příspěvku Zdravím,

mám vcelku zásadní dotaz. Nikde jsem tohle nenašel. Pokud se pletu, opravte mne a vlákno přehoďte.

Jaký je rozdíl mezi razborkou trpasličí, thajskou a kalimantanskou?
rybicky.net/atlasryb/razborka_kalimantanska
rybicky.net/atlasryb/razborka_thajska
rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici

Vím, že trpasličí je o něco větší, ale pokud to jsou malé kousky, tak to ještě nelze poznat. Všechny tyto tři rybky vypadají úplně stejně. já si domů přivezl 20 kusů prý razborek kalimantanských, ale moc tomu nevěřím. Zde ještě přikládám foto hned po nákupu. Jsou ještě nevybarvené po stresu. Teď už jsou krásně vybarvené, ale můj foťák už je nemůže zachytit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:09 matyasko2012
ahoj,mam razborky bornejske-hejno o 15 kusu/zatim/-nema nekdo skusenosti z rozmnozovanim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 17:31 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
Ok jdu zjistit jak je to s Artemii (cosik jsem zatím přečetla..) a teda dva dny je nebudu chuďátka krmit :(, akorát jsem si jich tím pádem měla koupit jednou tolik :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 17:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepenka
No nevidím na ně...ale asi jo. Dáma promine...s těmihle sráčky se musí dost v rukavičkách...A teď...jedno lovení cestou na burzu...hrk do nějaké vody...pochybuji, že do domácí...další kvrlání při lovení...cesta domů, a znovu do další vody...malé ryby to moc nemusí...Krmením je jen dorazíte...chtělo by to, když už, tak trochu živé dafnie...to je dobrý filtr a úpravátor vody. Nebo živou artémku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:55 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
Takže ty co polehávají nejspíš umřou stejně a není možnost jim tím že je nakrmím pomoct? Se mi zdály takové..no hubeňoučké tak jsem chěla aby měly dost energie na boj s případným oslabením spojeným s převozem, burzou atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.09.2013 16:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepenka
Pepenka napsala: Poraďte mi čím razborky (koupila jsem včera na burze brigittae, s tím že to možná nejsou ony..?). Nikdy jsem tyto rybky neměla a tak nevím čím krmit. Zkusila jsem Sak mix (0), MiniGranules (Dajana), Spirulina (JBL), Nobil Fluid Artemia (JBL) i mraženou moinu..od včerejšího dne mi umřely dvě, dnes další dvě polehávají na dně. Ať krmím čím krmím, berou do tlamky, ale vyplivují..co zkusit? (byl mi doporučený mražený cyklop, ale nikde v okolí jsem nesehnala)

Nekrmte ničím!...koupila jsem včera na burze...já na to: ony si za tři dny vezmou téměř cokoliv. Napřed se potřebují vzpamatovat, pak budou řešit žrádlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:00 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Poraďte mi čím razborky (koupila jsem včera na burze brigittae, s tím že to možná nejsou ony..?). Nikdy jsem tyto rybky neměla a tak nevím čím krmit. Zkusila jsem Sak mix (0), MiniGranules (Dajana), Spirulina (JBL), Nobil Fluid Artemia (JBL) i mraženou moinu..od včerejšího dne mi umřely dvě, dnes další dvě polehávají na dně. Ať krmím čím krmím, berou do tlamky, ale vyplivují..co zkusit? (byl mi doporučený mražený cyklop, ale nikde v okolí jsem nesehnala)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 12:32 Muž davidek75 [163] - Živorodky – černý ocas
Zdravím , mám dotaz zda se s níže popsanou věcí někdo setkal popř. co to je . Chovám Razborky Bornejské , mám je už skoro rok , akva je zaběhlé přes dva roky , spolu s Razborkama tam mám krevetky Cherryny . Parametry vody co můžu zmeřit : NO2=0mg/l;NO3=12,5mg/l;pH=6,7 . Před týdnem jsem objevil jednu Razborku která má zadní polovinu těla úplně černou . Snažil jsem se to nafotit , ale akva je dost zarostlé a když se k němu přiblížím tak celé hejno zmizí v porostu . Nevíte někdo co to znamená ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: bago
Já mám sice galaxky pouze pár týdnů, ale i tak si myslím že znám příčinu Vašich problémů. Nádrž je na galaxky poměrně malá a je vlastně úplně holá, bez vzrostlejších rostlin. Chybí tam houštinky stonkovek, kde by se samička mohla ukrýt a největší problém je v tom, že máte jediný pár. Sám mám v šedesátce hejnko dvaceti kusů a vypadají úplně spokojeně. Přebytečnou agresivitu samci vybijí mezi sebou a samičky nejsou nadměrně pronásledovány. A pokud by se nějaká cítila příliš vystavena pozornosti samečků, může zmizet v nějaké houštince. To ale nepozoruji a celé hejnko protahuje nádrží vcelku a celé taky chodí ke krmení. Zkuste se zamyslet, jak to vyřešit a ještě jednou upozorňuji že galaxky jsou hejnové ryby. Chovat jeden pár je nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:35 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: bago
S čím chcete poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:32 Muž bago [6] - Amerika
Moze mi niekto poradit ,chovam paru dospelych razboriek galaxy.Samcek mi nahana samicku po akvariu s coho mi prestava primat potravu, zacina chudnut a schovava sa casto v poraste.Nerad by som prisiel o nu :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 08:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jitkaS
Ano, tomu rozumím. Razborky jsou krásné a zajímavé rybky. Mně se právě tyto stránky líbí z toho důvodu, že skoro u všech druhů ryb přinášejí krátký popis i nějaké fotky přímo z místa jejich přírodního výskytu a člověk si tak může udělat obrázek, v jakém prostředí rybky v přírodě žijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 07:21 jitkaS Re: malyLibor
Děkuji, zajímavý odkaz. Já zatím čerpám z různých českých e-stránek a všeobecných knih o rybkách(Zukal, Frank, Paysan). Koupila jsem si Henglerky a espei a protože se mi moc líbí a zdá se že se jim u mě také líbí. Ráda bych načerpala i podrobnější info hlavně o jejich přírodních podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 23:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jitkaS
Já hodně čerpám z těchto stránek. Ale dá se najít info i jinde: www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 17:24 jitkaS – literatura
Může mi někdo prosím poradit nějakou literaturu speciálně o razborkách.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 22:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: oleksakk
Záleží na tom do jakého akvárka. Do toho, co máš v prezentaci, ryby co píšeš nepatří. Se vzduchováním ani bez. Pro krevetky je vzduchování lepší, mají rády více kyslíku. Ideální je filtr bublifuk, který filtruje vodu a zároveň ji okysličuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 22:10 Muž oleksakk [4] - Miniakvária – Vzduchovanie pri Razborkach (Galaxy,Hengeli a Endlerkách) + krevetkách
Prosím je potrebné vzduchovat ? :-) Chcem začať čo najlepšie preto sa pýtam :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.04.2013 17:04 Muž NIKO [527] Re: romant
Není co dodat,jen malá rada-neměnit velké množství vody ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.04.2013 13:15 R Muž romant [27987] Re: lemming46
Razbory někdy při větší výměně vody mají tendenci padat a sem tam je napadá nějaká plíseň, či nálevník. Řešením je lehounký přisolování vody, alespoň tak jsem se s tím setkal já. Kolega jistě svojí zkušenost přidá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 13:03 Muž lemming46 [313] Re: NIKO
NIKO napsal: U rasbor je problém při větší výměně vody.
Můžu se zeptat, jaký problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 14:42 Žena Beastie [318] – hengelka - odchov
Do mojí 54ky, kterou jsem překopala, přesázela a hezky pravidelně udržuju a zapomínám vyfotit, jsem přemýšlela, jestli by nešlo vyzkoušet odchovat hengelky. Má s tím něko úspěšné zkušenosti? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 14:16 pillee
Tak díky za rady, uvidíme co se stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 13:52 R Muž romant [27987] Re: Pepan
To akvárko je čerstváček, tím by se spíš uškodilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 13:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: pillee
Častěji čistit akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 13:50 R Muž romant [27987] Re: pillee
Určitě možno, ostatně už jsem Ti to i v tomto vlákně psal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 13:40 pillee – Re: Romant
Tak jsem vyměnil skoro pol. vody, 2 razb. jsou v pohodě, 2 zase plavou na hladině, tak se uvidí. Pandy jsou naštěstí v pohodě. Co přidat do vody něco na výluh (olš. šišky)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2013 10:05 R Muž romant [27987] Re: pillee
Tou častější výměnou vody, mít hodně rostlin, moc nekrmit a nepřidávat žádný další ryby. Filtr nechat neustále puštěný, nevrtat se v něm ani ve dně. Prostě kidovej režim s tou intenzivní výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 09:56 pillee – Re: Romant
Díky za radu. Jak teda snížit dusík? Vodu měním každý týden cca 1/3, teď i v týdnu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15059-razborky--chov?od=151