Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razborky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Razborky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 22:03 Žena bluedream [245] – Re: kpapik
Osobně bych tam nechala jen ty klínoskvrnné nebo jen galaxky a už k nim nic nedávala. Jedno hejno na tak malé akva bohatě stačí. Max. bych přihodila pár krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 21:58 kpapik – Re: Sewer
pavi ocka mi to s prominutim zaserou, uz takhle tu 30L cistim kazdou sobotu. a rek bych ze se namnozi a to bych fakt nevedel co s tim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 21:50 Muž Sewer [99]
kpapik napsal: tetru cervenou?

Do 30ti litrového akvárka? Radši paví očko nebo endlerky ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 21:42 kpapik
premyslym co podniknout dal. bud dokoupim galaxy na celkove 8 kusu a budu doufat ze zacnou zrat a vylezou z toho rohu. dokoupim take vic kytek, pac to roste pomalu.

mozna by ale bylo lepsi se zbyvajicich ctyrech galaxy zbavit a koupit nejaky jiny druh, nejake veselejsi rybky aby fungovaly jako ty klinoskvrne ktere u mne vypadaji spokojene.

preci jen ty galaxy jsou trochu narocne a ja jsem zacatecnik.

tetru cervenou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 01:02 radim
je to moje osobni zkušenost, ale fungovalo to...stačil mi k tomu okřehek malý(velmi rychle roste a taky umí hodně pomoct při odbourávání dusičnanů ..jak se stalo mně při přehnojení... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 00:56 radim
sohlasim s linduš..když jsem si kupoval galaxky tak měli v obchodě jen 4..rybky byly vystrašené a při jakemkoli pohybu před akava začali uplně vyvádět a snažily se schovata a tyky skoro vubec nežraly(krom živých nitěnek)...pak sem dokoupil další 4 a vše se urovnalo a dokonce bylo tření ve společnem akva do mechu.. :-) podle těch fotek tveho akva, ktere je ještě hodně na začátku jsou rybky ve stresu protože těch rostlin je tam sakra málo...opět doporučuji plovoucí rostliny, ktere udělají stín a rybky se budou cítit líp "v bezpečí"... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 22:57 Muž vlacek [402] – Re: bluedream
Musim rict, ze nemam ve sve 30l zkusenost s tim, ze by galaxky byly plache. Mam jich 5-8 plus 4r.hengeli a jsou uplne v pohode. Plavou vsude, vsechno zkoumaji, honi se mezi listy, u krmeni jsou take rychle (jinak by jim nic nezbylo, hengelky jsou jako blesk :-) Krmim hlavne vlockovym od rataje, zerou i mrazene patentky, spirulinove tablety a zive jsem zkousel nachytane komari larvy. Sezeou vsechno, z hladiny i ze dna.
Jen mi jedna ted posla na vodnatelnost (samec) a po mesici dalsi nevim na co (samice) - mela vydute bricho na jednu stranu a tezko plavala, tak jsem ji neprodluzoval trapeni. Mozna to byla take vodnatelnost ale bez odstatych supin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 21:42 kpapik – Re: Moucha
dik moc za rady!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.07.2010 21:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kpapik
na stres jsou citlive hlavne samicky
co se krmeni tyce tak jsou to predevsim lovci, lovi ve stredni casti sloupce, krmim je NRD 3/5" (velikost, holandske profi krmivo) rybem nejvic chutna, pak Hikari tropical micropelets - to se naucily zrat i ze dna!, z prvu pohrdli i Sera mircogran (vipagran baby), ale tedka huz si daj rict
a kdyz nic jinyho tak vzdycky si daj Mikrovit basic (prachove pro mrnata)
pro odchov jsou nepostradatelni nalevnici (treba trepky)

z mrazeneho nejlip berou Moinu od Aquamaster, pripadne malinkou artemii, zkousel jsem i vyrnika morskyho, ale nechutnal jim
a jedna mnou odchovana samice dokonce pravidelne hoduje na spirule (davam ji krevetkam a pancikum)

mam galaxky od ruzdych lidi a muzu rict ze kazda skupina mi ze zacatku jedla jen neco, dost zalezi na jakou stravu jsou zvykli

taky "odvaha" zalezi na stari (pubertaci se zdrzuji na volne vode, pozdeji se zacnou schovavat a pak je vidam jen obcas pri krmeni), ona samice amazonka jenz si pochutnava na spirule tak jako jedina dokaze spacifikovat vsecky samce! a ze to jsou rvaci i o polovinu vetsi!

jako ukryt, kobiste a smajchl kabinet maji radi javskej mech a monoselim tennelum
dost se ruzni chovani cele skupiny v ruzne velkych nadrzich (cimz vetsi tim lip)a taky podle pomeru pohlavi, ale zase ve velky nadrzi pozerou vsechen poter nez ho stacis odlovit

pozor jsou citlive na sul!!!! to je dulezite vedet pri lecbe zaplisnenych ran!!
a taky se obcas objevuji jedinci, kteri onemocni virozou, priznakem jsou poruchy plavani (jako by se mlela v kruzich)
takze bacha pri prelovovani.... spatne se chytaj (ale porad je to hracka oproti c. pygmaeus), rekl bych ze z odchovu jsou min bojacni a min vybiravy v potrave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 21:00 Muž Sewer [99]
Raději méně než více. Já třeba někdy krmím i 2x denně, ale to pak zase jen trochu. Zkrátka, aby to ryby všechno snědli a nezbývalo to zapadané všude po akváriu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:59 Žena bluedream [245] – Re: kpapik
To už je pak ale něco jiného, jestli krmíš málo. Ale ta artemka bude dobrá, aby se rybky zakulatily a dorostly. Můžeš jí střídat s cyklopem, vločkama, ... to už pak zjistíš, co jim chutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:56 kpapik – Re: kpapik
ha uz jsem to lihnuti nasel.

jestli ja ale nekrmim malo? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:55 Muž Sewer [99]
V akvaristice koupíš vajíčka (jsou suchá a dlouho ti vydrží) a ty se v malých dávkách dávají líhnout. Když se podíváš na google (zadej něco jako líhnutí artémie nebo tak), tak určitě najdeš plno návodů na výrobu jednoduchých líhní z PET lahví a podobně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:43 kpapik – Re: bluedream
jak se "Nalíhne si artemie"? je to moje prvni akvarko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:27 Žena bluedream [245]
U galaxek je normální, že jsou ve 30l akva schované, hlavně, když je jich málo. Ale i tak, mě nejvíc plavou ve 300l. Mohla to být klidně i nějaká nemoc. Nalíhni si artemii, tu budou lovit určitě a vykrmíš je. Já jim dávám i mražený cyklop, tak ho také testni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2010 20:23 Žena Linduš [166] – Re: kpapik
chuděrky. zaprvé máš pár kousků, ne hejno a za druhé tyhle rybky potřebují zarostlou nádrž, aby se mohly schovávat. myslím, že jsou vystresované, proto nežerou a stresem dokážou i umřít (vlastní zkušenost).
pokud tedy nemají nějakou nemoc, bude to tím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:15 kpapik – galaxy chcipla - ze by hlady?
mam 30L Dennerle asi 2 mesice. v nem 5 rasbor klinoskvrnych a 4 rasbory galaxy. klinoskvrne tam jezdi jako blazen a zerou jak nezavreny. galaxy jsou ale spis v rohu a boji se, chtelo by to asi vetsi akvarko. nicmene jedna galaxy mi chcipla, nasel jsem ji s otevrenym briskem (coz mohlo byt od maleho sneka?).

trapi me jedna vec. mam pocit ze ty galaxy nezerou, alespon to neni videt. davam jim hikari tropical (melu ho na jeste mensi kousky) a obcas mrazene dafnie. krmim je tak 1x denne rekneme tak spetku mezi prsty.

ale ty galaxy si toho skoro nevsimaji. bylo jich 5 z toho dve fakt malicke, nevim zda to byly samecci nebo jen hubenouri.

tak co? je to hladem? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 18:47 RAP – Re: Calvin
Já je chovám v pražské vodě a bez problémů(pH okolo 7) rybicky.net/nadrz/9367/2.jpg ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:37 Muž Calvin [9]
Tak je asi pravda, že to pH se nejspíš týká jenom ryb přímo z domoviny, ne z odchoven. Díky všem za reakce! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 12:45 Muž maxo [9] – Re: Calvin
Ja mam 12 hengeliek uz skoro 4 mesiace pri Ph 7,2 a vypadaju v pohode.Ziadny uhyn ani podivne spravanie. Sice sa nemnozia, ale o to sa ani nesnazim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:33 Muž vlacek [402] – Re: Calvin
Ja je mam ve vode PH kolem 6.8 a zdaji se byt v pohode. Ale mam je neco pres mesic a o odchov se nesnazim (zatim).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:33 Muž Henry69 [23] - Cichlidy – Re: Calvin
Ja jsem mel ze zacatku pomerne dlouho pH kolem 7 a rasbory (mam r.espei 20kusu) nejevily znamky nejakych neduhu, byly krasne vybarveny a dlouhou dobu vydrzely bez uhynu, nyni mam diky korenum pH v intervalu dle doporuceni zde v atlase. U par kusu se mi pred casem objevily vredy u ocasni ploutve, leceni nezabralo a uhynuly. Niceme neprikladam to pH, osobne bych se v pripade techto rybek neutralniho pH neobaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:28 Muž roper [10] - Cichlidy
razbory a danio? chuděry malé, plaché hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:21 Muž Calvin [9]
Máte někdo zkušenost s chovem těchto rybiček ve vodě s vyšším pH, než jaké je zde doporučováno (tj. 5,5-6,5)? Dařilo by se jim špatně v neutrální vodě?
Díky předem za reakce!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 11:51 Muž vlacek [402] – Re: Martina
Stalo me to dost casu je sehnat, nekdo mi je v akvaristice vzdy vykoupil a pak uz je nemeli dostat, takze jsem v Hornbachu nevahal, i kdyz bych tam asi jinak ryby nenakupoval. Ceny tam ale jsou slusne, ale to je na jine tema :-)
Tak at se rybickam dari!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 10:27 Martina
Ted jsem koukala na vasi prezentaci, take jsem je koupila v Hornbachu :-) Moc se mi do toho nechtelo (v obchodech maji vysoke ceny a casto nic moc "kvalitu" rybek), ale na burzach je nikdo nenabizel a tak jsem do toho sla a jsem spokojena. Rybky pekne a zdrave palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 10:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: vlacek
ja mam rasborky galaxy, a pozoruju dost velky rozdily mezi chovanim koupenejch jedincu, a tech co jsem odchoval (trosku tvrdsi, ale prezily a vyrostli)... ty moje smejdej vsude, dokonce berou jak ze dna tak z hladiny, kdezto ty kupovany z hladiny neberou vubec a ze dna jen, kdyz jde o neco moc dobry, ci maj velkej hlad..... vedsinou vemou jen to co zrovna plave kolem nich priblizen ve stredu vodniho sloupce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 10:19 Muž vlacek [402] – Re: Martina
Tak to ty moje jsou na tom stejne :) Jako zivorodky zvedave nikdy nebudou :-) Proto je take mam, protoze chci, aby mely krevetky a hlavne racci na dne nadrze klid a zustala jim tam nejaka potrava :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 10:04 Martina
No chovaji se presne tak, jak pise vlacek - jsou v hejnu a drzi se ve volnem prostoru (vpredu nadrze) :-) Ja mela predtim jen zivorodky a tak jsem byla zvykla, ze plavou samostatne vsude mozne a proto se mi tohle chovani rasbor zdalo nestandardni. Myslela jsem, ze jakmile si zvyknou, rozplavou se a zacnou samy prozkoumavat nadrz. Lekave nejsou. Muzu se klidne uplne priblizit k nadrzi a ony na me v pohode koukaji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 10:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Martina
taky zaklezi na umisteni akva... ryby dost vnimaji co se deje kolem akva... ja mel akvarka uprostred kanclu ( rybicky.net/nadrz/6731/6.jpg ), kazdej na ne cucel, bouchal do skrinky apod. a ryb byly lekavy, furt se schovavali
tedka je mam na pracovnim stole mimo hlavni pohyb v kanclu ( rybicky.net/k/osobni/9935.jpg )a rybky jsou naprosto v klidu, dokonce i piskorky mi pres den lezou po skle jako ostani sneci, takze maj klid
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 09:44 gringo – Re: vlacek
Jak píše vlacek, ony budou většinou spolu, kam jedna, tam ostatní(ne vždycky). Klidně bych přidal, když nemáš jiné, větší hejno vypadá zas o něco lépe. Já jsem to špatně pochopil, myslel jsem, že se drží pořád schované u zadního skla. Pokud plavou v prostoru, tak je to v pořádku. Jestli se moc lekají, tak se chce i v místnosti, kde máš akva, pohybovat normálně, ne moc opatrně. Rybky si na to zvyknou a neměly by pak plašit při trochu prudším pohybu no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 09:28 Muž vlacek [402] – Re: Martina
Jak tedy myslis, ze by se mely chovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 09:26 Muž vlacek [402] – Re: Martina
No zeptam se mozna spatne, ale proc mas pocit, ze se nechovaji prirozene? Ja mam 6ks hengelek a ty jsou take v hejnu (hejnova ryba tak se drzi v hejnu), jen obcas se nektera nekde zapomene. U me se drzi ve volnem prostoru, mezi huste rostliny moc nejdou, coz mi prijde take prirozene vzhledem k jejich velikosti, a kdyz nekdo bouchne do stolku nebo do skla, tak se samozrejme leknou. To je take perfektne prirozene. Kapr udela to same. Ja je mam kratce, ale jsem s nimi spokojeny. Pri krmeni jsou velmi rychle a na hladine za chvilku nic neni. Podle mne davaji prednost volne vode, kde maji prehled. V rostlinach a na dne jim muze hrozit nebezpeci, tak tam radeji nejdou. Krasne bystre rybicky :)
Vetsi pocet mozna pomuze, ale porad se budou drzet v houfu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 09:24 Martina – Re: gringo
Mam tam jen ty rasbory. To, ze je to hejnova rybka vim, ale ja tam preci hejno mam :-) Ale male hejno jim asi ke spokojenosti nestaci :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 09:02 gringo – Re: Martina
No, já myslím, že docela jistě jich je málo, máš tam jen ty rasbory, krom pancéřníčků? Jestli jo, tak těch 15, možná i 20 by mohlo být(hejnová rybka) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 08:54 Martina – plache rybky
Mam 54l akva, v nem nekolik pancernicku, otiku a 7x rasbora hengelova. Od jejich koupe (rasbor) ubehl vice nez mesic a rybky se stale drzi v houfu, neplavou moc po nadrzi a jsou takove nejake plache (pritom mam cerne dno i tapetu a spoustu rostlin, takze rekla bych na jejich psychiku prijemne akva :-) ). Schvalne jsem jich nekoupila moc, aby mely dost prostoru, ale ted si rikam, jestli jejich chovani neni zapricineno prave jejich nizkym poctem :-O Myslite, ze kdybych jejich pocet zvysila rekneme na 15, tak by byly spokojenejsi? Dekuju za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 20:55 Aneta
To ne večer je pro jistotu počítam hop Ale jedinej velkej samec je tam mečovka a možná black molla. A za noc by tak neshubla byla fakt hodně tlustá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 18:07 Muž Onďa [32]
Nejspíš nějakou malou živorodku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 17:46 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Aneta
Něco si našla. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 15:36 Aneta
Nemohla, předtim sem je den nekrmila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 14:44 Aneta – Razbora klínoskvrná
Včera jsem našla Razboru klínoskvrnou hrozně tlustou. No a ráno zase štíhloum, nevíte co to mohlo být. Já mám v akvárku jinak samí živorodky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:06 Muž pakozdy [17] – Re: kosiska
preto som pridal dania na rozhananie. teraz maju dania ohromnu zabavu v plavani v rade s rasborami. jeden stuchne do rasbor aby zacali plavat a ostatne sa zaradia do hufu :-) ale da sa povedat, ze su celkom kludne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 20:00 Žena kosiska [18]
Máme Razbory Hengelovy. V akva jsou pak již jen neonky červené a musím říci, že tyhle razbory a neonky se chovají stejně. Všechny stojí pořád na místě někde ve středním sloupci. A jsou docela plaché. Hezké ale na koukání trochu nudné rybky, pokud je nic neplaší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 19:17 marsz
Za obyčejnou mám Trigonostigmu heteromorphu - klínoskvrnnou. Míněno jako obecnou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 16:12 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: marsz
co sou obicajne rasbory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 13:19 marsz
Mám v 37 litrech dvanáct obyčejných razborek. Lidí se nebojí, ale pořád si asi myslí, že je něco sežere. Nevím, jestli je ale normální, že v noci se slezou u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 12:56 Muž pakozdy [17] – Re: vejvar
no trocha prekavapili, ze narastli - nie su to az take mikroryby - ale omylom som dostal rasbora espei, ktore su este o pol cm mensie.
plavaju od stredu hore a su uplne mierumilovne.
u mna su trocha ustrachane lebo tam mam 4 dania.
skupinu celkom drzia hoci nie stale.
moc nespinia a su celkom odolne - no3 mam 25-50 a su v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 08:05 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
taky by me zajimalo.
chtel bych si do 37litru poridit hejno techhle rasborek a nekolik krunyrovcu jednopruhych.
kolik?
bude jim stacit filtr bublifuk?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 14:44 Muž pakozdy [17] – rasbora hengeli
rasbora hengeli - chova ich niekto ?
ako sa spravaju okrem toho ze sa drzia v hufe ?
plavaju pri hladine alebo zidu aj nizsie v stlpci?


ako vnimaju vyssie ako odporucane pH ?

vdaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 12:33 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Já bych si nechala brigitae :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15059-razborky--chov?od=451