Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razborky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Razborky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 22:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dair
dej jim klid, nestourej zbytecne v akvarku, za tejden ci dva budo v poho (tim klidem myslim jakekoliv pohyby v blizkosti akva, jakekoliv otresy apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 21:14 Muž Yirka [9126] Re: dair
Taky si musíš zvyknout když ti doma přestaví nábytek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 20:24 Muž dair [29] - Asie
Zdravicko. Odkaloval sem menil vodu a zastrihnul stavajici rostlinky. ale rybky se mi ted shlukuji u rohu a vypada to jako kdyby mi chteli odplavat. je to znamka stresu? chovaji se jako kdyz sem je onehda donesl z akvaristiky. dal sem i novou kvetinu a obcas kni prijedou otuknou si ji a zase hned odplavou k rohu. asi se ji boji? s timto jeste nemam zkusenost. je to normalni jev?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:17 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Pro takto prťavej potěr je pro první dny života, než trošku povyrostou nejvhodnější Octové háďátko. Je tak malé, že proteče filtrem na kávu.
Další výhoda je, že ve vodě nehyne utopením, ale několik hodin, dní vydrží než pojde hladem.
A jeho chov je celkem snadný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 15:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
tahle velikost mi nejvic prospiva v komore meho plosneho filtru.... jinak tahle velikost se krmi bud zminenym zloutkem (radsi upravenym zloutkem treba od bolid.cz) nebo tekutym krmivem ze ziveho trepkou od koblasa.cz
u malyho poctu staci dobre zajete akvarium a prachove krmivo
v nouzi pomuze i slupka od bananu (potrava pro nalevniky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 13:00 Muž Chem [837] Re: sukulent
Fotka k příspěvku Jakmile trosku povyrostou, je pro ne hodne dobra dafnie, moina ci artemie. Sam pouzivam nejcasteji dafnii. Jednak se da dobre kultivovat v rybniccich ci kadich a hlavne se dobre tridi podle velikosti. Jen o neco starsimu pludku davam ty nejmensi dafnie a pak pridavam na velikosti. Dalsi vyhodou dafnie je to, ze co razborky nesezerou, to tam plave dal a nekazi se to. Na fotce dafnie, kterych je v rybnicich a tunich stale dost..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2011 12:55 Muž Chem [837] Re: sukulent
Fotka k příspěvku Do ryb tolik nevidim a delam je spise okrajove a vetsinou malicke druhy. Jak pise Moucha, zalezi opravdu co je to za razborku. Na fotce je par dni stary mlade Microrasborky galaxy.. Podle novejsi nomenklatury uz tedy Dania margaritatus. V teto velikosti je krmim spis zloutkem, rasami a ze ziveho se daji pouzit virnici (s temi tolik zkusenosti nemam.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 11:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sukulent
zalezi jaky razborky.... jak velky maj tlamky.... ale vetsina se da krmit cerstve lylihlou artemkou....
moina se ti mnozi sama, jen se musi krmit rasama (oboji se da zakoupit na aukru), ja ji kupuju mrazenou, funguje jako dobry afrodiziakum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 11:06 sukulent
A co artemie? Moc se v tom nevyznam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 10:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sukulent
moina
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 08:58 sukulent
Zdravim. jake nejlepsi zive krmivo pro razbory ktere bych mohl koupit pripadne namnozi svepomoci sam doma?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 21:44 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Landvir
Držím razborky s pavími oky, už rok a vše ok, jde o r. barmskou.. prostě razborky se budou držet stranou od hejna v nižší vodě, zatímco živorodky nahoře. jinak 25 l na 10 razborek a pár pavích oček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 20:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
pockej az je budes chtit chytit..... je to jednoduche, o dovolene mely klid a kdyz jsi prijela z dovci tak jsi je polekala.... normalka.... jediny kdy se da trosku odhadovat pocty je kdyz das den dva hladovku a pak jim hodis nejakou mnamku treba moinu ale i tak se nemusi objevit vsechny.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 19:46 Žena Linduš [166] Re: Beastie
razborky už zásadně nepočítám :-D
10 slíbeno (reálné možné-týden počítané množství), 13 předáno, 16 opět napočítáno v "prázdné nádrži"
18 napočítáno, 30 přeloveno...atd.
umí se velmi dobře schovávat ;-)
však je dobře, že jich je víc, to ničemu neuškodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 18:55 Žena Beastie [320] – zmizelé ryby
Jak je možné, že se mi několik dní asi 4 razborky schovávaly v porostu mechu?

přijela sem po týdnu z dovolené, zhrozená pohublými pouze 5-7mi razborkami co se schovávaly, tak sem sjela koupit 4 další ( aby se tolik neschovály, v jednotě je přeci síla)
A dnes, po 4 dnech co je mám doma, je -velmi pracně, mrchy nepostojí- počítám,a je jich o koupený počet víc než před dovolenou!

jsem z toho jelen, pečlivě jsem celé akvárium prohledala, než jsem utíkala koupit další, a přísahám že jsem tam ty 4 neviděla!

Někdo podobnou zkušenost? Jako neříkám mít 100ku, ale v 25cítce se mi přece neschovají 4 ryby!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 20:02 R Muž romant [27987] Re: dair
To co vezmeš mezi palec a ukazováček. Nemusíš se bát, že by rybky nějak strádali hladem, oni si vždycky v akvárku něco najdou a i pro přirozenou údržbu akvária je lepší rybka hladovější než přežraná, tím neříkám je nějak trápit hladem, což tím krmením 2x denně v malých dávkách rozhodně dělat nebudeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 19:58 Muž dair [29] - AsieRe: romant
jestli te muzu poprosit abych mel klid. muzes mi vyfotit jake asi tak mnozstvi jim mam za jedno krmeni dat napriklad vlockoveho krmiva? vim ze je to hloupost ale jen pro predstavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 19:52 R Muž romant [27987] Re: dair
V krmení platí že méně znamená více. Dával bych jim jenom 2x denně, jednou za týden půst a to co skonzumují do 20 vteřin, prostě tak, aby na dno toho padalo co nejméně. To, že jsou žravý je normální a je to projev zdravých rybek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 19:46 Muž dair [29] - Asie
Zdravim mam par dni razborky hengelovy ale porad bojuji s tim kolik jim mam davat krmeni. mam dafnie mrazene, vlocky, tablety. proste vse co by mohli zrat, ale nevim zdali jim davam malo ci hodne. davam cca 4x dene, muzete mi prosim popsat jake asi tak mnozstvi mam dava? vim ze tolik kolik sezerou do minuty,. ale davam postupne nekolikrat za jedno krmeni. zdaji se mi stale hladove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 07:42 Muž dair [29] - AsieRe: romant
to je pravda. podivam se na to.diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 21:14 R Muž romant [27987] Re: dair
Když si v atlasu ryb otevřeš její kartu, tak je tam možnost "plave v nádrži" a to když rozklikneš, tak se Ti zobrazí všichni uživatelé, kteří jí mají v akváriu a u nich se můžeš inspirovat v jakých podmínkách jí chovají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 20:56 Muž dair [29] - Asie
Chova tu nekdo razbory hengelovy? a jak? diky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 15:07 R Muž romant [27987] Re: dair
Ano ten výluh z rašeliny co máš, by Ti měl tu kyselost(PH) pomoci snižovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 14:48 Muž dair [29] - Asie
Ted ale bych potreboval vedet ohledne razbory hengelovy. bude to ohledne rybicek jednodruhove krevetkarium. docet jsem se ze hengelka ma mit kyselejsi vodu. cim toho mam dosahnout? pomuze vyluh z raseliny? mam pripravek tetra toru min, to by melo vodu upravovat na tzv. cernou a mekkou. zmeni se vlastnosti i PH? momentalne mam 7,5ph. tvrdost budu merit vecer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 08:29 R Muž romant [27987] Re: dair
Pokud je co odkalovat, tak lehce polechtat dno odkalovačem 1x týdně postačuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 05:40 Muž dair [29] - AsieRe: romant
a s tim menenim vody. mam i odkalovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 05:39 Muž dair [29] - Asie
romant napsal: Vzhledem k tomu, že je to nově založený akvárko, tak bych teď týden počkal a potom bych dal těch 10 a s dalším týdenním odstupem dalších 10. Mezitím měnit a měnit vodu. Alespoň tak bych to udělal já. ;-)

Tydenni akvarko mam ale filtr uz ma cca 3 tydny. bakterie by uz meli ject svou praci.je pekne nahnedli.je tam videt jakasi struktura. no2 nemeritelne. krevetky ziji spokojene. pojedu pro ne az v sobotu brzi rano at maji co nejvice svetla na adaptaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2011 18:23 R Muž romant [27987] Re: dair
Vzhledem k tomu, že je to nově založený akvárko, tak bych teď týden počkal a potom bych dal těch 10 a s dalším týdenním odstupem dalších 10. Mezitím měnit a měnit vodu. Alespoň tak bych to udělal já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 18:14 Muž dair [29] - Asie
Zdravim chci dat 20ks razborek hengelovych do 54l krevetkarka. mam postupovat 10 na deset? v jakem casovem rozmezi? krevetky uz si vesele zijou na dne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 08:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dair
Neboj se zoobranik je dobrej obchod, maj ho lidicky co jsou blazni do zvirat a opravdu se o ne staraj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 06:10 Muž dair [29] - AsieRe: MajkaK
Diky ti. na branik sem chtel zaect. ted tam pojedu urcite. jake to tam maji s rybama? staraji se one dobre? nejake problemy po koupy? podle seznamu na netu tam maji vse co potrebuji. takze bych pak nakoupil tam misto zoocentra u europarku. tak pracuji prevazne ,, decka´´ a obcas sem tam se najde mrtva rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 13:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dair
zkus zoobranik.cz , pokud nemaj tak objednaj
obcas mivaj rasborky i zde akvaristika108.cz
a pak bych jeste zkusil zajet na vylet do Mělníka ( www.vivarium.cz )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 13:52 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: dair
Zkusila bych ZOO Braník. www.zoobranik.cz . Minimálně razborku barmskou tam seženeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 13:40 Muž dair [29] - Asie
zdravicko akvaristi. Razborka bornejská a Razborka barmská da se nekde sehnat v praze? nevite?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 12:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
moina, cyclop, vetsi zvladaj i drobny patentky... (pozor na kvalitu!!!! nebezpeci strevnich problemu bakterialniho nebo plisnovahe puvodu - vodnatelnost)
moje galaxky milujou moinu kdyz jim ji kapatkem poustim po troskach do proudu

pak samozrejme drobnou artemku

ze susenyho NRD, Hikari Tropico Micro pelets(wafers), drcenej tetramin, Sera Vipagran Baby
nektery si daj i spirulu
radsi trosku prekrmaovat, proto je dobre u nich mit nejaky cistice dna.... treba krevetky

klidne krmim 3-4 denne, vzdy je treba brat v uvahu velikost tlamicek a taky na co jsou zvykle, uprednostnuji zivou potravu, radi lovej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 12:27 Muž vlacek [402] Re: Beastie
Dvakrat denne plati i pro hengelky. S cichavci nemam zkusenost, to neporadim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 09:54 Žena Beastie [320] Re: katterinecka
No, prostě nevýhoda je, že mě rybičky nebudí excesivním mňoukáním a oždibováním končetin, proto je asi tak často nekrmím ( napravím to). Měly by se naučit víc motivovat :-D

Platí tohle krmení dvakrát denně i pro razbory hengelovy, co mám v práci? ty krmím normálním tetraminem, zvládají ty vločky žvýkat (obrazně, spíše to žužlaj) a jednou za čas dostanou moinu. Mají víkendy pauzu, v práci nikdo neni. Mám taktéž krmit dvakrát denně? Je ten cyclop vhodný pro čichavce medové? Musím asi vyrazit na nákupy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 09:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
dobrej je cyclop, má velikost tak akorát. Spíš bych to střídala při každém krmení, v přírodě taky vždycky nešežerou to stejný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 09:35 Žena Beastie [320] Re: Moucha
Střídat jakože různé suché a různé mražené např obden střídat? nebo střídat jeden týden tohle druhý tamto? A jaké další mrňavé mražené se prodává?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 08:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlacek
presne tak davkovat, jim krmeni po troskach a postupne, aby se dostalo i na ty mene prubojne a taky to stridat, aby meli pestrejsi stravu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 21:03 Muž vlacek [402] Re: Beastie
U razborek specialne se doporucuje castejsi krmeni v mensich davkach. Dodrzoval bych to. Dvaktrat denne minimum. Byla-li slabsi, nemusi se ke krmeni dostatecne dostavat. Mrtva krevetka s tim podle mne nesouvisi, cas od casu take nejakou najdu. Vetsinou zemre po svlekani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 20:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
rasborky obcas trpi ruznymi nemocemi, je potreba davat velky pozor na kvalitu krmniva, dale na stres a nezanedbavat udrzbu, zvysene mnozstvi NO3 zvysuje riziko vodnatelnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 19:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
rozhodně výmena vody nic nezkazí. Dokud nezjistíš co to je tak výměny a možná to přikrmování budou asi jedniným řešením. Tu jednu už možná nezachráníš.
U mě to mělo postupně více ryb, snad se ti to vyhne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 19:26 Žena Beastie [320] Re: katterinecka
Jednou denně, střídam 5 dní sera vipan baby - suché krmivo, jednou nebo dvakárt v týdnu jim dám trošku moiny. Ale je pravda, že občas krmím ráno a pak až druhý den večer. Ale přijde mi, že včera tak nevypadala, musel to mít rychlý nástup. A k tomu ta mrtvá kreveta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 19:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
měla jsem stejný problém s razborami skvrnoocasými, ale nevím čím to bylo. Začala jsem je časteji krmit, možná se to zlepšilo tím, ale kdoví.
Jak často a čím je krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 19:20 Žena Beastie [320] – Bledá razborka
Dobrý den
dnes při krmení jsem si všimla, že jedna razborka (maculatus) je o mnoho menší, vyhublá až na kost a velmi bledá, pouze rudé žábry. Včera ani předevčírem jsem žádnou takovouto razborku nezpozorovala ( ale nepočítala sem je, mohla být někde zaklíněná). Taktéž jsem nalezla sytě rudou mrtvou krevetku, žádné zjevné známky poranění. Okamžitě jsem odpustila půlku vody, čekám na odstátí pro výměnu.

Všechny ostatní razborky jsou vpořádku, taktéž viditelné krevety. Nemocná razborka je stejně aktivní jako ostatní, při krmení jedla normálně. Jaký je s ní další postup? mám se ji pokusit odlovit do skleničky třeba od kafe (nemám jinou nádrž), přikrmovat ji moinou a počkat, až se vyspraví? Nebo ji nenamáhat stresem z odlovu, nakrmit rybičky ještě zítra alespon dvakrát a počkat, co ony na to?

Nedošlo ani ke změně žádných parametrů akvária, PH i teplota jsou stejné, nic jsem nového nepřidávala, akvárium čistím každý týden stejně. jediné co přibylo byl kousek sušeného dubového listu, který jsem dala minulý týden. List jsem dnes vyndala, myslíte že to mohl způsobit?

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 00:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Aliyah
myslím že tady toho je docela dost www.seriouslyfish.com/… Chování bude určit velmi podobné, je to jen jiná barevná varieta, možná že ude trochu náročnější na vodu, ale kdo vi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 23:07 Aliyah – Rasbora Axelrodi Blue
Dnes som našla v obchode tieto ryby a nikde na internete sa neviem dopracovať k nejakému popisu tejto ryby. Má niekto z vás o nej nejaké info? :) Hlavne by som potrebovala vedieť ako náročná je na chov, ako sa znesie s inými boraras a aké veĺké akva potrebuje :)
Vopred ďakujem za radu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 17:08 Muž vlacek [402] Re: Beastie
K tem hengelkam - jsou docela aktivni a hejnovejsi byly i u mne nez borarasky. Chteji proste hodne volne vody. S temi cichavcemi nevim, ale mohly by se jich bat. U maculatusek mam zkusenost, ze jejich chovani se s casem hodne meni a z nebojacnych muzou byt nahle schovavajici se rybky, kterym dlouho trva, nez se opet odvazi na volnou vodu. Hengelky mely chovani v podstate konstantni (nakonec mi vyskakali, protoze si s nimi SAE chtela hrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 16:53 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Rozhodně bych jim dal více času na řádnou aklimatizaci a oni se jistě projeví, jako hejno pohybující se pospolu po akváriu. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11985x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15059-razborky--chov?od=301