Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vyboulené oči

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Vyboulené oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 18:40 kittie
u mě to má čichavčice, al ezhoršuje se to, vypouklina celá zrudla něco se stím děje, léčímeto přípravkem od sery baktopur direct, ale zátím není nic vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 12:15 reko – betta bojovnice
chci se zeptat,zda někdo nevíte,co se děje,když má Betta splendens vypouklé jedno očíčko?:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 22:22 Žena Markii [10]
ja ted videla ve zverimexu v male bance u pokladny bojovnika, ktery mel na ocasu takovy krater (4mm) a v nem cervy sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 16:56 Žena azalka [38] – vypouklé oko
Dle sera rádce: "Břišní vodnatelnost nebo infekce ledvin, voda kontaminovaná organickými nečistotami" - Nateklé, vypoulené oči a odstávající šupiny (všechny příznaky se nemusí objevit najednou). Léčí to sera cyprinopur nebo sera baktopur.
Já vždy, když mám s rybkama zdravotní problém, koukám na www.sera.cz -> rádce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 16:42 kittie
jenomže ta čichvačice tam žádnou plíseň nemá, tak já už opradvdu nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 22:08 Muž georged [44] - Živorodky
Viděl jsem to u jednoho ancistruse... po pár dnech to zmizelo samo. Nevím čím to bylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 21:52 Muž Přéma [23] - Amerika
Mě se to stalo se skalárou.Měla vypouklé oko,které začlo hnít.Nevím,jestli to byl parazit nebo následek skalářích bitek a následná infekce.
Každopádně jsem jí odlovil do karantény a nadávkoval SERA OMNIPUR.Oko už bylo skoro shnilé,ale pak přestala plíseň postupovat.Během asi 14 dní se oko překrylo takovým jakoby strupem,jako plíseň to nevypadá.Skalára žije,ale vidí jen na jedno oko.
Ještě pořád je v karanténě.Chci se zeptat někoho,kdo s tím má zkušenosti,jak postupovat dál,jestli už jí můžu přelovit do spol. nádrže,foto dodám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 20:43 kittie
ale jakou léčebnou kůru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 20:40 Muž bigboban [19]
Může to být parazit. Mě to jednou postihlo ryby, jednoho čichavce a skaláru. Udělal jsem léčebnou kůru. Čichavec nepřežil ani pár dní, skalára pak žila ještě pár měsíců jen s jedním okem. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 20:37 kittie
já to zkusím díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 20:30 Žena petrys [107]
to bývá z horší kvality vody, vyměň tak třetinu vody a mělo by se to zlepšit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 20:22 kittie – vypouklé oko
mám takovou menší prosbu setkali jste se už někdy s tím, že by se rybě jakoby vypouklo oko :-( , ale jenom jedno coze a případně z čeho by to mohlo být, jedná se osamičku čichavce zakrslého, ale nic jiného na ní není vidět normálně plave žere, jenom to oko, má to už asi druhý den, ale teď se mi začalo zdát, že se jí to oko ještě více zvětšilo, pokud jste se tím už setkalit , napište prosím sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 21:05 Com
Tak to beru zpátky. Nedávno jsem četl o nějaké podobné infekci, proto jsem se zmínil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 21:00 Žena petrys [107]
taky se to asi moc často nestává, aby to prasklo, leda by se o něco píchla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 20:41 martas
diky ale ty prvni to neprasklo to vim na 90procent hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 20:17 Žena petrys [107]
to se stává, když je horší kvalita vody, vyměň 1/3 vody a po pár dnech znovu, udržuj čisté akva a za pár dní by se to mělo vrátit do normálu, jinak jestli krmíš jen sušeným, tak to občas střídej i s mraženým(např.patentky), voda se pak tak nebude kazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 19:49 Com
To je z toho, žes tu první nejspší nedal, a nebo pozdě, do karantény. Je možné, že ji to prasklo a rozšířilo se to do celého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 19:37 martas – moje uz druha stribrna molly ma vyboulene oko co ctim
tone prosim pomoc moje druha molla ma vyboulene oko ta prvni to neprezila a po 14 dnich jsem to ted nasel u te druhe rozzureny :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 11:07 Vitekm – očka
Taky jsem se s tím u ž setkal. Prý se to stává po změně kvality vody. Když se mi zaali množit šneci, tak mi kleslo PH a jedna mečovka to taky nějak nerozkoukala. Po návratu hodnot vody do normálu by to mělo prý postupně zmizet. Já to nezkoušel, protože moje mečovka opravdu asi nebyla ve formě, takže šla pryč. Změny vody se nedočkala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 09:03 Muž Eff [417] - Rostliny
Teda ta má kukadla jak zrcadla... už jsem viděl skaláru blinkat ale toto... asi to má z toho jak tě furt šmíruje krz sklo, mrcha zvědavá....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 21:35 Chocenak
díky... zkusím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 19:44 Muž Gerrik [5]
Já jsem měl něco podobného s pavím okem, po výměně části vody OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 19:02 Chocenak
Fotka k příspěvku a ještě tohle... Nemám ji kam přelovit, chjo chjo chjo sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 19:01 Chocenak – Vyboulené oko skaláry
Fotka k příspěvku Nevíte někdo, co se to té mojí holce stalo? Mám ji asi 4 měsíce a teď tohle sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2006 22:32 sonja – Nemoc
Tak to je dobře, že sem tvou radu nedostala dřív. Moje rybička se po dvou dnech vrátila do normálu, mám ji ještě oddělenou a pozoruju - snad to bude v poho.
Tak upřímnou soustrast a dobrou ruku při výběru.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2006 22:18 cechy – Vyboulené oči
Mimo těch očí měla po těle jakoby bílé fleky, navíc měla okousané ploutve. Bylo nezávisle od více lidí v akvaristikách doporučeno, abych ji šetrně utratil. Asi to bohužel bylo v tu chvíly to nejlepší řešení.
Protože mám dvě samice, tak přemýšlím, že si pořídím nového samce. Moc jse tě, ale nepotěšil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2006 11:21 sonja – cechy
Ahoj jak to vypadá s tvou bojovnicí? Mám pocit že se mi to samé objevilo u mé bojovnice. mám taky dojem že je to vodnatelnost...
Nemá náhodou také jakoby odřené světlé fleky po těle?
zkoušel si to léčit? dal jsi ji do karantény?
díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2006 17:59 Muž [] – ,,,,
tak ta vodnatelnost lečit pořadně nejde,mužeš to zkusit !?a rybu izoluj!!!a vyzkoušej připravek eSHa 2000,je na 18onemocněni..
parkrat už mi pomohl....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2006 07:18 Muž [] – oko
To vypadá na vodnatelnost. Najdi si to v sekci nemoci. A někdo ti ještě určitě poradí. Myslím že to lze léčit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2006 21:31 Cechy – Vyboulené oči
Prosím o radu - Bojovnice pestrá má vyboulené oči. Jedno oko se zdá jakoby zašedlé. Ostatní ryby jsou v pořádku. Dá se to léčit, co s rybkou? Díy
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2006 19:52 Magdaléna – ...
Tak fajn, moc děkuji za radu. Zkusím nasadit ty kytky a zitra se pokusim někde sehnat ten filtr. Díky moc za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2006 17:32 Killer – oko
Já měl v neděli podobnej problém u perlovky červený (12cm),měla skoro dvojnásobný oko a u něj měla pupínek s hnisem.Vypadalo to dost špatně,ale ještě ten den ten pupínek prasknul a další den na jeho místě zbyla jen tečka,ale oko zůstalo velké,o den později už se oko zmenšilo,ale furt bylo dost velký...dneska už je vše v normálu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2006 12:28 Raptor CZE – Vyzkoušej
Ahoj.Měl bych pro tebe malej typ,ale záleží na velikosti tvého akvaria a typu filtru ( pokud se do filtru dají vkládat vložky s bio filtry a pod je vše OK ) Tedy A) pokud tvuj typ filtru toto dovolí,mohla by jsi zkusit dát do něj amoniakový filtr.Dusičnany v akváriu se mění na jedovaté amonium a toto ty rybky dusí ) Amoniový filtr z vody odbourává jak dusitany tak i amoniak.
B ) nasadit víc květin a pokud možno drobnolistých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2006 11:24 Magdalena – ...
Aha, takže ti umřela?? Vyměnila jsem 1/3 vody, vyčistila filtry a do vody nakapala Preventin, ale je mi jasný, že to bude k ničemu. Jen doufám, že to není nějaká infekce a nebudou to pak mít všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2006 09:52 black.jacker – vypoulé oči
mě se to stalo u Remirezek a lečit se to nedalo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2006 22:40 Magdaléna – ...
Teda jedná se zatím o jednu rybičku a zatím jen o jedno oko, ale víte jak to je u těch rybiček, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2006 22:32 Magdaléna – Vypouklé oči
Ahojda, potřebovala bych pomoci. Mám v aquarku parmičky čtyřpruhé. Vím, že jsou citlivé na dusičnany, ale nikdy jsem s tím neměla problémy. Poraďte mi prosím, co mám dělat. Mám zde skoro samé kryptokorýny a malý jávský mech.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [8]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10630x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1437?od=351