Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vyboulené oči

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vyboulené oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 19:12 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Nickname
Čerstvě založená nádrž naprosto nevhodného objemu, stres z přepravy, kolísání parametrů vody a zbytečné nasazení léčiv, to by porazilo i vola, natož pancéřníčka. Nevím, kam mají přijít, ale rychle bych je přesunul do větší a hlavně zaběhlé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 18:45 Nickname – pancéníček
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pomoc, pomoc, 14.6. jsem si domů přivezla tři pancéřníčky třískvrnné. Zatím jsou v karanténě (rybicky.net/nadrze/30534-karantena). Já vím, že tři jsou málo, ale ještě dokoupím. Ale dneska jsem si všimla, že jeden z nich má vyboulené jedno oko. Když jsem si je přivezla, přidala jsem k nim eSHu 2000, protože jeden z nich se mi zdál divnej, protože jenom ležel. Navíc se esha prý může použít jako dezinfekce při nákupu nových ryb. Teď mi to přijde jako kravina, asi jsem ji tam neměla dávat. Za dva dny sebou jeden začal škubat. Tak jsem vyměnila 1/2 vody a už dobrý. Ale má zvětšený to oko. Neví někdo, čím to je? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2019 18:29 ljelinek – Osobně
si myslím, že se vždy vyplatí zkusit léčbu. Teď měla čichavčice zvětšené oko, tak jsem odlovil do samostatné nádrže (obyčejná 30l nádržka, jenom písek a jeden velký šutr na schování, obyčejný molitanový filtr a topítko), na netu si našel pravděpodobnou příčinu onemocnění a aplikoval příslušný přípravek (v mém případě jsem nasadil sera Omnipur). Za tři dny oko v pohodě, rybku nechám v karanténě tak dva týdny (snad to bude stačit) a potom uvidíme, až ji přelovím zpět. Dle mého záleží hlavně na včasném zpozorování zdravotních komplikací ryby, jakmile se problémy "rozlezou", tak je to konečná (jednou jsem nepostřehl krupičku a bylo vymalováno, skoro polovině neonek následně nepomohla ani léčba :-(, jo chybama se člověk učí).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 22:05 Muž M0RGAN [120] Re: MonterMonty
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova_var_electric_blue
Já vycházím odsud: doporučená teplota 22-26°C
A upřímně, já si ji do akva nedával, to partnerka byla puštěna bez dozoru do Sklorexu a takhle to dopadlo. Ale stejně by u mě dle atlasu měla fungovat, jestli jí stačí umělé krmivo a případně občas zobnout potěr živorodek. A tohle se jí stalo až asi po čtyřech měsících a ještě jsem to u žádné ryby neviděl.

e: tak tedy utracena, ale ten atlas by někdo měl upravit, jestli kecá. U electric blue doporučuje 22-26°C a u klasické ramirezky 24-27°C. To s 27°C a raději více zrovna moc nesouhlasí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.02.2019 20:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: M0RGAN
Při 23° Ti Ramirézi rozhodně fungovat nebudou , jsou to teplomilné ryby , podle mých zkušeností 26°, lépe 27°- je naprosté minimum - jinak mají takovéto problémy, většinou se připojí střevní paraziti - rybu rozhodně utrať , z tohohle už ji nedostaneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 19:43 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: M0RGAN
Léčit by se to jistě dalo, ale... Chceš jí pomoct? Tak ji pošli tam, kam se stejně dostane. Do nebe. Zbytečně by se trápila, kdyby jsi se ji snažil vyléčit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.02.2019 19:17 R Muž afc1886 [14695] Re: M0RGAN
Utrať tu rybku a zkrať jí to trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 18:19 Muž M0RGAN [120] – Ramirezka má taky problém s okem
Fotka k příspěvku Tohle je taky neléčitelné? Udělal se jí vřed pod jedním okem a i u druhého malý.
NO2 a NO3 v akva na minimu, PH kolem 6,8 a středně tvrdá voda, teplota 23°C.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 20:47 Muž AsusKD [85] Re: bubaksniper
Utratiť, aby sa netrápil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 16:45 Muž bubaksniper [4] – Kančík červenooký vyboulené oko
Fotka k příspěvku NoZdravím, u jednoho mého kančíka červrvenookého pozoruji již delší dobu, více než měsíc hodně zvětšené oko, ryba normálně plave, žere všechno. Má to jen jedna ryba a jen jedno oko, akvarium v provozu několik let. Pravidelná údržba, voda v normálu. Zvýšil jsem teplotu, léčil preventinem. Nepomohlo nic. Vypadá to spíš už jako nádor. Je lepší rybu utratit, mohli by to dostat i ostatní po takové době?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 16:00 Muž Xbourn [805] Re: romant
Díky tak ji usmrtím aby se netrápila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2019 15:55 R Muž romant [27987] Re: Xbourn
Má před sebou několik dní trápícího se života. Je plná přemnožených bakterií, toto už je u Ramiréz obvykle neřešitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 15:37 Muž Xbourn [805]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes jsem objevil na ramirezce vyboulené jedno oko.Poradíte mi někdo co je to za nemoc a jak postupovat dál???? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2018 22:31 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: D.R
Tipnul bych si, že nafouknuté oko bude mít právě proto, že jí neustále akvárko čistíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2018 21:23 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: D.R
Založ prezentáciu akvária s čo najviac pravdivymi informáciami. Na slepo sa blbo strieľa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2018 21:21 D.R
Potřebovala bych poradit. Mé rybičce se nějak jakoby nafouklo oko. Nevím co mám dělat myslím si že je to z toho že jsem ji asi 5 dní nevycistila akvarko. Ale celkově se chová divne a nechce jíst. Prosím radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 13:58 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Akara zlatá
Ahoj, před měsícem jsem si pořídil 5 těchto cichlidek, po vypuštění do akvária jsem zjistil, že jedna rybka má vypoulené oko a malinko křivou hubku. Myslel jsem, že se jí to spraví po vodoléčbě v domácím prostředí, nicméně se tak nestalo. Má někdo nějakou radu, jak nyní postupovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 20:05 panky83 – Parmička čtyřpruhá - vyboulené oko
Fotka k příspěvku - Prosím o radu jedna z parmiček má vypuklé oko. Chová se úplně normálně, stejně tak i ostatní rybky.
- Lepší fotka se mi nepodařila.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2018 21:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jan2000
-bakteriální infenkce
-pokud byla léčba neúspěšná ,následně zvětšujíci se útvarově v oční části ,utratil bych jí
-byla zde možnost plísně ,bičíkovce,proto to foto doplnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 21:42 Jan2000 Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja vim ale vyfotit něco použitelného je asi nemožné... pac razbory sou furt v pohybu
.... tak po rozsviceni akva a rychlém vyfoceni se to celem povedlo.
Akorát je na ni vybledle.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2018 20:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jan2000
-diagnostika podle popisu je vždy problem ,náhled by pomohl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 19:47 Jan2000 – Razbora
Zdravím, ahoj
Mam u jedné z razbor klínoskvrnnych problém s okem... jeji bělima (v jejim případě taková bronzová) je vlastě celé oko chybí duhovka (prakticky celý střed oka) celé oko je bronzové a ve středu malinky pozůstatek zornice... chtěl sem udělat fotku ale to bych jim musel dát stopku a kdyz se to povedlo tak se blýská a neni nic vidět. Nedávno se ještě zvětšilo. Léčil sem preventivně eshou 2000 a nic tak jestli nějaký vnitřní porazit... na netu sem nic stejného nenašel... tone
Sou v 50l akva u kterého ještě nemám prezentaci. Původně bylo jen pro bettu jelikož ji cichavci v tom větším dávali čouda. rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2018 14:48 R Muž romant [27987] Re: etruneckova
Ono ryby jsou smrtelní tvorové a někdy je prostě všechno marný i když se člověk snaží sebevíc. Já, ač jsem včera vyřkl onu nepopulární možnou prognózu vývoje musím ocenit tvojí snahu o záchranu, byť patřím do kategorie lidí, že když vidím obdobně postiženou rybu, už to neřeším a na druhej břeh jí posílám rovnou. Podle toho jak jsem to pochopil, ten hlavní problém nevznikl u tebe, ale u předchozích majitelů a ty jsi to už tzv. odskákala za druhé, což se prostě někdy stává. Netřeba nad tím lamentovat a lámat hůl, je to syrová zkušenost, kterou ti nikdo nevezme a je nepřenosná, tedy pro tvůj další akvarijní vývoj rozhodně přínosná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.02.2018 10:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: etruneckova
etruneckova napsala: Jen musím pořád přemýšlet nad tím, zda jsem to nezpůsobila já těmi novými rostlinami
-rostliny většinou nezpůsobují problematiku onemocnění , ale zásadně ovlivnují prostředí akvária
-jde právě spíše o prostředí ve kterém je betta chována
-u bett je základ teplota ,dostatečně velké akva k chovu jedince , včetně jeho vybavení ,premiové krmivo ,
-dále je dobré pokud s chovem začínáte ,konzultovat to s chovatelem ,který se chovu bett věnuje delší dobu a má i prezentované chovy .případně i odchovy
-důležitý je i nákup zvířete ,jedná se většinově o importy ,ne vždy je u prodejců kondice zvířat 100% ,mnohdy už si nevědomky donesete nemocného jedince
-konkretní chovatele , případné prezentace chovatelů bett ,vám zde kolegové chovatelé určitě doporučí ,včetně postupu "správného postupu" založení akvária pro bettu- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 09:49 etruneckova Re: lacewings
Jen musím pořád přemýšlet nad tím, zda jsem to nezpůsobila já těmi novými rostlinami. Je mi to líto, protože jsem ho měla od lidí, co se o něj nestarali a chtěla jsem, aby se u mě měl dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.02.2018 09:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: etruneckova
-i to k chovatelství patří
-problematice chovu bett se nevyhnou i zkušenější chovatelé zdejšího fora ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 08:44 etruneckova Re: lacewings
Dobrý den, tak rybička bohužel ve čtyři ráno zemřela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 21:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: etruneckova
-to je dobře ,že je tam reakce
-opakovat koupel po 12hod cca ,nemusí to být tip top přesně
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 21:40 etruneckova Re: lacewings
Tak rybka už je zpět v akvárku, možná jediná změna, kterou nyní pozoruji je, že předtím se zdržovala dole u dna, nyní plave u hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 20:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: etruneckova
-tak umyjte sklenici na zavařování
-rozdělejte zrnko-šupinku-hypermanganu na světle růžový roztok , případně naředit na světle růžovou ,jako-by nádech růžové ,vše temperovanou vodou z akva
-do takového roztoku umístěte bettu na 20 mim
-pokud si nebudete jistá tím roztokem pošlete foto s bílou kompozicí za skenicí ,aby byla vidět barevnost
-po celou dobu sledovat reakci betty ,v nežádoucím případě jakéhokoliv nežádoucího ůčinku odlovit zpět ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 20:11 etruneckova Re: lacewings
sehnala jsem alespoň prozatím hypermangan :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 19:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: etruneckova
-to etruneckova
-preventin ten ne ,
-hypermangan by byl dočasným řešením pro koupel , do aplikace příslušného léčiva
-bohužel ta prodleva bude nejspíše pro bettu nežádoucí
-to romant-nevylučuje se ,máte zcela pravdu v předpokladech možného vývoje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 19:57 etruneckova Re: Kubaa
u nás jsou lékárny bohužel dávno zavřené, ale hodila jsem výzvu do skupiny na facebooku, tak snad se někdo ozve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 19:52 Muž Kubaa [718] Re: etruneckova
Hypermangan mají v každé lékárně a kdejaký zalesak ho má v kpzetce. Ale bojím se, že má romant pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 19:40 etruneckova Re: lacewings
Mám pouze preventin, ale na ten je logicky už pozdě. Skočím na veterinu, pokud něco mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2018 19:23 R Muž romant [27987] Re: etruneckova
Podle mě je na použití hypermanganu již pozdě, myslím si, že ryba už je sužována bakteriálním napadením, tedy bylo by nutné použít nějaký antibakteriální přípravek, ale čas zde bude hrát velmi podstatnou roli, podle toho co vidím na těch fotkách dávám té rybě den, dva života. Nicméně toto je jenom můj názor a nechci zde moc zasahovat do kolegových diagnostických doporučení. Já to prostě vidím jak to píšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 19:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: etruneckova
-co ten hypermangan , máte ,nebo sousedi ,starosta ,kdokoliv
-blokneme tím vývoj do doručení léčiva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 19:13 etruneckova Re: lacewings
teplota byla 27°C, nyní jsem termostat nastavila na 29, nádrž jsem vyčistila opět včera, hned jak jsem s všimla prvních příznaků, jinak krmivo přijímá stejně jako vždy, akorát je apatický, polehává u dna akvária a zdá se mi, že to kolem oka hnisá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 17:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: etruneckova
-kolik byla tedy skutečná teplota po vložení teploměru?
-reakce betty po zvýšení teploty?
-příjem krmiva je jaký?
-výměna třetiny vody byla provedena kdy?
-hypermangan doma máte? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 16:38 etruneckova Re: lacewings
Tak přípravek bohužel u nás v kamenném obchodě nemají, takže musím objednat. Snad to přijde dřív, než mi rybka umře :-/ Prozatím jsem zvýšila teplotu a utlumila vzduchování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 13:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: etruneckova
-nic nevyhazujte , nic nepřemistujte ,udělejte prezentaci ,kupte potřebné ,normálka nákup v jakékoliv akvaristice , upravte teplotu u té betty ,jak jsem uvedl ,ozvěte se ,postup léčby bude zcela jiný než je běžné ,proto ta případná prezentace a konzultace zde ,dávkování léčiva k projevu chování betty při těch skutečných 28-30 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2018 12:57 Žena lenkalor [580] Re: Cyklohentán
Ony ani tyhle malé honiče vody nejsou úplně špatné, když se upraví. Stačí koupit kostku bioakvacitu, zeshora udělat díru tak, aby se do ní dál nasunout celý tento filtřík s vyndaným dnem. Ta maličká houbička co je uvnitř se tam prozatím nechá a za pár měsíců se buď vyndá úplně nebo se nechá. Záleží na průtoku.
Má to dva efekty - jednak se zvětší plocha pro osídlení bakteriemi a jednak se sníží průtok vody a v malém akváriu není takový kolotoč. Já mám takhle upravené filtry dva. :-)
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 12:41 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: etruneckova
eSHa 2000 sa dá kúpiť aj v kamennom obchode. Vyzerá, že na Bettu má ten filter moc silný prietok, chcelo by to nejak priškrtiť. A Bettu nepreniestňujte do inej nádrže, treba preliečiť celé akvárko aby sa choroba nevrátila.
Nech sa skoro uzdraví pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 12:10 etruneckova Re: etruneckova
Fotka k příspěvku A tady už je nová, i s těmi nakoupenými rostlinami a kořenem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 11:59 etruneckova Re: lacewings
Fotka k příspěvku Našla jsem jednu fotku akvárka, ale je velmi nekvalitní
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 11:47 etruneckova Re: lacewings
Děkuji za rady, nevíte prosím, zda přípravek mohu sehnat i v kamenném obchodě? Ráda bych ho měla ještě dnes. Také prosím o radu, přemýšlela jsem, že rybičku dám zatím do jiné nádrže, nebo zda to není potřeba. Mám jen tuto jednu betu. Nechci ji způsobovat další stres. Nové rostlinky jsem raději vyhodila, ale je mi jasné, že pokud jsem něco přinesla, již to bude na všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2018 11:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: etruneckova
-pro začátek koupit teploměr a k léčbě eSHa 2000
-zvednout na skutečných 28-30 a následně aplikovat léčebný proces
-před léčbou samotnou ,konzultujte zde postup , výhodná je i prezentace předmětného akva , kdy se vám dostane mnoho užitečných rad v chovu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 10:59 etruneckova Re: lacewings
Tak to netuším, předpokládala jsem, že teplota vody bude taková, na kolik nastavím termostat, akvárko má pouze 20 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2018 10:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: etruneckova
- a teplota je v akváriu?
-nastavení termostatu nemusí jednoznačně určovat teplotu vody v objemu akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 10:47 etruneckova Re: lacewings
Mám termostat nastavený na 27

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10630x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1437?od=51