Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vyboulené oči

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Vyboulené oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 10:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: etruneckova
-teplota? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 10:35 etruneckova Re: Kubaa
Jednou za týden odsávám kal, cca 1/4 nádrže a také čistím vzduchování, příležitostně odstraňuji ze skla řasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 10:32 Muž Kubaa [718] Re: etruneckova
Jak čistíš akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 10:29 etruneckova – Beta - vyboulené oko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu, mám samečka - 3 roky starý, včera jsem si všimla, že má nateklou tlamu a měl na hlavě postavené šupinky. Dnes ráno otok splaskl, ale takto mu nateklo oko. Před týdnem jsem si přivezla do akvária nové rostliny a nevím, zda to nemůže být tím, zda jsem si něco do akvária nezanesla. Četla jsem, že to mohou být bakterie, nebo naopak reakce na stres, nebo z přehnaného čištění. Děkuji za rady, zda a případně čím ho vyléčit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2018 18:07 R Muž romant [27982] Re: Erika
Ta choroba se jmenuje špatná péče o akvárium. Ty to podle toho co vidím čistíš dočista dočista a to je špatně. Co tam dělá ten košíček s rostlinama, ale s hnijící vatou? Co teplota, je alespoň 26st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 15:23 Erika – Beta choroba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte.. chcela by som poprosiť o radu, čo to môže byť za choroba, resp. ako to vyliečiť. Pri chvoste má biely fľak, už aj viac ako mesiac - bez zmeny. Nerastie, nemení sa.. Neviem, či je to choroba alebo nejaké sfarbenie. Teraz sa jej asi týždeň až dva dozadu objavila nad žiabrami biela vypuklina.. Príde mi to ako nejaká pleseň.. Rybka zatiaľ je normálne, chutí jej, len sa mi zdá, že je menej pohyblivá, tak viac "polihuje" na dne..
Zároveň sa chcem spýtať, či je normálne, že sa nám asi po pol roku sfarbila..? Bola čisto biela a teraz má miestami červené plutvy. Môže to byť zo stravy? Lebo mi jedna pani v akvaristike povedala, že sú krmivá aj na sfarbenie. Ďakujem za odpoveď..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2017 11:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LucyLuc
-teplotu na min 28
-eSHa 2000
-nemáte prezentaci předmětného akvária , nelze proto stanovit efektivní postup aplikace léčiva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 09:37 LucyLuc – Samička bojovnice pestré
Dobrý den, před týdnem jsem si z výstavy dovezla samičku bojovnice. Až doma jsem si všimla, že má chudáček vyboulené levé oko. Rybka je v karanténě. S ostatními rybkami nebyla ve styku. V pořádku přijímá potravu jak sušenou, mraženou tak i živou. Celý den je aktivní, žádné další známky vondatelnosti nemá. Oko není zakalené, je krásné čisté. Navíc to vypadá, že by se chtěla třít. Chtěla jsem přidat foto, ale nejde dobře zachytit. :-) Děkuji za jakékoliv rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 19:30 Muž Tudy [330] - Krevetky
U mě aktuálně také plave 1 neonka s vyboulenýma očima, jinak žádné jiné příznaky nemá, ani zákal apod. Chová se normálně, plave s hejnem, potravu přijímá. Voda dle měření OK. Vždy když se objeví podobné příznaky, tak rybku sleduji. Jakmile přestane žrát nebo se zježí/nafoukne, tak jí utratím. Léčiva používám co nejméně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 21:45 R Muž romant [27982] Re: fingerstyle
Ano, to zní rozumně, to stím druhým břehem, s největší pravděpodobností namnožené bakterie, ten stav se bude zhoršovat, možný pokus o léčbu je v separé nádrži s přípravkem Bactopur direct.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 21:29 fingerstyle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Samička Akary zelené má vyboulené pravé oko. Nevíte někdo čím to může být? Vůbec nepřiplave ke krmení. Furt je zalezlá někde u dna. Asi ji pošlu ja druhej břeh :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 15:53 R Muž romant [27982] Re: Terka
Spíš než tuberkulózu, bych to viděl na přemnožený bakterie v dutině břišní a potažmo i pod očima, který nemají jinou šanci než se tlačit z těla ven. Ovšem jsou to jenom úvahy, ryba už je na druhým břehu, jak jsem z toho co tazatelka psala pochopil, takže uzavřenej případ a kdyby někdo chtěl opravdu vědět, co že to bylo z moribundus musel by nechat mrtvolku poslat na veterinární rozbor s přesným určením diagnózy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 12:19 Terka Re: Klara
Dobry den,
tyto priznaky jsou typicke pro rybi tuberkulozu. Pomoc neni takova ryba se bude muset nechat utratit. Nemoc je nelecitelna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2016 11:12 R Muž romant [27982] Re: Klara
Obvykle jsou na vině zhoršený podmínky v akváriu, tedy houpající se voda, vyšší hodnoty N látek, poddimenzovaná filtraace, flákání údržby v podobě výměn vody atd. Ovšem stává se to i v nádržích s nadstandartní péčí, prostě jak to má ryba napsaný, tak to příjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 11:02 Klara Re: romant
Hned poté se stalo. Nevíte, co mohlo být příčinou? Stalo se to hrozně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 16:15 R Muž romant [27982] Re: Klara
Poslat velmi rychle na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2016 15:35 R Muž afc1886 [14655] Re: Klara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 15:32 Klara – Vypoulené oči
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřebovala bych radu. Mamka má v zaběhnutém akváriu (160 l) skaláru, která má hodně vypoulené oči a celá se dnes hodně nafoukla. Nevíte, co to mohlo způsobit? S tímto jsem se ještě nesetkala. Děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2016 22:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
V obodobí prvních módních dovozů Dianema urostriatum se vozili pectorálové a byli to... a jsou tu občas ještě k vidění...měl jsem je...ale já komentuji knihu. V tom akvárku asi thorakát opravdu je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2016 22:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: LiborSprysl
Lepthoplosternum pectorale se k nám někdy dovážel? Nebudou to všechno thoracáti, jen někteří špatně označení? I na fotkách tady v atlasu jsou možná thoracáti. Obchodníci nikdy netuší co mají za druh ryby a označí to jak se jim to hodí nebo podle nějaké aspoň trochu podobné fotky ryby, co někde najdou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 21:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jája
Je-li tam napsáno Hoplosternum pectorale dnes Lepthoplosternum nebude to thorakát no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2016 20:33 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Markèta
Podle mě to je skutečně "Thorakát" - pancéřníček kropenatý - dudak má pravdu.
A jak je velké to AQ v cm - délka x výška x šířka? Podle mě to skutečně nemá 100 l. I kdyby mělo, tak skaláry v tom nemají co dělat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.05.2016 08:14 Muž dudak [1885] Re: Markèta
Já bych ho tipoval spíš na pancéřníčka kropenatého, ale ve slovenských názvech se nevyznám, možná je to ten istý, pak by byl ale špatně údaj o velikosti. Ti mohou mít skoro 2x tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 07:22 Markèta Re: Jirri
Fotka k příspěvku Nene :-) je to vazně 100 l na sto % ten hnědý sumeček pancèřnìček obrněný mà 12 cm plnà velilost. :-D :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2016 00:03 Muž Jirri [71] Re: Markèta
Jen takovej postřeh, podle veikosti toho kropenáče to vypadá spíš na poloviční objem... možná ani ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.05.2016 19:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Markèta
Marjá to je hrůzynec...Proč tam jsou tři filtry??? Na co to úvéčko???Proč tam nejsou vyšší kytky a není jich vůbec víc??? Ty dvě skaláry k tomu drobnému chrustu... no to je také cesta do průseru... koukněte tu na nádrže a zkuste si nějakou, co se vám bude líbit, vytvořit z té vaší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 19:10 Markèta Re: romant
Fotka k příspěvku Dekuju moc za odpovědět. . ale toto oko mà jen tahle jedna. . . delala jsem testy ph a dusitany màm v pořàdku ,v akvarku mam 3 filtry +uv lampu ..
toto je me akvarko 100l .
love
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 18:16 R Muž romant [27982] Re: Markèta
S největší pravděpodobností se jedná o již namnožený bakterie a to uvnitř těla ryby. Zaměřil bych se na kvalitu prostředí a to především v akváriu, kde jsou všechny ryby. Tu v "desinfekci" bych šetrně utratil, tedy to bych udělal já, dá se zkusit to léčit Bactopurem direct dle návodu a to tam kde je, ale zvaž si stojí-li ti to za to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 17:52 Markèta – vypouklè očko
Fotka k příspěvku DOBRY DEN nevìte Co màm dělat ..màm rybku živorodku přesný nàzev nevìm ale řìkà se jim koràlci. .màm ji tet v dezinfekci ale mà divně vypouklè oko jak màm pomoc je mi jì lìto? Je to nakažlivè ..prosìm rychlou odpovědět prosim ..děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 19:11 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: RomanMch
Update: oko se zahojilo, ryby se vytrely a jikry sezraly. Takze je vse v normalu. Dik za rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 20:05 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: JanaS
Ted po 3 dnech je vse pri starem. Ani lepsi ani horsi. Ale zere uplne normalne a vypada to, ze se zase chystaji ke treni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 20:03 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: MonterMonty
Ted jsou tam jen dve, samec a samice, puvodne tam byl jeden samec a tri samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 23:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RomanMch
Hlavně bych se taky zamyslel nad osádkou -tedy těma skalárama , mít v né zrovna ideální velikosti jako máš pro skaláry - 3 samce a jednu samici - to si samo o sobě říká o dlouhodobé problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 22:45 Žena JanaS [138] Re: romant
Taky bych vyčkávala. Fakt si myslím, že jestli se občas servou, mohl jí to udělat ten samec. Já už to taky po rvačce párkrát viděla. Oko je zakalené a působí otekle. Do tří, čtyř dnů by se to mělo zahojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 17:46 R Muž romant [27982] Re: RomanMch
Ano, já to mám zařazený jako odřený, jakoby popálený, nebo motolice, bičíkovci, bakteriální povaha, no prostě je těch možností povícero, uvidíme, kam se to posune. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 17:39 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
Diky moc. Taky jsou trochu hledal. Nasel jsem bicikovce, ale ty ostatni priznaky se (zatim) neobjevily. Zkusim tu vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 17:36 R Muž romant [27982] Re: RomanMch
Několik dní po sobě bych měnil tu 1/3 vody, zvednul telotu na 29 st. lehce zasolil(pol. lž. na 50 litrů, nalít roztok, jednorázově) a začal přidávat nějaký rašelinový výluh a nebo, což bude ještě lepčí dát list(y) mandlovníku mořského(1 velkej na 100 litrů). Pokud nebude po 3-4 dnech vodoléčby patrno zlepšení, bude nutno přistoupit k jiné léčbě a to silnějším kalibrem, jako je třeba Bactopur direct, ale nejsem si úplně tou diagnózou jist a proto bych volil ten postup co popisuji, ale uvidíš co k tomu bude mít někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 17:30 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
Ano, jedine oko u jedine ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 17:27 R Muž romant [27982] Re: RomanMch
Je to jenom to jedno, který je takto postižený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 17:24 Muž RomanMch [1] - Labyrintky – Vyboulene oko u skalary
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, ted jsem dorazil domu a samice skalary ma hodne vyboulene oko. Rekl bych, ze na nej nevidi. Zkusil jsem to vyfotit. Skalary jsou v akvarku 2 - samec + samice, dale tam mam 12 teter ozdobnych, parek pestrencu a 3 anciky. Kazdy tyden menim 1/3 vodu, naposledy vcera. Ostatni ryby vypadaji v poradku. Je mozne, ze ji to provedl ten samec? On je to sice chovny par, pravidelne se trou, ale v mezicasech mivaji docela "Italii" Diky za rady a pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 09:30 stealthgirl Re: stealthgirl
Zakrocila bych dříve ale udělalo se mu to takhle hodně přes den a koukala jsem na něj ráno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 09:27 stealthgirl Re: Raviolka
Samozřejmě že jsem studovala. Preventin jsem dávala protože tam měli nalevnika a bylo mi to doporučeno. Bohužel podle toho co píšete budu muset betaka humane utratit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2015 09:14 Žena Raviolka [2148] Re: stealthgirl
Nevím, jak se zabýváš tlamovci z Malawi - může se jim krásně dařit, nechci tě tu podezírat z trápení zvířat. Ale podepisuju se pod to, co napsal MonterMonty. Tak malé akvárium a jeho osádka, to je špatně - a lít do akvária preventin a divit se, že nezabrání problémům, ukazuje na to, že zatím v péči o akvárium hodně tápeš.
Taky vodička na hubení šneků - to je samozřejmě jed, je to podobné jako stříkat na sebe nějaký ultra účinný repelent. To si taky každý rozmyslí a na miminko to nikdo stříkat nebude, protože mu nechce ublížit - akvárium je podobné miminko, do kterého ty jedy lejeme jen tehdy, když je to jediná naděje na záchranu a když víme, co děláme. Šneci do akvária patří, je to taková uklízecí četa. Pokud jich je moc, tak je potřeba řešit příčinu a z 25 l jdou hravě vysbírat nebo nalákat na nějakou mňamku... ta "vodička" by měla být pro každého rozumného akvaristu tabu. (Bohužel to už v obchodě neřeknou a je mi jasné, že na začátečníka se toho prostě valí moc... Proto je důležité NEJPRVE studovat a až pak kupovat - platí už pro nákup akvária a rybiček, nejen pro záchranné brzdy v podobě těchto dryáků.)
Rybě s vybouleným zakaleným okem bych dala šanci důslednou péčí o kvalitu vody (to znamená ale snížit rybí osádku + nastudovat si něco u dusíkatých látkách v akváriu a podle toho potom měnit vodu). Příčiny jsou různé a kromě těch vnitřních - otravy, poruchy metabolismu - to můžou být i banality, které se spraví. Ten beťák to má ale bohužel už hodně ošklivé, to chtělo zakročit dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.05.2015 08:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: stealthgirl
Bojovnice se nafukuji casto, a obcas jim i vyleze oko, a to proto, ze jejich chov lide casto podcenuji. Ptal jsem se na to vicekrate, ale uspokojivou odpoved jsem si musel "vymyslet" sam.

Proc se ryba nafoukne, nebo ji vyleze oko? Protoze neco tlaci zevnitr a to co tlaci je vypotek. A vypotek se udela proto, ze selhavaji vnitrni organy (nakonec ono se tohle deje i lidem, kdyz jim organy selhavaji). Vnitrni organy selhavaji proto, ze ryba trvale zije v nevhodnem prostredi, je necim napadena (casto bakterii, coz souvisi zase s tim nevhodnym prostredim - vodou, jinak ledascemu odola), nebo jsou jeji organy trvale zatezovany nevhodnou stravou (u lidi ani lecktery alkoholik netusi, k cemu se muze dopracovat).

Leceni ryb s vystouplym okem a nebo nafouklych ryb je znacne problematicke, vetsinou se nedari. Pokud bych chtel necim lecit, je to bez presneho urceni priciny sazka do loterie a je taky otazka, kdy se jeste da neco napravit, a kdy jsou poskozeni nevratna. Kdyz uz ale sazka do loterie, jako sazka s nejvyssi sanci se jevi u ryb jeste schopnych prijimat potravu www.akvarista.cz/… , a nebo pak www.akvarista.cz/… .

Nebudu ale nejspis daleko od pravdy, kdyz prohlasim, ze to jsou ve vetsine pripadu vyhozene penize, a nejaka sance je spis v pripade, kdyz se to podchyti uz kdyz je jen prvni naznak, ze se to deje. Navic ani zminene pripravky si neporadi se vsemi druhy bakterii, proti nekterym jsme dost bezmocni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 00:26 stealthgirl Re: MonterMonty
Toto malé akvárium jsem dostala vybavené před pár dny,já mám velké akvárium kde se zabývám tlamovci z Malawi. Nic takového se mi nestalo proto se ptám,nemám zkušenost s druhem ryb v malém akvariu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.05.2015 22:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Alča
Dokolečka dokolala....
za prvé Preventin - není žádný preventivní prostředek ,nýbrž léčivo , které pravděpodobně bude při stálé přítomnosti v akváriu ryby pomalu ale jistě zabíjet , je to asi to samé jako by do Tebe denodenně ládovali penicilin aniž by ti něco bylo , po pár tejdnech bude imunita těla vtahu a pak tě zabije průvan
zadruhé - akvárko 25 litrů je tak max pro jednu betu , dvě se tam časem pomlátí , a s gupkama které jsou prasátka už to vůbec nejde, v tak malé litráži - beta vyžaduje čistou vodu
za třetí to vyboulené oko bude nejspíše způsobeno nitrolebečními tlaky , ryba je napadená nějakým vnitřním parazitem nebo bakterkou , kterou s tvými znalostmi akvaristiky určitě nerozpoznáš a preventin to těžko vyřeší, takže pokud se nechceš přidat mezi trapiče živých tvorů , rybu šetrným způsobem utrať , pač to co ji ve tvých rukou, následných pár dní čeká, bude jen trápení

pokud tě akvaristika opravdu baví ,doporučil bych ti něco nejprve nastudovat - co a jak se v akvárku děje , jak se o něj starat atd , pak bych si rozmyslel co chci za ryby chovat , něco si o nich opět nastudoval a až pak bych se do něčeho pustil, takhle jak to děláš - to je jen cesta do pekla ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 22:23 stealthgirl Re: DanH
Fotka k příspěvku Teď ho mám odděleného
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 22:11 Alča Re: DanH
Akvárium ve kterým mám bettu má 25l mám tam i samičku a paví očka. Všichni jsou v pohodě. Dávám do akvaria prevenit tak nechápu jak se tohle mohlo stát. Uhynule šneky jsem se snažila vybírat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 17:57 DanH Re: Alča
Chtělo by to zaregistrovat se a udělat prezentaci, nebo alespoň podat nějaké informace o akváriu ( hlavně objem, betty jsou dost často chovány v nádržkách velikosti menší lahve od okurek, a to jim moc neprospívá, pak stačí maličká chyba a jde to do ... ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 17:44 R Muž romant [27982] Re: Alča
Tak to jsme doma, hodně mrtvolek šneků zhoršilo vodu, tedy přestala to stíhat nitrifikace a N látky v nadlimitních koncentracích udělají svoje. Měnit vodu, klidně denně min. 1/3 objemu akvária. To, jestli se ryba zlepší to nevím, bude záležet na současných podmínkách a na tom, jak dlouho byla vystavena tomu špatnýmu prostředí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10630x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1437?od=101