Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Žádná další stránka   1  
Čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 13:24 Štěpán
Tohle čerpadlo má stejnou konstrukci jako ostatní levná čerpadla sicce, teda magnet s vrtulkou navlečený na kovovém trnu, pochybuju, že je ta část, která se otáčí na tom trnu, z nějakého zvlášť odolného plastu. Takže rovnou s čerpadlem bych si koupil náhradní vrtulku... Od čerpadla za 250 korun člověk holt asi nemůže čekat zázraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 11:48 Muž isamik [180] – Čerpadlo Mimouse
Kdyz uz sme u tech zkusenosti s temi cerpadly a filtry, tak bych se chtel zeptat jestli ma nekdo zkusenost s www.akvapet.cz/… pripadne jestli nekdo nezna podobnou alternativu k tomuto cerpadlu ( o podobnem prutoku). Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 09:17 Baset
Eheim je sice drahý, ale není od věci porovnat další parametry, zejména příkon. Spotřeba energie není u Atmana zanedbatelná a při dlouhodobějším používání se u dražších čerpadel, které mají menší spotřebu vynaložená investice vrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 08:43 Muž isamik [180]
Taky se po nejake te hlave koukam a Eheim mi prijede pomerne drahej (Eheim Powerhead 1212) oproti Atamanoj. Mate jeste nekdo nejakej tip??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 07:54 Baset
Atmana jsem měl také a docela rád jsem se ho zbavil. V minulosti jsem používal celkem 4 hlavy od Hagenu, 2x 201 a 2x 301. Jsou celkem tiché, ale jedna z těchto čtyř /už nevím která) byla hlučnější. Teď má 1x 201 a v pohodě, není slyšet. Dobré čerpací hlavy má údajně Eheim, ale vlastní zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 16:22 Dussy
neni to zavzdusneny nebo tak neco...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 15:38 Muž wayn [79] – at-201
Řekly mi to mé vlastní uši. Mám At-200 a je prostě slyšet, večer i přes celý pokoj. Je samozřejmě celé ponořené, přisávání na vzduch tam nemám. Jsou slyšet vibrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 14:57 Dussy
nevím kdo ti řekl, že je to hlučný já mám at-201 a absolutne nic neslyším, kdybych si znovu zařizoval akva tak bych do toho šel znovu......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 13:56 Muž wayn [79] – Aqua clear od Hagenu
Co s tím vím, jen hledám vhodné čerpadlo. Je ten Aqua clear tichý a dá se regulovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 13:48 Baset
Molitanovou kostku pořídíš s novodurovou trubkou, kterou nasadíš na čerpací hlavu. Většinou je průměr dělaný na Atmana. Já používám čerpací hlavu Aqua clear od Hagenu, která má jiný průměr nasávání. Řešení je následující: novodurovou trubku opatrně nahřeješ nad sporákem až změkne, potom nasadíš na nasávání čerpací hlavice a necháš vychladnout. Vše trvá chvíli a máš vyřešeno. Ovšem problém je, že u nových molitanových kostek už není novodurová trubka, ale je z jiného plastového materiálu, který už nejde tak snadno nahřát. Takže koupíš v instalatérských potřebách novodurovou a navrtáš jí podle potřeby a nahřeješ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 13:31 Muž wayn [79] – Čerpadlo s násosnou trubkou
Ahoj, hledám čerpadlo, které by mělo trubku kterou nasává, jako má Atman: www.exo-eko.cz/…
Většina ostatních má je nějakou mřížku na nasávání, na to se ale nedá nasadit kus molitanu. Může někdo něco doporučit kromě toho Atmana (ten je bohužel hlučný)?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 18 ...... [19]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16163x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13855-cerpadlo?od=901