Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 22:53 Olin Re: vaclav
Pozoroval jsi nějaké zlepšení růstu rostlin s použitím čerpadla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 22:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
Ne bezdrát k tomu nemám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 22:23 Olin Re: vaclav
Ty máš u toho tvého čerpadla nějaký bezdrátový ovladač? Chápu to tak, že je k tomu něco jako ovladač k TV?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 07:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
www.profiplants.cz/…
Hlavně si nekupuj tohle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2019 06:44 Muž Jarry [1433] Re: Olin
Doporučuji Tunze - minimální spotřeba, maximální spolehlivost a ani když mám hlavu u akvária, neslyším ho www.morskeakvarium.eu/…
Případně model s větším výkonem, pokud je to potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 22:15 Olin Re: vlka
Vzal bych to slabší, které bere 12
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 22:12 Muž vlka [3441] Re: Olin
To čerpadlo baští 23 W. To je mazec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 21:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
Tak jako každé čerpadlo bylo asi dva dni slyšet ale už je tiché a to nastavení je dost jednoduché a většinu ho stejně nebudeš potřebovat protože asi vlnobití používat nebudeš. Dobrej je ten magnet přícucky po nějaké době nedrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 21:38 Olin Re: vaclav
Máš tento? www.profiplants.cz/…
Edit: Jak je na tom s hlučností a se složitostí nastavení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 21:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
Cirkulační čerpadlo Jecod - Jebao WAVE MAKER OW-10 12w 500-4000 l/h
Já mám to nejslabší asi měsíc a zatím funguje dobře ¨
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 21:22 Olin
Zdravím, má někdo zkušenost s tímto proudovým čerpadlem ? www.profiplants.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 22:26 pavel1234 Re: Maq
Promiň, ale to si nemyslím. Zdá se mi to akorát. Myslím si, že až budou hromadně ryby umírat, tak to bude moc. Nyní nic neumírá a vše je v pohodě. To si asi myslím já. Člověk se poučí jen ze svých chyb. Pravda? Jenom pro zajímavost, co ti připadalo moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2019 21:19 Maq Re: pavel1234
Díval jsem se na Tvoje akvárka, a chybějí mi tam detailní fotky a některé údaje. Ale když čtu seznam ryb plus další Tvoje plány na jejich doplnění, zdá se mi to moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 15:30 pavel1234 Re: jarda62
No, krmil jsem fakt dost, když tam byly neonky. Nyní, když tam je 2x akara hnědá, 1x skalára amazonská ZLATÉ, 7x pancéřníček skvrnitý a jeden tečkovaný a 4 ancistrusi, tak krmím fakt málo. A to už kupuju kvalitní krmivo od Tetry. Plus chci dokoupit další pancíky tečkované a 6x skaláru amazonskou ZLATOU. Takže se snažím najít příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2019 15:01 Jarda62 Re: pavel1234
OT Ono je někdy dobré, zkusit přijít na to z čeho se ty částečky berou. Třeba krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 14:26 pavel1234 Re: Maq
Co tedy radíte? Jsou ty částečky nějak hodně ohrožující pro ryby? A jak byste to opravili? Jestli bude nutno, mojí prezentaci rozepíšu, ale fakt si myslím, že to bude tím, jak jsem před 2 týdny vytrhal všechny rostliny. Až se to zakoření a přidám bioflor pro rostliny, už to bude třeba lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 11:44 Maq Re: Lampal
Lampal napsal: jak teda dodat jemnejsi filtracni material, kdyz ma jen kostku
Ani jemnější filtrační materiál nemusí vždy pomoct.
Pokud se molitan rychle zanáší - vata či tkanina by se zanášela tuplem! - tak je problém v akváriu, a ne v molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 09:22 Muž Lampal [6] Re: ZDRI
Ok beru, jsem neznale, ale jak teda dodat jemnejsi filtracni material, kdyz ma jen kostku a nejede pres nadobu. Dival sem se u tebe a mas to vychytane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 08:27 Muž ZDRI [1415] Re: DavFM
Naprostý souhlas. V akvárku 70x50x50 mám čerpadlo AquaEl 500 l/hod. Napojený krabicový 3-litrový filtr s hustými náplněmi (vata, mikrovlákno) a i tak ho mám ztlumené na 1/2 výkon. Navíc empiricky vyzkoušené - čím větší průtok, tím více nečistot létá ve vodě. A pokud je problém s viditelnými nečistotami ve vodě, biomolitan 20-30 PPM je většinou neodfiltruje, lepší jsou náplně typu vata/filtrační látka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.04.2019 07:12 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Lampal
Čerpadlo 30w do akvária 250l? Jako fakt??? Bude z toho vířivka a to už vůbec nemluvím o tom, že to čerpadlo bude taky celkem zásadně topit.
To čerpadlo, co tam má, musí bohatě stačit, pokud ne, chyba je někde jinde.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 02:26 Muž Lampal [6] Re: pavel1234
Bylo mi razeno filtrace o kapacite 4-5x mnozstvi vody, snizit vykon se da vzdy a jedu na mozna tretinovy vykon. Vzal bych
Atman čerpadlo JKA-IP203 2000 l/h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 21:53 pavel1234 – Příliš?
Dobrý den,
v akváriu u skalár m trochu problémy a myslím si, že to čerpadlo nestíhá. Mám ATMAN čerpadlo 400 l/h a když se biomolitan zanese, čerpadlo svůj výkon sníží. Chci se zeptat, mám tedy koupit třeba ATMAN čerpadlo 2000 l/h a nebo od AquaEl čerpadlo 900 l/h? Bojím se, že těch 2000 l/h bude dost a potom i na škodu. Zvětšil bych i biomolitan, ale jde o to, že nevím, jak to udělat. Mám tam biomolitan 10x10x40 na 250 litrovku. Když mám tedy částečky ve vodě, které by to měl biomolitan sbírat, mám koupit spíš čerpadlo a nebo se zaměřit jak na čerpadlo, tak zvětšit biomolitan? Na vnější filtr bohužel není místo.

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 18:06 Maq Re: DavFM
Ohromné! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.04.2019 17:01 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Skoro bych řekl, že to musel vymyslet Cimrman, ale ono to funguje, navíc velice dobře.
Viz video, je tam i výroba, ale já si to vyrábím trochu jinak, soustružím si takový kus, kam ten vzduch vede, nelíbí se mi to provedeni s tou větší trubkou a O-kroužkama.
Při průměru 20mm mám odměřený výkon 450l/hod, ale tobě by stačilo s průměrem 16mm, tam bude cca 300l/hod.Je to velice tiché, prakticky to jenom šumí, pokud bude těsné krycí sklo, nebudeš o tom vědět.

www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

PS:pokud by ses rozhodl pro takové řešení, ale výrobou se nechceš zdržovat ;-) , mohu ti pro tvůj experiment 4ks tohoto vzduchového výtahu nabídnout v rámci sponzoringu zdarma, mám jich vyrobeno do zásoby dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 16:48 Maq Re: DavFM
DavFM napsal: 4x "tschechische luft heber"
Was ist das? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 16:44 jamajcan – Re: DavFM
Líbí se mi, jak mluvíš našou slezštinou. Luftpumpa budže fajna ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2019 13:06 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Já ti nevím, asi bych si koupil dobrý vzduchovací motorek a k tomu 4x "tschechische luft heber". I když koupíš schego 250l/h, tak tě to vyjde jako 4 nějaké mizerné hlavy a bude to použitelné i do budoucna třeba zase na něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 11:46 jamajcan Re: NHKG
NHKG napsal: Ale žere to 12W. To se mu za rok vrátí nějaké kvalitnější čerpadlo. Já používám toto, ale není to nejlevnější: www.akva-tera.cz/…
Přísavky drží a i by to vzduchovalo, kdybych to používal.

V podstatě máš pravdu. Jde o to, aby to čerpadlo vydrželo déle, než je záruční doba. Víš jak se to dneska dělá. Výrobek vydrží 2 roky a v mnoha případech jde k šipku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 11:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Používám k tomu rozstřikovací rampu, co jsem si vyrobil z trubky od odkalovacího zvonu. stydim
Je docela velké, fotky viz příloha. Ten AquaEl co tu dával ZDRI vypadá zajímavě. Mám od nich jedno čerpadlo z klasického honiče vody a je solidní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 11:36 Muž ZDRI [1415] Re: Maq
Já mám dlouhodobě výbornou zkušenost s tímto čerpadlem: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Tiché, rozumná spotřeba, spousta příslušenství, redukce na různé průměry trubek. Přísavky drží dobře, navíc čerpadlo se do rámečku s přísavkami dá za(vy)sunout, takže přísavky zůstávají v nádrži. Mám ho ve dvou nádržích a třetí, záložní, používám s hadicí při napouštění akvárií při výměně vody. Nebavilo mě nosit kbelíky, tož jsem koupil dva 60 l kanystry, do jednoho najednou hadicí odsaji starou vodu, z druhého čerpadlem dopustím čistou odstátou vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 23:27 Maq Re: NHKG
Ten Aqua Szut vypadá dobře. Jaká na něj pasuje trubka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2019 19:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jamajcan
Ale žere to 12W. To se mu za rok vrátí nějaké kvalitnější čerpadlo. Já používám toto, ale není to nejlevnější: www.akva-tera.cz/…
Přísavky drží a i by to vzduchovalo, kdybych to používal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 19:50 jamajcan Re: Maq
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Aha.
Tohle používám u živorodek jako honič vody a provzdušňovač. Za ty prachy ok. Dělá to podtlak jako hrom, a přísavky drží perfektně. Ještě bonus, že si můžeš zvolit libovolné filtrační náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 19:40 Anďaska Re: Maq
Já mám čerpací hlavy atman 200 a 201 a přísavky drží na skle hodně fest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 19:35 Maq Re: jamajcan
V Mičurinech mám teď Hailea PT-200. A ta mě právě naučila, že tahle štěrchátka nemusejí mít dobré přísavky a nemusejí dobře zvládat přisávání vzduchu. Prostě neudělají dostatečný podtlak.
Teď chci pořídit čtyři osmdesátky, na větší hokus-pokusy. Bez filtrace. Ale záleží mi na tom, aby se tam hýbala voda a abych mohl nějak přivzdušňovat.
Vzduchovací motorek bych asi musel vzít Schego, ne právě levný, a stejně bych k tomu potřeboval něco na honění vody. Filtr Fluval U2 se mi líbí, i když filtr jako takový celkem nepotřebuji. Ale čtyři Fluvaly něco stojí, tak se rozhlížím po levnějším řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 19:22 jamajcan Re: Maq
Já myslel, že to chceš na ty svoje hokusy pokusy, do malých nádržek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 19:20 Maq Re: Maq
Děkuji za námět. Ale já bych chtěl něco, co se ani nesnaží vypadat jako filtr, tedy zřejmě čerpací hlavu. Rád bych na to nasadil trubku, aby nasávala až ode dna.
Bude to totiž v akváriu o cosi větším a vyšším, asi 80 litrů objem a 30-35 cm mezi dnem a hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2019 16:46 jamajcan Re: Maq
Pro Tvoje účely naprosto v pohodě.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 13:55 Maq
Prosím o radu od lidí, kteří osobně vyzkoušeli:
Vybírám honič vody, nepotřebuji velký výkon, a rád bych ušetřil. Záleží mi na dvou věcech: aby přísavky dobře držely, a aby dobře fungovalo přisávání vzduchu. Který z těch levnějších tohle zajistí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 20:36 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: lacoryb
Já používam Jebao DCS 4000 a zrovna tento týden se vrací z reklamace :) . Prý úplná prkotina - nebylo namazané spodní ložisko! Ani prodejce se nesetkal s tím, že by se to mělo. Takže kdoví co tomu bylo. Jelo cca půl roku. Problém ho byl občas nastartovat, když jsem ho při výměně vody vypínal. A taky se mi zdálo že mu občas kolísal výkon. Znám pár dalších lidí co s nima mělo všelijaké problémy. Ale jak píšeš je celkem problém sehnat adekvátní náhradu se stejným poměrem výkon, spotřeba, cena. Takže ho budu používat i nadále, jen je dobrý mít v záloze nějaký další rezervní čerpadlo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 20:11 Muž Skrblík [9] Re: lacoryb
já objednaval na profiplants.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 18:14 lacoryb Re: Skrblík
Video by bolo super.. možno ho potom aj objednám.
Kde boli čerpadlá kúpené ?
Mňa trochu odrádza clo, určite to colnica zadrží ak objenám v Číne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 17:57 Muž Skrblík [9] Re: lacoryb
pouzivam tyto cerpadla :Jecod - Jebao DCS-3000. slouží úplně v pohodě. I hlučnost je ok. Můžu natočit video z technické místnosti pro představu

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 17:11 lacoryb
Tu som pozeral JECOD DCT 2000 a má dobré hodnotenie tak preto sa pýtam tu.. proste potrebujem jedno veľké alebo dva menšie čerpadlá. Poradte čo by bolo vhodné..

www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 14:19 Muž MichalV [327] Re: ZDRI
Mal som aj Atmana, ale pre hlučnosť po par rokoch šiel do šrotu.
Teraz mám tiež 2x AquaEl Circulator 500 - tiché, so vstavaným škrtením, náhradnú vrtuľku za pár eur som hneď objednal, spotreba len 4,4 W, nič lepšie som nevidel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 14:06 Muž ZDRI [1415] – malé tiché čerpadlo
Řeším teď podobný problém - ve jedné nádrži mám čerpadlo Atman AT 301. je sice malé, ale reálně hlučnější než dvě čerpadla AquaEl Circulator 500 dohromady. Čekal jsem, zda se zaběhne, rozebíral, čistil, kontrolovat, ale pořád je slyšet a já jsem na toto hodně citlivý. Takže pokud máte osobní dobrou zkušenost s nějakým malým slabým čerpadlem (stačí cca 200 l/hod), sem s ním!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 13:57 Muž Jarry [1433] Re: lacoryb
Osobní zkušenost nemám, ale také jsem nad touto řadou přemýšlel a narazil jsem na poměrně dost stížností na spolehlivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 10:47 lacoryb – Čerpadlá JEBAT / JECOD
Čerpadlá JEBAT / JECOD
Dobrý, chel by som poprosiť niekoho kto má skúsenosti alebo niečo vie či počul o čerpadlách tejto značky. Hlavne ma zajíma hlučnosť, spoľahlivosť, výkon, životnosť a reálna prevádzka čerpadla.. Uvažujem o čerpadle JECOD DCS 2000, chcem to do externého kanistrového filtra vlastnej výroby pre 500 lit. akvárium. Pri papierových parametroch: 20W, 2000 lit/hod, 2,2m výtlak a cene cca 34€ som nenašiel nič lepšie. Každe info či lepší návrh čerpadla poteší, popred vďaka..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 16:11 Maq Re: NHKG
Sem si netroufal to tělo čerpadla vytáhnout nad hladinu.
Ale pokud by to bylo nutné, jsem nešťastný kluk, protože mi to nepasuje do mých plánů. Myslel jsem že nejlevnější (a příjemně prťavé) bude stačit... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 15:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Mám ho taky, můj kus je šmejd (hlučné, žerte víc jak výrobce uvádí a nemá uváděný průtok). Na druhou stranu kvalitní čerpadlo s tak malým průtokem jsem nenašel.
Vzduchování funguje, pokud není zaškrcené a výstup čerpadla je těsně pod hladinou. Provozuju ho s částí hlavy nad hladinou. Zkoušel jsi to jen s hadičkou a čerpadlem tak vysoko, že ho půlka čouhá nad hladinu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16127x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13855-cerpadlo?od=101