Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2019 11:22 Muž Celsiq [45] Re: vaclav
Tak nakonec jsem zvolil ponechání filtru z původního akvária. Dám tedy rampu po celé zadní stěně a půlku potáhne JBL 1502 a druhou půlku Sunsun 702a :) Sací koše umístím také do obou rohů. Příští víkend zakládám, tak snad to bude ok :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2019 08:37 Muž Skoro důchodce [20] Re: Celsiq
Na co to máš, kolik litrů? To vypadá na bazén, ne na akvárium. Já mám délku 120 cm. Výkon čerpadla 700L táhne i filtr, takže výkon je nižší a bohatě stačí, leda že chceš mít v akva bouři o sile mořskeho příboje.
A to mám vývod na sklo, když jsem ho dal do prostoru, vířilo mi dno, křemičitý písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2019 19:24 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Celsiq
K rampě se proudové čerpadlo moc nehodí. Já jsem jí vyhodil a čerpadlo dal křížem rohu než je vývod z filtru. :-) www.profiplants.cz/… tohle si ale rozhodně nekupuj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2019 14:09 Muž Celsiq [45] – umístění čerpadla
Ahoj, přemýšlím nad menším proudovým čerpadlem (2000l/h) k doplnění proudu z JBL1502 - rampa po celé zadní stěně (140cm z celkových 148 vnitřních cm). Jde mi hlavně o cirkulaci co2, které rozdělím z jedné tlakové láhve do dvou difusorů (snad bude fungovat pomocí klasického rozbočovače na hadičky - máte někdo zkušenost?). Kam by jste pomocné proudové čerpadlo umístili? Optimální mi přijde vršek vzdálenější boční stěny (od počátku rampy, kde je slabší proud). A jak silné doporučujete? Díky za vaše zkušenosti a názory :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 23:40 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
Má to 8 rychlostí a fotobuňka to nevypne úplně jede to na 1. nejslabší rychlost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 22:57 Muž Olin [155] Re: vaclav
Dá se to nastavit tak, že ten senzor to čerpadlo úplně vypne?
A ještě bych měl dotaz, zda ten nejmenší proud je opravdu slabounký...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 13:15 Muž antiA [344] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: jamajcan
V poho.
Ono u těch proudových (a nejen proudovych) čerpadel je důležité uchycení a materiál te osičky. Při nákupu bych se mírně díval po tomto případně po jednoduchém nákupu náhradních dílů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 12:26 jamajcan - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: antiA
Necítím se povolaný někoho kritizovat, já spíš chválím. Nepochybuji, že je to skvělá mašinka. Jen ta cena mě malinko ohromila ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 11:53 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
Má to fotobuňku a v noci pak jede na minimum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 11:48 Muž antiA [344] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: jamajcan
Taky nemám moře. Mám to utlumene na třetinový výkon - spokojenost. A to ticho.... Pri koupi jsem myslel na aplikaci v budoucí větší nádrží - tam takovy streamer využijí naplno.

Tak jak v přírodě (obleva či období dešťů a následný zvýšený tok/prutok řek) udělám jednou za čas průvan , max výkon.... zvirim bordel i v takovém zákoutí kde se při pravidelne údržbě nedostanu následně mi externi filtr bordel odsaje. Provozují takto delší dobu. Můžeš přijít na návštěvu a "zkritizovat" nádrž. Při rozumném použití ani řasy co mají rady silný proud nejsou.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 09:41 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
Tak zlepšení určitě a to jak rostliny tak ryby. Jen musíš mít vypořádané řasy protože některým ten proud vyhovuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 09:28 jamajcan - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
Olin nemá moře, takže pochybuju o dobrém tipu za šest a půl litru. smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 09:01 Muž antiA [344] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Olin
To čerpadlo ti stále nebude brát tolik.... záleží podle zatížení/nastaveni.. takže vem klidně to větší a sniz prutok... sníží se ti i odber.

Vřele doporučuji firmu TUNZE a jejich vyrobky. Kvalitní, tiché, moderní, bezpečné a trvanlive. Co se týče čerpadel mám již vše jen od této firmy. Bohužel jsem měl k této zkušenosti dosti složitou a drahou cestu přes eheim, new jet, jebao atd.... kdyby mi někdo tehdy poradil/naznacil ať si pořídím tunze pozval bych ho dneska na parádní večeři. Spousty času, maleru/problémů, peněz bych usetril.

Proudové čerpadlo mám toto... ( www.morskeakvarium.eu/… ) a-maximalni spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 22:53 Muž Olin [155] Re: vaclav
Pozoroval jsi nějaké zlepšení růstu rostlin s použitím čerpadla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 22:47 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
Ne bezdrát k tomu nemám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 22:23 Muž Olin [155] Re: vaclav
Ty máš u toho tvého čerpadla nějaký bezdrátový ovladač? Chápu to tak, že je k tomu něco jako ovladač k TV?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 07:34 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
www.profiplants.cz/…
Hlavně si nekupuj tohle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2019 06:44 Muž Jarry [866] Re: Olin
Doporučuji Tunze - minimální spotřeba, maximální spolehlivost a ani když mám hlavu u akvária, neslyším ho www.morskeakvarium.eu/…
Případně model s větším výkonem, pokud je to potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 22:15 Muž Olin [155] Re: vlka
Vzal bych to slabší, které bere 12
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 22:12 Muž vlka [412] Re: Olin
To čerpadlo baští 23 W. To je mazec.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 21:56 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
Tak jako každé čerpadlo bylo asi dva dni slyšet ale už je tiché a to nastavení je dost jednoduché a většinu ho stejně nebudeš potřebovat protože asi vlnobití používat nebudeš. Dobrej je ten magnet přícucky po nějaké době nedrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 21:38 Muž Olin [155] Re: vaclav
Máš tento? www.profiplants.cz/…
Edit: Jak je na tom s hlučností a se složitostí nastavení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 21:30 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
Cirkulační čerpadlo Jecod - Jebao WAVE MAKER OW-10 12w 500-4000 l/h
Já mám to nejslabší asi měsíc a zatím funguje dobře ¨
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 21:22 Muž Olin [155]
Zdravím, má někdo zkušenost s tímto proudovým čerpadlem ? www.profiplants.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 22:26 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: Maq
Promiň, ale to si nemyslím. Zdá se mi to akorát. Myslím si, že až budou hromadně ryby umírat, tak to bude moc. Nyní nic neumírá a vše je v pohodě. To si asi myslím já. Člověk se poučí jen ze svých chyb. Pravda? Jenom pro zajímavost, co ti připadalo moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2019 21:19 Maq - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: pavel1234
Díval jsem se na Tvoje akvárka, a chybějí mi tam detailní fotky a některé údaje. Ale když čtu seznam ryb plus další Tvoje plány na jejich doplnění, zdá se mi to moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 15:30 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: jarda62
No, krmil jsem fakt dost, když tam byly neonky. Nyní, když tam je 2x akara hnědá, 1x skalára amazonská ZLATÉ, 7x pancéřníček skvrnitý a jeden tečkovaný a 4 ancistrusi, tak krmím fakt málo. A to už kupuju kvalitní krmivo od Tetry. Plus chci dokoupit další pancíky tečkované a 6x skaláru amazonskou ZLATOU. Takže se snažím najít příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2019 15:01 Muž jarda62 [341] Re: pavel1234
OT Ono je někdy dobré, zkusit přijít na to z čeho se ty částečky berou. Třeba krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 14:26 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: Maq
Co tedy radíte? Jsou ty částečky nějak hodně ohrožující pro ryby? A jak byste to opravili? Jestli bude nutno, mojí prezentaci rozepíšu, ale fakt si myslím, že to bude tím, jak jsem před 2 týdny vytrhal všechny rostliny. Až se to zakoření a přidám bioflor pro rostliny, už to bude třeba lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 11:44 Maq - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: Lampal
Lampal napsal: jak teda dodat jemnejsi filtracni material, kdyz ma jen kostku
Ani jemnější filtrační materiál nemusí vždy pomoct.
Pokud se molitan rychle zanáší - vata či tkanina by se zanášela tuplem! - tak je problém v akváriu, a ne v molitanu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 09:22 Muž Lampal [3] Re: ZDRI
Ok beru, jsem neznale, ale jak teda dodat jemnejsi filtracni material, kdyz ma jen kostku a nejede pres nadobu. Dival sem se u tebe a mas to vychytane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 08:27 Muž ZDRI [808] Re: DavFM
Naprostý souhlas. V akvárku 70x50x50 mám čerpadlo AquaEl 500 l/hod. Napojený krabicový 3-litrový filtr s hustými náplněmi (vata, mikrovlákno) a i tak ho mám ztlumené na 1/2 výkon. Navíc empiricky vyzkoušené - čím větší průtok, tím více nečistot létá ve vodě. A pokud je problém s viditelnými nečistotami ve vodě, biomolitan 20-30 PPM je většinou neodfiltruje, lepší jsou náplně typu vata/filtrační látka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.04.2019 07:12 Muž DavFM [1098] - Corydoras&ApistogrammaRe: Lampal
Čerpadlo 30w do akvária 250l? Jako fakt??? Bude z toho vířivka a to už vůbec nemluvím o tom, že to čerpadlo bude taky celkem zásadně topit.
To čerpadlo, co tam má, musí bohatě stačit, pokud ne, chyba je někde jinde.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 02:26 Muž Lampal [3] Re: pavel1234
Bylo mi razeno filtrace o kapacite 4-5x mnozstvi vody, snizit vykon se da vzdy a jedu na mozna tretinovy vykon. Vzal bych
Atman čerpadlo JKA-IP203 2000 l/h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 21:53 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-) – Příliš?
Dobrý den,
v akváriu u skalár m trochu problémy a myslím si, že to čerpadlo nestíhá. Mám ATMAN čerpadlo 400 l/h a když se biomolitan zanese, čerpadlo svůj výkon sníží. Chci se zeptat, mám tedy koupit třeba ATMAN čerpadlo 2000 l/h a nebo od AquaEl čerpadlo 900 l/h? Bojím se, že těch 2000 l/h bude dost a potom i na škodu. Zvětšil bych i biomolitan, ale jde o to, že nevím, jak to udělat. Mám tam biomolitan 10x10x40 na 250 litrovku. Když mám tedy částečky ve vodě, které by to měl biomolitan sbírat, mám koupit spíš čerpadlo a nebo se zaměřit jak na čerpadlo, tak zvětšit biomolitan? Na vnější filtr bohužel není místo.

Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 18:06 Maq - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: DavFM
Ohromné! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.04.2019 17:01 Muž DavFM [1098] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Skoro bych řekl, že to musel vymyslet Cimrman, ale ono to funguje, navíc velice dobře.
Viz video, je tam i výroba, ale já si to vyrábím trochu jinak, soustružím si takový kus, kam ten vzduch vede, nelíbí se mi to provedeni s tou větší trubkou a O-kroužkama.
Při průměru 20mm mám odměřený výkon 450l/hod, ale tobě by stačilo s průměrem 16mm, tam bude cca 300l/hod.Je to velice tiché, prakticky to jenom šumí, pokud bude těsné krycí sklo, nebudeš o tom vědět.

www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

PS:pokud by ses rozhodl pro takové řešení, ale výrobou se nechceš zdržovat ;-) , mohu ti pro tvůj experiment 4ks tohoto vzduchového výtahu nabídnout v rámci sponzoringu zdarma, mám jich vyrobeno do zásoby dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 16:48 Maq - Corydoras&ApistogrammaRe: DavFM
DavFM napsal: 4x "tschechische luft heber"
Was ist das? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 16:44 jamajcan - Corydoras&Apistogramma – Re: DavFM
Líbí se mi, jak mluvíš našou slezštinou. Luftpumpa budže fajna ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2019 13:06 Muž DavFM [1098] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Já ti nevím, asi bych si koupil dobrý vzduchovací motorek a k tomu 4x "tschechische luft heber". I když koupíš schego 250l/h, tak tě to vyjde jako 4 nějaké mizerné hlavy a bude to použitelné i do budoucna třeba zase na něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 11:46 jamajcan - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
NHKG napsal: Ale žere to 12W. To se mu za rok vrátí nějaké kvalitnější čerpadlo. Já používám toto, ale není to nejlevnější: www.akva-tera.cz/…
Přísavky drží a i by to vzduchovalo, kdybych to používal.

V podstatě máš pravdu. Jde o to, aby to čerpadlo vydrželo déle, než je záruční doba. Víš jak se to dneska dělá. Výrobek vydrží 2 roky a v mnoha případech jde k šipku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 11:45 Muž NHKG [3738] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Používám k tomu rozstřikovací rampu, co jsem si vyrobil z trubky od odkalovacího zvonu. stydim
Je docela velké, fotky viz příloha. Ten AquaEl co tu dával ZDRI vypadá zajímavě. Mám od nich jedno čerpadlo z klasického honiče vody a je solidní.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2019 11:36 Muž ZDRI [808] Re: Maq
Já mám dlouhodobě výbornou zkušenost s tímto čerpadlem: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Tiché, rozumná spotřeba, spousta příslušenství, redukce na různé průměry trubek. Přísavky drží dobře, navíc čerpadlo se do rámečku s přísavkami dá za(vy)sunout, takže přísavky zůstávají v nádrži. Mám ho ve dvou nádržích a třetí, záložní, používám s hadicí při napouštění akvárií při výměně vody. Nebavilo mě nosit kbelíky, tož jsem koupil dva 60 l kanystry, do jednoho najednou hadicí odsaji starou vodu, z druhého čerpadlem dopustím čistou odstátou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 23:27 Maq Re: NHKG
Ten Aqua Szut vypadá dobře. Jaká na něj pasuje trubka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2019 19:56 Muž NHKG [3738] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: jamajcan
Ale žere to 12W. To se mu za rok vrátí nějaké kvalitnější čerpadlo. Já používám toto, ale není to nejlevnější: www.akva-tera.cz/…
Přísavky drží a i by to vzduchovalo, kdybych to používal.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 19:50 jamajcan - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Maq
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Aha.
Tohle používám u živorodek jako honič vody a provzdušňovač. Za ty prachy ok. Dělá to podtlak jako hrom, a přísavky drží perfektně. Ještě bonus, že si můžeš zvolit libovolné filtrační náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 19:40 Anďaska - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Maq
Já mám čerpací hlavy atman 200 a 201 a přísavky drží na skle hodně fest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 19:35 Maq - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: jamajcan
V Mičurinech mám teď Hailea PT-200. A ta mě právě naučila, že tahle štěrchátka nemusejí mít dobré přísavky a nemusejí dobře zvládat přisávání vzduchu. Prostě neudělají dostatečný podtlak.
Teď chci pořídit čtyři osmdesátky, na větší hokus-pokusy. Bez filtrace. Ale záleží mi na tom, aby se tam hýbala voda a abych mohl nějak přivzdušňovat.
Vzduchovací motorek bych asi musel vzít Schego, ne právě levný, a stejně bych k tomu potřeboval něco na honění vody. Filtr Fluval U2 se mi líbí, i když filtr jako takový celkem nepotřebuji. Ale čtyři Fluvaly něco stojí, tak se rozhlížím po levnějším řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 19:22 jamajcan - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Maq
Já myslel, že to chceš na ty svoje hokusy pokusy, do malých nádržek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 19:20 Maq - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Maq
Děkuji za námět. Ale já bych chtěl něco, co se ani nesnaží vypadat jako filtr, tedy zřejmě čerpací hlavu. Rád bych na to nasadil trubku, aby nasávala až ode dna.
Bude to totiž v akváriu o cosi větším a vyšším, asi 80 litrů objem a 30-35 cm mezi dnem a hladinou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 13911x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/13855-cerpadlo