Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k neonkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k neonkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:11 Muž pibor [9] - Parmičky – Re: Yirka
a jákyho bys mi doporučil???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:10 Muž Yirka [9118] – Re: pibor
Podívej se třeba po nějakých čichavcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:06 Muž pibor [9] - Parmičky – re
jj děkuji tak nebudu kupovat ja mam totiž 2 parmičky a 4 neonky tak chci koupit 4 par. 2 neonky a 2 skaláry tak newm co koupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:03 Muž Yirka [9118] – Re: melias
7cm skalára menší neonku klidně slupne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:02 R Muž Silent [5949]
Yirka má pravdu. Těch tvých 56 litrů je na skaláry opravdu málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:00 Muž Yirka [9118] – Re: pibor
Do nádrže tvé velikosti skaláry nekupuj, jen se tam budou trápit. Chce to alespoň dvojnásobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:58 melias – Re: Yirka
Řekl bych že tak 5-7 cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:58 Muž pibor [9] - Parmičky – Parmička nádherna,neonka obecná a skalára amazonská
Ahoj mám v akvarium 6 parmiček a 6 neonek a rád bych si koupi cca 3 skaláry prosím o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:56 Muž Yirka [9118] – Re: melias
Když ony ty skaláry mají tu tlamku takovou vysunovací a ve skutečnosti je skoro třikrát tak velká než když na ně koukáš jak klidně plavou. Jak máš ty skaláry staré, respektive velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:54 melias – Re: Yirka
No a právě bych řekl, že do tlamy Skaláry by se nevešly...ale vím že Skaláry jsou "dravci". Čichavci vypadají jako klidné ryby a Dánie moc neznám...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:31 Muž Yirka [9118] – Re: melias
Ti by si na neonky té velikosti netroufly. V podstatě platí zásada, že rybky je schopna sežrat rybku která se jí vejde do tlamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:26 melias – Re: Yirka
Čichavce a Dánia by jste vyloučili...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:35 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: melias
kazdopadne pokud nevyndate bud skalary nebo neonky, tak zbydou jen ty skalary, ja bych s tim neco udelala, dejte nekomu jedno nebo druhe, neonky taky muzou ze stresu pomrit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:29 Muž Yirka [9118] – Re: melias
Pokud cítí že jsou ohroženy tak se pochopitelně schovávají. To bude ono. Já je sice se skalárami mám, ale oboje od mala a tak jsou na sebe zvklé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:18 melias – Re: Yirka
No možné to je, jen co vidím, tak je uplně ignorují...neonky jsou schovaný vzadu za rostlinkama, takže mi akvárko moc "neoživí" :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:08 Muž Yirka [9118] – Re: melias
Ulovit rybku je pro skaláru otázka zlomku vteřiny a dál pokračuje v plavání. Toho si ani nemusíš všimnout, zvlášť v tom množství co máš. Krmím živými pavími očky tak vím co dokáží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:06 melias – Re: Yirka
a myslíš že Skalárky loví v noci za tmy? přes den co sleduji mají co dělat se souboji mezi sebou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:05 Muž Yirka [9118] – Re: melias
Pokud mizí především ty menší tak je to jasné, skaláry si vylepšují jídelníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 19:56 melias – Požírači neonek?
Zdravím a žádám o radu. Do "zajetého" akvária s osazenstvem 4 x středně velká skalára amazonská, 4 x dánio pruhované, 2 x čichavec modrý a 2 x ancistrus jsme před 2 týdny zakoupily od místního chovatele 45 krásných neonek o velikosti cca 2 - 4 cm. no a ted jich tam je stěží 25 kousků :-(
Vím že se neonky nehodí moc ke skalárkám, proto jsem tak šoupnul nejdříve 2 neonky na zkoušku a když tam po měsíci pořád plavaly, zakoupil jsem oněch 45 kusů... přes časté sledování jsem neviděl, že by je tam některá rybka proháněla tak nevím. to že chcíply se mi moc nezdá (nikdy jsem neviděl uhynulou v akváriu) i když samozřejmě je to možný, ale příjde mi, že se neonky ztrácejí převážně přes noc. Poradíte někdo? podezřívám všechny včetně psa :-))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 18:50 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Wexelo
Jj je pravda, že rybky, které jsou odchovány zvlášť mají pak ze začátku s výchovou problémy. Ale doufám, že ten defekt mít ty moje takový nebudou. A když tak malý... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 18:36 Wexelo
Je to možné, já je dostal až v dospělosti takže nevím. Jen vím že ty moje jsou pěkně agresivní mrchy, ale moc zotpovědní rodiče :-) Mám mladý asi 4mm a jak píšeš do všeho ďobou a jsou hrozně zvídaví, prostě supr ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 18:20 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Wexelo
Hh to je dobrý no :-) Já mám ten dojem, že se to asi odvíjí od toho jak byli jako mladí chovaní. Protože asi když jsou chovaní v jednodruhové nádrži, tak jsou vůči ostatním rybkám agresivní. A nebo naopak, ale řekl bych, že to první :-D Já mám momentálně asi cm potěr pestřenců vedle v nádrži s gupkama. Protože je nasál filtr starým - praskla mi gumička co držela síťku na nasávadle. Naštěstí jsem si toho všiml, ale musel jsem do práce a tak už se nedali vrátit ke starým. No tak rostou sami. Snad neokoukaj návyky živorodek. Ale zatim vypadaj, že jim nic nechybí :-) Už rozdělili na skupinky. Předtim jezdili v hejnečku. Jsou takové čistící komando co musí všechno oďobat a skusit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 18:08 Wexelo
Farrael napsal: Jinak když už tady tu reakci vidim. Pestřenci ty neonky nesežerou ani je nedonutí vyskákat. Nebo mám jedinně tak moc klidné jedince. Sice což o to, teritorium si udělají, ale tak v rozmezí všude dvacet cm. Jinak rybyk nechají na pokoji. Spíš maj vždycky zájem o pancéřníčky, protože ty tam cejtěj žrádlo co tam spadne a už už šup tam a oni je samozřejmě nenechají. Jinak v pohodě ;-)
Tak to máš asi kliďase, já mám pěkný mrchy a celý akva si zabrali pro sebe :) dokonce jak mám dvě akva vedle sebe tak jen co uviděj rybku v tom druhym už startujou a ježej se co jako ta rybka snad chce narušit nase teritorium smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 18:00 Muž Farrael [28] - Živorodky
Jinak když už tady tu reakci vidim. Pestřenci ty neonky nesežerou ani je nedonutí vyskákat. Nebo mám jedinně tak moc klidné jedince. Sice což o to, teritorium si udělají, ale tak v rozmezí všude dvacet cm. Jinak rybyk nechají na pokoji. Spíš maj vždycky zájem o pancéřníčky, protože ty tam cejtěj žrádlo co tam spadne a už už šup tam a oni je samozřejmě nenechají. Jinak v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 17:31 Wexelo
baronvontarkyn napsal: Mohu se zeptat mám pár pestřšnců v 80 l akváriu a uvažuji o přikoupení páru bety šlo by to

To ti z určitostí asi nikdo neřekne, ale faktem je že pro společenskou nádrž s pestřenci se doporučuje min 100 lit. Tyhle ryby jsou dosti teritorialní a asi se jim to líbit nebude a ostatní rybkám už vúbec ne. Každý si musí rozmyslet předem co v akva chce a co pak může. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 17:26 Wexelo
To bude asi tím že než založíš akva by si to chtělo neco přečíst. Jedná se pravděpodobně o otravu N látkami. O zakládání akva je tu mnoho a mnoho článků tak stačí jen číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 17:24 Muž baronvontarkyn [0]
Mohu se zeptat mám pár pestřšnců v 80 l akváriu a uvažuji o přikoupení páru bety šlo by to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 17:14 anulina – neonky+ancistrus
dobrý den chtěla bych se zeptat... minulý týden sem si zařídila akvarko se wším wšudy...
a postupně po 1-2 dnech mi umíraj rybi-neonky a ancistrusove...
z 10 neonek mi zbyli 2 ... čím to je? x((( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 22:41 Wexelo
Mám pestřence asi v 55 litrech , měl jsem s nima i jednoho ancouše, ale postupem času sem ho musel dát pryč, tyhle ryby si tak malý akva zaberou pro sebe a nikoho tam nesnesou. Zvlášť ne když se ti vytřou, to mi samec napadal i ruku když jsem v akva něco upravoval. Takže to rozhodně nedoporučuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 06:47 Muž Honz [7] - Tetry – Re: alku
parmičky strašně moc okusují palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 00:28 vcielka
Ja tipujem na Cichavce :-) Oni su sice spolocenske rybky ale v preplnenom akvariu sa zacnu spravat dost teritorialne voci ostatnym. Zazila som to s Cichavcom perletovim vs. gupky.

Mimochodom vela mierumilovnych spolocenskych ryb ak sa priestor ktory potrebuju k zivotu zaplni sa zacnu spravat znacne agresivne-teritorialne nielen voci svojmu druhu ale i voci ostatnym druhom. Je to individualne. Ale kludne to moze byt aj bojovnica ak sa jej zda ze to tam je preplnene. Ja teda vidim problem v tej preplnenosti. Preriedit ryby a myslim si ze to prestane. Ak nie zoberiem spat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 00:10 Muž O.Tom [439] – Re: alku
Tipnul bych si to na tu bojovnici, aspon u tech pavich ocek, to bych rekl ze je klasika s bojovnici... u neonek si nejsem jisty, ale asi bude pachatel stejny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:29 Muž navik [908] - Sumci
alku napsala: ...spíš jsem měla podezření na parmičky - jsem se dočetla, že rády pavím očkům okusují ocásky, tak pro ně nejsou nejvhodnější společnost....

Ona není parmička jako parmička, parmičky černopruhé (Crossocheilus siamensis alias SAE,viz: rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha - abychom hovořili o téže rybce) chovám s neonkami rovněž a neokusují ;-) - ani jsem o tom neslyšel, že by s nimi někdo měl problém podobného rázu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:26 alku – Re: navik
akvárko čerstvě založené není - aspoň myslím - funguje zhruba 3 měsíce, jen neonky, paví očka a čichavci jsou tam druhý den.........doufám, že hůř snad nebude.......pořád koukám na nějaké odkazy a pořád se dovídám něco nového palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:23 Muž navik [908] - Sumci – Re: alku
Zkuste si zatím přečíst třeba tento odkaz: www.horacovoakvarium.cz/…
může Vám být užitečný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:21 alku – Re: bluedream
no počkám do zítra, co se ještě vyklubou za názory...když tak na ty rybky koukám, tak jsou v klidu, každý druh se svými a bojovnice vesměs zalezlá někde pod listem, spíš jsem měla podezření na parmičky - jsem se dočetla, že rády pavím očkům okusují ocásky, tak pro ně nejsou nejvhodnější společnost....no když byla bojovnice s těma mečovkama a platama, žádný problém nebyl ...tak uvidím, možná viníka nachytám při činu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2009 23:20 Muž navik [908] - Sumci
alku napsala: no tak nemoc mě fakt nenapadla, ony mají vybledlou spíš tu červenou část, která vede k okousanému ocásku, jinak mi přijdou v pořádku ... jsou v akvárku druhý den. palec

Pokud jsou v čerstvě založeném akvárku druhý den v takovémto množství, pak bude hůř... :-O
Zkuste zde ve fóru pohledat odkazy s radami pro začátečníky, byly citovány mnohokrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:15 alku – Re: Sakul
no tak nemoc mě fakt nenapadla, ony mají vybledlou spíš tu červenou část, která vede k okousanému ocásku, jinak mi přijdou v pořádku ... jsou v akvárku druhý den. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:07 Žena bluedream [245]
Pokud jsou ožraní samečci pavích ok, tak to dělá určitě bojovnice ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:07 Muž navik [908] - Sumci – Re: alku
Na tu uvedenou velikost akvárka Vám přijde oprávněně přeplněné hmm a snad je dostatečně dlouhou dobu zaběhnuté. Pokud se jedná opravdu o okousané ocasní ploutve a nikoli o příznak onemocnění, na rozdíl od Vás bych z osazenstva podezříval v první řadě bojovnici. Můžete sem přidat kvalitní fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:04 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: alku
A nemáte podezření třeba na bakteriální rozpad ploutví? Parmičky jsem kdysi s neonkami choval bez problemu. S bojovnici skušenost nemam. Třeba nikdo poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 22:49 alku – kdo ožral neonky?
Jsme se synem začátečníci - máme akvárko 84l a v něm 2 ancitrusy, 1 bojovnici, 4 čichavce, 2 parmičky černopruhé, 10 neonek, 5 pavích oček (akvárko mi přijde přeplněné - čichavci a paví očka nebyly v plánu - syn je dostal darem), ale teď k problému: po dvou dnech jsem si všimla, že 2 samečci pavích oček a 3 neonky mají ožrané ocásky (2 neonky jsou i nějaké vybledlé) - kdopak nám je ožírá? Můžou to být parmičky? Na bojovnici moc podezření nemám, kdysi jsme ji měli v akvárku s mečovkama a platama a nebyl problém. Co teď s tím? Předem dík za názor a radu. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 13:28 R Muž Silent [5949] – Re: iblik
Lepší je zkontaktovat chovatele. Při troše zkušenosti se to dá poznat i v krámě. Párek si hlídá svoje oblíbené místečko a ostatní odhání. Chce to narazit na dobrýho prodavače ten by to měl taky poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 13:22 Muž iblik [4] - Labyrintky
Haimdol napsal: Agresivní bývají pouze v době tření, jinak jsou to klidná a jedna z nejmírnějších cichlidek. Jinak si myslím, že pokud je nádrž dostatečně zarostlá měli by i v době tření klid a k žádné přehnané agresivitě by nedocházelo. Je to musí být párek, který se sám vybere. A 72 litrů poskytuje dostatečný prostor pro případné teritorium. Takže společnost 14 neonek by rozhodně nevadila. Pravda je, že jsou háklivé. Proto jsem jako další možnost napsal altispinozu. Ty tak háklivé nejsou a vypadají podobně.
nj ale kdybych šel do tech ramirezek jak poznám pár neni to spíš sazka do loterie že v obchode budou mít párek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 13:05 R Muž Silent [5949] – Re: FranzFritz
Agresivní bývají pouze v době tření, jinak jsou to klidná a jedna z nejmírnějších cichlidek. Jinak si myslím, že pokud je nádrž dostatečně zarostlá měli by i v době tření klid a k žádné přehnané agresivitě by nedocházelo. Je to musí být párek, který se sám vybere. A 72 litrů poskytuje dostatečný prostor pro případné teritorium. Takže společnost 14 neonek by rozhodně nevadila. Pravda je, že jsou háklivé. Proto jsem jako další možnost napsal altispinozu. Ty tak háklivé nejsou a vypadají podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 13:00 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Haimdol
Ramirezky nejsou dobrá volba. Někdy bývají pěkně agresivní, hlavně na malé rybky a nemají rády změny kvality a teploty vody, často kvůli tomu chcípají. To je právě problém malých nádrží. Daleko hůře se v nich udržuje stálé klima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 12:46 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: iblik
Tetra ohnivá je velice drobná rybka. Když doroste 2 cm, tak je to opravdu hodně. Málokdo ji zná z akvária a ještě méně lidí ji chová. Je právě vhodná do menších nádrží, protože není náchylná na výkyvy v kvalitě a teplotě vody. Hlavně nezatěžuje tolik vodu jako jiné druhy ryb. Kdo tento druh ryb zná, ví, že v 70-ti litrovém akvárku se ti mezi rostlinami ztratí i 40 těchto ryb. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Mám je v akvárku s neonkami, otíky a krevetkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 11:21 R Muž Silent [5949]
Do 72 litrů bych už nedával nic. Maximálně párek třeba ramirezek, nebo altispinozy. Ať je to trochu biotopní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 11:11 Muž iblik [4] - Labyrintky
FranzFritz napsal: Můžeš přidat tetry ohnivé. Jsou pěkné, malé, můžeš jich tam dát i dvacet.
neni to blbost nebude to přerybněný? do 72l?
Yirko no to sem taky přemíšlel ale jako vit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 08:21 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: iblik
Můžeš přidat tetry ohnivé. Jsou pěkné, malé, můžeš jich tam dát i dvacet.
Ještě mám připomínku k tvému pravopisu. Oprav tu hromadu chyb, které jsi nasekal v nadpise a jedné větě. To je hrůza. Tvé chyby tak bijí do oči, že jsem se k tomu musel vyjádřit no Nechtěl bych po tobě opravovat slohovou práci smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14939x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13517-jake-ryby-k-neonkam?od=551