Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k neonkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k neonkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 09:51 Muž HeRa [15] – Neonky + co ?
Ahoj
Prosím o radu, co dat k neonkam. Kdyz kouknete na me akva, jsou tam se 4 terama cervenyma a 3 tetrama kralovskyma. (zrejme chyba ve vyberu pro takhle male akva)
Tady jsem se docetl, ze zivordky spis ne - rozdilne naroky na tvrdost vody.
Co by jste prosim doporucili jineho, tak aby to plavalo spise v horni polovine akva a neprohanelo to neonky ? (tetry kralovske a cervene to delaji a neonky mi prijdou utlacovane) Dania ? Jine mensi tetry ?

Předem díky .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2019 22:38 Žena lenkalor [580] Re: vlka
2 perleťáci, pokud se vyvede pár, nemohou být ani v 180 l. Vlastní zkušenost. Samec by samici uhonil, jak psal Václav. Musí být ve skupince nebo jen samice, ale to u mladých dost dlouho nepoznáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.08.2019 22:02 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: vlka
Je to marný, je to marný, je to marný... :-P smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2019 21:29 Silviebaris Re: vlka
Je to poťer... ;-) A ti skaláři,a krunýřovec..u tebe taky nejsou reedy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 21:28 Muž vlka [3453] Re: afc1886
A jo potěr. Tak to se ,,Kaira,, omlouvám. Mo jo, ale to nic neměmí na tom, že v čisté 55tce by nemohli být dva Čichavci perleťoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 21:10 R Muž afc1886 [14695] Re: vlka
rybicky.net/nadrze/21923
Podívej se na tu prezentaci ještě jednou, než budeš vynášet soudy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.08.2019 20:23 Muž vlka [3453] Re: Kaira
Sama máš dva kousky v ,,čisté devítce,. www.zooshop-eu.cz/… nebo rybicky.net/atlasryb/panchax_pricnopasy mají doporučené 50-80 litrů nebo na Rybičkách 40 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2019 12:48 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
Asi jsi nezažil když samec začne stavět pěnové hnízdo a následně nahánět samici a terozivat celé osazenstvo v nádrž. Může to skončit smrtí samičky nebo i někoho z osazenstva v tak malém prostoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2019 12:08 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: vlka
Jak píše Ctibum. palec Pak taky o to, že doporučuješ tazatelce do jejího akvária naprosto nevhodné ryby, nebereš žádné argumenty proti a hádáš se jak děcko. Otázka spíš je, o co jde tobě? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 10:55 Muž vlka [3453] Re: Kaira
V každé nádrži dorostou jinak. Betty můžou dorůst také 10 cm a chovají se v malých nádržích. Nevím o co ti jde?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.08.2019 00:39 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: vlka
A to je podle tebe v pořádku, udělat z nich záměrně mrzáčky? Když nebudou mít 10 cm, ale třeba 7, tak to je OK?
Tím končím, nemám co víc k tomu dodat. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 23:19 Muž vlka [3453] Re: Kaira
Možná ani nedorostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 20:53 Franťáček Re: horsina
Hodí se k nim jiné tetry. A dal bych tam 10 ks neonek a 6 až 8 jiných teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   17.08.2019 00:31 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: vlka
To, žes je neviděl, ještě neznamená, že tolik nedorůstají. ;-) Velcí čichavci prostě do akvária pod 100 l nepatří, ani mlaďoši. Co s nimi pak bude dělat, až jí dorostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 22:01 Muž vlka [3453] Re: Kaira
Když koupí dva mlaďochy +- 3 cm, tak v poho. 10ti cm Čichavce jsem tuším ještě neviděl, ale věřím, že ve velkém AQ dorostou i větších rozměrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.08.2019 21:16 R Muž afc1886 [14695] Re: horsina
A já bych napřed rád viděl prezentaci akvária nebo aspoň fotku, abych věděl do jakého akva rybky doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.08.2019 21:15 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: vlka
Čichavci perleťoví do akvária o objemu 55 l rozhodně nepatří, vždyť dorůstají velikosti přes 10 cm. no Pokud čichavce, tak zakrslé nebo medové, což ale zase nejsou zrovna ryby pro začátečníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 20:56 Muž vlka [3453] Re: _ucx_
Horsina je patrně začátečnice a ty hned externí filtr, stolitrový sud, biofiltrace, jakási ,,denitrate,, a padesát neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 19:41 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: horsina
Když budeš denně měnit 50% vody, tak tam těch neonek můžeš mít třeba padesát. Jenže když jednou zapomeneš, neštěstí bude na světě. Leda mít externí filtr a do filtračního okruhu zapojit ještě stolitrový plastový sud, pak bude z padesátky de facto stopadesátka. Ale chce to biologickou filtraci. Taky můžeš experimentovat s de-nitrate.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 19:01 R Muž Anthrax [4786] Re: horsina
Neonek modrých by se ti tam vešlo rozhodně víc. :-) To by vyniklo líp.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2019 17:42 Muž vlka [3453] Re: horsina
Čauky. Máš tam 10 rybiček, které mohou každá mít 5 cm. Neonky vyniknou, když je jich slušné hejno, takže pod 10 kousků bych nešel. Klidně bych k nim dal 2 kousky Čichavců perleťových. Ale i slušný filtr a moc Okružáků, dostatek rostlin je samozřejmostí. Nahoď foto, nebo ještě lépe, založ si prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 17:17 horsina – Neonky, otíci, pandíci a ???
Ahojky, mám nádrž o velikosti asi 53-55l čistého objemu. Už ji mám zaběhlou a mám tam dostatek rostlin (+ plánuji zadní část akvária osít trávou (přibližně 15% dna)).

Momentálně v ní jsou jenom 4 pancéřníčci panda a 6 otíků (jsou tam od středy, takže zatím jenom 2 dny).
Chtěla bych tam dát neonky, ale nevím, kolik je vhodný počet. Chtěla bych k nim ještě i jinou rybu - přemýšlela jsem například nad tetrou královskou nebo krvavou, protože obě jsem chtěla do mé předchozí nádrže, ale nakonec jsem si místo nich vzala platy skrvnité ve variantě modré tuxedo. Upřímně ještě nejsem ani vůbec rozhodnutá, jakou rybu bych k nim chtěla, ale zatím vedou tetry.

Vím, že 55l pro ně není úplně ideální, ale babičky kamarádka byla schopná držet 10 neonek v 30l akvu a přežily 4 roky a dokonce se i množily, tak si myslím, že moje akvárium by pro těch 10 mohlo být tak akorát stydim

Takže teda shrnu ty otázky - kolik neonek bych mohla našťouchat do 55l akvária a kterou rybu bych mohla nacpat k nim smich

Doufám, že mi, prosím, poradíte, jelikož moje znalosti o neonkách pochází pouze z internetových článků a ono je holt vždycky lepší se někoho zeptat, než o tom jenom číst

Děkuji předem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 08:31 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Aleš83
Tetra císařská jo. Ale musíš dodržet ten počet (1 samec + 3 samice). Ale záleží o kolik větší ryby než neonky tam chceš. Nejlepší bude, když založíš prezentaci. Pak ti se ti dokáže víc pomoct s výběrem ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 21:55 Aleš83 Re: NHKG
Tak jaká větší rybka se hodí k neonkám? Co třeba Tetra císařská?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.01.2019 21:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Aleš83
Záleží v jakém objemu. Čichavci modří umí být docela ostří. Houštiny rostlin pro úkryt ryb budou v této kombinaci ale nutností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 21:29 Aleš83 – Dotaz
Ahoj,

co kombinace čichavec modrý (nebo zakrslý), neonka, panceřníček zelený, ancitrus?

Dík za komentáře

Aleš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 21:13 Muž LukšaNM [309] Re: firerescue
Jaá mám 100 ks v hrubých 200 litrech a nepřijde mi to moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 20:58 Muž firerescue [6] Re: erny71
Tak ten vypadá moc hezky, trochu těžší chov na začátečníka a taky bych asi měl problém ho živit živou potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 20:54 Muž firerescue [6] Re: LukšaNM
Ano i to mě napadlo, ale 50? Není 75 ks už trochu moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 09:29 Muž LukšaNM [309] Re: firerescue
Za mě určitě ne Čichavec zakrslý! Krásná ryba, ale byl jsem šťastnej když šel pryč. Mimo jiné ti bude účinně likvidovat krevetky. Přidej aspoň 50 neonek a máš to. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 23:11 Muž erny71 [3] Re: firerescue
Dal bych Halančík modropásý. Ten bude v klídku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 21:21 Muž vlka [3453] Re: firerescue
Roky jsem míval a i teď je tam mám. Čichavce perleťový. Nádherné, vážné, moc zvědavé labyrintky. Mám 4 kousky a je tam veselo. Neonky s nima nemají žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 06:04 Muž firerescue [6]
A něco na ten spodek? Nějaký krunýřovec nebo pancéřníček co by se tam hodil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 23:22 Mist Re: firerescue
Akara hnědá je skvělá ryba, klidná a mírumilovná, dobře se snaší s neonkami, nicméně se prostě nehodí do tvého typu akvaria. Je to ryba která je ráda spíše za akvárium s úkryty, kořeny, prostě ocení víc přirozené prostředí, než co2, koberce a přesvíceno. To platí pro téměř drtivou většinu cichlid. A to že v takových podmínkách nechcípnou neznamená, že jim to vyhovuje. Krevetky ti budou uzobávat téměř všechny ryby, je to zpestření jídelníčku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 23:15 Mist Re: Strakááč
No, o zábavu postaráno, když samec je osel, kterej potřebuje alespoň 3 samice, protože jedna mu nestačí, většinou ale některé samice ještě k tomu zabije, když nestíhají jeho sexuální apetit... Velká paráda v akvárku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 20:42 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: firerescue
Dej tam akarky zelený, v páru nebo dvě samičky.. spapaj ti sice krevetky ale jsou mnohem zajímavější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 20:26 Muž firerescue [6] – Díky
Děkuji všem za postřehy a rady. Chtěl jsem k té mojí drobotině něco dominantnějšího. Zvlášť když to není úplné pidi akvárko. Takže ani jiná alternativa Vás nenapadá? Živorodky asi ne, ty toho nadělaj :-D klidně teda něco menšího.
Otíci jsou záhadou, když byli v Aq sami tak jsem našel i jednoho potomka, ale pak začali záhadně mizet. CO2 hlídám a to by se spíš rozloučily Neritiny jako první. Testy vody OK, tak nevím co se jim nelíbí. Možná neonky.
A můžu říct, že neonky a krevetky se snášejí velmi dobře, neonky si jich vůbec nevšímají ani když jsou krevetky na očích. A to jsem je tam šoupnul když byly krevetky hodně malé cca 0,5cm jasně že se nedá spočítat že jsou tam všechny, ale podle pozorování spolu vychází. Teda sdnad i když se zhasne :-D
Pozn.: kobereček je omyl, nic horšího na údržbu není, když jsem se ho snažil stříhat, tak potom nebylo možné Aq od těch lístků vyčistit. Teď ho nechávám žít vlastním životem, sice není tak hezký jako udržovaný, ale přežiju to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 10:07 Žena Rennee [21] Re: firerescue
mě před rokem čichavec zamordoval (uhnal a okousal) pět neonek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2019 05:19 R Muž afc1886 [14695] Re: firerescue
Věř tomu, že i ty neonky si občas zobnou krevetek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 00:35 Muž Xklop [163] - RostlinyRe: firerescue
Ahoj, otázka jaké ryby k neonkám a současně si odpověď co bych chtěl..... Je něco jako vařit "eintopf". Všechny navrhované ryby by k neonkám snad i šli...... že se jako nesežerou..... Další věc jsou ty krevety a už jen z uvažovaných ryb se jedná spíš co kdo chce a ne co "reálně může fungovat. Před nákupem bych si pročetl pár informací a o vybraných rybách a snad výsledkem bude že to nebude fungovat. Omlouvám se za negativní příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 00:14 Muž Libor [527] Re: firerescue
Pestřenci Thomasovi se do krevetek pustí určitě. Mně začali likvidovat okružáky tak, že jsem se nestačil divit. Pokud chceš, aby přežily, tak jen malé rybky velikosti těch neonek - jiné tetry apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 22:32 R Muž Anthrax [4786] Re: firerescue
Já bych ohledy na krevetky bral ale obávám se že všem zmíněný ryby je brát nebudou. Vzhledem k tomu, že tam máš koberec bych tam nedával pestřence. Na akry hnědé mi to nepřijde dost velké. Čichavec zas potřebuje celkem teplo :-)
Edit: Mě tam chybí nějaké ryby dna. Přidal bych na otíkách. Ti to tak nerozhrabou. Ale když píšeš, že ti vyskakujou. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 22:09 Muž firerescue [6] – Společnost k mým neonkám
zdravím, pročetl jsem celé vlákno a přesto bych poprosil o radu co vzít k mým neonkám do mého AQ? Favority jsou čichavec zakrslý, akara hnědá a pestřenec thomasův. Prosím berte ohledy i na moje krevetky red cherry ;-) děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2018 19:53 R Muž romant [27987] Re: Zetor
No, měla by mít, ale obvykle se ten červený proužek do několika týdnů hodně vytrácí. Je to dáno původem, tedy importovaným jedincem, čímž netvrdím, že to bude vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.11.2018 16:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zetor
rybicky.net/atlasryb/neonka_modra (co takhle použít google a najít si fotky?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 16:54 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Neonka modrá
Dobrý den chci se zeptat a nevím kam to napsat; má neonka modrá takový proužek červené barvy, nebo je celá modrá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 22:07 Muž PeCh [77] Re: afc1886
Áno, je tam zlé všetko. Preto každá zmena by bola zmenou k lepšiemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2018 10:13 Maq Re: Darkie
I štěrk je tam špatný.
Těžké začátky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2018 09:06 R Muž afc1886 [14695] Re: PeCh
Těch 40 litrů je hrubý objem, čistého to je nějakých 30 litrů a tam bych vyměnil celou stávající osádku. A teď když už tam rybky jsou, tak bych aspoň vyměnil lebku za rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 08:13 Muž PeCh [77] Re: Darkie
Ono tá beta tam bude vhodnejšia ako ten ancitrus. Keď tak, nahradil by som ancitrusa betou. Pri neonkách by bolo vhodnejšie, keby to boli aspoň malé modré. Predsa len 40 litrov nie je veľa.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13517-jake-ryby-k-neonkam?od=51