Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k neonkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k neonkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 15:37 Muž DaveLister [478] Re: dušan
A jak je to akvárium velké a jak je zařízené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 15:31 dušan
mám 6 týdnů zajeté akvarko a mám tam 10 neonek obecných ,co mám k nim pořídit.poradte,prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 19:55 karo2702 Re: Tomason
Motýlkovci mě opravdu zaujali, ale neonky jsou taková klasika a pěkně zaplňují akvárko, takže jim dám přednost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 14:22 Muž Tomason [37] Re: karo2702
Já teda nevím, ale já měl motýlkovce a neonky bych k nim už nedal. Mé neonky zmizely celkem rychle - bohužel neviděl jsem, že toho motýlkovci byly příčinou, ale podle toho jak žrali moučný červi, tak bych to právě jim přisuzoval. Ryby jsou to nádherné o tom žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 13:08 karo2702 Re: motýlek
Tak já mám ty obecné v 23°C a daří se jim dobře, jsou tam už cca rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 19:15 Muž motýlek [275] Re: romant
N.obecná ... si myslím ... já je odchovávám při 21-22°C ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 17:40 R Muž romant [27981] Re: motýlek
A o jakejch že se to neonkách debatuje? ;-) Červená a modrá do teplejší vody, obecná větší rozptyl a spíš jí bude vyhovovat ta voda chladnější na spodní hranici prvně jmenovaných, tedy 23-4 st. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 16:34 Muž motýlek [275] Re: karo2702
asi jsem se vyjádřil neobratně a atlas to nepíše zcela dobře - neonky ve vysoké teplotě žijí tak rok a půl ... ve 23°C i pět let ...
motýlkovec nevím - to znám jen z vyprávění :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 11:41 karo2702 Re: motýlek
motýlek napsal: podívej se na doporučené teploty pro chov ... hmmm ... neonka spíše do 23° a motýlkovec spíše nad 23°C ... těžký kompromis ...
No jak tak koukám, tak neonka má rozmezí 20-28 stupňů...navíc já ve svém akvárku udržuju teplotu 23 stupňů, takže tady problém nebude....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 20:52 Muž motýlek [275] Re: karo2702
podívej se na doporučené teploty pro chov ... hmmm ... neonka spíše do 23° a motýlkovec spíše nad 23°C ... těžký kompromis ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 19:49 karo2702 – Motýlkovec a neonky
Ahoj, můžu se zeptat, nevíte jestli se motýlkovec snese v akvariu s neonkama? Četla jsem, že motýlkovci žerou granulky z hladiny a tráví čas jen u hladiny, ale taky jsem četla, že žere malé rybky, tak nevím, jestli je loví a nebo jestli je sežere jen když připlave k hladině. A nevím, jestli by byl schopen ulovit tak hbitou rybku jako je neonka a jestli by jí byl schopný sežrat...
Díky všem za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2015 06:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Koště
Právě. Ono to je o individuálním přístupu, ale leckterý začínající akvarista se obvykle upne na ty vzorečky. Vzpomínám si na jednu svou známou, která se rozčilovala, že ona má v akvárku pouze deset ryb a má tam pořád bor.... nepořádek a já ve zhruba stejně velkém mám těch ryb asi padesát a mám pořád čisto. Údržbu jsme dělali zhruba stejnou, jenže já tam měl asi padesátku drobných teter a ona 4 modré akary, 4 líbající čichavce a dva thorakaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2015 05:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DanH
Máš plnou pravdu. Akvaristika by měla být i hodně o citu, porozumění přírodních zákonů a ne jenom o technice a vzorečcích. Mě leckdy zaráží, co všechno jsou lidi schopni do akvárka nacpat, případně co všechno mají kolem akvárka a ono jim to nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.06.2015 22:08 DanH
Já myslím, že všechny tyhle vzorečky jsou na *****. Nezohledňují úroveň metabolismu ( Pepan: vím, že tebou navrhované pravidlo odliší živorodky a tetry, případně jiné podobné rybky, ale to bohužel není vše ), plochu vodní hladiny ( výměna plynů ), délku a jiné rozměry ( skaláře vyhovuje něco jiného než třeba tetře konžské ), agresivitu jednotlivých druhů, požadavky ryb na prostor ( to už tu řečeno bylo ), požadavky ryb na čistotu vody ( aneb závojnatka čistotě neprospívá ) a spoustu dalších věcí. Prostě to nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 22:00 Koště Re: Pepan
S tím souhlasím, neodporuji Vaší myšlence, proto píšu, že je nutné brát ryby individuálně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 21:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Koště
Koště napsal: Úvaha naprosto správná, jen bych upravil to, že ve zmíněném pravidle se nepočítá s centimetry délky nádrže, ale s objemem vody v nádrži.

Tedy, 1 litr čistého objemu = 1 cm délky ryby v dospělosti. Takže na tu jikernatou rybku, třeba tetru, těch přibližně 3-5 litrů nakonec vyjde také. Pro to, aby měl začátečník přehled kolik zhruba ryb může dát do akva, bych ono pravidlo nezavrhoval.

Ale v podstatě máte úplnou pravdu, je nutné brát každou rybku individuálně, jedna neonka se rozhodně nerovná jednomu pavímu očku :-)

Ani na litry to nefunguje. Do nádrže o čistém objemu 60 litrů prostě dva třiceticentimetrové vrubáky nenacpu. Prostě je třeba oprášit ony staré poučky. Ty fungují s mnohem větší pravděpodobností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 21:35 Koště Re: Pepan
Úvaha naprosto správná, jen bych upravil to, že ve zmíněném pravidle se nepočítá s centimetry délky nádrže, ale s objemem vody v nádrži.

Tedy, 1 litr čistého objemu = 1 cm délky ryby v dospělosti. Takže na tu jikernatou rybku, třeba tetru, těch přibližně 3-5 litrů nakonec vyjde také. Pro to, aby měl začátečník přehled kolik zhruba ryb může dát do akva, bych ono pravidlo nezavrhoval.

Ale v podstatě máte úplnou pravdu, je nutné brát každou rybku individuálně, jedna neonka se rozhodně nerovná jednomu pavímu očku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 06:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Smety
Neonky nemuzes pocitat na centimetry, jsou to cistotne rybicky a navic dost male. Kdybych takhle pocital treba sve dva kanciky, nedpopocitam se jiste toho co ses dopocital Ty (celkove budou "kratsi"), ale zatizeni akvaria je mnohonasobne vyssi ;-) .

Tech 15 neonek muzes v 95l vody brat skoro jako ze je dost jedno, jestli tam jsou a nebo ne. Rekneme, ze si za ne seskrtni ctvrtinu vody a bude to jeste i s rezervou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 06:25 R Muž romant [27981] Re: Hutu
Padesáti kouskama nic nezkazíš. ;-) Hejnový rybky ve 100 litrech bych nekombinoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 06:24 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Smety
Zkus radši používat pravidlo, že na jednu malou jikernatou rybku 3-5 litrů vody a na jednu živorodku cca 6-8 litrů a bude Ti to fungovat mnohem lépe. Nevím, který chytrák vymyslel to pravidlo o centimetrech, ale je to naprostá kravina.
Můžu mít dvě nádrže, které jsou stejně dlouhé, ale jedna má šířku a výšku 20cm a druhá 50cm. Selský rozum napovídá, že do nich neumístím stejné množství ryb.
Nebo druhý příklad: Mám nádrž dlouhou 60cm. Podle toho pravidla do ní mohu v pohodě umístit dva třiceticentimetrové vrubozubce. Sám cítíš, že tohle nemůže fungovat. Když už pominu prostorové požadavky těchto ryb, pak 60cm dospělých neonek vyprodukuje mnohem méně detritu než 60cm dospělých vrubozubců. Takže radši zkus to pravidlo s litry. Když to fungovalo v době, kdy se informace daly získat jenom z knížek a časopisů, určitě bude fungovat i v době internetu. Ale platí na skutečné litry a ne na hrubý objem nádrže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 23:29 DanH Re: Smety
Abys to pravidlo nebral příliš vážně www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 23:20 Muž Smety [2] – HUTU
Přesně mám stejné dilema. Včera jsem do čerstvě zaběhlého AQ o čistém objemu 95l ubytoval 15 neonek červených. Tím jsem teoreticky vyčerpal 60% kapacity. Zbylo asi 40 cm ryb.

Nechám to takhle zhruba měsíc a pak bych tam chtěl přidat něco dalšího:
1) do spodní části AQ, co bude žrát spadané zbytky potravy (Krunýřovec L144)
2) nějakou dominantu do střední části AQ (Parmička černopruhá)

a tady se mi to bije, Krunýřovce i Parmičky je třeba chovat po 3-4 kusech a to se mi tam nevejde. Nějaká jiná alternativa a úklidovou četu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 17:38 Hutu – Neonka modrá
Kolik neonek modrých dát do 112l akva a jaké ryby k nim? Nějaké červené tetry? A kolik? K tomu třeba párek čichavců medových a nějakou větší dominantnější rybku lze? Nesežere neonky? A jakou? Co paví očka? Akva teprve zakládám a bylo mi doporučeno nejprve vybrat hejno, které bude dominantní (třeba 15 - 20 ks) a k tomu pak postupně přidávat další rybičky. Neonky modré by měly být velmi malinké, tak by jich snad už mohlo být dost, aby to hezky vypadalo. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2015 13:16 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: luckyway
Teoreticky ano, ale lepší varianta je větší hejno jednoho druhu. Není to tak roztříštěné a je to hezčí na oko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2015 12:21 Muž ludvik [1082] Re: luckyway
Koukej na to logicky ... jsou spolu rádi hároši, skinheadi a depešáci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 20:56 Muž luckyway [5] – Mix neonek
Mam dotaz, budou mi delat rybky spolecne hejno, kdyz zkombinuji neonky cervene, diamantove a tetru neonovou? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 19:41 R Muž romant [27981] Re: Tomiino
Tak tam by problém být neměl, to už je o kapánek delší tetra a do huby skaláry se bude hůř soukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 19:36 Muž Tomiino [43] Re: romant
aha :-) nebo premyslim spise o tetrach vlaknoploutvych...u tech je to podobne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 19:34 R Muž romant [27981] Re: Tomiino
Tak ideál jsou neonky jako "domácí" a přidávat menší skaláry. Když už se musí přidávat neonky k dospělejším skalárům, chce to po nakrmení a zhasnutí světla a s nějakým uloveným kouskem se musí počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 19:31 Muž Tomiino [43] Re: romant
nejake neonky uz tam jsou a dve skalary..pak pribyde par skalar manacapuru,pote nekolik neonek...jedna se o jine akva ne o me co mam zde na webu...je to spatne?nebo to chce dat nejdriv neonky,pak skalary?ale kdyz mi nejaka neonka padne,mohu pak pridavat?jak je to,spousta akvarek je v sestave skalar,neonka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 19:26 R Muž romant [27981] Re: Tomiino
Jako že tam ty neonky chceš přidávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 19:09 Muž Tomiino [43]
Dobry den,muzu se zeptat jak funguje akva s neonkama cervenyma a skalarama...skalary nejsou dospele....???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 01:27 Žena Kaala [0] – Neonky a. Parmicky
Hodia sa neonky k parmicka, zlatym a patpruhym? Viem ze parmicky su zivsie ale nie som si ista ci aj agresivne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 17:13 R Muž romant [27981] Re: Bodla
200 hlavý hejno bude slušná parta, na dno nějakou bandu pancéřníčků, nejaký otíky a máš akvárko jak lusk. S živorodkama bych je nemíchal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 17:04 Bodla – Neonky a?
Zdravím, mám akva 160x50x50 a chystám se po africe ho předělat, zazelenat a ryby? Přítelkyně chce neonky. Tak co myslíte, kolik asi tak neonek? Jaké druhy bude hezké zkombinovat? Já bych rád ještě pak něco přidal, co je tedy vhodné? Paví očka, mečovky? Tetry? (plánuji ještě Helenu a samo ancitrusi) Jaký máte názor? Jak by jste to udělali vy? :-) X-) Ocením každý nápad, vyvarování chyb atd :) Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:13 Muž TitanArmy [4] Re: Turbínka
Právě že se nad tím zamýšlím ;) Osazení akva se bude na 100% měnit. Pro mě je každá rada dobrá. Já se prvně díval tady do atlasu a přebral jsem si to tak, že akva co mám dle atlasu na ně bude dobré. Ještě se zeptám. Chtěl bych do něj Bettu.. Co k ní třeba? Nebo ji tam nechat v tom 54L samotnou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: TitanArmy
Můj názor je, že bych je tam nedal, ale já jsem maximalista. Podle mě je ta nádrž na ně malá. Spíše bych tam viděl buď modré neonky a nebo nějaké borarasky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:10 Žena Turbínka [2558] Re: romant
Ony už tam ty neonky plavou dle prezentace hmm
TitanArmy: A když už x lidí píše ne, možná je třeba se zamyslet nad tím, že minimální asi nebude optimální a zkusit se poohlédnout po něčem jiném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:07 R Muž romant [27981] Re: TitanArmy
A co tam dát třeba tetry žhavý, řekněme 20kousků? Tedy střelba, akvo neznám, jsem línej. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:05 Muž TitanArmy [4] Re: Pepan
Jasně. Nudle nebrat. Já mám 60x30x30. Mě štve, že X lidí napíše ANO, je to v pohodě a X lidí napíše zase opak. Jak si mám pak vzít z toho co je dobré. Určitě záleží i na počtu ryb že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: TitanArmy
Délka nádrže je jeden z více parametrů, kterými se určuje potřeba ryb. Akvárko délky 60cm může mít třeba 30 litrů a nebo taky 150. Anebo taky šest, pokud to bude nudle 60x10x10cm. Klasické neonky potřebují větší prostor než modré, které jsou menší. Proto je ta nádrž pro ně malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 18:53 Muž TitanArmy [4] Re: Turbínka
Proč je teda tady v atlasu napsáno délka 60cm? To akva 54L splňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 18:49 R Muž romant [27981] Re: TitanArmy
Dalo by se pouvažovat o neonkách modrých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 18:49 Žena Turbínka [2558] Re: TitanArmy
Je to pravda, neonky jsou plavci, kteří potřebují prostor (min. 1 metr délky) a pořádné hejno, což jim v 54 l nemůžeš poskytnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 18:46 Muž TitanArmy [4] – neonky
Je pravda, že neonky obecné se do 54L akva nehodí? Počet ryb 8.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 21:39 Heny06 – Výběr
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli lze nakombinovat hejno neonek, parmičky černopruhé a pandíky. Velikost plánovaného akva min.240 litrů.

Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:44 lukasekp – jake ryby
jake ryby si koupit kdyz uz mame kominicka 2x,pancernicka a skalara :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 10:37 Muž funtcz [22] – Neonka červená a terčovec
Zdravim.Dal jsem neonky červené do terčovcu s teplotou 29 stupně.. Přežijí? V popisu je ze max do 27.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 11:46 Muž Yirka [9118] Re: PaBeer
Je tu vlákno jaké rybky?
rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l-
rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l-
a také atlas rybek
rybicky.net/atlasryb/cesky/
Na to, aby člověk poradil lépe je dáno málo vědomostí o akváriu, jeho stáří, technice atd. Také je to hodně na tobě co se ti líbí. V uvedených lincích je nespočet možností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 11:39 PaBeer Re: Yirka
A co by jste mi doporučil za druh, zase nechci mít akvárko "jen" s neonkami jestli mi rozumíte? :((

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14939x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13517-jake-ryby-k-neonkam?od=251