Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k neonkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k neonkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2012 18:00 Muž Ad@m [1051] Re: 150koni
Odolnosť Tetier neónových neviem, ale Neónky červené 28 stupňov vydržia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 17:50 Muž 150koni [653] – teplota vody
Dobrý den. Rád bych se zeptal na odolnost vůči teplotám. Která neonka by se hodila k Terčovcům , kde bude minimální teplota 28°C ? Osobně bych tam raději Tetru neonovou, protože se mi více líbí rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova , nicméne v obchodě mi řekli že jí těmi teplotami snížím životnost a že na vyšší teploty se hodí spíše Neonka červená rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena . Připadá mi ale, že mi chce udat spíše rybu o 10Kč drachší. Nebo že by se zdejší katalog pletl ? Díky za tipy ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 22:18 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Sera
Guramy ani biele dno už nemám :-) Musím konečne aktualizovať aj fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 12:28 Muž Ad@m [1051] Re: Michaldvd
Tie guramy sú v akva stále? K neónkam sú to trochu nevhodné ryby. Samozrejme mohlo by to byť aj 4-mi Osramkami a bledším dnom. Vyskúšaj nejaké plávajúce rastlinky, napríklad Ricciu fluitans.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 11:15 Muž Michaldvd [45] - Asie
Mám v akváriu 20ks neoniek a stále sa skrývajú. Vyjdu len keď im dám krmivo, potom sa znova schovajú. Môže im vadiť silnejšie svetlo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:50 Muž romanekp [-3] – Jakéé ?
Ahoj, chci se zeptat. Jestli se Betta snese s endlerkama ? nebo spíše jestli je nezezobne. ? :-O ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 09:49 R Muž romant [27987] Re: masvers
Podívej se tady v atlasu ryb na Cichlidky a Akarky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 09:45 masvers Re: Tudy
Ahoj a jaký je přesný název těch trpasličích cichlid?Nemůžu to najít ve vyhledávači ,chci si o tom něco přečíst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 08:10 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: masvers
Ryb už máš dost, takže bych další hejno nepřidával. Možná pár méně náročných trpasličích Cichlid . Jinak pokud se rozhodneš pro Neonky, určitě se Tetrami černými snesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 01:19 masvers – tetra černá a neonka obecná
zdarec rád bych věděl jestli k tetrám černým 9ks můžu dát neonky obecné ,nebudou na sebe útočit? Akvarium je 120 L v kterém jsou ještě pancéřníčci panda 5ks, 2 ancistrusi a jeden samec betta splendens,závojnatky (červené barvy) jsem dnes daroval,takže bych rád barevně doladil obraz života akvaria :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.09.2011 20:03 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Na Skaláry a Terčovce zapomeň a tak, jak to zamýšlíš s nima nexperimentuj. Zkus se podívat na nějaký ty cichlidky a nebo dokup ještě více neonek a bude to taky pěkný akvo. Někdy méně(druhů) je více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:00 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: katterinecka
Krevetky odlovim a dam je do krevetaria. Na skalary je to nizke, na discusy male :( co treba dat tam mlade diskusy a az vyrostou, dat je do velkeho? zatim jsem o nich cetl minimalne, ale dalo by se to asi vychytat, i kdyz, asi je to male, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:56 R Muž romant [27987] Re: Tragett
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tragett
taky ať ti nezačnou mizet ty krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:53 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Parecek mensich disku by se v tom akva vyjimal vic :) :-D kdyz ja potrebuju nejaky, ktery nehrabou a jsou v klidu ... to je obcas problem najit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:51 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Třeba párek nějakejch jinejch cichlidek, mrkni se do atlasu, výběr je dost velkej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:49 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Mno a krome tech ramirezek? nejake jine navrhy? :) neco barevnyho by se mi libilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2011 19:46 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Ten párek bych tam viděl jako možný, alespoň budou ty neonky trošku více shánět do hejna. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:43 Muž Tragett [61] - Mořské rybyNeonky a cichlidky
Ahoj, muzu dat k neonkam cichlidky Ramirezovy? Jeden parecek do meho akva (foto v prezentaci) chtel bych nejakou dominantnejsi rybu, nebo parecek, ale mam hejno neonek, tak aby se mi neprali :) jinak tam mam jeste krevetky, tak aby mi je to nezralo, ale to asi bude, to bych pri nejhorsim vyndal :) diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 11:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tragett
Možná jo. Ja mam teda neonky obecné a k nim kardinálky čínské a někdy jsou spolu a někdy zase ne. Asi to bude podobné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 21:37 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: červená + modrá
Dotaz, co neonka modra a neonka cervena dohromady, budou se chovat "skupinove" ? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 22:52 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Beastie
Ja mám neonky snad se všema možnýma rybama skalárama, čichavcema, parmičkama mechovýma, pestřencama, tetry atd. Důležité je koupit je s těmito rybami když jsou ještě malé, k těmto rybám když jsou již dospělé a velké přidávat nové malé neonky už moc vhodné není, asi chápetet proč... X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 14:35 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Koupil bych nejdříve ty čichavce a uvidíš jak na ně zareagují neonky. Měly by zvýšit tou přítomností čichvců svoji ostražitost a mít větší snahu se pohybovat po akváriu v hejnu a třeba ani ta výměna nebude nutná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 14:18 Žena Beastie [318] Re: romant
Ok, dno ponechám.
Ryby koupím společně, až najdu někoho kdo by chtěl ty neonky. Díky za rady tedy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 14:17 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Když to dno odkalíš tím způsobem, že odkalovačem u toho skla zajedeš truchu hlouběji, tak uvidíš, jak se to vyčistí. Více jak starý dno, pokud je normálně udržovaný tím odkalováním je dobře zajetý dno a i když ta jeho hrubost může na někoho působit, jako veelká, tak pokud nejsou broblémy s řasama a rostliny rostou, tak bych si tam tu zásobárnu živin nechal. X-)
EDIT: Tomu ancíkovi ta frakce dna nevadí. S tím by mohly mít problém pancéřníčci, ale ty tam nemáš a ani neplánuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 14:12 Žena Beastie [318] Re: romant
Jeho hrubost mi přijde veliká, nevím jestli to ancíkovi neškodí, aby se nepoškrábal. Navíc je to třeba trochu omýt u předního sklad, už je to tam skoro rok. Výměna ovšem není nutná, jen mě to napadlo, když už se to bude měnit.

Pokud razbory jsou alespoň z poloviny zábavné jak boraras maculatus co mám doma, tak to je potom dobrý důvod. Jdu si to ještě spočítat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 14:08 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Jedno to nebude rozhodně pohledově na nádrž. Bude tam více živo. Ty Rasbory budou společně v hejnu i když jich tam bude 10 a ty čichavci to taky pěkně zaplní. Je to varianta kdy s menším počtem rybek bude to akvárko vypadat plnější než když tam byla jedna větší beta a na to aby tam bylo vidět hejno, muselo tam bejt více než 15 neonek. Ten důvod výměny dna je jaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 14:01 Žena Beastie [318] Re: romant
Jak velky bude rozdil 15 neonek ( 4-5cm) + 1 betta a 10 razborek (4-5cm) + 2 čichavci?
Vždyť velikostně je to potom dost nastejno nebo se pletu?
Plus když už půjde o takovouhle generální změnu, je vhodné například vyměnit dno? Nebude to potom jako znovuzaložení a nebudu muset čekat třeba 3 týdny ( co bych totiž dělala s tím ancíkem)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:55 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Razborky jsou menší, ale co takhle zkusit klasiku v podobě 10 Razbor.
rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna
Bude lépe snášet tu vyšší teplotu a "vyměnit" je za ty neonky by mě přišlo společně s těma čichavcema a tím ancíkem, jako dobrý složení akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:54 Muž hardy [45] Re: Beastie
Co ti tady rika Romant je vse pravdu pravdouci ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:50 Žena Beastie [318] Re: romant
Chápu, každý nemůže být "miláček davu" :)
Prezentaci jsem teď spíchla, skvěle strávený firemní čas :-D Takže jsme se dohodli, že neonky jsou moc velké, párek čichavců medových je ovšem dostačující. Když tam píšou, že chovat s jinými rybami, znamená to nechovat samotné? Pokud nechovat samotné, co k nim teda? Razborky jsou prťavé a tahle nádrž pro ně není vhodně zarostlá ani stavěná, moc silný proud který ve filtru neumím regulovat.
Zkusím neonky udat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:40 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Rozhodně Tě nechci urážet. Píšu jenom co si myslím a nezlob se na mě, ale Ty mě to potvrzuješ. Píšeš o svý lenosti a to bejvá velmi častá příčina problémů, ale neboj, to by se dalo aplikovat na celou řadu dalších akvaristů kteří se zde posléze dotazují na nějaké problémy, ale tím rozhodně neschazuji začátečníky, každý jednou začínal, to je normálka. Moje snaha je pomoci a někdy to co napíšu se nelíbí, ale s tím nic nenadělám, jsem už takovej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
jestli si měla v těch 54 litrech 20 neonek, ancíka a bettu, nemusí stačit ani ta výměna vody jednou za týden až dva. Záleží ale i na kytkách a filtru.
Takhle bez prezentace je těžké radit, ale taky bych volila spíš ty razborky než neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:12 Žena Beastie [318] Re: romant
Ta infekční vodnatelnost byla spíš tak trošku z lenosti, slova jako "tu nápň do filtru objednám až po vánocích" asi už nikdy neřeknu. Jinak výýměna vody 1/4 jednou za týden až dva, voda doplňovaná je odstátá tak 12-24hodin, nepřekrmuji, o víkendu je nikdo nekrmí a občas i ve středu mají pauzu. v létě dolévám jednou týdně vodu ( kvůli opdaření, máme tu takové vedro že to nedáváme ani my, akvárko mívá 28 stupňů, otevřený kryt a větrá) a jednou týdně až dva odkaluji, fitl peru co 3 měsíce. Žádnou chemii nepoužívám. Poslední chemie byla ta esha ( nebo exit) na tu vodnatelnost, 4 dny po sobě, všechny ryby to již přežily ( i ancík)...3 jsem odlovila do karanténí nádoby od zmrzliny na týden (i s lékem při změně poměru a doléváním vody kvůli okysličení), potom co ani po týdnu neumřely na příznaky nemoci jsem je přestala v té lahvince trápit a vrátila je zpátky.
Karanténa nepřipadá v úvahu, prostě v práci další nádrž mít nemůžu a přinést je z obchodu domů, nechat 2 týdny v nějaké holonádrži a pak je zase vozit autobusem do práce? Víc stresu něž by bylo vhodno IMHO

Sice jsem začátečník, ale doporučovat "zlepšit péči o akva" když nevíš, jakou péči jim věnuju, mě malinko uráží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:04 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Chce to zlepšit péči o akva. Potom jsou i choroby daleko vzdálenější. Prověřený zdroje ryb a karanténa se taky hodí. Při prvních příznacích nemoci, se obvykle vyplatí aplikovat nejdříve vodoléčbu v podobě časté a intenzivní výměny vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 12:57 Žena Beastie [318] Re: romant
Asi nikdy bych neřekla, že tyhle neonky jsou 100% zdravé. Jedna má prazvláštní bílou tečku (ojedinělou) u spodní ploutve, jedna měla zatvrdlé jikry a spolu s bettou pošla ( asi ji tam v pravdě dohnala za ten filtr a napasovaly se tam obě), plus ta infekční vodnatelnost v prosinci je pořád ještě strašák... a jsou různě veliké :)

Jinak jen párek čichavců medových a ancík, to zní taky rozumně. protože vytřídit ryby, co zvládnou teploty okolo 28C, nepotřebují prostor na plavání a nejsou veliké - zbude tetra ohnivá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 12:51 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Pro párek čichavců medových je to akvárko daleko vhodnější, jak pro 20 neonek, toho bych se nebál. Ty razborky, to je dobrá volba, ale s těma neonkama to budeš muset asi vydržet a nechat je tzv. dožít, nic rozumnějšího mě nenapadá. Proč si myslíš, že nejsou zrovna nejzdravější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 12:45 Žena Beastie [318] Re: romant
Jako jasně, neni to typicky hejnové chování, ale v těch dvaceti už to hejno pěkně imitovali, mnohem lépe než teď v těch 9ti kusech. CO s nimi teda, v pravdě jsem asi i otevřená tomu, že se neonek zbavím a koupím něco menšího, jako ty razborky nebo podobně malou havět. Ten čichavec (medový) se mi ale líbí, jen se bojím, že je to na něj malé.
Navíc jak se takhle prodává 9ks neonek, u kterých zdraví nemohu 100% zaručit? přeci je nezabiju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 12:43 R Muž romant [27987] Re: Beastie
O.K. Stejně to na neonky moc není, jsou to hejnový rybky amají rády prostor pro plavání a v akvárku Tvojí velikosti jejich hejnová pospolitost nevynikne tolik, jako ve větším akváriu. V těch 50 litech se chovají tak, že jsou jakoby rozstřelený po akvárku a Tobě se neustále zdá, že jich je tam málo, ale ve skutečnosti i kdyby jsi tam dala 20 kusů, tak to bude stále stejný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 12:39 Žena Beastie [318] Re: romant
Neblbni, do 25tky neonky nee. V té 25tce doma mám razborky a krevety, v práci máme hrubým odhadem 54l, ve které je 9 neonek,1x ancistrus a bývala jedna betta splenders. Musím si udělat druhou prezentaci, ať tu nevznikají takovéhle omyly.

Takže sorry za vyděšení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 12:28 Muž hardy [45] Re: Beastie
problem je male akvarko,hodne ryb!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 12:15 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Pokud ty neonky máš v tom 25 litrovým akvárku co je v prezentaci, tak to bude ten problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 11:57 Žena Beastie [318] – neonka- růst
Zdravím, malinký OT ale nebudu kvůli hloupé otázce zakládat nové téma. Momentálně mám v akváriu 9 neonek červených ( +1 ancistrus, betta umřel v pátek).

Původně neonek bylo 8 cca před rokem, to jsem dokupovala na 20 (za 5 měsíců), během vánočních prázdnin ovšem 11 neonek uhynulo ( vodnatelnost, odešel mi filtr).
Co mě ale trápí je, že každá neonka je strašně různě veliká. Chci teď dokupovat dalších alespoň 6 kusů, abych jim zvětšila hejno (čekala sem, jestli se neprojeví nějaká nemoc, co mi přišla na bettě - boule na ocase, ale betta se sama udusila napasováním za filtr, takže předpokládám že voda je bez nemocí). Jenže ze zkušeností, v pobchodě se prodávají půlcentrimetroví až centimetroví prcci.
Mě neonky asi moc nerostou. Mám 2 o velikosti tak 2,5-3cm na délku a solidní 1 cm na šířku, pak asi tak 3 o velikosti 1,5cm-2cm na délku, 0,8cca cm na šířku a tři strašlivé prcky, ani ne 1cm na délku a sotva půl na šířku. Předpokládám že ty největší jsou již okolo roku staré a patří k původní osádce. Ovšem jak mohou ryby, již půl roku v akváriu, skoro nepovyrůst?
Pozoruji je při krmení, nikdo nedostává víc, všichni se krmí, všichni se snaží. Teď jsou podivně klidní, jak je neprohání betta. Začala jsem i krmit mraženým čímsi, co jsem dostala pro razborky v akváriu doma (takže mražené cosi je velmi malinkaté).

Mám dokoupit 6 ks a dále krmit obden mraženým,aby mi prcci třeba dorostli, a pak teprve koupit plánovaného čichavce medového (třeba za měsíc?). Nebo se nemám starat o jejich velikost a přidat jak oba čichavce tak 6 ks ( bohužel rovnou, možnost karantény neexistuje)?

Děkuji za tip !!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 13:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kaqpo
můžou, ale když jsou na ně skaláry zvyklé od mala tak je žrat nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 12:45 Muž kaqpo [7] Re: viktor267
Som niekde čítal ale teraz si už niesom sto percente istý či išlo o skláre alebo o terče, že môžu požierať neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 11:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: viktor267
já zas nechápu ty smajlíky. Hlavně záleží v jaké nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:28 Muž Yirka [9126] Re: viktor267
Proč by nemohly? Chce to jen dodržet pár všobecně známých zásad. Neonky dát do nádrže dříve než skaláry a ještě lépe, nechat skaláry s neonkami vyrůstat.
Edit: nechápu proč se ptáš dvakrát. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 15:02 viktor267 Re: RadioactiWe
mozu bit neonki so skalarmi
smich :-D ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 10:35 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Chem
No neviem či je zrovna dobrý nápad mať len 4 mrenky hmm
Aj v atlase je uvedené aspoň 8 kusov, pod 6 kusov by som určite nešiel no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 22:02 Muž Chem [837] – Re: mili
Z vlastni zkusenosti vim, ze ty parmicky jsou trochu problem - jakmile nektera rybka onemocni, je slabsi, nebo vyrazne mensi, tak ji terorizuji, ale obecne, pokud ty neonky nebudou zavojnaty, tak v pohode - nebal bych se teto kombinace. Maximum do 72 litru bych videl tak asi na 4 parmicky a 10 neonek +- ..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13517-jake-ryby-k-neonkam?od=401