Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k neonkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k neonkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 11:39 Muž ludvik [1082] Re: Tudy
U mě si jedna i vyrazila oko. Dokud jsem neměl Akary, tak byl pro mě pojem "bezhlavý útěk" jen básnická nadsázka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 23:08 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ludvik
Jj, mám to na ně malé. Alespoň jsem jim uzpůsobil akva. Když jsou v klidu, normálně se pohybují mezi Neonkami u předního skla, pokud je něco vyruší tak zmizí vzadu mezi rostlinami, lehnou si na dno a nahodí mimikry, dokonale napodobí barvu pisku. I tak si občas natlučou (když odkaluju), ale rostliny jsou OK a Akary vypadají zdravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 22:58 Muž ludvik [1082] Re: Tudy
Akara hnědá je trouba. Nikomu neublíží, na nikoho není agresivní. Jen v období tření a i to je jen takové malé bububu. Viděl jsem i neonku černou, jak ji dokázala odehnat, když překážela u žrádla.
Ale dát ji do malého akvária bych si tedy netroufl ... v leknutí vytrhá všechny rostliny a na nejbližší překážce se zabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 22:42 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Amatértom
Aha, to jsem netušil. tone hmm V předchozím akva byl pár a také v klidu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 22:34 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Tudy
Samci se netřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 22:06 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: dklein
dklein napsal: Dobrý den, 18 měsíců mám 60 litrové AQ, které předělám na karanténu a již zabíhám nové AQ 230 litrů. Chtěl bych v něm mít hejno neonek nebo teter (tak 30 - 40 ks) a k tomu nějakou větší ryby aby mi rybky držely hejno. Můžu k neonkám dát páreček Akar, na skaláry si netroufám, nechci aby mi požíraly neonky. Děkuji za odpovědi

Akara hnědá s neonkami absolutně bez problémů. A to mám 3 dospělé samce v polovičním objemu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 12:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: dklein
Ještě drobná inspirace. Měl jsem ve stovce párek pestřenců červených a s nimi neonky, ohnivé tetry, drobnoústky trpasličí a podobnou drobotinu. Pestřenci nikdy žádné rybce neublížili a pravidelně odchovávali kolem stovky mimin z jednoho výtěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 11:56 Muž Jifi [675] Re: Pepan
Ještě na konci totáče jsem měl v akvaristickém kroužku akary modré a někdo mně k nim do akvárka přidal nějaké rybky velikostí podobné neonkám. Jak akary rostly, tak rybky postupně mizely, až v akvárku zbyly jen ty akary. Jednou jsem taky chytil cvrčka, který teraristům utekl jako živé krmení a hodil jsem ho na hladinu akvárka. Jak si ho samec akary všimnul, tak to byla vteřinová akce a z tlamy mu čouhaly jen nožičky cvrčka.

Takže jak píše Pepan.
A já bych k tomu ještě dodal jednu poznámku: akary jsou dost teritoriální. Nevím jestli všechny, ale ty modré byly zatraceně hodně teritoriální. Jak se potom chystají třít, tak by neonky byli chudáci i v akvárku 230 l (pokud by do té doby ty neonky přežily).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 11:51 dklein Re: Pepan
Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2017 11:42 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: dklein
Není akara jako akara. A. tečkovaná dorůstá kolem sedmi cm, jiné i 25. Další věc je, že jedna 20cm velká ryba vyprodukuje více detritu jako to zmiňované hejno teter. Spíše bych to řešil tak, že bych vybral ryby, které hejnují rády a k nim, až se nádrž zajede, možná nějaké Apistogramy. A ještě jedna věc. Pokud by by velikostní rozdíl mezi tetrami a těmi akarami příliš velký, mohly by tetry těm cichlidám časem sloužit jako zdroj přilepšení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 10:43 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: dklein
Akar je hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 22:50 dklein – jaké ryby k neonkám
Dobrý den, 18 měsíců mám 60 litrové AQ, které předělám na karanténu a již zabíhám nové AQ 230 litrů. Chtěl bych v něm mít hejno neonek nebo teter (tak 30 - 40 ks) a k tomu nějakou větší ryby aby mi rybky držely hejno. Můžu k neonkám dát páreček Akar, na skaláry si netroufám, nechci aby mi požíraly neonky. Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.05.2017 09:32 Žena Turbínka [2558] Re: UmpaLumpa
Za mě už nic. Pár živorodek dělá víc bordelu než si umíš představit. Tam i mířila moje poznámka s bettou, je to ryba vyžadující čistotu a oka s ancákem jsou hnojníci první třídy. Fakt že betta může napadat jiné ryby jsem nemínila, jelikož mám raději bettyny než oka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 09:18 UmpaLumpa Re: Turbínka
Díky za rady, to zní logicky, neonky vrátím, popřípadě rozdám. Bojovnice je s gupkami v pohodě. Když jsem do bojovnice šel, věděl jsem, že to může dopadnout všelijak, ale myslím, že u bojovnice hodně záleží na individuálním jedinci. Tady ten kouskek je s gupkami v akva už cca 7 měsíců a dosud jsem problémy nezaznamenal.
Ještě se chci zeptat, co byste mi doporučili jako další druh ke gupkám, bojovnici a anctistrusovi? Napadají mě zlaté moly (ale zase živorodky, které dělají moc sajrajtu), dania pruhované nebo párek čichavců zakrslých (zakrslí se prý dají i v tak malém akva, ale zase mám obavu o kvalitu vody, když mám v akvárku živorodky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2017 09:03 Žena Turbínka [2558] Re: UmpaLumpa
Ve stresu jsou, ale z nevhodného prostředí. Vrátila bych je jak už obdobně naznačil kolega. A za mě ani kombinace betty a prasátek nic moc :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.05.2017 08:47 R Muž ctibum [6906] Re: UmpaLumpa
Za mě rada jednoduchá. Neonky tam nedávej vůbec...
Přečti si v atlasu třeba toto" "Běžný chov v nádrži střední velikosti o minimální délce 80 cm, 80-120 l. Nikoliv stísněné prostředí." ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 08:33 UmpaLumpa – neonky vs. gupky
Zdravím všechny,
řeším poměrně nepříjemnou situaci v akváriu. Jsem docela začátečník, mám 54 litrové akva cca 10 měsíců. Osazení akvária: 1 samec betty, jeden mladý ancistrus, cca 10 gupek a před pár dny přidaných 6 neonek červených. Záhy po přidání neonek jsem našel uhynulé už čtyři gupky. Pozorováním jsem zjistil, že právě ty nové neonky okusují gupkám ploutve (zejména ocasní). Všechny uhynulé paví očka byly samice a vždy téměř kompletně ožrané ploutve. Neonky jsem provizorně odlovil. Co by se s tím dalo dělat? Akvárium mám poměrně hustě osázené rostlinami s úkrytem pod pařezem atd.
Napadá mě, jestli nejsou neonky ve stresu z toho, že je jejich hejno moc malé (a nepomohlo by doplnění třeba na deset kusů). Nebo třeba rozložení krmení do více menších dávek denně. Beťák gupky nechává být. Měl jsem štěstí a mám doma docela kliďase...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 10:54 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Vevod
S rybkami počkej. Ani ty, co jsou tam teď, tam ještě být neměly. Živorodky mají rády zarostlou nádrž, ne takovouhle holotu. Navíc kytky potřebuješ, aby ti odbourávaly odpadní živiny po rybkách, a že živorodky ti jich nadělají. Jinak to máš za chvíli zařasené až hrůza.
Hoď tam nějaké rychle rostoucí stonkovky, třeba k zadní stěně akvárka. Takhle se ti to možná bude líbit, ale rybkám určitě ne.
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa / najas
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
a další

Opravdu není nejlepším nápadem začínat rádoby uměleckým akváriem s minimem kytek. Je pro to potřeba hodně znalostí, techniky a minimum rybek.
Krevetka opravdu nepatří do nové nádrže, snad sis to v atlasu přečetl... tone

Ve výhledové rovině - to akvárko je pro neonky hraniční (potřebují dost prostoru), pokud je budeš mít, radši bych volila větší hejno než 5 kousků.

Rybky na dno hledej mezi Pancéřníčky - menší velikost, ne kropenáč. Opět v hejnu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.05.2017 09:08 Žena Turbínka [2558] Re: Vevod
Živočicha který bude čistit dno hledej v zrcadle :-) Střídmě krm a jediné co bych na dno teď dala je plž jako okružák nebo levatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 08:48 Muž Vevod [5] – doplnění aqva
Ahoj všem,
mám 125l aqva ( viz ma prezentace ), v něm neonky, mečovky a kominíčky. Jelikož jsem začátečník tak jsem k nim koupil krevetky. Ty už tedy nejsou, bohužel. Zajímá mě zda k nim mám dokoupit nějakou rybu na dno, která mi bude čistit dno, ale nebude ničit rostliny, nebo je bude ničit minimálně.

Už mi bylo doporučeno dokoupit rostliny. A počkat až se mi ryby rozmnoží. Ale zdá se mi že
mi tam chybí nějaká ryba či živočich, který by čistil dno.

Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 17:29 Pavel – Neonky
Táta má v práci kolegu, který chová neonky a paví očka a říká že do 20l akvária je můžu dát v pohodě. Ale radši jsem se chtěl ujistit zde. :) Poradil byste mi kolik litrů by bylo dobré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2017 17:25 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Ano, musíš. X-)
Edit: A stále platí, co jsem ti už o víkendu psal. Začal bych tím 54 litrovým akváriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 17:24 Pavel – Neonky
Dobrý den. Budu si kupovat neonky a k tomu by jsem chtěl paví očka ale potřebuji pomoct. Nevím jestli v jednom akváriu vůbec můžou být. Blbé je to že mám jen 20l akvárium. Musím si pořídit větší akvárko?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.05.2017 21:11 R Muž ctibum [6906] Re: majosk
Já ti nevím, jsem akvaristický ucho, ale chlubit se tím, že mám v 54l rybí polívku z hejnových ryb, u kterých se doporučuje nějaký minimální množství a minimální velikost nádrže 80l... hmm Škoda, že neumí mluvit. Třeba by ses divil, jak moc jsou "šťastné"... :-|

Mimochodem, reaguješ na půl roku starý příspěvek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 16:10 majosk Re: Maku
Takto, skúsim ti niečo napísať, bez toho aby som ťa ovplyvňoval. Mám 54 l akvárium a mám v ňom 22 rýb. Keď som akvárium zakladal koncom októbra, predpovedali mi na tomto fóre veľké problémy, pre skoré založenie akvária a vypustenia rýb (už po 3-4 dňoch), pre skladbu rýb a pre ich počet. Naopak som ešte ryby dokúpil a to tetry citrónové. Vyliečil som krupičku, kde okrem prísavníka si to neodniesla žiadna ryba. Ryby mám pol roka ani jeden úhyn a skladba rýb:
neonka červená, tetra krvavá, tetra citrónová a 3 x pancierníček škvrnitý - 22 rýb.
Ryby sú štastné, údajné agresívne tetry krvavé si neonky nevšímajú, ba občas, krvavé sa naháňajú medzi sebou a najmä dvaja samci.
Mením 40-50% vody raz za 12-15 dní mám filter dosť silný a nasadené cryptocorneie a mach. Voda kryštáľová. Nemerám dusičnany, nehnojím. Mám akvárium prerybnené??, podľa mňa nie, len v tejto dobe sa to považuje za veľa, už aj v akvaristike sa moc technizuje, a zbytočne komplikuje. Priznám, že ak by si mala živorodky ako mečúne, gupky a platy, ktoré našpinia trojnásobok ako tetrovité ryby, tak by som ti odporučil max 10-12 rýb. Nech sa ti darí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 08:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maku
A nemáš ve svém okolí nějakého zkušenějšího akvaristu, s kterým by se dalo před nákupem pokecat. Já jsem kdysi takovou "dobrou vílu" měl a fakt to ušetří spoustu peněz a potenciálních problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 22:31 Maku Re: romant
Puvodni predstava byla neonky modre a tetry ohnive. Nejdriv byly rozmluveny tetry ohnive za krvave a pak vymena neonek.
Samice bojovnic jsem chtela dve, ale ty by pry samecka zase ubily.
Myslela jsem si, ze po pulrocnim teoretickem studiu a odbornou konzultaci to nemuzu zkazit :-(. Omyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 22:28 Maku Re: Pepan
Pocitam s tim, ze tetry pujdou pryc. Ale asi se jich nezbavim hned zitra. Zatimco neonky prikoupit muzu. Je pro me prijatelnejsi radsi kazdy den menit vodu, nez je nechat sikanovat.
Jinak,kdyz jdu do doporucovane akvaristiky 3x nez koupim rybky, jedu kvuli tomu 100km, protoze vim, ze jsem zacatecnik a v literature ne vse vzdy odpovida realite, a majitele se i zde kasaji, ze vzdy dobre poradi, tak si myslim, ze neni vina jen na me strane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maku
Ještě jedna věc - v tak malém akvárku samec bojovnice tu samici asi dříve či později ubije. Měl jsem dva páry bojovnic spolu, ale bylo to v dvoustovce, která byla tak hustě zarostlá, že nebylo vidět zadní stěnu. Tam v pohodě žily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:51 R Muž romant [27987] Re: Maku
Dvě hejna je vzhledem k liráži dost utopie, když už tak posílit ty neonky, ale tyto akvária stavím buď na hejnu neonek modrých a nebo třeba teter ohnivých, kterých dávám 30 kousků, k tomu toho beťáka, ty pancéřníčky a je hotovo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:44 Maku Re: romant
Je pravda, ze mi jich doporucoval osm, ale zdalo se mi to uz moc, tak jsem jich vzala jen 6 :-(. Litraz jsem samozrejme uvedla...
Zkusim je tedy udat. Jake rybky misto nich. Chteli jsme dve hejna ruzne barevnych malych rybek, pancernicky a bojovnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:43 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maku
Takže ještě jinak. Do akvárka o objemu 54 litrů jsi nacpala více než dvacet ryb a uvažuješ o tom, že bys tam dodala ještě další. Celkově je skladba nevhodná a odvolávat se na prodavače v akvaristice je blbost. Ten je placený za prodej a navíc neví, jaké akvárko máš doma. Poslechni Romanta. Pokud budeš dogmaticky trvat na tom, že si necháš celou stávající obsádku, akvárko se brzy změní v hřbitov a místo radosti bude akorát k nasrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:37 R Muž romant [27987] Re: Maku
Posilovat neonky nemá cenu, ty krvavky by to chtělo psílit, ale na ně je to akvo malý, takže buď pryč a nebo neustálý problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:32 Maku Re: romant
Puvodne jsme chteli tetry modre, ale byly nam rozmluveny, ze jsou moc male a ostatni vetsi rybky by je terorizovaly :-(.
Meli jsme vypsanych 12druhu ryb, ktere dle atlasu mohou spolu zit. Chteli jsme od odbornika poradit, ktere z nich jsou nejlepsi k bojovnicim a pancernickum. Tak jsme skoncili takto :-(.
Tetry nemam kam dat. Je to nase jedina nadrz. Takze o kolik mam posilit neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:18 R Muž romant [27987] Re: Maku
Tak zcela upřímně, ono ani jedny tetry tam nepatří, jsou to plavci a hejnový hráči a tvoje litráž a ty pidi počty, to nejde dohromady, když neonky, tak do tvojí litráže modrý. Krvavky pryč, protože jinak by bylo nutné posílit hejno, což bude znamenat rybí polívku, opět tvoje litráž. Rozhodně bych nepodceňoval kvalitu prostředí a začal více měnit vodu(2-3x týdně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:16 R Muž afc1886 [14681] Re: Maku
Je to celkově nevhodná osádka do toho objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:09 Maku – Neonka cervena versus tetra krvava
Dobry vecer, poradite mi nekdo, prosim? Minuly ctvrtek jsme koupili osadku akvarka. 8 neonek cervenych, 6 teter krvavych, 5 pancernicku a bojovnice samce a samici. Vse v jedne akvaristice. Vsechny rybky pry mohou byt v pohode spolu. Nooo, temer vsechny neonky uz maji okousane ploutvicky, ocasni. Nektere uz opravdu hodne. Tetry vyjizdi po vsem, perou se i mezi sebou. Co s tim? Vetsi davka krmeni na jejich chovani nema vliv. Mam posilit hejno neonek, nebo se to casem zklidni? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2016 19:28 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: RobertB
Já bych těm neonkám dal několik otíků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2016 11:29 Muž Yirka [9123] Re: RobertB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 10:39 Muž RobertB [2] Re: LiborSprysl
Co to je ta marisa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 08:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
Esi to nebude jako s marisama... také žerou výborně řasu.... dokud je... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 08:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: LiborSprysl
Chaetostomy (krunýřovky) jsou super na řasy. Jednu by jsi si mohl pořídit. Kvítka prý nežere, ale jelikož žádné rostliny v akva nemám, tak nemůžu potvrdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2016 08:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: RobertB
RobertB napsal: A uz asi nic k tomu? Neco na cisteni od ras, dna atd.
Na čištění od řas a dna jsou dobré ruce... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 07:46 Muž RobertB [2] Re: romant
A uz asi nic k tomu? Neco na cisteni od ras, dna atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 04:40 R Muž romant [27987] Re: RobertB
Buď jedny a nebo druhý, tedy za mě spíš ty neonky(50) a už bych je nekombinoval s dániama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2016 22:20 Žena drvi [2894] Re: RobertB
Neonek bych doplnila hejno do 30, danii do 15. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 21:31 Muž RobertB [2]
Tak skalara a prisavky jsou udane. Prosim o radu co a kolik pridat k 16 neonek obecnych a 3 danio pruhovane? Chtel bych vice neonek ale zda se me malo danio.Diky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 08:27 Muž RobertB [2] Re: drvi
Snazim se je udat, ale zatim se nikdo nehlasi :-( a utopit je nechci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2016 08:22 Žena drvi [2894] Re: RobertB
Jestli tam jeste mas tu skalaru a 4 prisavky, tak uz zadne. Az se tech nevhodnych ryb zbavis tak potom neonek klidne jednou tolik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 07:58 Muž RobertB [2]
Kolik se da dat neonek do 100l aby to bylo v pohode? Mam jich zatim 16, ale chtel bych vice. Aby to nebylo zas moc. Diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13517-jake-ryby-k-neonkam?od=151