Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde sehnat tyto ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Kde sehnat tyto ryby?
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 21:15 radim Re: NHKG
NHKG napsal:
www.amazon-exotic-import.de/…


díky za ten odkaz palec to jsou špeky jako hrom coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 21:10 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: sachlj
Petko na Černém Mostě žádný zázrak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 21:06 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Satanoperca acuticeps
AAA Exotics: Nevíte o někom, kdo od nich vozí ryby ve větším k nám? Mají jeden druh ryby, o který mám velký zájem a nemůžu je v Československu sehnat - Satanoperca acuticeps
Jsou v Německu a od mojeho baráku to je 700km. Navíc prý mají velmi nepěkné ceny pro maloodběratele.
www.amazon-exotic-import.de/…

@sachlj: Ryby posílat krabicí ti vadí, i když to je pro ně bezbolestný a pokud je dobře provedený tak i bezpečný způsob přepravy? Ale zapichovat je na háček a nutit je bojovat na život a na smrt je podle tebe OK? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 21:01 sachlj
pls už nerozebírat, vypsal jsem plán pro prahu. pokud máte něco bližšího a je tam ta ryba určitě a ne za 300, ne za 200 pak díky za kontakt. ne eshop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 20:58 sachlj Re: Ičin
Chrudim. Psal jsem PRAHA. Ne eshop, ne posílat ryby krabicí. živé bytosti. A když by byla možnost "tak tuhle tu s tou skvrnou prosím"...asi pochopíš jak to myslím. Já jel na ryby 350 kiláků a nechytil sjem ani jednu. Vejlet mě stál tak 6ku, přijel jsem nemocný, utahaný jako kotě, špinavý jako prase ale psychicky úplně rozporuplně..rybařina jako relax ok, ale já si přeji raději adrenalin když pípák řve, naviják hrčí a na druhý straně je ryba co bojuje o život...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 20:54 sachlj Re: grunda
Zatím plán: Pátek Pet centrum na černém mostě, když ne tak neděle burza a když ne tak mám zavolat v úterý do jedné prodejny kousek od toho kde bydlím a to má přijet dodavatel a ve čtvrtek tam budou. Pokud se najde něco blíž (na černý most jedu určitě) pak pojedu blíž. Bráník je bohužel dál, tj. na druhé straně města. Ne že by to bylo daleko, ale není to po cestě. Nicméně než Bráník tak po cestě stejnou šalinou jako domů je Smíchov a doporučená akvaristika ve dvoře. Ne že bych Bráník zatracoval, ale prostě je mimo moji běžnou trasu. a to opomíjím jednu akvaristiku po cestě domů, jen vystoupit z šaliny a udělat cca 30 kroků. Jenže tam jsem byl 3x se na něco zeptat a vždy na mě koukali s otevřenou hubou jako bych chtěl něco co ještě nikdo nevynalezl. Třeba silikonovou hadičku 6mm, nebo trubičky akvarijní (co prodává a mám z akvaristik.cz). Pak to bylo jednou živé patentky tuším. Ale můžou překvapit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 20:49 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: grunda
A nejen pro dobrou rybu. Já si jel i 100km pro "rostliny zdarma" a vezl za ně pytel krmení, abych mohl poznat člověka, který má očividně akvaristiku rád a dokáže udělat něco pro druhé.
A jinak teda nevím co se řeší. Stačí zadat do vyhledávače a zdroj mám hned :
www.gigaexotic.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 20:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sachlj
prezentaci mám: rybicky.net/nadrze/16789 pro kvalitní rybu se vyplatí zajet, nemusí být vzácná, stačí když je z dobrého chovu. Jinak pokud jsi z Prahy, tak si zajeď do Bráníku - dostaneš spoustu užitečných rad a možná i kontakt na dobrého chovatele ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 20:02 sachlj Re: grunda
Nejsem líný si pro ryby zajet, ale musí to být adekvátní. Nepojedu pro rybu která není vůbec vzácná někam 50 kiláků jen proto abych ji měl když je možná mají o tři ulice vedle v akvaristice a nebo je má někdo doma přemnožené. Jen na to jsem se ptal, zda někdo neví kde. Nepotřebuji radu abych si pro ně zajel do Mělníka, do Kladna, do Ostravy, do zadele. Moje akvárko je moje akvárko, že se ti nelíbí je mi úplně šumák. Nemáš žádnou presentaci abych se mohl vyjádřit o tom tvém. A hádat se nechci. Znovu se vracím k otázce. Víte v Praze o nějaké akvaristice, chovateli co má aktuálně v nabídce vrubozubce paví, nejlépe Red Tiger o velikosti 4-6 cm ? Nechci jich sto ani 10 ale stačí mi 3. Už jen kvůli tomu jak vyrostou.
Naseredin: však tohle forum beru pro inspiraci a možnost zjistit informace. O to se zrovna snažím. Však jsem tady už 2x byl zaregistrovaný a vždy jak jsem dokončil akva a už jelo v kolejích jsem se zrušil sám. O čem si taky furt povídat ? Když pro informace můžeš zajít do akvaristiky jak jsem se před chvílí dozvěděl. a přispívat sem lze (což u mnoha jiných webů není možné) i neregistrovaným. Takže sem může psát kdokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2015 17:37 Muž Shimamoto [492]
Teď nedávno jsem si udělal 100 km výlet do Bráníka kvůli senegalským bichirům. Bylo mi jasné, že bych se v lokálních obchodech na českolipsku načekal asi pěkně dlouho, než by je někdo náhodou sehnal. A to tyhle ryby nejsou zdaleka tak dravé a náročné na prostor, údržbu, množství krmení atd. jako oceláti. Stačí se přece podívat do prezentací, na padesát akvárií se skalárami, čichavci, neonkami, SAE ap., připadá jedno akvárium s oceláty a jinými velkými cichlidami. O bichirech ani nemluvě. Je to jednoduchá matematika nabídky a poptávky, zkrátka "zájmové" druhy ryb zverimexářům na chlebíček nevydělají a já jim to nevyčítám...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 17:10 Jindras Re: radim
Já vím,nejhorší je,že ryby jsou-kus něčeho-na prodej. Je mi jich líto,Beťáků. Je to přece živý a krásný tvor a ne kus chleba. je to trápení,to mi nikdo nevymluví.Nevím,jak to změnit. Třeba jen obrázek a na objednání. Proč to někde jde,jako ZOO BRANÍK,kde maj parádní ryby a co nemají,objednají a seženou. Všude slyším-není a nebude,nevíme kde koupit,to nevedeme-. Je to prostě bída,skoro všude. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2015 16:54 radim Re: Ičin
Když jsem sháněl Hoplarchusy, tak jsem byl pripravený jet přes 700km na Slovensko :-D Přesně tak, když se chce všechno jde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.12.2015 16:47 radim Re: Jindras
Zkus si někdy všimnout, jak rychle se v obchodech ty živorodky obměňují ;) ty ryby jsou už spíš spotřební zboží... je to sice smutné, ale je hodně "akvaristů" a to i díky prodavačům, kteří ryby kupují co měsíc, protože jim to pokape. Jdou a koupí nové...vyřešené. Takové nádrže se tady moc neobjevují, ale je jich hodně...
No a ty Betty... hoď do placu nějaký návrh, jak obchodník udrží stovky samců pohromadě v neoškubaném prodejním stavu, aby to zvládl s prostorem, vodou...aby se to prostě vyplatilo :-) byl jsem nedávno v jednom skladu v Chrudimi a že jich tam v těch kelimkách s modrou vodou bylo... Ryby byly v lepším stavu než u většiny minìčkářů. Oni se o ně totiž starají narozdíl od většiny prodavaček, které mají na starost X dalších věcí spojených s obchodem...a nějaká rybka je pro něj spíš přítěží... Málokterá akvaristika žije hlavně z ryb. Vlastně o žádné ani nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   02.12.2015 16:28 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: sachlj
"Nepojedu pro rybu 30km" je prostě jen výmluva. Pokud tu rybu chci, tak si pro ni pojedu třeba 100km když mě za to bude stát ten zdroj. Těch 30km je nic. A pokud prostě člověk chce konkrétní rybu, tak si ji buď sežene sám nebo se obrátí na někoho, kdo mu ji sežene. V případě pražáků by to mohlo být třeba ZOO Braník. Počítám, že tam dokáží v relativně krátkém čase sehnat takřka cokoli. Vivárium to stejné. A pak je tu ČD Kurýr, kdy vám rybu doručí z celé republiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 16:09 Jindras Re: LiborSprysl
Nevěřím tomu,že Paví oka a Platy jsou nejvíc žádané. to by všechny Akvaristiky byly jen pro začínající a děti. Je mi jasné,že je spousta lidí má,ale když se zeptám na cokoliv jiného-nemáme a ani nebudou. Myslím si,že je to proto,protože to stojí nejméně úsilí je mít a jsou nejlevnější od dodavatelů. rozzureny Taky občas Discuse,za 800Kč. A chudáky Betty,nacpané v těch decilitrových kostkách. Hnus. To nemusím být chytrolín,když chci vidět jiné ryby,než tyto 4 druhy všude. pivo Kde jsou,ty desítky a stovky jiných druhů? Je mi jasné,že je nemohou všechny mít,ale když chci jiné vidět a něco se o nich dozvědět,musím na google. Proč?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 16:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: sachlj
Tomáš zatím posílá, ale asi jen do konce roku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 16:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jindras
Další chytrolín... vyjmenoval jste ryby, které se prodávají nejvíce, proto jsou na krámech vždy a v dostatečném množství. Vy se snad domníváte, že bude krámkař čekat na jednoho joudu, který si přijde koupit nějaký špek, když ta oka mezitím otočí třikrát? Zoologickou zahradu si může dovolit jen majitel velikého obchodu a těch je po Česku opravdu jen velmi poskrovnu... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 16:00 sachlj Re: Jindras
Díky, poslal jsem jim dotaz. Kvůli 3 obyčejným rybám ale nepojedu přes půl okresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2015 15:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: sachlj
Hele vy jste tak trochu prudič... :-) ... Tak si zajeďte na Mělník do Vivária, jsou tam vesměs pořád. (Napřed se teda Tomáše přeptejte.) Ve velkoobchodu asi moc nepořídíte, protože z Asie se vozí jen barevné verze...
Ono pro Pražáky tohle není zrovna ryba, která by se moc vyplatila... (Velká nádrž, spousta vody a ne všichni mají studnu.) Také bych chtěl vidět ten kýbl od Primalexu hrdino... :-) Chovají se mimo Prahu docela běžně v množství víc než větším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 15:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sachlj
U Pardubic je Kalaba a Papík. Oba umožňují osobní odběr, Papík ale nemá na internetu seznam ryb co má skladem.
U Prahy znám jen Aquamaster a aquarium cz, od nich jsem bral jen s dopravou kurýrem, ale oba by měli umožnit osobní odběr. U toho Aquarium nutnost, blbě mi poslali ryby. Ale Google asi ti poradí další.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 15:25 Jindras Re: sachlj
Svatá pravda.-odbočím-pracoval jsem v Německu,jako kuchař-5let,odešel nám el.gril. VELKÝ PROBLÉM!!sehnat elektrikáře. Šéf mi řekl,-chceš doktora? Je jich tu v ulici 5. Chceš ekonoma?právníka? Je jich tu 10. Ale řemeslníka musíš shánět,přemlouvat,zaplatit,.. A už je to tady taky. Všichni chtějí jen studovat,doma jim to perou do hlavy. Kdo ale,za pár let opraví vodu,elektřinu,atd. Kdo? A přitom studovaní jsou na pracáku. rozzureny To samé s rybama. VŠUDE JEN PLATY,PAVÍ OČKA,ATD. ČICHAVCI A SKALÁRY. Občas Tlamovci. Vše předražené,rostliny to samé. A prodavači netuší,co se po nich-když člověk něco chce jinýho,než mají-vlastně chce. rozzureny Já nakupuji tady-poloviční ceny a je to na objednání,trvá to pár dní,než je dovezou a člověk si je vyzvedne sám. Je to v Kladně- www.aqa.cz/… . palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 15:22 sachlj Re: NHKG
Díky, nějak tak to asi pořeším, Jen žádný velkoobchod neznám. Všude co jsem našel na netu stránky tak osobní odběr nebyl možný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 15:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sachlj
Praha je stejná díra jako jiné velké města u nás. Pokud nějakou rybu chceš, zavolej si do velkoobchodu. Za cca 300Kč ti je pošlou, ale hrozí, že ryby nebudou vypadat jak si představuješ. Takže lepší je si pro ně zajet osobně. Kolem Prahy pár velkoobchodů je. Já z Ostravy musím až k Pardubicím.
Vrubozubce má skoro každý velkoobchod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 16:53 kalok
nevíte kde bych sehnal pseudotropheus acei sp.black sháním tak patnáct kusu diky strední cechy a okoli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 12:40 sperman – tanganika
Nevdedel by nekdo o chovateli nebo prodejci pestrencu pricnopruhych a zlutohlavych ? Nejlepe jizni cechy ale i jinde. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 10:21 sachlj
Nevíte o chovateli z Prahy co má k dispozici tmavé verze vrubozubců pavích ? Nechci albíny. Vzal bych tak 4-5 prcků. Případně nevíte zda je někdo neprodává na burze v Praze ? Neviděl jsem je tam před 14 dny. Tuto neděli ne, tu příští tam pojedu. Asi, když budu mít zaručeno, že je tam mají. Případně někde v pražské akvaristice. Nevíte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 20:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Je tam hezké hejno žlutých rotkeilů... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 17:09 Žena Marylin [1] - Amerika – okounovec mosambický / oreochromis mossambicus
Zdravím, nevíte prosím někdo, kde sehnat Okounovce (Tlamouny) mosambické (oreochromis mossambicus, tilapia mossambica)?? Sháním je už hrozně dlouho, mám jen jednoho samce, a to už pěkně obrovskýho a pořád mu nemůžu sehnat ženy (Měla jsem jich sice víc, ale samý samce). :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2015 21:26 R Muž romant [27987] Re: Jirond
Zkusil bych to na Mělníku ve Vivárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 21:24 Jirond
Fotka k příspěvku Ahoj,nevíte kde bych sehnal kančíka čevenookého?Díky za odpověď
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 02:25 Muž Sagittariusi [19] – Tetra ohnivá - Hyphessobrycon amandae
Ahojte zháňam tetru ohnivú - Hyphessobrycon amandae v okolí Trutnova no zatiaľ neúspešne. Ak má niekto nejaké informácie kde túto rybku zohnať v okolí budem vďačný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 09:29 Pazdi – Akara zelená, electroblue akara
Ahoj neví někdo kde sehnat akary zelené a electroblue akary? Předem díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 21:18 Deepinpeat Re: Ičin
Není zač. Spíš se asi regni a piš PM, ta by měla poslat danému členovi mail. Alespoň myslím, že se mi to tak děje. Nebo prostě postni poptávku do poptávek, ač se to nezdá, tak tam lidi koukají a zdaleka to není mrtvé forum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 21:05 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Deepinpeat
Dík moc. Ale teda tam někoho kontaktovat to bude asi porod. Jediný kontakt co jsem tam našel, tak se mě mail vrátil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2015 18:23 Deepinpeat Re: Ičin
poptal bych se ve foru ČLA, něco z toho snad kápne.
akvacz.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 17:33 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
To máš pravdu nevzdal, ale nemá nic, žádný odchovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 17:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Myslím že se některých druhů ještě stále nevzdal Pepa Chmelař...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 16:18 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Neví někdo o chovateli dalších druhů bojovnic? Imbelis, albimarginata, unimaculata, příp smaragdina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 07:59 Pazdi – Panceřníček smaragdový
Ahoj neví někdo jak se jmenuje pán z okolí Zlína co je prodává? Setkali jsme se v září na burze v ostravě a bohužél jsem si nevzal kontakt.

Předem díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:38 Michal Re: Shimamoto
Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:52 Muž Shimamoto [492] Re: Michal
Perlovku rudou (Hemichromis lifalili) má v nabídce Vivarium v Mělníku, od tebe hoďka cesty autobusem. Nejdřív si to ale radši telefonicky ověř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:27 Michal
Dobrý den, schanim PERLOVKU červenou neporadily by jste někdo kde sehnat tak 5-10 ryb? Jsem z České Lípy. Předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 22:36 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Vééna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 22:03 Vééna – Terčovci - Pardubice, HK
Zdravím,

nevíte někdo o chovateli terčovců z Pardubic, HK či okolí?? Po letech s akváriem jsem se konečně rozhodl, že si splním sen...Poptávám cca 4 - 5ks terčů o velikosti 4 - 6cm, na barevné variantě nezáleží.

Předem všem moc děkuji za doporučení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 18:41 adrian Re: LiborSprysl
tak to nic tam já se nedostanu, ale děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 03:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: adrian
No to je trochu z ruky... :-| ... já od Řáholce, autor fotografie z Mladé Boleslavi... Tak jedině, že si uděláte výlet na prosincové Úvaly (jezdívají Brňáci z Cyperusu) a tam se potkáme. Já ryby neposílám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 23:03 adrian Re: LiborSprysl
já jsem z Jihomoravského kraje přesněji z Újezdu u Brna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 18:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: adrian
Tu ... ale fotku jsem musel půjčit... :-) ... www.facebook.com/… ... Radek je má ode mne a také už má ... to záleží odkud jste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 18:17 adrian – Paví očka
Neví prosím někdo kde sehnat modrá paví očka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 19:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: deck
www.krevetky.cz ... já myslím že Zdeněk multifasciáty má stále...
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 84513x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13512-kde-sehnat-tyto-ryby?od=751