Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde sehnat tyto ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Kde sehnat tyto ryby?
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2013 04:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Řeč byla o rybách velikosti 5 cm a já bych si ani u Ler, ani jakékoliv barevné varianty T.trichopterus v 5 cm netroufl tvrdit, co bude samec a co samice... a že jsem jich odchoval.

Nějak postrádám tu zmiňovanou kvalitu příspěvku...čichavec pět centimetrů v těle je zcela snadno pohlavně rozlišitelnou rybou. ;-) Pokud nemá člověk zrakovou poruchu. A skutečně dost jich odchoval... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 19:30 JoKa Re: Kaira
Kdyz uz se sameckovi protahne hrbetni ploutev, tak je to samec a samice uz z ni nebude, obracene to ale neplati... Jako u ancika, ma fousky, je to samec, i kdyz ma jen 3 cm. Pak v tom samem vrhu budes mit 5 cm bez fousku a nemusi to nutne znamenat, ze je to samice, proste ta rybka jeste nedospela. A hrbetni ploutev u cichavce neni jedine poznavaci znameni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2013 19:19 JoKa Re: KarlosS
Jasne, nereagoval jsem, protoze kvalitne odpovedel malylibor. A jelikoz jsem se s odpovedi ztotoznil, tak jsem dal pouze palec a dal se nerozepisoval. No a kdyz jsem se docetl tu, dle meho nazoru, kravinu, tak jsem vstoupil do diskuze. Znovu se budu opakovat. Jestli to ma az takhle v oku, tak je to kolik a zasluhuje respekt. Mozna ma vysoke procento, hodne vysoke klidne, ale rozhodne nenatipuje presne a bez chyby vsechno. Treba vic nez ja, nebo kdokoli na tomto foru, ale stoprocentni byt nemuze, to proste nejde... Uz se k tomu dal nerozepisuju, muj nazor to nezmeni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 18:54 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: KarlosS
Super, tak to se tam určitě mrknu, třeba budu mít štěstí. palec Jinak u těch mých je už taky jasně poznat, že jsou to samci a o moc víc než těch 5 cm nemají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2013 18:14 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Urtman
Ten prodavač dělá akvaristiku skoro 50 let. Stále se od něj učím a plno věcí má v oku. Kolikrát jsem u něj i hodinu a poslouchám ho a nestačím se divit. Samozřejmě znám rozlišovací znaky u mramorovejch a zlatejch (je to stejný) a o těch i mluvím. Tenkrát jsem to u těch mladej nepoznal a on věděl co dělá a smál se u toho a chtěl se i vsadit a jen řekl ať si počkám a uvidím. Tady ty lidi starší generace, co nepoznaly internet a všechno maj jen z vlastních zkušeností obdivuji. Jen si dovolím parafrázovat tvou reakci, kdy jsi se rozčiloval nad tím, že nikdo neporadí a pak ostatní reaguji až na odpověď a snaží se bejt chytřejší ..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2013 17:28 JoKa Re: malyLibor
Ano uplne prvotne padlo 5 cm a nasledovala reakce, ze ten a ten to umi i u mladych => jeste mensich... A presne s timto tvrzenim nesouhlasim... A pokud nekdo umi identifikovat 5 cm, tak se porad jen dohaduje, predikuje a na zaklade zkusenosti predpovida, ze by to melo byt to a to... Pokud je dobry, tak natipuje velke procento, ale stopro jistotu nema...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2013 17:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Urtman
Řeč byla o rybách velikosti 5 cm a já bych si ani u Ler, ani jakékoliv barevné varianty T.trichopterus v 5 cm netroufl tvrdit, co bude samec a co samice... a že jsem jich odchoval. Ale tím nechci říct, že by to někdo jiný nedokázal. Někteří lidé mají na rybky mnohem lepší oko, tak proč by to nemohli dokázat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 16:58 JoKa Re: KarlosS
U mramoroveho bych tomu i veril, ze pri peti cm to poznas skoro jiste. Vsimni si toho skoro, najdou se vyjimky, ktere dospivaji i pozdeji. Napriklad u cichavce perletoveho pri 5 cm nemas narok. A rec byla u mladych ryb, mlade ryby povazuji v tomto pripade tak 2-3 cm a tam uz potrebujes tu vesteckou kouli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 14:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Urtman
Jo funguje, super akvaristika. Zlaty cichavce tam uz ma starsi, ale mramorovy nevim. Jinak si dovoluji tvrdit, ze u 5 cm rybypohlavi rozeznam i ja ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 13:09 JoKa Re: KarlosS
Prodavac to pozna i u mladych? Kravina, jedine, ze ma vedle akva vesteckou kouli... U mladych muzes tipovat a predpokladat podle stavby tela, briska atd, ale procento omylu je moc vysoke. Rekl bych tak pade na pade... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 12:21 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: KarlosS
Fáákt? Ono to tam pořád funguje? Vím, že tam je/byl zverimex, ale už dlouho jsem tam nebyla, ani si nevzpomínám, že by tam měli živý zvířata. Co znamená kdysi? Jinak dík za tip! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2013 10:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Kaira
prodavač v Chodově to pozná i u mladých. Taky jsem je tam kdysi bral a byly naprosto totožný a tvrdil že je to pár. Měl pravdu.
P.S: V Chodově u Karl. Varů, budova bývalého Ideálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 09:25 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: malyLibor
Tak klidně ještě větší, jenže tady jsem nikde neviděla ani ty 5cm. :-( Prostě aby to byly samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 18:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kaira
U 5cm velkého čichavce mramorovaného pohlaví stejně nepoznáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 14:57 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Čichavec mramorovaný
Ahoj, sháním čichavce a nemám štěstí na větší kousky, všude mají prcky kolem 3 cm velké a to nechci. Netuší někdo, kde by se dali v karlovarském kraji sehnat aspoň 5 cm velcí, aby šlo rozlišit pohlaví?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 19:04 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Drtikol
Střevle chovat problém nejsou, ty jsem jako kluk míval ve vaně v dílně , to ještě chráněné nebyly,ale vranky to je problém, ty mi chcíply a ty opravdu potřebují studenou ,čistou a prokysličenou vodu a to jen tak v akváriu nedocílíš.K sobě bych je nedával.Ps vranky hledej na pstruhovým revíru u nás docela jsou.Paradoxně střevlí taky ,ale chytat se na ně nesmí. Samce pozorovat v hejnu to je nádhera jak jsou zbarvení tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 18:52 Muž rriki [818] - CichlidyRe: exit
Severy má Monhart z Brna ,ale už to má víc lidí,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   08.09.2013 16:30 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Drtikol
Na chráněnost druhů už poukázal Libor, já bych snad jen dodal, že ,,studenovodní" akvaristika sebou přináší spoustu problémů - velikost, teplota v létě, s ní spojené množství kyslíku, hygiena. Nechci vás podceňovat, ale toto je pro člověka, co má bohaté zkušenosti a ví, do čeho se pouští. Nebo člověka, co s rybama dělá (sádky, líhně)...Respektive není optimální začínat právě na našich rybkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2013 16:03 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Drtikol
Myslím že tohle v akvaristikách nikde neseženeš, v akváriu se mi dost líbil okoun říční toho si můžeš snadno chytit, známej rybář má v akváriu i malou štiku s úhořem, ale na ty to chce pořádnou vanu ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 15:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Drtikol
Hlavně opatrně. Oba druhy jsou chráněné, proto bych si na tvém místě nejdříve zjistil, zda a za jakých podmínek je vůbec lze chovat. Lovit se rozhodně nesmí, jako chránění živočichové jsou u nás vranky i střevle celoročně hájené.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 12:08 radim Re: Drtikol
zašel bych s čeřenem někam na řeku a máš to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 12:06 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Drtikol
karas se dá sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 11:49 Drtikol – Biotop evropa
Dobrý den... máme s paní už dlouhý čas chuť zřídit si akvárium ve kterém by byla pouze evropská osádka.
Jsou nějaké klasicky v akvaristikách prodávané ryby které by odpovídali tomuto popisu?
Prozatím máme v plánu střevlata potoční a nějaké ty vranky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 23:22 Žena Danila [4489] - SumciRe: Urtman
Modrý fantom hyne na špatnou vodu, jsou mimořádně citliví. Dospělé kusy budou za daleko vyšší cenu, , dospívají ve velikosti cca 20 cm.Na světě je zatím odchoval jen jeden člověk, proto ten smajlík k chovateli.
V zoo Braník mivame oba fantomy a žádné uhyny nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 23:12 JoKa Re: Danila
Dobře, asi ne chovatel, ale velmi zkušený akvarista, kterému věřím, co tvrdí, že sežene cokoli... Sežene opravdu cokoli, už jsem se sám přesvědčil, ale ta cena... Navíc sežene 4-5 cm velký kus, který rád při změně prostředí hyne... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 22:58 Žena Danila [4489] - SumciRe: Urtman
Chovatel??? smich oba druhy můžeme objednat, ale v současnosti jsou opravdu drazí. Více vzkazem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 22:10 JoKa – Modrý fantom
Zdravíčko... K mé absolutní spokojenosti, co se týče obyvatel akva (prostory mám), už chybí jen Krunýřovec leopardí, nebo Krunýřovec "modrý fantom". Sehnal jsem je oba, jenom za ně chtěl chovatel necelé 2000, což mi připadá přemrštěné (jak už mi někteří akvaristi potvrdili)... Nevíte někdo, kde je sehnat levněji??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 11:11 Muž exit [116] - RostlinyRe: LiborSprysl
Nebyl by na ně nějaký kontakt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 08:36 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,
kde se dají levně v Olomouci sehnat razborka skvrnoocasá nebo kardinálka vietnamská? Dále krevetky sakura, palmata sp. green.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 05:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: exit
Pak tedy ty herosy míval na začátku roku do trhu Robert z dua "bratrů pytlíkářů" Nováků ze Světlé nad Sázavou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 01:17 Muž exit [116] - RostlinyRe: Ičin
že to je z ruky nevadí. pro tyhle ryby si přijedu kamkoliv v republice pokud by to nešlo poslat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 17:24 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: exit
Tak winemilerky se teď dají sehnat na více místech, zato red spoty nemá nikdo v nabídce. Vím, že nedávno plavali ve Sklorexu, ale to je trochu z ruky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:48 Muž michalcod [13]
Scháním Kančíky příčnopruhé. Jsem z Pelhřimova.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:45 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
asi jen e-shop nebo Vivarium a Branik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 12:48 Muž exit [116] - Rostliny
Věděl by někdo kde sehnat Heros severum Red spoted a Geophagus winemilleri?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 21:00 Muž malvinator [0]
Zdravím neví někdo kdo by měl 2-3 samice ancistruse sp. 10 cm v ústeckém kraji poblíž chomutova? nebo zasílá poštou

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 20:17 Muž dudak [1885] Re: Treeman
na netu má jen modrou kobru, ale dík zkusím se zeptat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 20:11 Muž Treeman [249] Re: dudak
Vyzkoušej Danu z Liberce má odchovnu má e-mail:dana.tepla@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 19:49 Muž dudak [1885] – paví oka
Neporadíte někdo, kde bych mohl sehnat pěkná paví oka green snakeskin, pokud možno z čisté linie, na tvaru ocasní ploutve tolik nesejde, ale nejlíp kulatá nebo kapka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 13:37 radim Re: Danila
se tam opravdu už musím někdy podívat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 13:34 Žena Danila [4489] - SumciRe: radim
Krásné ryby, v ZOO Braník máme v tuto chvíli jen tři, ale budou ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 10:13 radim – Sundadanio axelrodi
zkusím to...nevíte někdo o někom?
www.google.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 18:56 Nosound89 – Živorodka Štikovitá Belonesox belizanus kde koupit?
Fotka k příspěvku Koupím samečka Živorodky Štikovité Belonesox belizanus z okolí Frýdku-Místku, neví někdo o nějakém chovateli? Děkuji mockrát za nabídky mailto:nosound89@seznam.cz
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 08:07 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kryštof
Děkuju moc za nabídku, podařilo se mi domluvit Sličinky s Ivahou, od které si kupuju i rostlinky a krevetky..ideální situace :). Za necelé tři týdny budou doma :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 22:16 0 Re: Kryštof
Fotka k příspěvku Čtyřicet kaček za kus.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 21:46 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: 0
Můžu se zeptat za jakou cenu je prodáváte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 21:15 0 Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku O loňském podzimu byly v Brně na burze pouze v mé nabídce. Letos je tam pro nedostatek ryb nepovezu. Nyní mám celé chovné hejno umístěno venku a zatím je jejich kondice vynikající.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 08:55 harbe – Betta splendens
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat jestli někdo nenabízí bojovnici -barevnou formu bílou. Nabídky prosím na email: mailto:harbe@seznam.cz děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 21:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Betkolog
Betkolog napsala: Poradíte někdo, kde v okolí Zlína (okolí považuju i brno) sehnat Novoheterandrie sličná ?

Je třeba jet v září do Rychnova, přivezu jich pár kousků...Ale jinak by je v Brně měl mít jostom, Pepa Tomanec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 20:35 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Betkolog
Jednoho samce mám doma a skupinu asi 7 jedinců má uživatel Smokemeskome, takže pokud si pro ně přijedeš, tak ti nabalím klidně i něco navíc ;) pokud más zájem tak napis do SZ
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 84503x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13512-kde-sehnat-tyto-ryby?od=1351