Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde sehnat tyto ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Kde sehnat tyto ryby?
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 22:58 Lucasio – Praha a okolí
Ahoj, sháním Novoheterandrii sličnou, okounka trpasličího ostnáče červeného. Pokud ví někdo kde je sehnat či od koho nebo rovnou je máte a jsou na prodej, tak mi prosím napište do zpráv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:21 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: valerie
Ahoj já také sháním tetry ohnivé, ale ve středočeském kraji okolí Příbram a Praha hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:03 valerie – tetra ohnivá
neznáte nějaký odchov v moravskoslezském kraji nebo olomouckém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 19:21 Žena Danila [4489] - SumciRe: jozkablack
jozkablack napsal: Prosím neviděl jste někdo v Praze Parmičky černopruhé? Děkuji za echo.
V ZOO Braník je máme stále. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 16:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: wercza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2013 16:49 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
na burze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 16:16 Žena wercza [0] – Nákup Betty splendens
Ahoj, nevíte, kde v okolí Brna, Svitav, České Třebové sehnat pěkné Betty splendens Halfmoon? Už jsem prošla několikrát tolik akvaristik, hlavně v Brně, a žádné halfmoony jsem zatím nepotkala. Samý veilteil, nebo crowntail. Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 21:42 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Ahoj můžu se zeptat jestli se v okolí Příbrami dá někde sehnat Tetra ohnivá.

Děkuji za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 08:48 Muž jozkablack [0] Re: LiborSprysl
Mnohokrát děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 05:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: jozkablack
jozkablack napsal: Prosím neviděl jste někdo v Praze Parmičky černopruhé? Děkuji za echo.

V pondělí je nejspíš bude mít akvaristika na Vršovické... ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 00:41 Muž jozkablack [0] – Parmička černopruhá - siamská
Prosím neviděl jste někdo v Praze Parmičky černopruhé? Děkuji za echo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:39 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Čechy jsou dost široký pojem, ale tapájosky by měla zvládnout sehnat většina slušných akvaristik. Zaměřil bych se na kvalitní kamenné prodejny v dojezdové vzdálenosti, případně kontaktoval nějakou kvalitní kamennou, která i posílá (např Vivárko). Jako poslední možnost je nechat si je poslat - (minimálně) jeden e-shop je má momentálně v nabídce
G. balzani bude asi větší oříšek a museli by se někde objednávat. To není druh, který někdo bude držet na obchodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:26 jacerk – Kde sehnat Geophagus
Ahoj, nevíte kde v Čechách se dají sehnat Geophagus sp. ‘tapajós red head’, případně Gymnogephagus Balzani?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 19:00 Muž riso [129] - Cichlidy – Akara Heckelova
Ahoj,
vim ze je ma p. Kucera ve Vivariu, ale chtel bych koupit primo od chovatele. Poradite prosim?
Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 15:25 atzservis Re: kacercz
Cová a množí je pan Ešpandr z Rychnova nad Kněžnou - není problém domluvit se mohl by je přivézt na burzu do HK nebo Pardubic.
akvatera-rk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 14:52 Muž kacercz [36] – Razbora klínoskvrnná
Zdravim Pardubice a okoli.

Nemate nekdo kontaka na chovatel z okolo Pardubi ci Hradce kdo chova Razbora klínoskvrnná?

Dik moc

Kacer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 13:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jurca
To je zvláštní? Je fakt, že v Jihlavě jsem nebyl, ale viděl jsem je v poslední době na všech burzách a v každé druhé akvaristice. Určitě je mají v každém Hornbachu, který by v Jihlavě být také mohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 13:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: jurca
jurca napsal: Byl jsem na minule burze a bohuzel nic. Ve Zdaru je nejaky chovatel?

Nevím zda chovatel plžů...ale určitě jsou tam skvěle zásobené prodejny...To vím jistě! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 13:06 jurca
Byl jsem na minule burze a bohuzel nic. Ve Zdaru je nejaky chovatel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 11:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jurca
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2013 10:04 brabecfrant Re: jurca
Určitě ve Žďáru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 09:26 jurca
Kde v okoli Jihlavy sehnat Clea Helena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 10:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka93
Jo, to je dobrý nápad. Zkus zavolat k Osmančíkovi. Třeba je zrovna nemá, ale pravděpodobně bude schopný ti je sehnat.
Jinak pokud chceš takovouto rybu na burzu, musíš se spojit s prodejcem a předem si to domluvit. Jinak to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 04:25 Žena markiz [33] Re: majka93
tak zkus napsat/zavolat lidem co je tam meli. Ja jsem taky obepisovala lidi co meli vezt perletaky na burzu + jeste akvaristiky v okoli, zdejsi seznam obchodu pomohl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 01:25 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: malyLibor
právě na burze jsem je nesehnala. ale díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 19:53 Žena markiz [33] Re: malyLibor
souhlas, resila jsem stejny problem a v Brne na burze jsem ho i vyresila.
+ jako bonus den po burze se mi ozval 1 chovatel, ze mi muze prodat chovny par. To uz bych jich ale mela moc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2013 19:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka93
Ostravská akvaburza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 18:16 Žena majka93 [79] - Živorodky
Ahoj, potřebovala bych v Ostravě nebo Opavě sehnat samce čichavce perleťového (tzn. jedince o velikosti, kdy to už jde poznat). Zatím mají všude jen prcky. Neměl by někdo tip?

Dále mám problém sehnat tmavší samice bojovnice pestré. Mají jen ty jejich speciálně vyšlechtěné, co vypadají skoro bílé.

Za každou radu děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2013 19:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Designer
Nejkrásnější akvárko s tetrami císařskými měl tátův kamarád - 300 litrů a vněm jen tetry císařské. Akva zarostlé kryptokorynama, uprostřed pařez a na něm velký trs mechu. Neměly tam co ožírat, zeleninu dostaly v krmení, a bylo krásné sledovat v akvárku různé velikosti teter. Protože ač jsou tetry docela zdatní kanibalové, z každého tření v tom mechu či porostu kryptošek nějaká mladá přežila. Tohle bylo jedno z nejkrásnějších akvárií, jaké jsem kdy viděl, a i když je to už 35 let, pořád na něj vzpomínám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:19 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Designer
Tak to jo, máte asi pravdu, vyberu si pěkný ryby a budu nadšený :3
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Urtman
Jsou nadherne i ve vetsim mnozstvi, specialne pak oci, safirove modre u samcu, smaragdove zelene u samic. Jen Te nesmi rozhodit, ze si Cisarka pocka presne na okamzik, kdy se divas jak Ti neco roste, a primo pred ocima tomu vykousne ten nejzelenejsi a nejkrasnejsi vrcholek :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   10.10.2013 18:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kryštof
Prodavacka Ti je muze jen vylovit a vylovi-li Ti to co si prejes (nebo Te k tomu radeji pusti, uz se mi taky stalo), pak svuj ukol splnila (i kdyz nekdy by ses divil, co prodavac vsechno muze vedet, a vubec nemusis tusit, jak ho zivot k profesi prodavace zaval). Chovatel Ti sice muze ledacos povedet, ale pokud to neni nekdo blizky, znamy, nejake extra detaily nejspis necekej, tolik casu na Tebe bude mit malokdo. To je tak spis na pratelsky pokec s kamosem - pracovni cas je dnes drahy a pokec s kamosem je vlastne odpocinek. Jasne, kdyz si kupujes extra drahe ryby, chces od nich nejaky presny tvar tela, zbarveni, vylozene vystavni kusy, budes nejspis muset primo k profikovi, u ktereho beres konzultaci jako neco v cene ryb, ale tak o to az tady snad nejde, nebo ano?

Ohledne druhu, vyber si cokoli, co se Tobe samotnemu bude libit, na to co kdo ma a nema se vybodni. Jde o to, co budes Ty sam rad pozorovat, co Te zaujme, od ceho Te pujde tezko odtrhnout. To ze mas nejakou extra rybu, kterou ma par lidi, muze taky znamenat, ze je zajimava jen pro absolutni nadsence, ale pro vetsinu naprosto fadne zbarvena a jeste s nejakymi "nemravnymi" pozadavky na vodu/prostor/krmeni atp. Choulostivejsi ryby mohou vest i ke znechuceni, proste odejdou a ani nevis proc, a jsi zklamany. A mnoho lidi s tim pak skonci, nemaji tu vytrvalost to prekousnout.

Myslim, ze pokud jde o hobby, clovek z toho musi mit hlavne radost, vzdyt proto to dela. A u rybicek muzes mit radost jedine v pripade, ze ji v jistem smyslu maji i ony, a vubec nezalezi na tom, ze klidne jde o nejobycejnejsi ryby za desetikacku, "ktere ma kazdy", dulezite je, cim jsou pro Tebe sameho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2013 17:50 JoKa Re: Kryštof
Moje nejoblibenejsi tetra je cisarska. Neni tak casta jako kralovska, je vetsi a v dospelosti jsou samci proste nadherni. V kombinaci 3+1 samec se krasne naparuji. Otazka je, jestli na tebe neni moc obycejna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 17:21 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Designer
Velké jednodruhové hejno rozhodně bude a přece je lepší si o jejich chovu povykládat s chovatelem než s blbou nezkušenou prodavačkou, která by mě prodala cokoliv, no a co vás napadá z těch náročnějších druhů, aspoň takových víc zajímavých, přece jenom, co si o nich víc čtu tak mě ty moc běžné druhy jak černá, krvavá atd.. začínají nudit, celkem bych chtěl zkusit i něco, co nemá každý doma :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2013 12:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kryštof
U nenarocnych druhu Teter toho moc vedet nepotrebujes, a co ano, najdes mockrate na webu. Tohle nejsou Tercovci, kteri by Ti treba nechteli brat jine krmivo atp., aby sis to musel vyjasnovat s chovatelem. Tetry o ktere Ti jde, kdyz budou v hejnu a vhodnem prostredi, budou klidne 2 hodiny po prineseni bastit bezne vlockove krmivo.

Potrebujes si jen vybrat krasne zdrave kusy, a s tim zdravim mit taky trosku stesti (i kdyz pohlidat se to musi vzdycky, at doneses cokoli odkudkoli).

Urcite si kup radeji poradne hejno, nez mixovat druhy po mene kusech. Ne ze by to neslo je mixovat, ale kdyz se na to pak divas, to vetsi hejno stejnych je mnohem zajimavejsi a myslim ze pro vetsinu lidi i libivejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 18:33 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Designer
jo famtomové jsou taky nádherní :) mě hlavě jde abych to mě přímo od chovatele pobavil se s ním v jaké vodě je má, jak se chovají atd... Ale vypadá to že asi zajdu jen do akvaristiky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 17:07 Žena markiz [33] Re: markiz
tak bohuzel se tam nedostanu, partner to zatrhl. :-( Takze otazka je opet aktualni - nevi nekdo kde maji v Brne (nebo v okoli) ve stale nabidce perletaky vetsi nez 3cm, tedy aby u nich slo rozeznat pohlavi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 08:57 Muž dudak [1885] Re: sasula
díky, zkusil jsem je tam poptat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 08:05 Muž sasula [274] Re: dudak
V chýňavě je chovatel od kterého jsem je kupoval. a ceny hooodně dobré. chodí na burzu občas prodávat kytky, tak se s ním dá dohodnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 22:45 Muž sporinek [15] Re: dudak
tuším že v zoo braník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 22:15 Muž dudak [1885] – Corydoras sterbai
Neviděli jste někdo v posledních dnech někde v Praze pancéřníčky Corydoras sterbai? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 19:26 Petnel – Kančík zelenooký
Zdravim, nevíte kde bych v okolí Žamberka (Ústí nad Orlicí , Pardubic ) sehnal Cryptoheros sajica ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.10.2013 10:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kryštof
Mrkni se i po rybicky.net/atlasryb/tetra_fantomova , mam je nove (mel jsem je uz kdysi) a jsem z nich nadseny, treba se Ti taky zalibi, kdyz jeste presne nevis ktere Tetry. Jak se samci pred sebou naparuji, ty diamantove odlesky od supinek na hrbetu kdyz se otoci, jsou proste nadherni. Donesl jsem si domu skoro pruhledne rybicky, nevypadaly v igelitaku jako zadny zazrak. Ale jak se ted vybarvili, je to nadhera, tezko mne od akvaria odtrhnout :-) . Ono dela hodne i to, ze je jich 25 (koupil jsem 20 a pak sel doplnit, bylo malo samic), ze to neni mix vseho mozneho, ale slusne hejnicko.

Uz to dnes neni zadna vzacna ryba, sezenes je od akvaburz az po Hornbach.

A ze jsem zaujaty? No jiste, mam z nich opravdu radost, jako dite. Jeste pridam jeden obrazek z webu (az budu mit konecne fotak, udelam sve obrazky):
www.aquahobby.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 19:43 Muž Kryštof [314] - Amerika
Neznáte někdo chovatele teter v okolí UH nebo Hodonína? Chtěl bych odchovy a abych se na ně mohl podívat, chtěl bych žhavé, krvavé, černé atd. je mi celkem jedno jaké, když budou v pěkném stavu a odrostlé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2013 19:15 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
a Sklorex má SAE stabilně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 18:48 Žena markiz [33] Re: malyLibor
dik moc. To mne nenapadlo, no doufam ze se tam dostanu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2013 18:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: markiz
V sobotu na burze v Dělňáku bude někdo mít na 100% SAE a na 90% i lery ve velikosti, kdy už půjde rozeznat pohlaví. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 18:38 Žena markiz [33] – Parmicka cernopruha, perletak
Zdravim, chtela jsem se zeptat kde se da v Brne na 100% sehnat parmicka cernopruha alias SAE? Maji je ve Sklorexu?
A druha vec, nevi nekdo kde splasit uz odrostlejsi perletaky (cichavce), kteri nemaji 3 cm a jde poznat co jsou zac, zda baba ci chlap? Nemuzu je kupovat porad dokola a nechat odrustat, nemam pro ne odbyt :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2013 08:02 Muž Yirka [9126] Re: tatianaZ
Pokud krámek není ve zdejším seznamu obchodů, možná by ses jim mohla odvděčit jeho zařazením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2013 20:38 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: lucie.aqua
,,som natesena,predavajuci ma ubezpecovali,ze akakolvek objednavka nebude problem...konecne mily a ochotny personal... ano
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 84514x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13512-kde-sehnat-tyto-ryby?od=1251