Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 11:33 R Muž romant [27987] Re: Anakyel
U parmiček čtyřpruhých a jejich barevných kombinací je docela dobrý vědět, že je třeba v náležitě prostorném akváriu mít náležitou partu těchto. Prostě alespoň 100 litrů a alespoň 10 kousků, čímž se bude parta zabývat sama sebou a nebude mít roupy se poohlížet po ostatních obyvatelích a tyto svojí aktivitou i třeba otravovat a klidnější a zvláště dlouhoploutvější ryby klidně i oždibovat až okusovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 11:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Anakyel
Rybam je zbarveni suma fuk, klidne se Ti spolu budou (i bez Tveho chteni) trit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 11:15 Muž Anakyel [3] – Parmička "mechová" + "hong kong"
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak je to se soužitím parmiček čtřpruhých - stejná ryba - jiná barevná mutace. Například "mechová" a albinitická forma "hong kong," snesou se spolu? Plavou v hejnu? Nejsou na sebe agresivní? Máte někdo doma pospolu? Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 20:01 Žena vendy [27] - Cichlidy – Parmičky siamské
Ahoj mám 4 siamky asi 4 měsíce a začala jsem pozorovat, že se začaly honit a kousat. Myslíte, že je jich málo? Nevidím moc důvodů, proč by se měly takto obtěžovat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 14:34 Muž Sungy7 [0] – Parmička olivová (Puntius semifasciolatus) přes léto (červen, červenec, srpen) venku?
Zdravím!

Před nedávnem jsem viděl fotky chovatelů, kteří mají v zahradním jezírku cichlidy, mečovky a měchýřovky. Tak mě napadlo, jestli by na léto nemohli jít i parmičky olivové. Mám jich 8, zlatá forma. Do jezírka je pouštět nechci (to už bych je nikdy nedostal ven), asi bych musel vytvořit nějakou sítěnou "klec"´nebo je dát do nějaké velké bedny (třeba 100l?) na stinné místo v zahradě. Jsou to subtropické rybky, tak by teoreticky mohli u nás v létě prospívat. Co myslíte?

Smeták

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 17:00 R Muž romant [27987] Re: martin386
Tak ono to Tvoje akvo na ně moc prostorově není, takže těch naháněcích potyček bude jistě více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 13:10 Muž martin386 [17] - Živorodky
Mohu se zeptat, teď jsem se díval a parmička čtyřpruhá je schovaná za filtrem, nevíte čím to může být? Ty ostatní normálně plavou, jen ta druhá čtyřpruhá je nahání. Něco s ní je ? Nebo jen odpočívá ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.02.2013 23:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: borman
Parmička čtyřpruhá je hejnová ryba, mělo by jich být nejméně 8ks. Jsou to velcí plavci, měli by mít akvárko alespoň 80x30, raději 100x40cm rozměr dna. Pavým očkům, když budou v hejnu, nic neudělají, malé pro ně budou vhodná potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 13:30 borman
Neudélaji parmičky něco pavím očkam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 13:26 borman
Mužu dat do44L akvarka 3 parmičky čtyřpruhe a 6 pavi oček?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 16:09 Muž rudolf [4681] Re: kyo
No, asi hodně věřte. Já bych optimismus kolegyně lucie.aqua nesdílel, zvlášť jestli ta parmička žila dosud opravdu sama, bez jiných ryb v akváriu. Podle fotek jsou vaše sekavky i krunýřovci dost malí, tím hůř, ale bez ohledu na velikost k třenicím o prostor dna mezi sekavkami (krunýřovci zmizí někam jinam, tam to takový problém není) a tou parmičkou bude docházet. Leda by ta parmička byla hodně podražená...
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2013 12:27 Žena lucie.aqua [511] Re: kyo
Já mám sice parmičku červenoploutvou, ale myslím, že to zas takový rozdíl není...A věřím, že to bude úplně v pohodě. Že by tvé maličké betty spíše ohrozily mřenky nádherné než tato parmička. Určitě jí u tebe bude jako v ráji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 17:37 Žena kyo [271] - Labyrintky – nova parmicka
Zdravim, ujmu se ted jedne parmicky cervenoocase, pohlavi nezname, ale pravdepodobne samec, 2 roky. ten clovek rusi chov a jinak by rybku splachnul. zila dlouho sama. bude v 300l akva, v prezentaci je videt osadka atd. nebude napadat ostatni rybky? velikostne ji ostatni zvladnou, ale mam tam ted male betty, ktere maji tak 2 cm, tak aby nedoslo k ujme :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 17:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Zatvrdnutí jiker
Mám dotaz: mám poslední 3 parmičky purpurové a všechno jsou to samice. Jedna se mi poslední dva-tři dny zdá divná. Má větší bříško a nad ním z boku červenou skvrnku. Podle mého laického pohledu se mi zdá, že by to mohlo být zatvrdnutím jiker. Má smysl ještě narychlo shánět samečky a pokud ano, je pochopitelné, že se s ní hned nevytřou a jak dlouho celý proces trvá. Prostě jak dlouho má ještě čas a šanci. Děkuji všem za odpověď a radu.
Edit: Jo, ještě chci dodat, že vůbec nejí a není aktivní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 16:19 Žena Beastie [318] Re: andrea5467
Tady na tom webu mají pekně informace o tom, kde ty ryby žijí, a jak jim (podle nich) zařídit akvárium
www.seriouslyfish.com/…

PS - snad není nezákoné sem linkovat jiné stránky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 16:14 andrea5467 – Epalzeorhynchos bicolor
ahoj lidi mám úplně nové 576 litrové akvárium a hrozně se mi líbí parmičky červenoocasé.chtěla bych vědět jak zařídit akvárium, jakou teplotu bych měla udržovat při chovu těchto ryb? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 12:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Krupiiii
Škoda, že sis o parmičkách čtyřpruhých nepřečetl více. Jsou to velmi žravé rybky a ani dospělé krevetky před nimi nemají šanci. Kdybys nejdříve četl a potom kupoval, mohl jsi ušetřit život deseti zvířátek. A navíc toto vlákno je o SAE, parmičce černopruhé, což je opravdu zcela jiná ryba. Ta by ti krevetky nesežrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:32 Muž grunda [1781] - Cichlidy
u mě jich terči spořádají tak 40 mesíčně, naštěstí je to plevel, který se neuvěřitelně rychle množí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:07 Krupiiii
tak mě krevetky nevyšli zas tak draho za 10ks 100kč tak to se dá přežít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:02 Muž grunda [1781] - Cichlidy
drahé ale dobré, moji terčovci se po krevetkách můžou utlouct :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 17:21 Krupiiii
jo aha to sem nepochopil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 17:03 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Krupiiii
Sid napsal: Drahé krmivo. :-O
Krupiiii napsal: jojo děkuju o to krmivo mi nejde...

Mám pocit, že si to nepochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 17:02 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Krupiiii
Sid to myslel tak, že si na nich parmičky pochutnaly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 16:59 Krupiiii
jojo děkuju o to krmivo mi nejde jen fakt nevim proč žádná nevydržela no,četl jsem o nich že dobře snáší převoz a i na vodu že nejsou moc náročný tak nevim čim to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2012 15:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Krupiiii
parmičky čtyřprůhé a mechové jsou stejný druh, jen jiná barevná varieta, sžijí se dobře. Jen by jich podle mě už bylo na 54 litrové akvárko moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2012 15:33 R Muž Silent [5949] Re: Krupiiii
Já už bych další parmičky nekupoval. Do 54 litrů je 10 parmiček čtyřpruhých dost. Musíš počítat i s jejich růstem a pokud se jim daří tak tyhle parmičky dorostou do pěkných bumbrlíčků. Co se parmiček a krevetek týče tak výstižně to napsal už Sid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2012 15:30 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Krupiiii
Drahé krmivo. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 15:29 Krupiiii
a ještě jedna otázka,chtěl bych si koupit ještě parmičky mechové,ale už jen třeba 5kusů ale když se mají chovat v hejnu aspoň 10ks tak jestli se zžijou s čtyřpruhýma a nebo by bylo lepší koupit taky 10ks mechových.
Pro rejpálky je mi jasný že 10kusů dalších parmiček už přidat nemohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 15:18 Krupiiii – parmička čtyřpruhá + krevetky
Dobrý den,pořídíl jsem si hejníčko parmiček čtyřpruhých (10ks) a k nim jsem přidal 10 ale ani jedna krevetka nejspíš nepřežila.Mohli je parmičky sežrat?Nebo to mohlo bejt spíš např. vodou?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 21:39 R Muž romant [27987] Re: FalconG
Ano, ten smysl rampy jsi pochopil správně, voda se po akváriu tím použitím lépe pohybuje a stejnoměrněji míchá. To jestli je rampa umístěna nad hladinou(skrápí ji) či mírně pod ní(vytváří ty obloučky), je jedno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 21:23 FalconG
dik , budu pozorovat a uvidime.Jinak proctal jsme forum ohledne rozstrikovacu , pokud dobre chapu tak slouzi k rozprostreni plochy cereni a ne tak velkymu proudeni v akvarim . BYli tam i zobrazeny strikajici nad hladinou do vody . Je v tom nejaky velky rozdil a v cem ?
dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 20:44 R Muž romant [27987] Re: FalconG
Pokud se rybky nebudou sdržovat u hladiny a jakoby lapat po vzduchu, tak je to s kyslíkem dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 20:42 FalconG
omlouvam se za delsi odezvu . takze okyslicovadlo vyndany . proud nasmerovam proti hladine . je hezky ze jak to cerpadlo vybruje tak se vytvareji na hladine vlny :-) a neni to jen stabilni proud vody . a ted jak poznam ze je to ok ? preci jenom dalsi rybicku bych nerad odesilal do vecnych lovist
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 09:38 R Muž romant [27987] Re: FalconG
Tak to je jiná písnička. To je velmi dobrý a účinný způsob filtrace. palec Nastav výtok vody, tak jak jsem psal, aby se čeřila a nech ten filtr dělat svoji práci. Ten se čistí tak 1-2x do roka, lehkým promačkáním té filtrační houby ve vodě z akva, prostě až bude voda o poznání pomaleji vytékat, při plným výkonu. Můžeš se taktéž mrknout do tohoto vlákna, stran roztřikovací rampy. rybicky.net/forum/13235
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 09:21 FalconG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 08:47 FalconG
tak cca od kvetna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 07:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: FalconG
No to by bylo o tom nefungujícím akváriu...Nikoliv, že by jej sežraly bakterie, ale, že nedochází k přeměně dusíků a ryby lapou po vzduchu...
Ježíš to je rychlík ten romant... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 07:45 R Muž romant [27987] Re: FalconG
Tvoje akvárko nevidíme, tak je to lehce věštírna. Pokud se ryby udusí, tak správně předpokládáš, že mají méně kyslíku, ale daleko nebezpečnější jsou zvýšené koncentrace N látek a to je obvykle důsledek nefunkční biologické rovnováhy a to třeba že těch bakterií je ve filtru málo, aby stíhaly ty škodlivější N látky dusitany(NO2), přetvářet na méně škodlivé dusičnany (NO3).
Edit: Ten filtr tipuji na tzv. honič vody, nebo-li velký výkon, ale malá filtrační hmota, kde se ty bakterie mohou usídlit. Ještě otázka, ten filtr je tam jak dlouho, není nějak čerstvě vyměněný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 07:39 FalconG
no oni cichavci i pandici neberou predpokladam z aqwa vzduch , ty ho berou seshora . takze parmicky meli vsechen pro sebe . Ale spis mne napadlo , asi kravina, jeslti vzduch nesezrali bakterie ve filtru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 07:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: FalconG
FalconG napsal: no nevim cio je zda funguje ci nefunguje . Vse bylo ok nez ten atman po pul roce se zacal zanaset a prestal okyslicovat vodu . A tak prave byla u hladiny a lapala po vzduchu druha na dne . do te doby v pohode . Takze nevim co je v tem okamzik brano "nejlepe nefunguje" . Predpokladam ze pokud Vam prestane fungovat vzduchovani tak se uduseji take ...
Mně vzduchování nemůže přestat fungovat, protože bych rázem byl o žebrácké holi. Takže je třeba řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 07:25 R Muž romant [27987] Re: FalconG
Používat přivzdušňování u filtru obvykle není nutné, když je tento nastaven tak, aby vytékající voda z něho lehce čeřila hladinu. Když akvárium není nijak extrémně přerybněno, je normálně pečováno o dno a pravidelně měněna voda, je tam dostatek rostlin, tak to přivzdušňování netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 07:16 FalconG – LiborSprysl
no nevim cio je zda funguje ci nefunguje . Vse bylo ok nez ten atman po pul roce se zacal zanaset a prestal okyslicovat vodu . A tak prave byla u hladiny a lapala po vzduchu druha na dne . do te doby v pohode . Takze nevim co je v tem okamzik brano "nejlepe nefunguje" . Predpokladam ze pokud Vam prestane fungovat vzduchovani tak se uduseji take ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 06:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: FalconG
FalconG napsal: Zdravim vsechny , mam prosbicku . V 52l akva jsem mel 2 parmicky kambodzske , kupovane jako siamske , a jedna umrela . A ted k me otazce . Mam k ni kupovat druhou parmicku aby ji nebylo smutno ? Samozrejme vim ze 52l je malo pro tuto rybicku . A nebo ji nechat samotnou ? SPolu s ni tam jsou pandici a cichavci . Jinak jest eotazecka k tehle rybicce , kdyz jsem prisel domu tak jedna byla na hladine a dychala vzduch . Ona muze spotrebovavat vzduch ? Drua byla na dne byla a udusena :-( Asi . A k tomu jeste otazecka proc k tomu doslo . Mam koupeny filtr atman a kdyz ho nastavim na pruchod aby nemeli ve vode virivku tak druhy den jen filtruje a nenasava vzduch ... Cim to ???
dik

Nevím zda je možné u ryb vystopovat něco jako smutek, ale když víte, že je pro tyto ryby 52 litrů málo, je odpověď celkem jasná. Proč ještě chcete podmínky v akváriu zhoršovat, to mi jasné není. Podle vašeho popisu nádrž nejlépe nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 21:43 FalconG – parmicka kambodzsa
Zdravim vsechny , mam prosbicku . V 52l akva jsem mel 2 parmicky kambodzske , kupovane jako siamske , a jedna umrela . A ted k me otazce . Mam k ni kupovat druhou parmicku aby ji nebylo smutno ? Samozrejme vim ze 52l je malo pro tuto rybicku . A nebo ji nechat samotnou ? SPolu s ni tam jsou pandici a cichavci . Jinak jest eotazecka k tehle rybicce , kdyz jsem prisel domu tak jedna byla na hladine a dychala vzduch . Ona muze spotrebovavat vzduch ? Drua byla na dne byla a udusena :-( Asi . A k tomu jeste otazecka proc k tomu doslo . Mam koupeny filtr atman a kdyz ho nastavim na pruchod aby nemeli ve vode virivku tak druhy den jen filtruje a nenasava vzduch ... Cim to ???
dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 14:06 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Teja
Ano, je to tak jak píše Rudolf.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 11:03 Teja Re: rudolf
Díky za odpověď:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.07.2012 10:45 Muž rudolf [4681] Re: Teja
Ano, to je naprosto normální. Tzv. mechová nebo zelená forma parmičky čtyřpruhé je geneticky velmi nestálá, záleží na tom, jak moc geneticky "čistí" jsou oba rodiče. Naprosto běžné je, že v potomstvu dvou mechových rodičů je jen kolem 60 % mechových mláďat, zhruba 20 % mívá normální "divoké" zbarvení se čtyřmi pruhy a zbytek je fenotypově někde mezi.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 10:10 Teja – Zajímavost při množení parmiček mechových
Ahoj, chci se podělit o jednu zajímavost a zároveň se zeptat jestli máte někdo stejnou zkušenost. Zhruba před třemi měsíci jsme dali třít páreček parmičky mechové. Z potěru jsou dnes už čilé vybarvené malé rybky, ale zhruba třetina u nich nejsou mechové ale čtyřpruhé:-D. A nevypadáto to, že se ještě nějak dovybarví. Tedy čistě geneticky to možné asi je, jen jsem se chtěla zeptat, jestli to je normální a jestli se to taky někomu stalo:-). Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 06:04 jamajcan Re: KoJaK
Když si pročteš o nárocích jednotlivých ryb,které uvádíš,budeš vědět,kde je zakopaný pes. rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha rybicky.net/atlasryb/parmicka_petipruha rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 23:24 Muž KoJaK [0] - Asie – Mechovky schovávají se
Zdravím. Rád bych se zeptal zkušenějších akvaristů. Mám akvo 60l, docela hustě osázené, s osádkou 6ks parmiček mechových + 4ks parmiček pětipruhých + 2ks černopruhé. V poslední době jsou parmičky prakticky neustále schované. Prakticky celý den. Jen občas sem tam nějaká mezi rostlinami proplave zobne do dna a zase klidně plave do úkrytu. Takto se začaly chovat po větším ostříhání rostlin ( už moc prostě přerůstaly ). Ale i když je teď akvo opět vcelku zarostlé, stejně moc ve dne neplavou. Jakmile zhasne světlo, během chvilky se rozplavou po akváriu. Pořád s tím tak nějak bojuji, voda je v pořádku, jsou vitální, potravu přijímají dobře, jen jaksi nejsou vidět :-O Umí někdo poradit, na co se zaměřit, nebo jestli je dobré upravit složení ryb? Pravdě je že s těmi černopruhými jsem trochu přestřelil a ty bych dal pryč.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9752x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13027-parmicky--chov?od=201