Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 17:15 Žena stetinka [270] Re: marker16
je to problém, mohou okousat celé ploutve,ale i "do masa". Je nutno ale zmínit, že při správné kombinaci celé rybí osádky, velikost hejna parmiček a dostatku prostoru a úkrytů se tento jev vůbec nemusí ukázat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 17:09 marker16 – parmicky ctyrpruhe a jejich okusovani....
Dobrý den vsem, chtel bych se zeptat do jake miry dokazou parmicky ctyrpruhe okusovat ostatni rybky,zda jim dokazou doopravdy nejak ublizit nebo zda to je jen takove ,, otukavani,, ..... predem dekuji za odpovedi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:17 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: romant
Díky za odpověď. Takže zítra se pro ně jede :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2011 16:16 R Muž romant [27987] – Re: MGK
To co popisuješ jsem nikdy nezaznamenal mezi parmičkami navzájem, ale pouze vůči rybám jiných druhů, takže bych si myslel, že je vezmou do party bez nějakých excesů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:11 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj, mám dotaz oheldně Parmiček čtyřpruhých a mechových. Mám teď v akva 4 čtyřpruhé a 3 mechové, myslím že už to jsou "skoro" dospělé ryby a jsou spolu už tak 7 měsíců. Chtěl bych se zeptat jestli bych k nim mohl přidat třeba tak 2-3 další parmičky. Jednalo by se opět o čtyřpruhé nebo mechové. Jde o to jestli by ty starší ryby mezi sebe v pohodě přijaly ty mladší rybky které bych přidal a nebo jestli by tam byly nějaké boje. Ptám se hlavně protože vím jaké jsou tyhle Parmičky potvory co se týče okousávání ploutví takže nerad bych aby kvůli mé "blbosti" přicházely rybky o život... Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 15:06 Muž Yirka [9126] – Re: Haimdol
Díky za info. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 14:48 R Muž Silent [5949] – Re: Yirka
Je to jedna z klidnějších parmiček podobně jako např. parmička z Oděsy nebo parmička pruhovaná. Ovšem hejno je podmínkou úspěšného chovu. Ostatně teprve v hejnu krásně vynikne jejich "pandí" kresba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 14:32 Muž Yirka [9126] – Parmička Panda
Dnes jsem viděl v Chovence SY parmičku Panda. Má s ní někdo nějaké praktické zkušenosti? Zajímavá a pěkná rybka.
www.akvarko.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 17:19 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Radimek
Ale záleží taky jak velké máš akva. Jestli ho máš pd 40-50 litrů tak to bych se těch Parmiček spíše zbavil než abych dokupoval do hejna jelikož Parmičky čtyřpruhé jsou dost aktivní rybky a potřebují dostatečný prostor. ( což u mě asi taky moc nemají ). Ale pokud máš větší akva tak bych klidně dokoupil rybky do hejna. Jo, ještě jedna rada. Doporučuji je dát do hejna co nejdříve, z vlastní zkušenosti vím že to nedopadá moc dobře. U mě se taky okousávaly a po 3 týdnech padla první oběť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 17:15 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Radimek
Já měl 3 Parmičky čtyřpruhé a můžu ti říct že od té doby co jsem dokoupil dalších 5 tak je to úplně v pohodě. Ze začátku když jsem měl jen ty 3 tak se mi proháněly po akva a nedaly si pokoj. A teď když jich tam je 8 tak je to úplně v poho ze začátku se pohybovaly v hejnu a to byla panečku nádhera, ale teď už je mám asi půl roku a už jsou různě rozprostřené po akva. Ani nevím proč, no ale asi to bude tím že je to akva malé- 54 l. Jestli ti tedy můžu poradit tak si jich pořiď tak alespoň 6 a jestli nechceš je mít všechny stejný tak si můžeš pořídit třeba 3 čtyřpruhé a 3 mechové ( je to barevná variace ). Tak nějak to mám já a je to celkem pěkný ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 14:39 Radimek – RE
Parmička 4 pruha ano to je ona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 14:31 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Radimek
Blbe je hlavně to, že ani nenapíšete co je to za rybu. Parmiček je strašná spousta.
Pokud se jedná např. o parmičku čtyřpruhou, tak je chyba v počtu. Naprosté minimum jsou čtyři kusy, lépe např. 8 a více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 14:30 R Muž Silent [5949] – Re: Radimek
Parmičky jsou holt takové. Proto se nepořizují jen dvě, ale menší hejno (alespoň 6-8 ks) pak se agresivita rozprostře mezi více jedinců a netrpí jen jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 14:28 Radimek – Utoky
Zdravim mozna je to blbe tema ale potrebuju pomoc.Koupil sem si 2 parmicky a 1.znich je velice agresivni honi se v akvarku a ta agresivni okousava ploutve tomu 2 pamicakovy.Nekam se schova a da na chvili pokoj ale je to casto nevite co stim.Rikam asi je to blbe tema omlouvam se za prispevek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: clingfish
zvětši akvárko, nic jiného asi moc nepomůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 14:15 clingfish – parmička purpurová
Zdravím pořídil sem do 54L 5 parmiček purpurových (2samci, 3 samice). V akva už je pár parmiček duhových a plánuju ještě páreček labiryntek. Co jsem o parmičkách purpurových vyčetl, tak by měli být mírumilovné, ale jeden sameček je hroznej šikanista, prohání samičky, druhej sameček kůli němu už ani nevylíza a taky se neustále pere se samečkem parmičky duhové. Tak se chci zeptat co s tím zvětšit hejno, počkat jestli se uklidní nebo se ho zbavit? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Marty
Toto je složení Tetra Min:
vitamín A 37600 m.j./ kg, vitamín D3 2000 m.j./ kg, vitamín E 125mg / kg, vitamín B1 45 mg / kg, vitamín B2 125 mg / kg, vitamín B6 25 mg / kg, vitamín B12 0,1 mg / kg, L-askorbyl-2-polyfosforečnan (stabilizovaný vitamín C) 515 mg / kg, pantothenan vápenatý 125 mg / kg.

Osobně přírodní barviva nevidím,něco o krmení,vitamínech a barvivech jsem napsal tady,snad to pomůže.

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 19:41 Marty
Pouzivam Tetramin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 19:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Marty
Čím krmíš,tipl bych to na nedostatek karotenoidů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 18:56 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Marty
Hmm, nejsem žádný odborník, ale myslím si že jestli se chová normálně tak že by jí nic nemuselo být. Řekl bych že je asi v poho, ale to je čistě můj názor, možná by bylo lepší kdyby se tady vyjádřilo více lidí... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 18:45 Marty
Porad vysava dno a chova se uplne normalne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 18:32 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Marty
Fotka k příspěvku Hmm. A jinak plave a přijímá potravu normálně ? jestli jo tak by mohla být i v pohodě. Už jsem viděl hodně takovýchto Parmiček a většina byla i bledější než ta tvoje. Přikládám jen tak foto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 18:23 Marty
Fotka k příspěvku a dalsi...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 18:22 Marty
Fotka k příspěvku Pridavam fotky lepe to nejde.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 18:07 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Marty
Nebylo by od věci kdyby jsi přihodil fotku té tvé rybky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 18:04 Marty – Parmicka cervenoocasa bledne! Proc?
Proc mi bledne Parmicka Cervenoocasa? Je presne jednou polovinou tela seda a druhou ma cernou.

rybicky.net/atlasryb/parmicka_cervenoocasa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 21:09 Muž obelix [0] – Re: Haimdol
tak to jsem netušil že až tkhle normálně jsem přinesl od toho samého prodejce panceřníčky a v pohode a ta jedna pořát dejchá ale je schovaná a taková divná a to je tam už od 11:00 hod a pořát se nesrovnala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 20:39 R Muž Silent [5949] – Re: obelix
Neměla by se používat karanténa? Ono nestačí jen vyrovnat teploty, ale je nutné srovnat chemické a fyzikální hodnoty transportní vody s vodou v nádrži. Pokud to neuděláš a jsou velké rozdíly třeba v pH, nebo dusitanech, dusičnanech tak můžou nové ryby uhynout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 12:05 Muž obelix [0] – to se nikdo nenajde kdo mi poradí prosím
1 parmička ještě žije tak at to nebude jako ta druhá :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 11:07 Muž obelix [0] – přinesl jsem si domu parmičku černopruhou
A počkal jsem až se dostane voda do normálu z moji v aq a vpustil jsem je tam teplota24-25 ,ph 6,3 osvětlení nějak obzvlášt asi neva mám tam 18w a jedu přez filtr eheim a taky co2 kvasnic perlí minymálně a už mi jedna chcípla a ta druhá je u hladiny a zalezlá v rostlinách a taky se mi nezdá jako kdyby těžko dýchali ale co2 se vypnul pls poradte at mi vydrží aspon ta jedna :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 09:33 R Muž Silent [5949] – Re: maxo
Patrně se jedná o tzv. imponování. Což znamená, že si navzájem dokazují sílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 09:26 Muž maxo [9] – Re: maxo
tak co, nikto ziadne skusenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 10:49 Muž maxo [9] – Re: ČUPR
Ja som tiez teraz spozoroval nejake zvlasne spravanie siamiek. Akosi sa tocia okolo seba a tiez im na tu chvilu vybledne ten cierny pruh.Po chvili je po taneckoch a zasa je vsetko OK. Kazdopadne to ich spravanie je divne, je to taky tancek ze sa krutia pri dne okolo seba, obcas sa dobnu potom lezia krizom cez seba a tak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 16:00 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetky – Tetrazona +Cichlidka/Akarka
Dobré odpoledne přeji, mám ve svém 250 l akvárku (kromě tlupy Molly, jenž bych se rád brzy zbavil), a nějakého toho dalšího drobného osazenstva, 16 ks parmiček čtyřpruhých. Jsou to menší rybky a ačkoliv jsou živé (a mojí nejoblíbenější rybkou), schází mi v akvárku nějaká větší dominanta. Vím, co se hodí k parmičkám a co se nehodí.. a co kromě těch drobných teter a parmiček a panceříčků se k nim hodí ještě?
Napadly mě akarky (zelená a hnědá, protože jsou mírumilovné). Dneska mi do hlavy však ještě přišly cichlidky apistogrammy, četl jsem, že některé jsou více a některé méně snášenliví.. může mi ale někdo říct svou zkušenost a poradit, zda je to dobrý nápad chovat tetrazony s apistogramami, a případně s jakými?
Btw, fotky na profilu nejsou zrovna nejaktuálnější.. někdy updatnu.
Předem díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 07:15 Pepan – Moje Labeo
bylo celkem mírné. Siamky nachávalo na pokoji, kytky taky nežralo( a to tam mám i kytku Limnophilla aquatica), otravovalo jenom dospělé samice červených mečovek. Takže si nevyberete. Asi je to podle povahy konkrétního exempláře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 23:24 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Ještě bych doplnil,že jsou,a není to vyjímka,labea co dokáží zdevastovat i zarostlé akvárium,mají rády zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 23:17 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Calvin
Zrovna nedávno jsem svojí poslal do jiného akvárka, i v hodně zarostlé čtyřstovce s mnoha úkryty totiž po nějaké době (asi po roce a půl) najednou nemilosrdně tyranizovala parmičky černopruhé a dánia malabarská. 15 cm SAE ležely na sobě v jednom rohu jak salámy v řeznictví a dánia se krčila v rohu druhém. V prostoru mezi nimi kralovala nádherná parmička červenoocasá (v té době cca 12 cm velká). Po jejím násilném odsunu jsou všechny rybky opět v pohodě. Takže s podobnými druhy ryb bych nedoporučil, ani obvyklé tetry apod.
Čichavců perleťových nebo jakýchkoliv z mých sumců a sumečků či mřenek si ani nevšimla.

Jinak asi platí doporučované pravidlo mít jich větší hejno (říká se tak asi 8 kousků) v prostorově členitém akvárku, kolega je takhle má (jen 5 ks) již rok ve 300 litrech a zatím jsou v pohodě. Občas se proženou navzájem a občas i ostatní ryby, ale není to taková devastující šikana jako v případě mého jednoho kousku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:32 Muž Calvin [9]
Ahoj,
abych nezakládal nové téma, když tu už jednou je, chtěl bych poprosit všechny, kdož chovají/chovali tuto rybu, zda by popsali své zkušenosti, hlavně co se týče jejího soužití s ostatními rybami, ať už vlastního druhu nebo jinými.
Předem díky!
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 12:40 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ČUPR
Běžně to dělají, když zkonzumují předloženou potravu, (což jim trvá zhruba těch 15 sekund... :-D) No a pak jsou tak nasrknuté, že hody skončily, že si vjedou do šupin. :) Přitom jim vybledne ten pruh. Jakmile jim dojde, že si nepomůžou, zklidní se a pruh se jim vrátí. Celé to netrvá déle než ze dvě minuty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 11:53 Muž ČUPR [204] - Tetry
No nic - budu to sledovat a pak podám hlášení! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 11:51 Muž ČUPR [204] - Tetry
Yirka napsal: Občas to udělají a taky si myslím že ke stresu nemají zjevnýdůvod. Z jejich pohledu třeba ano, třeba se pohádaly. Pruh se jim vždy po pár desítkách minut vrátil.
Ahoj Jirko,
já když se pohádám, tak mi naopak pruh (žíla na krku) vyleze a v klidu se pak zase ztratí. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 10:50 Muž Yirka [9126] – Re: ČUPR
Občas to udělají a taky si myslím že ke stresu nemají zjevnýdůvod. Z jejich pohledu třeba ano, třeba se pohádaly. Pruh se jim vždy po pár desítkách minut vrátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 10:34 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Sid
Nevím - setkal jsem se s tím poprvé, proto ten dotaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 10:31 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: hatreder
Nemyslím si, že by byly rybky nějak stressované - naopak jejich chování mi nic nenapovídá, jsou čilé a jinak nádherně vybarvené (až na ty pruhy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 10:28 hatreder – Re: ČUPR
Mizení černého pruhu může vyvolat stres. Po čase se jim zase vrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 10:25 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ČUPR
A tohle vybarvení ("bez pruhů") jim vydrží dlouho? Nebo se objevuje krátce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 09:37 Muž ČUPR [204] - Tetry – Černý pruh na bocích zmizel
Nechci zakládat nové téma k této rybce, již tak jich je zde hafo.
Při nedělním zjištění nakladených jiker na skle i rostlinách jsem úplně zapomněl na Parmičky černopruhé, u kterých jsem si dnes všiml, že je na nich něco neobvyklého. Obě dvě rybky jsou nezvykle nádherně vybarvené s ostře ohraničenými šupinkami, ale to hlavní jim (oběma) chybí a to je právě ten černý pruh na bocích. Jestli je to pár nevím - rozdíly mezi pohlavími nejsou viditelné. Běžným způsobem se nedá určit ani v dospělosti, jelikož se ryby v akváriích nerozmnožují. Je to zvláštní, ale není to náhodou "vybarvení" po námluvách a tření? Takže ty jikry by mohly být i od nich. Věřím, že se pruh opět "vrátí", ale chtěl jsem se zeptat vás ostatních chovatelů této nádherné rybky, zda jste se s tím již někdy setkali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 07:43 hatreder
Taky mám problém s jednou SAE. V akva jsou 2 a mám je cca dva a půl měsíce. Při koupi byly obě stejně velké a teď má jedna cca 6 cm, ale ta druhá má pořád kolem 3cm. Akva má 300l a po nedávném útoku krupičky tam moc ryb není: 12 neonek červených, 4 x čichavec zlatý a ty 2 SAE. Krmím 2 x denně - ráno mražené patentky, večer LON mix. Nevíte, kde je chyba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 00:03 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: kodiak123
Najdi si tady v atlase parmičky a podívej se sám, když se zeptáš takhle, je to od pár cm do čtyřiceti...
rybicky.net/atlasryb/cesky/p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:24 kodiak123
kolko meria dospela parmicka ?a je to mäsožrava ryba? a zmesti sa mi párik do 40laq.?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9752x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13027-parmicky--chov?od=301